|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.7.2017 8:54:00   
Mariya
U porodici niko ne pati od opstipacije. Niti imamo alergije na hranu.

Ta stolica koju sam vam opisala je izgledala kao da su u toj kašastoj zlatno žutoj stolici bile gromuljice te stare kake (senf boje sa tačkicama).

On još uvek nije kakio, daću mu danas kamilicu. Inače samo sisa, od ponedeljka sam mu počela davati voće, jeo je jabuku i breskvu do sada. Primetno manje sisa, povezala sam to i sa ovim vrućinama, čini mi se da jede tek toliko koliko mu treba. Čim sisa više, kaki redovno.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.7.2017 14:54:55   
serpica
Postovana doktorka,
zbog dijagnoze koju dete ima ne sme da primi ni jednu "zivu"vakcinu ukljucujuci i polio vakcinu.U pentaxim vakcini polio je "umrtvljen" kako su mi rekli,pa Vas molim za savet,da li ako dete primi Pentaxim mogu da ocekujem reakcijui kakvu?
Ili bi mozda ipak trebali da odlozimo i da pred polazak u skolu dobije samo vakcinu protiv difterije i tetanusa?
Hvala unapred na odgovoru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.7.2017 18:28:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Postovana doktorka,

sin od 20 meseci juce je imao tvrdu, tamno zelenu stolicu. Zadnjih nedelju dana slabije. Da napomenem niije jeo nista zelene boje. Uglavnom pije mleko ovih dana, kravicu, jer to uglavnom hoce, ostalo odbija.
To sto slabije jede pripisivala sam zubima jer mu trenutno rastu sve trojke i sve cetvorke.

Od cega moze biti zelena stolica? Da li treba da se javimo lekaru?

Hvala.

Zelena stolica je od hrane, ali kazete da nije jeo nista zeleno. Stolica moze da bude jako tamna skoro crna, bleda ,krvava i ja onda znam zasto je i od cega je takva. Ovako mogu da pretpostavljam da je poremenjena crevna flora pa je stolica tvrda i sporije se eliminise iz creva i da zato ima takvu boju.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.7.2017 18:36:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
zbog dijagnoze koju dete ima ne sme da primi ni jednu "zivu"vakcinu ukljucujuci i polio vakcinu.U pentaxim vakcini polio je "umrtvljen" kako su mi rekli,pa Vas molim za savet,da li ako dete primi Pentaxim mogu da ocekujem reakcijui kakvu?
Ili bi mozda ipak trebali da odlozimo i da pred polazak u skolu dobije samo vakcinu protiv difterije i tetanusa?
Hvala unapred na odgovoru.

Ne znam koliko je dete staro, ali sada se daje Pentaxim vakcina , kao vise komponentna i u njoj je uzrocnik polia mrtav. Sto se tice reakcije na vakcinu ona je uvek moguca, ali je sa ovom vakcinom reakcija slabija ili je nema. Niste mi rekli Dg. zbog koje dete ne moze da primi vakcinu, konsultujte se sa pedijatrom ,on prema Dg zna smeli ili ne sme da aplikuje vakcinu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.7.2017 23:22:44   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
zbog dijagnoze koju dete ima ne sme da primi ni jednu "zivu"vakcinu ukljucujuci i polio vakcinu.U pentaxim vakcini polio je "umrtvljen" kako su mi rekli,pa Vas molim za savet,da li ako dete primi Pentaxim mogu da ocekujem reakcijui kakvu?
Ili bi mozda ipak trebali da odlozimo i da pred polazak u skolu dobije samo vakcinu protiv difterije i tetanusa?
Hvala unapred na odgovoru.

Ne znam koliko je dete staro, ali sada se daje Pentaxim vakcina , kao vise komponentna i u njoj je uzrocnik polia mrtav. Sto se tice reakcije na vakcinu ona je uvek moguca, ali je sa ovom vakcinom reakcija slabija ili je nema. Niste mi rekli Dg. zbog koje dete ne moze da primi vakcinu, konsultujte se sa pedijatrom ,on prema Dg zna smeli ili ne sme da aplikuje vakcinu.




Hvala puno na odgovoru..
dete ima 2 god a dg je hipogamaglobulinemija D80.0 i E83 metabolicki poremecaj
pedijatar nam je rekla da ce da se konsultuje sa jos nekim pre nego odlucimo da primimo vakcinu,ona je do sad primila 2 doze i imala reakciju,ali to je bilo pre nego smo uradili sva imunoloska ispitivanja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.7.2017 6:56:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
zbog dijagnoze koju dete ima ne sme da primi ni jednu "zivu"vakcinu ukljucujuci i polio vakcinu.U pentaxim vakcini polio je "umrtvljen" kako su mi rekli,pa Vas molim za savet,da li ako dete primi Pentaxim mogu da ocekujem reakcijui kakvu?
Ili bi mozda ipak trebali da odlozimo i da pred polazak u skolu dobije samo vakcinu protiv difterije i tetanusa?
Hvala unapred na odgovoru.

