|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 17:20:52   
Mariya
Degu user posted image za koleginice!
mi danas kuliramo. Ručak je bio od juče,pošto ja kuvam obično za 2 dana, ne mogu svaki dan za šporetomda gubim vreme. Pošto pljušti kiša, mm ne može ništa da radi pa je kući, eno sprema ajvar, pa će da mesi hleb (juče je napravio predobar hleb) pa će da nam peče palačinkeuser posted image Meni je još stari ginekolog preporučio Stojića, kaže da mu je stojić bio mentor, + što je stvarno stručnjak. A veliki + je i to što je zaista pozitivan, raspoložen, milina otići kod njega na taj pregled. Inače idem u Badawi kliniku u Subotici, verovatno si čula za njih, oni daju snimak i radosnice i još gomilu svačega, bar je tako bilo prethodna 2 puta.
Magdi, još si tuuser posted image I ja volim Bones, ali ja je gledam na Fox, inače prebacujem kanale sa Fox life na fox i 24 kitchen, nekad VH1, to ide na tv-u kod meneuser posted image

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 18:08:48   
MAGDI
Jos sam tu user posted image , mislila sam danas ce da me ostave u bolnici al nista, kaze nisi otvorena dodji u petak uvece gde je porodiliste da me stave na ctg i da me pregledaju tad sve mi se cini poslace me kuci opet. Ooo lepo od muzica sto pravi ajvar mmm ja mogu da ga jedem za svaki obrok. Moj muz ne zna jos da pravi a ne znam iskreno ni ja al dobro mladi smo naucicemo ,jedino sto sam ga naucila da pravi jesu spagete tj sos za spagete user posted image .

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 18:33:59   
degu
Ni moj muzic nije ni za sta, mislim u kuhinji user posted image
Magdi dobrodosla i sto pre da te lansiramo u razgovore mama. I ja sam ubprosloj trudnoci gledala ID svaku noc to mi je bila uspavankauser posted image sad ne mogu.
Marija gdevizradjujes slike? Videla sam neki sajt izrada fotografija, sad ima neka akcija, pa reko da te pitam da nije to?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 20:20:22   
djordjevicka2
Pomaganje mame...imam lupanje i nepravilan rad srca svakodnevno i to me bas brine...9 nedelja sam trudna.. da li neko ima iskustva sa tim?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 21:26:00   
degu
Da li si proveravala stitnu zlezdu? Ako nisi, odmah sutra uradi tsh, slobodan t3 i t4. Ja cim sam ostala trudna imala sam preskakanje i lupanje srca, cim sam podesila terapiju za stitnu, to je proslo.

< Poruku je uredio degu -- 12.10.2016 21:27:35 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu djordjevicka2)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 21:43:42   
djordjevicka2
ProveravalA sam hormone za stitnu i sve je ok...samo antitela su mi malo povišena...išla sam kod endokrinologa i ona kaže da to lupanje nije od štitne. ..radila sam i ekg ...malo sam više napeta i nervozna...ne znam da je moguće zbog toga?!user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
12.10.2016 21:46:07   
djordjevicka2
Da napomenem...posle prvog porodjej a pa nekih godinu dana kasnije sam upala u depresiju i tad sam imala ubrzan rad srca ali ne i preskakanja...čitala sam na nekim forumima da je to i normalno u trudnoci...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 0:29:24   
degu
Ne znam sta da kazem, to sto su antitela povisena vec ukazuje da stitna nije bas kako treba. E sad, meni se i sad ponekad desi da mi preskoci srce ali sam ja vec 7.mesec, organizam je vec prilicno opterecen. Naravno da moze biti i na psihickoj bazi ako te muci i sad strah i anksioznost, depresija. Sta kazu dr-i?
Ja sam danas malo odmorila, juce sam se bas pregorsirala, stomak me je jutros boleo.

< Poruku je uredio degu -- 13.10.2016 0:32:39 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu djordjevicka2)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 0:51:22   
Mariya
Večeuser posted image
I večeras sam u dnevnoj, još uvek kašljem, pa da ih ne budim. Ali, nos mi više nije zapušen, jee!!!

Magdi, negde sam ti već rekla šta da radiš da pokreneš porođaj, mislim na khm khmuser posted image

Ja nisam volela ni da kuvam a ni da jedem kad sam se počela zabavljati sa mm (pre 17 godinauser posted image ) a on je već tad znao i voleo, pa sam ja pored njega naučila i zavolela. Kad je raspoložen i kad je kući naravno, često on pravi ručak. On kuva pekmeze i džemove npr. kod nasuser posted image Dobar je u kuhinjiuser posted image

Degu, izrađujem na dm foto. taj sajt izrada fotografija je skuplji naspram dm-a. evo sad su fotografije 5 dinara kom. ma džabe. Jeste da je ovo standardnog kvaliteta (premijum je bolji) ali šta ja da izvoljevam za 5 dinara kad je kod fotografa 25 din.!!! i onda ja izradim po 200 slika, za mene i za svekrvu i za kumove pa podelim, a izađe me 1000 din.
evo ti link
DM FOTO

