|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 13:52:51   
degu
Cudno je sto oni znaju da nam smeta lezanje na ledjima, a da nas teraju da se tako poradjamo, nema veze sto se gusimo, kome jos treba vazduh user posted image
Ja kad su mi krenule kontrakcije nisam mogla da lezim nikako, a pogotovo ne na ledjima. E da smo u nekoj normalnoj drzavi pa sa se poradjamo u bazenima.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 14:46:00   
Mariya
Dan user posted image
Ja sad stigla kući,odnela sam L u vrtić, kupila testo za supu,obišla babu,pa bila kod drugarice da se konsultujem u vezi pravljenja turšije i sad legla malo da odmorim. Drugarica mi je maher za zimnicu,kako ukusno zna da je napravi,ne možete da verujete! Njeni kiseli krastavci, turšija,to je meko, topi se u ustima,a ukusno za nepoverovati! I to nije samo sad kad sam trudna pa mi se svašta jedeuser posted image Nego uvek,baš ima dara za zimnicu. Sutra ćemo L i ja da trknemo na pijacu i popodne spremanje turšijeuser posted image
Meni žene ni u jednoj trudnoći nije smetalo ležanje ni spavanje na leđimauser posted image
U Topolskom porodilištu postoji stolica za porađanje, ali treba da potrefiš i lekara,a pogotovo babicu koja hoće da te porodi na njoj, pošto kad sediš na toj stolici babica nije da tako kažem praktično, ne može da te prati kakvo je stanje ,da li se cepaš,kako beba izlazi. Tako je meni objasnila moja. Ja sam 1 porođaj preležala,užas živi,a drugi sam sedela na lopti, na sto sam se popela samo kad su me pregledali i kad sam oset_ila napone,20 minuta pre nego što ću se poroditi. Znači toliko sam ležala. Neuporedivo bolje i lakše! Nadam se da ću i ovaj put tako. Još kad bih imala babice sa tog porođaja, ih!

< Poruku je uredio Mariya -- 28.10.2016 14:47:02 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 22:11:33   
mamica 91
Veceuser posted image

Meni je uzasno muka, ali ne mogu da povratim, u predhodne dve trudnoce sam i povracala ali mi bilo lakse, nije mi konstantno bilo muka, tj.u drugoj mi nije to dugo trajao, mozda 3 nedelje..
Bas sam bez energije, a skoro po citav dan sam sama sa njima, vcrs sveki odvela U da spava kod nje, ali V neki slinav i nervozan, jos nece da spava, davi ga, sad cu ga nainhalirati na fiziolosku i usisam nosic po 100ti put, valjda ce mu biti lakse.

Laku noc vam zelim

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 22:15:12   
emicaa

IZVORNA PORUKA: degu

E da smo u nekoj normalnoj drzavi pa sa se poradjamo u bazenima.

Degu moja zaova je pokusala u kadi i nije izdrzala,kaze da je dosta vise bolilo.Mene su oba puta pitali hocu li u kadu ali me bio strah user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 22:43:25   
MicinaMama
I ja imam posle podnevne do vecernje mucnine zajedno uz vrtoglavicu.Ujutru mi bude odlicno i tako sve do pola pet,a onda navali muvnina i traje do pola deset uvece...vec tako tri dana.
Budu dosta poteske ali nekako se borim,ne povracam nekako drzim kontrolu.

