RE: Uvecana leva komora srca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 6:58:42)

Serpice, probacu da ti pisem na pp. Ako bude htelo. Ovo mi sve lici na problem koji ima moja Snelle. Naravno da je resivo.




serpica -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 7:01:25)

Sanjice probaj na fb i menitesko otvara RR. volela bih da cujem sto vise iskustava jer bas nisam mirna..
hvala ti [sm=smiley31.gif]




Milena18 -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 7:04:55)

Serpi, nadam se da će sve biti u redu [sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 7:40:29)

To ide u sklopu sa prosirenjem komore, ali sigurna sam da referentne vrednosti ne odstupaju mnogo, zanimce me mitralno usce, kao i aortni zalisci, mozda zbog proirenja postoji prolaps zalistaka koji ti stvaraju zamor, sve je to resivo, ne sekiraj se, od kvaliteta ultrazvucnog aparata i kvaliteta samog kardiologa zavisi i sta ces cuti. Moj ti je jedino savet da izaberes kardiologa sa vise iskustva, u Nisu ih ima dosta, ne sekiraj se, javljaj sta se desava. Ljubimo te




Sanjalicaaa -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 12:10:46)

Šerpice, samo da ti pošaljem veliki zagrljaj! Ne zna ništa o tome. Da te brzo prođe!




choopa choops -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 18:53:34)

Ja ne znam ništa o uvecanoj komori, ali eto da napišem svoje iskustvo.

Ja sam poslije drugog porodjaja imala baš neke čudne bolove u srcu. Kao da te neko probode nožem po sred srca i onda bukvalno ne možeš ni tamo ni vamo. Traje nekih 1ak sekundi i stane. Naravno odmah sam se prestravila i pravac kardiolog. EKG u redu, dr kaže mogu maraton da trčim srce odlično. Trajalo mi je to i kasnije, a poslije trećeg porođaja isto opet počelo. Ja opet kod drugog kardiologa na EKG opet sve OK. Niko mi nije predlagao UZV jer tvrde da je to sve dobro i da je to od stresa ili da čak da sm nekako nezgodno spavala (što je moguće i jedno i drugo).?![sm=zmeden.gif] Ja sam se sva tri puta porodila prirodno, nikad nisam bila u anesteziji, a genetika mi je što se toga tiče odlična. A jedina stvar zbog koje sam se ja bojala je činjenica da sam sa L i M pila Gynipral, a u ovoj trećoj sam ga čak i primala intravenozno, pa sam mislila da nije od toga?! Eto, hvala Bogu nije se ponavljalo u skorije vrijeme, ali kad se dešavalo bilo je užasno! Meni je to djelovalo kao infarkt ne daj Bože, nemoguća bol, bez daha sam ostajala u sekundi. Mada ja i dan danas nisam neko oličenje energije, ali eto doktori kažu da mi je srce odlično!

Nadam se da je i kod tebe sve u redu! :-)




serpica -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 20:40:50)

Hvala vam drage zene na podrsci,kardiolog u KC moze da me primi tek 26 oktobra,to mi je mnogo daleko,sutra cu da zakazem privatno,sta cu,bar da znam na cemu sam.. obzirom da dr opste prakse kaze da nije hitno to i ne moze da mi pise na uputu
Kako god javicu vam odmah sutra ako uspem da nadjem slobodan termin privatno.Ljubim vas sve...




vocicana -> RE: Uvecana leva komora srca (20.9.2016 21:26:27)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: Uvecana leva komora srca (21.9.2016 5:13:55)

DRaga Šerpice, ja ne postižem da pišem skoro uopšte ovih dana. Pratim, čitam... Nemam pojm ništa na ovu temu. Šaljem pozitivu i veru da je sve ok [sm=smiley31.gif]

Neko reče da sve zavisi od kvaliteta Uz i lekara i sa tim se i te kako slažem




wivern -> RE: Uvecana leva komora srca (21.9.2016 11:14:56)

Serpi [sm=smiley31.gif] nemam sta drugo da ti kazem kad jos uvek nemas dijagnozu.
Javljaj nam cim nesto novo saznas [sm=love.gif][sm=smiley27.gif]




serpica -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 8:22:55)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0927/qth-IMG-20_thumb.jpg[/img]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0927/pb1-IMG-20_thumb.jpg[/img]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0927/r5x-IMG-20_thumb.jpg[/img]
ne znam koliko moze da se vidi.. juce sam tek stigla da odem na pregled generalno srce ima odlicnu funkciju sto je najbitnije,imam neke priraslice i zadebljanu komoru dr kaze verovatno posledica nekog virusa ili infekcije u mladosti.
Leka nema,samo ne smem da mislim na to,desavace se nazalost takve promene u tom slucaju da popijem nesto za smirenje i nesto protiv bolova u krajnjoj nuzdi.
Sve ostalo,uz srca komplet uradjen sem toga sto sam navela ok,uz karotida odlican,uz stitne zledzde odlican,ceo abdomen je ok,ekg takodje,pritisak i puls odlicni.. znaci sve u svemu sam zdrava,malo vise setnje i zdravog zivota i samo
optimizam,da ne mislim na lose ako me opat zadesi taj napad. Kontrola za godinu dana..
Hvala Bogu, i hvala vama sto ste bile samnom....




degu -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 8:40:00)

Super Serpi! A sto tice tih tegoba naucices da zivis s tim kao da nije nista, kao ja sa hipotireozom, ni ne razmisljam o tome, a neko to tragicno dozivljava. Hvala Bogu nije ozbiljno, to ti dodje kao opomena da usporis, samo slusaj svoj organizam.




mali_mis -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 9:25:53)

serpi super sto je sve ok [sm=smiley31.gif]




Milena18 -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 10:11:24)

Super, Serpi! Verujem da ti je laknulo.




IvanaSK RR -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 22:14:06)

Serpi, drago mi je da nije nista ozbiljnije. Ljubim te!




wivern -> RE: Uvecana leva komora srca (27.9.2016 22:46:37)

Sjajno Serpi, sad samo polako i bez forsiranja.
Odlične vesti [sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Uvecana leva komora srca (28.9.2016 13:47:05)

Serpi, divne vesti [sm=bravo.gif]
Drago mi je sve u redu [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Uvecana leva komora srca (28.9.2016 14:13:50)

Super Šerpi [sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Uvecana leva komora srca (30.9.2016 8:28:45)

Draga moja Serpi, kako sam i ocekivala, kako sam ti i rekla, zamol dolazi od te male regurgitacije mitralnog i trikuspidalnog usca, kada u vecem naporu, nosenju tereta dolazi do te kako bih ti rekla, malo drugacije propustljivosti krvi iz pretkomora u komore, pa se ti subjektivno osecas umornom i zamorenom. Vise sna, manje vuci teret, sto manje!!! Povremeno Bromazepamcic,asto da ne, ipak si iznela 4 trudnoce i imala 4 carska reza, mnogo je to, organizam je trpeo izvesne terete, ali budi bez brige. Moj ti je savet da jednom godisnje obavis ovakvu jednu kardiolosku kontrolu, zbog tebe same. Izv sto sam tek sada regovala, videla sam izvestaj, ali sam se zajeb...sa kliktanjem i nista uradila nisam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]