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 1:03:05   
degu
E pa super i ja sam baš krenula da sređujem slike, a zanimalo me jel neko već naručivao tako.
Kad sam uspavljivala dete, zaspala sam s njom i probudim se u pola 12, sad ću da vilenim ko zna do kad, pa da se zanimam sa slikama user posted image
Meni je T i dalje slinava, baš se odužilo.
Nema nam ni Doroty, da li je ona uspela da potera bebicu? user posted image Što se tiče khm, khm, bolje da se ne oglašavam, u prošloj trudnoći smo bili prepadnuti, pa nismo ništa radili, u ovoj trudnoći je samo mm i dalje prepadnut i opet ništa user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 9:42:04   
Snezana.m
Zdravo svimauser posted image
Trenuttno sam 24 nedelja trudnoće i imam 36.g. Od vikenda sam na strogom mirovanju. Nadam se da ćemo se lepo družiti ove jeseni i zimeuser posted image
Sada samo još da se uhodam sa forumomi vidim gde šta mogu da pišem.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 10:00:52   
MAGDI
Mariya pa bre zeno ne znam sta da ti kazem nema sta ne pokusavam, al bebac nece napolje, sinoc kao neki bolovi pred mecu i u ledjima, ali sam se tusnula prijalo mi toplo nesto tako da je i to prestalo a taman sam se ponadalauser posted image . Blago tebi na takvom muzu samo za pozeleti pogotovo sad da ti samo sprema, verovatno uzivas u njegovim blagodetima kuvanjauser posted image . Degu hvala, nadam se i ja i svi oko mene da ce uskoro krenuti, pa da caskamo na dr temama o bebicama, posto je ovo meni prvi bebac sigurno cu vas zasipari pitanjima i podpitanjima user posted image .

(odgovor članu Snezana.m)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 10:31:01   
Snezana.m
Magdi, ti bolovi razmekšavaju grlić. Na žalost, meni se to sada desilo.
U prvoj trudnoći sam dobila jaku dijareju u toku dana i to posle kile pojedenih trešanja user posted image U toku noći mi je pukao vodenjak. Nikakve specijalne bolove nisam imala pre toga. Porodila sam se brzo u 38. nedelji, jer sam se otvarala još od 15. nedelje.
Kako da postavim tiker?

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 10:56:31   
MAGDI
Snezana e pa ja takve bolove slabo imam ovo sad posle 3 nedelje mi se pojavio, imala sam par kontrakcija ali to trajalao ni 10minuta. Ali mi je cudno sto grlic rekao doktor da je razmeksan i skracen al nisam otvorena. Ja sam u 40+ 2. Divan dan za jednu dugu setnju s tim sto moram da cekam muzica da zavrsi danas sa poslom da me izvede u setnju ne bih sama da ne rizikujem postala sam prava debelica smotanicauser posted image

(odgovor članu Snezana.m)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 12:02:27   
degu
Dobro dosla Snezana! Ja bas trenutno imam takve bilive, opominje me organizam da trebam da usporim, a inace sam ja celu prvu trudnocu imala te menstrualne bolove, sad samo ponekad.
Magdi i meni je dobra setnja pokrenula porodjajvtako da navijamo, lep dan za porodjaj.
Marija ja sinoc sredila slike, dosla do porudzbine, kad ono preuzima se u nekoj od prodavnica, a meni je najbliza na 50km :D tako da nista, pribacu na drugom sajtu gde salju kuci, mada jecivi super, 5 din slika.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 16:50:46   
yelly
Dobro dosle nove trudnice :)

Al je lep dan danas :) :) :)
Ja sam slicno kao Mariya prosla, mm voli da kuva, pa i ja uz njega krenula... i dobro mi ide nego nije mi bas omiljeno :D

Ovo moje bebironche i dalje je dosta mirno, cekala sam preksinoc do 2 ujutro da samo kucne, sreca pa jeste :D

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 16:58:20   
degu
Joj koliko puta sam tako cekala user posted image
Ovaj malisa je aktivan stalno, meskolji se i gnezdi, T je znala da se umiri al kad se probudi me urnise koliko se vrpoljila. A bata joj je lencuga user posted image al samo kad ja njega osetim da ne brinem

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yelly)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 17:02:45   
emicaa
Snezana evo je temica user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 17:42:20   
zumbulcic
AnaAna sigurno da mi ne bi palo na pamet snimanje da je i mm isao samnom, ali kad sam cula srceko nisam mogla odolit a da ne snimim i da on cuje. I mi dobijemo slicice ali sad vidim da nije to to.user posted image
Meni je dr spomenula taj ekspertni uz od cca 45 min ali da prvo dodem u 11-oj na obicni pa da dogovorimo taj za 13sedmicu.Sinoc bas gledam po netu te snimke i rekla sam mm ima da uzme neplacen dan i da ide sa mnom i da mi snima cijelo vrijeme kad vec dr nema nista protiv

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 17:56:55   
AnaAna1
Dobrodoslica novim trudnicama :) brze ce vam proci trudnoca uz caskanje user posted image
Joj mene strah da spavam na stomaku (a jos ga nemam, mozda maaaaaalo), sve mislim ugnjavicu to malo stvorenje od 5cm user posted image juce sam sedela na stolici i savila sam se skroz preko kolena da dohvatim nesto ispod stola sa tepiha i odmah sam se uplasila da li sam mogla da je ugnjavim tako user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 18:33:59   
MAGDI
Dobro vece zelim trudnice. Zene nista od moje setnje danas, smrc...prelezala uz kanal Fox i Bones, sad me boli stomak vec 10 ak minut, a bebac se cudno ponasa ima neke blage pokrete osetim oblo nesto da li je koleno saka nemam pojma ali nesto oblo i sitno, pa se tripujem dal ima dovoljno plodove vode.