Sto se tice porodjaja u kadi ja bih i pokusala.Prvo dete sam rodila bez peridurala,toliko je jako bolelo imala sam i dtip prikljucen punih 7h...katastrofa e da mi je tada ponudio ko kadu pristala bih bez razmisljanja.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
28.10.2016 23:49:00   
Mariya
Veče user posted image
Ja ležim,svi spavaju.
Iskucala sam post i pukao mi net,sas me mrzi da sve pišem ponovo.
Mm pekao pomfrit za večeru i sad naravno da imam kiselinuuser posted image
Odoh da spavam,sutra ustajemo, odosmo na pijacu i kupovinu, a kaže mm da bi mogli i na oktoberfest da pijemo pivo user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 0:48:11   
degu
Ja vec imam kiselinu svako vece, jela ili ne, svejedno.
Mamice tako je meni bilo muka po ceo dan, a nisam mogla da povratim. Ujutru sam imala nagone ali bio prazan zeludac pa opet nista, bas su bile grozne.
A kod nas je i epidural pojam, kad ti kazu da su do sad imali 2 porodjaja sa epiduralom, zapitas se koliko su strucni. Mene je jako strah naseg medicinskog osoblja. Dobri dr-i su u penziji, ostali su neki sarlatani. Uzdam se samo u sebe i bebu.
Emice meni to deluje bas kao lep porodjaj, mozda gresim. Sigurno je najlakse na stolici, ali to zahteva akrobacije babice, a nase mrzi da se maltretiraju. Nekako kad gledam porodjaje na tlc, te babice nas vole svoj posao. Kod nas otaljavaju, ili sam ja samo naisla na takvu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 9:03:22   
Mariya
Greška

< Poruku je uredio Mariya -- 29.10.2016 9:07:32 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 9:06:32   
Mariya

Jutro trudnice!
Ja ustala da spremam doručkove, sebe i ostalo, sreća pa sam ustala na budilnik jer da su me probudile komšije svojom drekom, nadvikivanjem,mešalicom za beton i lupanjem o istu nekome bih otfikarila glavuuser posted image user posted image nešto prave,čardak ili šta već i lupaju o viču kao nenormalni! I to sve pored našeg zida od spavaće sobe, u subotu u 8 ujutro!!
Degu,u pravu si za sve. Ovaj moj dr je dobar,entuzijastičan,bio je dr opšte prakse i onda se prekvalifikovao u ginekologa, kažu da su mu ženu toliko namučili na porođaju da nije hteo da se to još nekom dogodi. A za babice isto,sve su one fine i dobre, mislim na topolske, lepo se ponašaju sa tobom ali one što sam imala na prvom porođaju mi ništa nisu pomogle,u smislu olakšavanja ili objašnjenja (to je sve radio moj stari dr,a trebale su one,sad već znam) a na drugom sam imala tu sreću da je babica nedavno došla sa porodiljskog, pa je bila "sveža" i puna elana,a druga što je ustvari pedijatrijska sestra je stvarno žena za medalju,ona me je masirala kad sam imala kontrakcije, suprotstavila se lekaru,obilazila,objašnjavala, svaka joj čast! Kad sam rodila L,opet sam imala tu sreću da sam taman potrefila 2 njene smene, dan posle porođaja,a posle i noćnu, tad su radile dan-noć,pa 3 dana slobodno. ona mi je objasnila dojenje,kako, šta,gde,zaštouser posted image dala korisne savete, obilazila na 2 sata,pregledala grudi,nameštala bebu, mislim da sam zahvaljujući njoj naučila da dojim i to tako lako. Mada ima i L tu zasluga,ona je bila pravi sisoljub, boob-addictuser posted image


< Poruku je uredio Mariya -- 29.10.2016 9:07:07 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 9:37:57   
mamica 91
Degu meni su za kiselinu pomagali bademi i Rupurut nzm ima li kod vas da se kupi ali su mi te tabletice bas, bas pomagale, bezbedne za trudnice..

