|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:44:34   
Verus
goda draga zao mi je....strasno strasno, moja drugarica se porodila u 33 nedelji, zbog preklampsije (povise pritisak), i beba je prezivela....ali opet, ne sazreju sve dovoljno brzo....molim te, samo prati sve, i ako naletis na dr koji NECE da ti uradi nesto sto ti zahtevas ili da ide po tvom instinktu, trazi drugog!
Ne bi bilo lose da uzmes merac za pritisak i da sama to pratis. MOgu te staviti na lekove i to bi ti pomoglo ako opet dodje do istog....
IZVORNA PORUKA: goda

Nisam napisala,uzrok prevremenog porodjaja je bio prevremeno sazrevanje posteljice,i glavni razlog za to u mom slucaju jhe bila glavobolja i povisen pritisak,i radila sam, cesto u zadimnjenoj prostoriji. U toku ove trudnoce sada posto sam u 13. nedelji 2 puta me zabolela glava i odmah sam pozvala doktora i objasnila o cemu se radi. U utorak imam analize pa cu napisati sta mi je rekao.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:44:37   
Anoniman
Joj goda, bice sve ok sada, odmaraj sto vise i uzivaj. Nemoj da razmisljas o proslosti, ona je za nama, gledaj samo naprijed. Bog, visa sila, ili u sta god vjerujes ce se pobrinuti za gdju kojoj je zinula guzica za parama. 

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:47:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

goda draga zao mi je....strasno strasno, moja drugarica se porodila u 33 nedelji, zbog preklampsije (povise pritisak), i beba je prezivela....ali opet, ne sazreju sve dovoljno brzo....molim te, samo prati sve, i ako naletis na dr koji NECE da ti uradi nesto sto ti zahtevas ili da ide po tvom instinktu, trazi drugog!
Ne bi bilo lose da uzmes merac za pritisak i da sama to pratis. MOgu te staviti na lekove i to bi ti pomoglo ako opet dodje do istog....
IZVORNA PORUKA: goda

Nisam napisala,uzrok prevremenog porodjaja je bio prevremeno sazrevanje posteljice,i glavni razlog za to u mom slucaju jhe bila glavobolja i povisen pritisak,i radila sam, cesto u zadimnjenoj prostoriji. U toku ove trudnoce sada posto sam u 13. nedelji 2 puta me zabolela glava i odmah sam pozvala doktora i objasnila o cemu se radi. U utorak imam analize pa cu napisati sta mi je rekao.



Sad sam se zabrinula oko tog pritiska...mozda moj lekar nije lud sto je onoliko vikao...


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:49:23   
goda
Ne bih zelela nikom da se dogodi ovako nesto. Ipak verujem u sudbinu ili se bar tako tjesim i ako kako mogu nekome da pomognem,tu sam uvek. Cini mi se da je najbolje biti pravovremeno informisan o svemu. U prosloj trudnoci nikada se nisam pozalila doktorki da me boli glava a na kontrolu kada sam god otisla pritisak je bio normalan,a u vecernjim satima me pocinjala boliti glava i ptitisak bi bio 150/100. A moj normalan pritisak je 90/60 samo tada se ja osecam odlicno. Zato ako vas nesto boli ili osetite i najmanju promenu odmah se posavetujte sa lekarom.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:52:01   
Anoniman
daaa i mene je dr vikala u 38. nedelji da mi je posteljica prezrela, da moram da batalim slano i masno... i kada sam se porodila vikala je na mene da mi je posteljica nikakva. Zato smo i ja i beban u bolnici primali longacef i geramicin...

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 15:55:33   
goda
upravo mi se pokvario aparat a ne bi ni znala da imam povisen pritisak da nisam sama sebi merila. Pokusavala sam da snizim pritisak tako sto popijem kasiku jabukiovog sirceta razblazenog u malo vode,jaku limunadu bez secera,smanjila sam unos soli,itd. Nekada bih uspela sa limunom i sircetom a nekada ne ,sto je jos neobicno,glavobolja se javila u drugoj polovini trudnoce i za sve vreme mozda me je glava zabolela 20 puta najvise ali to je bilo dovoljno.To se sve utvrdilo ali kasno zato vodite racuna. Sutra kupujem novi aparat.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 16:03:35   
goda
Da,znate stami je rekao doktor koji mi sada vodi trudnocu?! Nije trebala da doktorka koja je vodila proslu trudnocu da me pregleda rucno svake 3 nedelje jer sam osetljiva,a umesto 3 ultrazvuka koja je uradila za celu trudnocu trebala je da uradi 9,tako bi videla da se beba umotava u pupcanu vrpcu (beba je imala masnice po teliu jer je bila nemirna u stomaku i stalno se umotvala i opdmotavala u pupcanicu). Pogledajte u UZ kartonu imate 9 praznih poljha za nalaz UZ.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 16:17:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: goda

Da,znate stami je rekao doktor koji mi sada vodi trudnocu?! Nije trebala da doktorka koja je vodila proslu trudnocu da me pregleda rucno svake 3 nedelje jer sam osetljiva,a umesto 3 ultrazvuka koja je uradila za celu trudnocu trebala je da uradi 9,tako bi videla da se beba umotava u pupcanu vrpcu (beba je imala masnice po teliu jer je bila nemirna u stomaku i stalno se umotvala i opdmotavala u pupcanicu). Pogledajte u UZ kartonu imate 9 praznih poljha za nalaz UZ.


o boze...