Ne znam koliko je dete staro, ali sada se daje Pentaxim vakcina , kao vise komponentna i u njoj je uzrocnik polia mrtav. Sto se tice reakcije na vakcinu ona je uvek moguca, ali je sa ovom vakcinom reakcija slabija ili je nema. Niste mi rekli Dg. zbog koje dete ne moze da primi vakcinu, konsultujte se sa pedijatrom ,on prema Dg zna smeli ili ne sme da aplikuje vakcinu.




Hvala puno na odgovoru..
dete ima 2 god a dg je hipogamaglobulinemija D80.0 i E83 metabolicki poremecaj
pedijatar nam je rekla da ce da se konsultuje sa jos nekim pre nego odlucimo da primimo vakcinu,ona je do sad primila 2 doze i imala reakciju,ali to je bilo pre nego smo uradili sva imunoloska ispitivanja.

Kod ovakvih bolesti u vezi vakcinacije se treba uvek konsultovati sa imunologom u IMD ili UDK i dete vakcinisati u tim ustanovama.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.7.2017 8:28:29   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
zbog dijagnoze koju dete ima ne sme da primi ni jednu "zivu"vakcinu ukljucujuci i polio vakcinu.U pentaxim vakcini polio je "umrtvljen" kako su mi rekli,pa Vas molim za savet,da li ako dete primi Pentaxim mogu da ocekujem reakcijui kakvu?
Ili bi mozda ipak trebali da odlozimo i da pred polazak u skolu dobije samo vakcinu protiv difterije i tetanusa?
Hvala unapred na odgovoru.

Ne znam koliko je dete staro, ali sada se daje Pentaxim vakcina , kao vise komponentna i u njoj je uzrocnik polia mrtav. Sto se tice reakcije na vakcinu ona je uvek moguca, ali je sa ovom vakcinom reakcija slabija ili je nema. Niste mi rekli Dg. zbog koje dete ne moze da primi vakcinu, konsultujte se sa pedijatrom ,on prema Dg zna smeli ili ne sme da aplikuje vakcinu.




Hvala puno na odgovoru..
dete ima 2 god a dg je hipogamaglobulinemija D80.0 i E83 metabolicki poremecaj
pedijatar nam je rekla da ce da se konsultuje sa jos nekim pre nego odlucimo da primimo vakcinu,ona je do sad primila 2 doze i imala reakciju,ali to je bilo pre nego smo uradili sva imunoloska ispitivanja.

Kod ovakvih bolesti u vezi vakcinacije se treba uvek konsultovati sa imunologom u IMD ili UDK i dete vakcinisati u tim ustanovama.




Doktorka hvala Vam puno na savetu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.8.2017 23:31:33   
Mariya
Da se javim, u međuvremenu sam dala uzorak stolice, te sa crnim tačkicama na analizu na okultno krvarenje, i rezultat je negativan! Tako da mislim da nemam razloga za brigu?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.8.2017 12:16:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mariya

Da se javim, u međuvremenu sam dala uzorak stolice, te sa crnim tačkicama na analizu na okultno krvarenje, i rezultat je negativan! Tako da mislim da nemam razloga za brigu?

Pratite vi kako izgleda stolica i dalje. Nadam se da su se tackice izgubile, javite mi ako nesto nije uredu. Pozdrav

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.8.2017 18:22:46   
Mariya
Nakon 3 nedelje, konačno stolica sve po P.S.-u,bez tačkica!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.8.2017 9:51:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mariya

Nakon 3 nedelje, konačno stolica sve po P.S.-u,bez tačkica!

Hvala puno sto se me obavestili. Pozdrav

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.8.2017 18:31:52   
vocicana
Postovana doktorka, imam jednu nedoumicu.
Dete vec 4-ti dan, kada treba da ima stolicu uredno toobavi, ali je ili sasvim tecna ili ima delimicno formiran sadrzaj.
Temperature nema, veseo je, trci, lepo jede, spava uredno i pije bas dosta vode.
Ukljucila sam probiotik, prvo Multilac Baby, sada sam nastavila sa Goodwillprobiotikom za decu, jer ima 4 probiotske kulture. danmas je tri stolice imao, prva je bila ta skoronormalno formirana, druge dve sasvim tecne.
Dete ima 16meseci. Da li treba da nesto uradim jos, jede kuvano povrce sa vrlo malom mesa, racunam kao dijetalni rezim, gricka keks i krekere, supu, mleko pijemo obavezno pre spavanja, znam da to mozda malo kvari koncepciju, alieto da pitam, da li jos nesto mogu za malog da ucinim.
Unapred zahvalna
Da. da dodam, rastu nam donje 4-ke, obe u paru. Svakog dana ocekujem da izbiju, mozda i to ima neke veze...user posted image