V i ja se razvlacimo po kuci, popili cajku pa gledamo crtani, mm na poslu, a seka ce doci sa njim oko 3,. Nisam pametna sta da pravim za rucak user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 10:11:23   
emicaa
Degu ovde je normalni krevet i onda kad bas krene rasklope jedan dio i onda je kao stolica nesto.
Meni vodenjak nije pukao do nekih 15 minuta pred sam kraj pa je dosao dr da ga probije.A on neki mozak,sjedi ispred mene.Bocne pa se sagne u stranuuser posted image na kraju ga nije uspio probiti nego je pukao u sred nagona,bilo je smijesno u svakom slucaju

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 10:22:11   
degu
Emice doci cu kod vas user posted image
Mamice znam da moze al gledam da nevuzimam nista od lekova dok mogu da izdrzim.
Ja sam bila prepustena sama sebi, od 2-7 prstiju me niko nije pogledao. Kad sam dobila napone jedva sam dozvala sestru, mislila sam ispasce mi beba. Ni klistir mi do tad nije dala, vec mi je usred nspona davala klistir i vice stisni, ma gde sad da stisnem. Samo se nadam da nece biti ona opet i da nece biti taj doktor.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 10:27:02   
MicinaMama
Ovde ne rade klistir na porodjaju...i nije bilo nikakvih neugodinih situacija user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 11:07:06   
mamica 91
Onda grickaj bademe user posted image

Kod nas te razapnu na onaj uzasno tvrd sto, bez jastuka ili uzvisenja za glavu, sestra dodje kad ima vremena jer rade samo dve u smeni i porode preko 10 zena za smenu, tako da stvarno ne mogu biti uz svaku zenu da je bodre i ohrabruju, mene je ista babica oba puta porodila i bila je predivna.
Prvi put sam se napatila kao Isus 13 sati lezala ne daju ni da sednes, ni u wc, kicma mi se raspala (inace me boli jer sam je kao dete povredila) i na kraju kad sve dodje pred svrsen cin kaze lezi na ledja, maajko moja, kad umrla nisam, jos digli noge, zavezali, mislila sam da ce mi se noge odvojiti od tela, uzas i katastrofa.
Zato sam drugi put bila ujutro na kontroli i kaze dr do uvece ces se sigurno poroditi, idi set_aj, i stvarno, mm i ja obisli ceo grad, kupili jos nekih stvarcica za bebu, dosli kuci, mene vec boli, mama spremila rucak, najela se (prvi put sam bila pregladana, reko neces i ovaj) i vec vise nisam mogla predisati bolove, mi u bolnicu i 8cm otvorena, nisam dugo peglala njihov sto, ali to vezivanje nogu mi je najgore.
Nadam se da ce ovaj put biti bar kao drugi. Kod nas nema ni stolica ni ustajanja ni lopta A tek kada je misaona imenica.

< Poruku je uredio mamica 91 -- 29.10.2016 11:09:25 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 12:28:29   
degu
E kod vas je jos gore, ja sam makar setala do besvesti u predporodjajnoj sobi. Sad necu ni da idem dok me bas ne stisne.
Mene bas muci nesanica, nikako ne spavam. Namestim se super al nece san na oci nikako.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 23:33:38   
Mariya
Veče user posted image
Raspala sam se danas,ceo dan na nogama. Ujutro smo L i ja otišli na pijacu,kupili povrće koje nam je falilo, pa u rodu,apoteku i kući. Onda kući spremaj,čisti,dolazi mm kaže spremaj se,idemo na oktoberfest! I odemo mi u NS, na ulazu u halu ispisano da nema mesta za stajanje,samo za sedenje, 1000 din. Samo smo se pogledali i rekli,e za 2000 dinara Bogami nećemo ulaziti na sat-dva. I krenusmo u grad da ručamo, kad ono,u restoranima ili gužva da nema slobodnog stola,ili je svadba. Pošto nismo hteli u piceriju, na kraju smo otišli u Big i jeli tamouser posted image vratili se kući i ja počela da pravim turšiju, peri,seckaj,ređaj, u međuvremenu nahrani i okupaj decu i tako spadoh s nogu. Sad ležim malo,pa ću da nastavim sa turšijom. Izgleda sjajno,nadam se da će ispasti dobra!
Degu,i ja loše spavam,budim se svakih sat-dva, pa nekad uspem da zaspim ponovo, nekad ne...
A na porođaj isto planiram što kasnije da odem,20minuta mi je porodilište pa ću tako da tempiram user posted image ma drugi sam otišla sa bolovima na 6 minuta, 4 prsta otvorena, stigla kod dr u pola 9,u 11.45 se porodila,i hvala Bogu, bez ležanja. Valjda će treće biti još brže.
Inače,do pre 3 godine je i u Topoli lopta bila pojam, ali otkako je ovaj hipi dr tamo on je sve to reorganizovao,lopta,stolica za porađanje,prisustvo muža na porođaju, pa ne znam da li su napravili predporođajnu sobu gde možeš da budeš sa mužem,članom porodice ili koga već hoćeš tamo,da čitaš,slušaš muziku dok se otvaraš,a pokušava da sredi i da imamo epidural na porođajuuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 29.10.2016 23:38:41 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
29.10.2016 23:46:20   
degu
Svaka čast za takvog doktora, divim se kad neko stvarno voli svoj posao. Znači na nekih 6 min da krenem user posted image
A divim se i tebi s tom turšijom user posted image
Mi smo danas naručili klopu, bili ujutru do pijace i grada i iskulirali ostatak dana.
Ne znam zašto tako loše spavam, prvi put sam spavala kao top.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 7:36:30   
AnaAna1
Dobro jutrooo :) vidim caska se o porodjajima... u Nisu sad moze epidural ko god hoce, ali neka hvala, nisam pristalica toga jer ne verujem mnogo nasim anesteziolozima, pa sto manje petljanja to bolje...

