RE: `rupica na guzi` (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Srecko47E -> RE: `rupica na guzi` (22.2.2018 0:44:17)

Kod nas je bila jedna beba sa rupicom i povezali su sa neuroloskim problemom koji ne mora da znaci.Nadam se da je ta bebica danas dobro.




Dora89 -> RE: `rupica na guzi` (6.3.2018 14:39:37)

Moja je imala rupicu, pa je zarasla, sa oko godinu i po dana. Mislim da je rupica normalna, spina bifida je ogromna.




Tatjana.87 -> RE: `rupica na guzi` (6.3.2018 16:06:21)

Dora nama je skro devet meseci,identicno je kao prvog dana,dobo je samo sto ne flisuje ne inficira se.
ostalo kontolisemo svakih sest meseci....




Mala Elena -> RE: `rupica na guzi` (6.3.2018 16:16:44)

Moje nemaju niti deca iz moje okoline...




Janncica -> RE: `rupica na guzi` (30.6.2020 16:12:51)

Htela sam da napise nasu pricu, ako nekome bude trebala.
Moje trece dete je rodjeno sa dijagnozom spinalni disrafizam. Osim te dijagnoze na otpusnoj listi nista dugo nam nije receno u porodilistu. 
Beba ima na krajnjem delu kicme, kod guze kao slovo v od koze. Kao da je nazuljana koza. Tu se nalazi i jamica(rupica) na guzi.
Pedijatar nas salje kod dr Smoljanica na uz tog dela, gde on vidi prolaps kicmene mozdine i postavlja  dijagnozu spina bifida meningocela. Poslati smo u Tirsovu kod neurohirurga gde smo radili magnetnu i sve to potvrdili. Operacija je radjena kad je beba imala 5 meseci. Trajala je vrlo kratko. Sve je proslo u najboljem redu. Odmah sam smela da ga drzim u rukama. Kad je proslo dejstvo anestezije bio je veseo, nije imao bolove. Bili smo u bolnici 6 dana, a konce su mu skinuli za 14 dana. Doktori i sestre su bili super. 
Posle operacije nismo imali nikakve preglede, fizikalne terapije, kontrole. On sad ima 9 meseci i radi sve sto je za njegov uzrast. Sedi, podize se uz namestaj,brblja. Skroz se normalno razvija. 
Ovo sam napisala jer sam ja u periodu izmenu ultrazvuka, magnetne rezonance i operacije, procita la sve sto je bilo na internetu u vezi toga, a opet nisam bila ni najmanje mirna. Bilo bi mi malo lakse da sam ovako nesto procitala. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]