< Poruku je uredio vocicana RR -- 9.8.2017 18:32:53 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.8.2017 18:00:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Postovana doktorka, imam jednu nedoumicu.
Dete vec 4-ti dan, kada treba da ima stolicu uredno toobavi, ali je ili sasvim tecna ili ima delimicno formiran sadrzaj.
Temperature nema, veseo je, trci, lepo jede, spava uredno i pije bas dosta vode.
Ukljucila sam probiotik, prvo Multilac Baby, sada sam nastavila sa Goodwillprobiotikom za decu, jer ima 4 probiotske kulture. danmas je tri stolice imao, prva je bila ta skoronormalno formirana, druge dve sasvim tecne.
Dete ima 16meseci. Da li treba da nesto uradim jos, jede kuvano povrce sa vrlo malom mesa, racunam kao dijetalni rezim, gricka keks i krekere, supu, mleko pijemo obavezno pre spavanja, znam da to mozda malo kvari koncepciju, alieto da pitam, da li jos nesto mogu za malog da ucinim.
Unapred zahvalna
Da. da dodam, rastu nam donje 4-ke, obe u paru. Svakog dana ocekujem da izbiju, mozda i to ima neke veze...user posted image

Do sedam stolica se ne smatra diarejom, stolice su normalne, ne brinite. Probiotik ste ukljucili sto je odlicno, ali nemojte da ga ogranicavate u ishrani jer i kada dete ima proliv ne redukuje se ishrana, dajte mu normalno da jede.uz taj probiotik.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.8.2017 20:04:54   
vocicana
Hvala vam mnogo.
Ponasacu se bas kako ste mi rekli.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.8.2017 14:27:57   
dddaca
Postovana doktorka, dete ima 2.5 godine. Uradjen je pregled urina. Ono sto me brine jesu eritrociti - svezi 1-3, bledi 1-3, leukociti 1-3, epitel 1-3 plocas_te celije i malo kristala mokracne kiseline. Bakterije - umereno, gustina 1.028, ph - kisela. Na sta mogu da ukazuju ovi eritrociti i kristali mokracne kiseline? Imam li razloga za brigu i da li ovo iziskuje neke dalje analize? Inace, u fazi smo ostavljanja pelena, ali desava joj se da joj povremeno pobegne nekoliko kapi mokrace pre nego sto stigne do nose. Hvala unapred

< Poruku je uredio dddaca -- 11.8.2017 14:32:23 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.8.2017 16:11:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Postovana doktorka, dete ima 2.5 godine. Uradjen je pregled urina. Ono sto me brine jesu eritrociti - svezi 1-3, bledi 1-3, leukociti 1-3, epitel 1-3 plocas_te celije i malo kristala mokracne kiseline. Bakterije - umereno, gustina 1.028, ph - kisela. Na sta mogu da ukazuju ovi eritrociti i kristali mokracne kiseline? Imam li razloga za brigu i da li ovo iziskuje neke dalje analize? Inace, u fazi smo ostavljanja pelena, ali desava joj se da joj povremeno pobegne nekoliko kapi mokrace pre nego sto stigne do nose. Hvala unapred

Leukociti i eritriciti su u dozvoljenoj granici, ali ne razumem sta to znaci umereno bakterija. Molim vas uradite odmah nov nalaz urina i posaljite mi rezultat, ja cekam

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.8.2017 22:53:49   
dddaca
Hvala Vam na odgovoru. Umereno bakterija su tumacili kao uredan nalaz. Mislila sam da uradim i urinokulturu kada sam nosila urin na analizu, ali u laboratoriji su predlozili da prvo uradim pregled urina, a ako bude potrebe, da uradimo i urinokulturu. U svakom slucaju ponovicemo pregled u ponedeljak

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.8.2017 8:38:08   
vocicana
Postovana doktorka, evo mene opet.
Dete kaslje , tj nocas je suvo kasljao, cele noci.
Krenula je salivacija iz nosa pre par dana, kijavica, a ja sam naravno odmah preduzela preventtivu, Apis Gola sprej, tri puta na dan, ispiramo nosic fizioloskim, dala sam mu 5 doza Bisolvon sirupa, koji je rezultirao finim produktivnim kasljem, mada mu necu nastavljati vise .
Bisolvon mu ne dajem kasno posle podne, bas zbog tog nadrazajnog kaslja, ali nocas bas nije stao. Nema temperature, lepo jede.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.8.2017 8:55:43 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.8.2017 10:35:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Postovana doktorka, evo mene opet.
Dete kaslje , tj nocas je suvo kasljao, cele noci.
Krenula je salivacija iz nosa pre par dana, kijavica, a ja sam naravno odmah preduzela preventtivu, Apis Gola sprej, tri puta na dan, ispiramo nosic fizioloskim, dala sam mu 5 doza Bisolvon sirupa, koji je rezultirao finim produktivnim kasljem, mada mu necu nastavljati vise .
Bisolvon mu ne dajem kasno posle podne, bas zbog tog nadrazajnog kaslja, ali nocas bas nije stao. Nema temperature, lepo jede.

