|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni porođaj
11.2.2013 13:12:20   
Torbica
Ivanchice, na srecu, iliti hvala Bogu, ja sam se sva tri puta porodila oko 40-e nedelje, prirodno.
Ono sto mogu da ti savetujem sto se ginekologa tice, moj ginekolog kod kog sam privatno vodila trudnoce me je ispostovao svaki put. Kod njega je pravilo da ako je on sprecen, uvek posalje nekog svoga da bude uz tebe, jer ponekad je stvarno nemoguce predvideti kad ces se poroditi. Tako je mojoj drugarici ostavio tim da je porodi i super je prosla iako on nije bio tu. E raspitaj se i kod takvog idi, nema ti druge. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanchica1)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Prevremeni porođaj
24.5.2013 11:16:33   
Modessty
Evo Mine me podsetila da napišem kako napreduje moja sestričina.
Sad je već tri meseca i nešto na Institutu za neonatologiju. Od pre meseca dana je na poluintezivnoj nezi. Dobija mleko iz Banke humanog mleka još od kad je bila starosti oko 15 dana i kažu da je to priilično pomoglo i pomaže njenom oporavku. Sama diše bez problema, dobija na težini, ali je problem neki kako sam razumela likvor u mozgu koji se javlja i koji oni nekako izvlače napolje pa zbog toga je skoro imala neku blažu infekciju. Sestru nisam čula dugo. Uglavnom svi zovemo tetku da vidimo kako su.
Devojčica je pravi borac! user posted image Nadam se da će uskoro kući!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Prevremeni porođaj
24.5.2013 23:58:56   
reve84
Svaka cast maloj princezi a i mami na hrabrosti koju mora da ima u takvoj situaciji. Verovatno ce uskoro kuci?

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Prevremeni porođaj
25.5.2013 7:50:47   
Modessty
ne verujem da će je pustiti dok se ne reši taj problem sa tečnošću koja se sakuplja. a mislim i da treba da sostigne odredjenu težinu. videćemo narednih dana

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:37:56   
vision
U julu prosle godine sam se porodila prevremeno u 26. nedelji. Beba nije prezivela. Nisam imala nikakve simptome, ni bolove, otisla na redovnu kontrolu, ustanovili prolabiranje vodenjaka i grlic izravnat i otvorena 4 prsta. Bila sam 4 dana u bolnici Dragisa Misovic, primala tokolizu venski (partusisten i verapamil), ali nije nista pomoglo, pa su morali da me prebace u Visegradsku na odeljenje VRT. Tamo je najblaze receno PAKAO. Nastavila sam da primam tokolizu, nisu me uopste pregledali nikako, da bih jednog dana dobila bolove, molila da sidje lekar da me pregleda, cekala ga 2,5 sata, posto je bila subota, pa je bio zauzet-a, na kraju kad je sisla neka dr, pregled, ja otvorena komplet, otisla u salu u pola 3, porodila se u 25 do 3, za 5 min. Karlicno je izasao. Decak, 850 gr. Prebacen na Institut za neonatologiju, ziveo 33 dana... :( Tuga.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:40:09   
lesica
Uh Vision... user posted image

Samo mogu ovo user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:41:04   
dijana1*
Vision pretuzno user posted image user posted image user posted image user posted image
Zna li se zbog cega je doslo tako rano do porodjaja? Veliki user posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:43:02   
Anoniman
Draga moja user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:44:21   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:48:58   
vision
Pa nema konkretan razlog. Imala sam eserihiju u vaginalnom brisu, ali dr mi je rekla da to nije uzrok. Prosto-desilo se.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:52:20   
dijana1*
Zao mi je i zelim ti da sto pre ugledas svoje crtice, da bude sve uredu pa da se mazis sa svojom bekomuser posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 10:58:00   
bea83
Visionuser posted image user posted image nema reči...kako si izdržala samo ti znaš...Ljubi Pavla i drži se user posted image

Inače, moja drugarica se prevremeno porodila u 32 nedelji, imala je ešerihiju i dr joj je rekla da je to uzrok, jer je ešerihija u roku od nedelju dana došla do grlića. Mrvica je hvala bogu dobro, dugo je bila na neonatologiji, rodjena sa 1100g ali sad je već velika devojka od godinu i po

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 11:06:53   
vision
Ne znam, iskreno, vise me uzrok ni ne interesuje. Imala sam sad i vanmatericnu trudnocu, tako da ko zna da li cu smeti da se usudim da pokusam ikad ponovo... U skoro vreme sigurno ne.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 11:15:53   
bea83
Naravno, uzrok nije više ni važan, tuga ostaje user posted image Polako, kad i ako budeš spremna želim ti svu sreću

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 11:20:06   
Anoniman
vision, jako mi je zao user posted image

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 11:21:19   
vonavoj
vision,jako mi je zao kroz sta si sve prosla..jos i vanmatericna saduser posted image
ljubi Pavla!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 11:41:54   
ivaMark
Vision, jako mi je zao user posted image


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Prevremeni porođaj
4.3.2014 12:07:09   
mali_mis
Vision jako mi je zao user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 9:22:38   
cetvrtko
mozda je glupo pitanje ali koliko prevremeni porodjaj ima veze sa genetikom ? cisto me zanima jer sam treca generacija koja je po majcinoj liniji rodjenja u sedmom mesecu :) hvala unapred :)

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 9:52:47   
Olga75
mislim da nema genetika neke preterane veze sa prevremenim porodjajem , njega moze da izazove i neka bakterijska infekcija , pusenje , dijabetes , visoki pritisak
sve to ne mora biti genetski


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 9:57:53   
cetvrtko
uuuh znam sve ali cuh neke malo babske price koje inace ne slusam ali znaju da uplase :D hvala puno na odgovoru olga ;)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:00:30   
Olga75
da l da ti dolijem ulje na vatru user posted image
i matori i zvercica su nedonoscad
ali svekrva i ja smo imale sasvim razlicite trudnoce , kolicine stresa pa i napredak medicine je tu a genetika nam je sasvim razlicita ( fala Bogu user posted image )
ma nema to veze Cetvrtko , nemoj da se plasis bzvz
bice sve to kako treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:04:16   
cetvrtko
hvala ti puno . divna si :) :*

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:06:29   
Mala Elena
Mislim da genetika nema veze. Treba se posavetovati sa ginekologom , da se vidi, rutinski, broj kontrakcija, proveri placenta, uradi uz.. uzroke ti je rekla Olga. Mogu jos biti mala telesna tezina majke, iscrpljivanje i stres...a mislim da mogu biti i neke anomalije ploda.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Prevremeni porođaj
8.10.2014 10:10:05   
cetvrtko
da svakako cu pitati ginekologa . nisam se setila prosli put a i ocigledno je negde zurio pa me na brzinu nesto pregleao :D a ja pola toga zaboravim da ga pitam cim vidim bebicu na ekranu user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here