Ja sam isto cekala bebine pokrete jel je ona od 18 te nedeljebdo sad veoma zivahna posteno me udarala svaki dan, kako otvorim oci ona se meskolji, i jedno nutro nista vec 15 min ja u plac muz me tesi mazi stomak ono op princeza se probudila znaci preplasila sam se, ovi hormoni me uzas drmaju istresam se na ljudima koji nisu krivi, ne znam kako vibstojite sa svojim raspolozenjima. user posted image Joj dal ce veceras nesto da krene user posted image .

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
13.10.2016 19:40:16   
degu
Pred porodjaj se smanjuje plodova vida a ne sekiraj se da li ima dovoljno, ona se stalno obnavlja, i kad pukne vodenjak, ona se obnavlja. A secam se kako su mi pokreti na kraju bili bas jaki, bas kso da nema plodove vode da amortizuje. To je sve znak da se porodjaj blizi.
Ana ja me spavam na stomaku od pocetka 1.trudnoce, odmah mi je bilo cudno da budem na stomaku

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 0:31:48   
Mariya
Veče trudničice!
Volim kad uđem na temu pa imam šta da čitam,nego što ja zaboravim šta sam pročitalauser posted image
Degu,nemate Dm u Vrbasu? Ni mi u Topoli, ja tražim za Suboticu, tamo radim a kad ne radim svakako idem barem jednom mesečno pa mi nije problem pokupiti slike. Koji je to sajt gde šalju slike na kućnu adresu?
Snežana,dobrodošla! Ti si onda kao Yelly i ja sa terminom, odmaraj da dočekaš februar!
Ja sam se vratila u spavaću sobu user posted image Ali mm reče da će me izbaciti budem li mu kašljala user posted image Pa se suzdržavamuser posted image
Danas smo L i ja bile same,išle kod lekara, pa u grad na ručak,pa malo šoping,gomila stvari joj treba,sad smo skinuli gumene čizme i prsluk sa spiska! Dobila 2 sirupa da pije,opravdanje za vrtić i to je to. Eno je sad hrče,danas više nema temperaturu. Nego mi se čini da će H,toplija je nego inače,češka nos,kašljuca malo, uh,ne volim kad je ona bolesna.
Ja ću u ponedeljak kod dr,nije me pregledao od 5.nedelje pa ću mu reći da virne malo dole, da vidi kako mi se grlić drži,s obzirom da sam dosta aktivna a i imam često bolove,da se ne otvorim prerano.
Magdi,hajde da kreneuser posted image
Ja sam u prvoj trudnoći do 5.meseca spavala na stomaku, i kad sam prestala da dojim ponovo počela,a u toku 2 trudnoće sam prestala i otad (znači skoro 3 godine ne spavam na stomaku,čak ni ne osećam potrebu da legnem na stomak user posted image odvikla sam se skroz.
Odoh da ubundam i namestim moje bube,pokrijem ih pa i ja da otplivam u carstvo snova...

< Poruku je uredio Mariya -- 14.10.2016 0:32:51 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 1:25:37   
degu
I ja sam se odvikla od spavanja na stomaku, dok sam dojila bilo mi nezgodno od grudi, posle mi vise nije prijalo. Nemamo Dm u Vrbasu, najblizi mi je u NS-u a ne idemo bas tako cesto. Ovaj sajt se bas zove izrada fotografija, narucila sam pa cu videti, mada ispade duplo skuplje nego tu, ali opet duplo jeftinije nego u nekoj fotografskoj radnji.
I mene zadnja 2 dana muce menstrualni bolovi, a i nekako se malisa gadno namestio pa me gura u besiku i sutne me negde pa me zigne stomak.
Danas sam malo odmarala, rucak imam i za sutra tako da cu opet malo sporijim tempom da zivim. Inace vec ne mogu da zakopcan jaknu, moram da kupim neku.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 10/16 [chat]
14.10.2016 8:51:33   
Snezana.m
Dobro jutro, drage trudnice!
Hvala na dobrodošlici! Emicaa hvala, uspela sam da postavim ticker user posted image
Super što ćemo se družiti i tako prekratiti ovo duuugooo ležanje u mom slučaju.
Dora mi je ćerkica i ima šest godina. Zakačila je neki virus, pa se muči danima sa temp. Napokon se noćas dobro preznojala i prošla bez paracetamolauser posted image
Kuckamo se!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here