|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
23.9.2011 12:29:31   
minna

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

kolika je verovatnoca da prezivi beba rodjena u 25oj nedelji,500gr teska 28cm dugacka...rugarica mi se porodila pre 3 dana :(,beba je odmah prebacena u betaniju...kazu za sada sve isto...nema promena....al uvek kazu ne nadajte se,a kako da se ne nadas????


Crvenkapo, kako je ova bebica, ima li nekih promena?

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2013 16:59:14   
DaCa_Zr
Imala sam indukovan porodjaj u 7 mesecu jer je bebi prestalo da kuca srce..Doktori preporucuju 6 meseci da cekas da ponovo zatrudnis,ali ne znam zasto tako dugo? Da li neko moze da mi kaze da li moze nesto da se desi ako zatrudnim posle 2 meseca?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2013 22:28:53   
Ana RR
Daco, baš mi je žao što ti se to desilo user posted image nadam se da će naredna trudnoća biti ok.

Mislim da je zbog samog organizma, zbog hormona koji prosto treba da se vrate u normalu. Celo telo treba da se oporavi.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu DaCa_Zr)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Prevremeni porođaj
9.2.2013 23:43:06   
dijana1*
Daco jako m je zao user posted image
Znam da je ovo sok za tebe i da nema reci utehe, ali probaj sto pre fizicki i psihicki da se oporavis da budes spremna za novu trudnocu.
Slazem se sa Anom, treba materica da se vrati i celo telo da se oporavi i vrati na svoje. Kada se spontani desi kod malih trudnoca ( mislim do treceg meseca) onda mozes da saceias 2-3 meseca. A u tvom slucaju mislim da je bolje da poslusas svog doktora.
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 16:14:24   
DaCa_Zr
Izgubila sma bebu jer sam pala na stepenice i posteljica se odvojila od materice,znaci ja sam u sustini zdrava..Toliko jako zelim dete sad da ne mogu recima da opisem i prosto mi tako dugo da cekam jos 3 meseca..Stalno mi je u glavi da mi je sad termin i da bih sad imala bebu.. :( Ja se osecam fizicki savrseno i na kontroli posle 6 nedelja mi je doktor rekao da se sve vratilo lepo..Ne znam zasto onda tih 6 dugih meseci cekanja.. :(

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 17:05:44   
Modessty
Juče mi se porodila sestra u 26. nedelji. Devojčica je teška 750g i duga oko 33cm. Zaplakala je kada je izašla. Ocena na porodjaju je prilično visoka za tako rani porodjaj - 6. Sada je naravno u inkubatoru i svi se molimo da se izbori za svoj život.
Iskreno rečeno neznam da li da se radujem ili plačem. Sestri sam samo poslal poruku juče, ali je nisam zvala. Skupljam hrabrost za to.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu DaCa_Zr)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 17:30:02   
adulence
mod nadam se najboljem i saljem puno dobre energije malom andjelu...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 19:27:04   
zeksi
Mod, ja sam prosla kroz takvu situaciju, doduse u 29-toj nedelji.... mozes procitati na temi, nedonoscad...puno srece....navijam za malog borca.user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 20:50:10   
MarijaBg
Mod, mogu samo da kazem da je sreca sto je devojcica... Nadam se najboljem, zelim tom malom andjelu svu srecu sveta!

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:22:14   
nink
Mod bice sve ok ,nikada mi nece biti jasno zasto se to desaava a dr kazu da je drugo tromesecje najbezbednije...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:24:35   
vonavoj
Mod,poznajem devojku koja se isto tako rano porodila,decak,820g..eno ga ziv i zdrav! jesu prosli kroz pakao,sad ima godinu i po dana!user posted image mora da bude sve ok!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:24:43   
nink
Daco znam da ti je jako tesko ali razmisljalj pozitivno i bice bebbeuser posted image .Za utehu ja sam ostala trudna posle pprve men posle spontanog i evo maj bebac je sada kraj mene sto i tebi od srca zelim..Tvoja trudnoca je dosta veca od moje bila pa ipak pricekaj malo brzo vreme leti...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:30:59   
nina26
Daco user posted image

