obim glave bebi u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


DraganaZiv -> obim glave bebi u trudnoci (8.6.2016 9:37:20)

Pozdrav svima!

Hitno!
U 35 nedelji trudnoce sam. Juce sam bila na kontrolni pregled i doktor mi je rekao da je obim glave moje bebe vec 38cm. Molim vas ako neko ima slicno iskustvo neka mi javi. Da li treba da budem zabrinuta (a jesam dosta)? Ne bih voljela ni da mi dijete ima veliku glavu [sm=smiley19.gif], a nadam se da je sve u redu. Moram naglasiti da mi je prvo dijete kad se rodilo imalo obim glave 37 a jos je bila prenijeta trudnoca. Molim vas da mi neko sto prije odgovori da bi ova zabrinutost prosla [sm=zmeden.gif]




Sanjalicaaa -> RE: obim glave bebi u trudnoci (8.6.2016 9:43:17)

Dragana, uz nije 100% pouzdan. Te mere su pretpostavke. Ako je dete krupno mora da ima vecu glavu. Ne zna, zasto brines. Moj stariji je bio jako krupan i obim glave je bio 38cm sasvim proporcijalno sa telom. Za mladjeg su mi rekli da ima malu glav, da glava kasni u odnosu na telo a se rodio sa obimom 37cm. tako da, ne brini.




emicaa -> RE: obim glave bebi u trudnoci (8.6.2016 9:53:17)

Poznajem djevojku kojoj su isto govorili da beba ima velik obim glave,slali je na milion analiza i mjerenja i na kraju rodila normalnog,živog i zdravog dječaka.Nije ni uz 100% siguran.




Stranica: [1]