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 16:29:44   
Verus
OTI, ako ode preko 140/90 onda se brinu...meni je bio 134/70 pre neki dan, i maaalo mi oticu noge (kad stojim), ali ona je rekla da je taj pritisak i dalje ok i da nema sta da brinemo.   Sad bi mi vec polako imale problema da je preklampsija...ova moja drugarica je vec imala otoke nogu u 3 mesecu trudnoce, i tako je sve pocelo.  Naravno, to su malo gori otoci...ne ono sto cemo vidjati u 9 mesecu, ali ako su jako otecene ko njoj u 3..jbg onda je vec problem...ne brini srecice lepauser posted image
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Verus RR

goda draga zao mi je....strasno strasno, moja drugarica se porodila u 33 nedelji, zbog preklampsije (povise pritisak), i beba je prezivela....ali opet, ne sazreju sve dovoljno brzo....molim te, samo prati sve, i ako naletis na dr koji NECE da ti uradi nesto sto ti zahtevas ili da ide po tvom instinktu, trazi drugog!
Ne bi bilo lose da uzmes merac za pritisak i da sama to pratis. MOgu te staviti na lekove i to bi ti pomoglo ako opet dodje do istog....
IZVORNA PORUKA: goda

Nisam napisala,uzrok prevremenog porodjaja je bio prevremeno sazrevanje posteljice,i glavni razlog za to u mom slucaju jhe bila glavobolja i povisen pritisak,i radila sam, cesto u zadimnjenoj prostoriji. U toku ove trudnoce sada posto sam u 13. nedelji 2 puta me zabolela glava i odmah sam pozvala doktora i objasnila o cemu se radi. U utorak imam analize pa cu napisati sta mi je rekao.



Sad sam se zabrinula oko tog pritiska...mozda moj lekar nije lud sto je onoliko vikao...



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 16:31:16   
Verus
strasno....ja sam do sada imala 8 ali zbog tog mog grlica...ali ona je tada bila mala...sada je valjda veci rizik od toga sa pupcanom vrpcom kao je dete vece i nemirnije....OTI bice jos dobro sto ove nase nisu nesto lude i ne koprcaju se puno! srece nase male....
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: goda

Da,znate stami je rekao doktor koji mi sada vodi trudnocu?! Nije trebala da doktorka koja je vodila proslu trudnocu da me pregleda rucno svake 3 nedelje jer sam osetljiva,a umesto 3 ultrazvuka koja je uradila za celu trudnocu trebala je da uradi 9,tako bi videla da se beba umotava u pupcanu vrpcu (beba je imala masnice po teliu jer je bila nemirna u stomaku i stalno se umotvala i opdmotavala u pupcanicu). Pogledajte u UZ kartonu imate 9 praznih poljha za nalaz UZ.


o boze...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 17:29:11   
goda
uzmite u obzir da je svaka trudnoca individualna. Nismo svi isti sto nekom smeta drugom ne,zato se nemojte plasiti nego pricajte sa svojim doktorima,ako je doktor neprijatan ili smatrate da nije dovoljno dobar,menjajte ga na vreme. Ne dozvolite da vas istera iz ordinacije i pre nego sto ste usle. Za sve sto neznate sta znaci i sta vam pisu u kartonu,pitajte obavezno,to je njihova duznost da vam objasne. Sto se tice oticanja znam da je problem dugo stajanje i sjedenje,pa dolazi do oticanja nogu i saka,ja nisam imala tih problema,za razliku od moje sestre koja je strasno oticala a rodila je troje dece vec su veliki sada idu u skolu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 20:12:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: goda