Mod, kad je moja Z bila na intezivnoj sa njom su bile bebe od 600gr! Ne bi verovala kako se ta mala bica bore, i placu i osecaju dodir kada ih maze,ma pravi mali heroji. Jesu ostajali dugo tamo,ali su se svi do jednog vratili kuciuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:37:22   
Ana RR
Mod, draga, nadam se da će sve biti ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Prevremeni porođaj
10.2.2013 22:37:48   
Torbica
Navijamo od sveg srca Mod, uvek ima nade! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 11:41:53   
Olga75
Mod , ja cekam da nam javis kako cura napreduje
sigurna sam da ce sve biti kako treba cim je ona zaplakala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:05:05   
Shishica
Stalno virim da vidim ima li dobrih vesti. Mislim, moraju biti dobre. Ja se stalno mislim kakvi su uslovi kod nas za prevremeno rodjene bebe i kako u kom gradu..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:06:59   
lady_b
Mod, bice sve ok..To su mali hrabri borci user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:14:04   
Modessty
Hvalavam puno na podršci. Sinoć sam zvala sestru. Devojčica je za sada stabilna, ima samo cevčice u nosu zbog lakšeg disanja, prilično je živahna. 90% diše sama. Kažu da su prvih 48 sati najkritičniji, a ona je eto dobro i stabilna je. Piškila je kažu nekoliko puta. Sestra e dobro, malo je rana boli, ali mi inače dobro zvuči. Drži se i žuri joj se daizadje iz bolnice da bi mogla da čeće ide svojoj bebici. Inače porodila se u Narodnom Frontu koliko sam razumela, a beba je u nekoj dečijoj klinici, neznam tačno gde. Rekla sam joj samo da bude hrabra i da se nada najboljem, jer je nada ono što nas drži da se ne raspadnemo. A mladjoj sesetri sam morala da održim lekciju! Razumem da je uplašena, ali kad ide sestri u bolnicu nesme da plače i tuguje. Ima da bude nasmejana!
Eto, za sada je beba stabilna. Svaki dan je borba i svaki dan se prosto uplašim kad zazvoni telefon. ALi se nadam najboljem i da je naša mala princeza veliki borac.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:20:51   
lesica
Mod,biće to dobro! Moja prijateljica je imala sličnu situaciju pre tri meseca i maleni je pre dve nedelje konačno otišao kući,zdrav i prav. Naravno u budućem periodu imaju ceo isplaniran sistem nadzora i kontrole,ali su mu sad svi rezultati uredni.
Velike su to hrabrice i borci,a celo osoblje, koliko sam ja dosad čula, na Institutu za neonatologiju je genijalno. Biće to sve odlično,samo da ne posustaju duhom.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:29:39   
Modessty
Lesice i ja se nadam najboljem. Kažu da je mala baš živahna. Uspela je od silnog mrdanja sama da izvuče cevčice iz nosa. Kad su požurili da vide šta se desilo i zašto aparati upozoravaju na visok nivo ugljendioksiida, imali su šta i da vide. Izvukla cevčice i diše sama sasvim normalno! Mislim da su sestri davali one inekcije za brže sazrevanje bebe, pa se i nadam da je i to pomoglo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:29:45   
Shishica
Ma sve ce da bude kako treba. Joj kako mora da je mala, kao mis! Ma kakvo plakanje! Ne sme tako ni sama da reaguje, a ne jos pred sestrom. Koliko onda mora biti u bolnici? Dva meseca ili vise? Sigurno zavisi i od nje kako bude rasla i sve. Pa vidis kako je mali mis i zivahna i lepo joj ide, hvala Bogu. Bice dobro, samo da se pregura to vreme brige..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:39:29   
Ivanchica1
Drage mame, nekoliko puta dok sam citala vasa iskustva, posle su mi suze. Podsecam se svog iskustva dok gledam malog borca kako bezbrizno spava u krevetcu. Mi smo se, neobjasnjivo rodili u 30+4 nedelji trudnoce koja je bila vise nego skolska-bez problema, mucnina, bolova, izuzev bakterija sa kojima smo se malo borili oko 20-te nedelje. I dalje nemam objasnjenje za prevremeni porodjaj ali posle dva meseca na institutu za neonatologiju, gubitka mleka, neprospavanih noci, vise mi i nije bitno. Moja devojcica koja je rodjena sa 1320 gr danas ima 3.5 meseca i preko 4 kg. Lepo klopa, spava, napreduje i raste u jednu zdravu lepoticu :) problem koji sada imam je neopisiv strah od naredne trudnoce i istog scenaria pa me zanima da li neka mama ovde ima iskustva sa trudnocom posle prevremenog porodjaja i kakvo je?
Unapred zahvalna i divne ste mame, samo mi znamo kroz sta smo prosle sa svojim bebama!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 12:54:16   
Torbica
user posted image
Ivanchice, ja mislim da ce se tvoja sledeca trudnoca voditi kao rizicna zbog prethodnog porodjaja i da postoji sansa da ti stave serklaz za svaki slucaj. Nemoj da brines unapred, nego idi kod dobrog ginekologa kojem verujes i nista ne prepustaj slucaju! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanchica1)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 13:02:10   
Ivanchica1
Hvala na odgovoru, taj deo znam, skoro sam sigurna da ce da radi serklaz ali me bas zanima iskustvo iz prve ruke-od mama koje su vodile trudnocu i porodile se posle jednog prevremenog! A sto se tice izbora ginekologa, tu je tek problem jer mi je prvu trudnocu voidla gdja nacelnica porodilista pa je zahvaljujuci njenoj zainteresovanosti i doslo do ovoga..inace kad sam se poradjala, ona je bila na Zlatiboru, tako da sada imam ozbiljan problem kome da verujem i gde da idem..kod privatnog, drzavnog, kako da pronadjem nekog kome trudnica nije samo izvor zarade..toliko pitanja..:/

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here