Ej a jel neko razmisljao o prisustvu muza? Ssd ce sve da skocite na mene user posted image obicno su sve devojke protiv toga, meni bi znacilo jer smo mi inace vezani kao creva i sve radimo zajedno :) a od skoro i to moze u Nisu i to besplatno, ranije se placalo... tako da cu da se prijavim, verovatno doktori to mrze da im neko visi nad glavom, ali briga me :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 8:46:51   
degu
Ana necemo skociti :D meni prvi put nije trebao, bila sam suvisna i sama sebi. A sad se malo vise plasim, mislim da bi me bolje tretirali da mi je tu muz. Ali ne znam kako je to izvodljivo, kad su oko mene sve gologuze zene :D prosli put sam bila sama u sobi dok sam se poradjala, mogla sam ga prosvercovati :D

< Poruku je uredio degu -- 30.10.2016 8:48:11 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 11:16:03   
MicinaMama
Dobar dan user posted image ,
Meni je bilo dobro uz orisustvo muza na porodjaju,nekako mi je uvek lakse kada je on tu nebitno u kojoj situaciji.

Na prvom porodjaju nije prisustvovao jer sam se poradjala u Doboju u BIH,ali ima sala specijalna gde moze biti uz prisustvo koga vi odaberete.Pored vip sobe.Platila sam sobu i bila tamo ali muz je u tom trenutku bio ovde pa mi sala nista nije znacila.Porodila sam se u sali koja vise lici na mesnicu.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 11:41:05   
emicaa
Micina Mama zar si i ti Dobojka user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 12:38:25   
MicinaMama
Heheh nisam Dobojka,ali pripadamo toj bolnici.Iz Modriče sam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 12:44:31   
emicaa
Ja sam Dobojka user posted image komsinice smo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 17:43:49   
MicinaMama
Bas tako user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
30.10.2016 21:36:51   
AnaAna1
U Nisu sada najzad imaju sale gde si sama kad se poradjas a ne grupno sa jos 5 zena kao sto je bilo ranije, tako da moze muz da prisustvuje, jedino treba da uradi neke briseve iz grla par dana pred porodjaj da nema neki virus, samo ne znam koja je poenta da on uradi briseve a tamo prodefiluje 50 babica, sestara, doktora, porodilja dnevno i niko ne radi briseve... nego ako mogu da ih otkace sto vise, ne vole to uopste... meni bi bas puno znacilo, mnooooogo bi me manje bilo strah kad bi on bio tu pored :)

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here