i ja sam imala prevremeni porođaj,Porodila sam se u 36 nedelji trudnoce i rodila devojcicu tesku 2200 g,ali na zalost moja beba je umrla nakon 2h zivota. Uzrok je gusenje pupcanom vrpcom i voda u plucima koja je dospela ili prilikom gusenja ili pluca nisu bila dovoljno razvijena. Nisam dozvolila da se radi obdukcija jer nisam zelela da znam,to nista ne bi promenilo,jedino sam ja promenila doktora i molim Boga da mi u ovoj trudnoci bude sve u redu.Za ovo sto se dogodilo krivim zamenicu nacelnice u bolnici koja je bila na mom porodjaju,krivo mi je zasto me nisu porodili u 6h ujutru kada sam imala bolaove i bila spremna nego su cekali da mi kontrakcije skroz prestanu pa da me onda porode,doktoru koga sam poznavala i zelela da me on porodi zamenica nacelnice nije dozvolila iz licnih razloga (mislila sam je tuziti,ali ja sam sitna riba za taj kriminal) nego sam ja cekala da dođe neki sledeci koji dok je popio kafu,doruckovao i tek tada dosao do mene,vec je bilo 9h i bolovi prestali. Nije mi malo krivo na gspodju Stanku,verujte mi iskreno zeliim da je nikada u zivotu ne sretnem,imam takvu zelju da je izmlatim,i cini mi se da bi mi to tako godilo da sva moja tuga i bes istresese na ti matoru pohlepnu vesticu,koj samo misli na novac. Imam takav osecaj  da sm potpuno sigurna da bi moja beba sada imala 10 meseci samo da nije bilo nje na porodilistu onog jutra.


draga doživela sam isto...(isto mi se mota po glavi da tužim doktorku, jer kako vreme prolazi saznajemo puno stvari za koje sada znam da su mogle da se spreče....)znam kako ti je bilo i kako ti je verovatno i sada. Čuvaj se i gore glavu sigurna sam da će sada biti sve ok, ipak je ovo jedno veliko (nažalost) iskustvo... nekad nas život natera da učimo kroz jako bolne situacije ali kako kaže Eugi   "Žena je stena"....
user posted image

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prevremeni porođaj
25.12.2009 20:15:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: goda

Da,znate stami je rekao doktor koji mi sada vodi trudnocu?! Nije trebala da doktorka koja je vodila proslu trudnocu da me pregleda rucno svake 3 nedelje jer sam osetljiva,a umesto 3 ultrazvuka koja je uradila za celu trudnocu trebala je da uradi 9,tako bi videla da se beba umotava u pupcanu vrpcu (beba je imala masnice po teliu jer je bila nemirna u stomaku i stalno se umotvala i opdmotavala u pupcanicu). Pogledajte u UZ kartonu imate 9 praznih poljha za nalaz UZ.


poznajem jednu ženu koja je imala problema da iznese trudnoću do kraja. imala je 2 pobačaja. treći put (promenila je diktorku ) su joj rekli da ni sluuuučajno ne sme da se dira dole...

i ja donekle smatram odgovornim za sve što se desilo tu slabu kontrolu uz-om.

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:24:19   
goda
Ova doktorka  kod koje sam ja isla vazi za njbolju u Dispanzeru za zene,a koliko sam ja shvatila ona se jos uci na zenama,ni sada mi nije jasno sto je ona mene pregledala svaki put kada dodjem tj.svake 3 nedelje a sada me doktor pregledao jednom i to tek nakon 9 nedelja jer je tada malo smanjen rizik od pobacaja i tada uzeo sav materijal za analizu,za papa test,bris,jos brdo nekih nalaza sam radila i rekao mi je da ce me jos jednom pregledati pred kraj trudnoce. I vise ne idem u dispanzer nego direktno na porodiliste i pregleda me doktor koji ce me i poradjati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:35:25   
Verus
Mislim da nema potrebe raditi tolike preglede dole, OSIM ako vam nesto nije u redu, a UZ je najbolja moguce metoda ne moze dr. da vidi bolje od toga.  I upamtite da ste VI pacijent, musterija, ko odlucuje sta zeli sta ne.  NIKO vas ne moze nista naterati.  Zato lepo sve sto necete odbijte, a ako vam iko sta prigovori-moje telo, moj prolem-ja verujem lekarima, ali samo do odredjene granice, oni nisu bogovi (iako neki misle da jesu), i jest da se naljute neki kad ja imam takav pristup, ali znam sta zelim i tako se odnosim, pa kome smeta, nek se nosi.

Kao sto rekoh za evo 25 nedelja trudnoce, imala sam samo jedan karlicni pregled-kada sam zavrsila u bolnici jer sam krvarila u 16 nedelji...i tad sam se uplasila jer me je pregledala neka glupaca koja pojma  nije imala (stazista) u zivotu me tako pregled nije boleo, kao da sam bila silovana spekulumom....uzas.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:47:30   
goda
verujem ja njima ali ograniceno. Malo skrecem sa teme,pomenuta doktorka stalno mi pisala vaginalete sto mi je pojacan sekret bez obzira sto se ja osecam sobro. I sada mi je pojacan sekret (u 13.nedelji sam) ali nista ne koristim jer doktor me uvek pita ima li promena,i sto je njbitnije kako se ja osecam. To je prirodna reakcija organizma i za to ne treba nista koristiti osim u slucaju neke infekcije.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:50:39   
Verus
Tako je goda-meni je toliko pojacan da moram nositi dnevne uloske, nekad i dva na dan.  Koje boje je sekret?  Ja kad gledam ulozak bude onako, blago zuckaste, ali bez mirisa tj. smrada, nista me ne svrbi ne pece....normalno je da se to desava u trudnoci, jer tako grlic "cisti" sebe i vaginu, bas da bi se sprecile infekcije. Vidi ovde:

Vaginalna lucenja u trudnoci

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:57:34   
goda
da ikod mene je malo gusci nego u normalnim okolnostima i malo zuckast nema neprijatan miris. Upravo je i doktor rekao da se tako cisti grlic materice i stiti od prodiranja infekcija s vana.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prevremeni porođaj
26.12.2009 15:58:28   
Verus
Super, ja vec mislim mozda nije ok sto je zuckast, ali nema nikakvog mirisa tako da sam po tome kontala da je okuser posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prevremeni porođaj
11.1.2010 15:43:04   
rozi

IZVORNA PORUKA: kaliopi

i ja sam imala prevremeni porođaj. u 31.-oj nedelji. ishod je bio fatalan, jer je u pitanju bila infekcija koja je zahvatila mozak, i kako to reče MimaNS.....Noć pre toga su me leđa rastuuuuurala od bola, bila sam poprilično žuta u licu... pred svitanje mi je pukao vodenjak i pojavilo se malko krvi... 3 doze adrenalina.totalna bezvazdušnost pluća... uglavnom ako NE DAJ BOŽE neko ima sličnu situaciju ili neko pitanje u vezi s tim - tu sam.
Gracija je dokaz da kod ovakvih priča postoje i hepi endovi.

par lekara i odluce da mi daju bensedin. E tada sam bila sigurna da je gotovo. Pocinju nesnosni bolovi. Stvarno mi je tada najmanje bilo bitno sto me boli, tada nisam ni razmisljala o tome kao o bolu, samo sam mislila o tome sto cu izgubiti bebu. Kroz dva sata sam bas jako, jako prokrvarila, odvoze me u porodjalnu sala. Ekipa dr me je vec cekala sprema. Tada sam rekla sebi - dobro sada sta je tu je, moras slusati dr da bar ovo prodje sto lakse. I tako je i bilo. Za 15-20 minuta sam se porodila. Bukvalno je beba sama izletela. Kako i nece - 880 gr. Odmah sam bila svesna da od bebe nema nista i tako sam se i post


Joj kaliopi...trauma.Tako mi je sad tesko zbog tebe...pa kako to?Ti si godinu dana starija od mene.Sta nam se to desilo.Citam sve ove price i skroz sam tuzna sad.Ljubim vs sve puno

_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prevremeni porođaj
11.1.2010 15:46:24   
rozi
ne znam sta se desilo sa predhodnom porukom...mozda zato sto sam uporedo gledala dve slicne teme.user posted image


_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prevremeni porođaj
24.1.2010 15:55:02   
Shishica
Kud sam i citala....
user posted image user posted image user posted image

Sad me sve boli...user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prevremeni porođaj
24.1.2010 17:21:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: goda

verujem ja njima ali ograniceno. Malo skrecem sa teme,pomenuta doktorka stalno mi pisala vaginalete sto mi je pojacan sekret bez obzira sto se ja osecam sobro. I sada mi je pojacan sekret (u 13.nedelji sam) ali nista ne koristim jer doktor me uvek pita ima li promena,i sto je njbitnije kako se ja osecam. To je prirodna reakcija organizma i za to ne treba nista koristiti osim u slucaju neke infekcije.



ne znam draga koliko si čutala o mom iskustvu ali ako ti nešto znači pročitaj jer nam nisu baš toliko različita. Biće sve ok u ovoj trudnoći, iskreno imam isti strah...ali mora se razmišljati pozitivno i naravno osluškivati svoje telo...user posted image

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prevremeni porođaj
24.1.2010 22:17:28   
Anoniman
...ne znam gde da napišem pitanje ali kako znati da je posteljica prezrela?user posted image
Možda je glupo pitanje ali ko pita taj ne skita user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prevremeni porođaj
24.1.2010 22:39:18   
Anoniman
To doktor vidi ali ne znam kako...
Mojoj sestri (negde sam pisala) koja je sada 36 nedelja je DR rekao poslednji put da ce mozda morati na CR ranije (termin je 16.feb a mozda ce morati u januaru) jer joj je zbog visokog pritiska posteljica prezrela...

I ono sto isto znam je da kad zatrudnis posteljica je nultog stepena zrelosti pa tamo negde oko petog, sestog bude 1.stepen zrelosti i tako dalje, ne znam dokle...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here