Najvaznija je toaleta nosa i vi to odlicni radite. Suv kasalj nocu moze da bude od opstrukcije disajnih puteva i nemojte mu davati sirup za kasalj zbog gradje disajnih puteva kod dece do pete godine i njihovoj nemogucnosi da reaguju na sirupe. Ako se nastavi suvi kasalj obavezno odvedite dete da se poslusaju pluca.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.8.2017 18:21:18   
vocicana
Hvala najlepse. Juce sam prestala sa sirupom, nocas je mirno i lepospavao.
Hvala Vam veliko jos jednom.
Alternativno smo sredili ovog puta sve bez antibiotikauser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.8.2017 15:37:13   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


Leukociti i eritriciti su u dozvoljenoj granici, ali ne razumem sta to znaci umereno bakterija. Molim vas uradite odmah nov nalaz urina i posaljite mi rezultat, ja cekam


Postovana doktorka, upravo mi je stigao nalaz urinokulture: zasejane podloge ostale su sterilne. Mada meni i dalje nije jasno odakle detetu od 2.5 godine eritrociti u mokraci i soli mokracne kiseline.
I ima vec mesec dana kako smo skinuli dnevnu pelenu, ali svaki put joj pobegne po malo mokrace na gacice dok stignemo do nose. U pocetku odvikavanja se to nije desavalo. Sta bi mogao biti uzrok tome?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.8.2017 18:36:03   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


Leukociti i eritriciti su u dozvoljenoj granici, ali ne razumem sta to znaci umereno bakterija. Molim vas uradite odmah nov nalaz urina i posaljite mi rezultat, ja cekam


Postovana doktorka, upravo mi je stigao nalaz urinokulture: zasejane podloge ostale su sterilne. Mada meni i dalje nije jasno odakle detetu od 2.5 godine eritrociti u mokraci i soli mokracne kiseline.
I ima vec mesec dana kako smo skinuli dnevnu pelenu, ali svaki put joj pobegne po malo mokrace na gacice dok stignemo do nose. U pocetku odvikavanja se to nije desavalo. Sta bi mogao biti uzrok tome?

Kod dece postoji dozvoljen broj Er , Le u urinu, taj broj koji je u vasem urinu je normalan. Soli urata se vezuju za ishranu i unos odredjenih namirnica, i to je uredan nalaz, nemojte da brinete.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.8.2017 18:48:23   
dddaca
Hvala Vam puno

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.8.2017 14:37:52   
dunja RR
Draga Dr Julka,


Mažemo Didermal mast sinu na pišu, uz povlačenje kožice. Nije ništa kritično za sada, ali nam je urolog (prilikom pregleda kilice koju moramo na proleće da operišemo) savetovao da mažemo Didermal mast uz povlačenje kožice 3 nedelje. Mažemo 7 dana, ali se slabo kožica pomera na dole, on se buni dok ga mažemo, tj. pokušamo da prevučemo. Da li da budemo malo grublji i malo jače cimnemo na dole prilikom mazanja ili da nastavimo nežno povlačenje, mada tim tempom za ovih 7 dana nije bilo pomaka ... Inače, tek vrh piše izlazi iz kožice. Ima 3 godine i 2 meseca. Mažemo celu pišu, mao više utrljamo na prevoju kožice.

Ranije je naša pedijatrica (koja više ne radi u našem DZ), umela da cimne i prevuče skroz uz par kapi krvi. Pa puta, dok je bio beba. On se kratko zaplače, i posle bude ok.


Hvala unapred!

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.8.2017 14:39:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.8.2017 12:04:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Mažemo Didermal mast sinu na pišu, uz povlačenje kožice. Nije ništa kritično za sada, ali nam je urolog (prilikom pregleda kilice koju moramo na proleće da operišemo) savetovao da mažemo Didermal mast uz povlačenje kožice 3 nedelje. Mažemo 7 dana, ali se slabo kožica pomera na dole, on se buni dok ga mažemo, tj. pokušamo da prevučemo. Da li da budemo malo grublji i malo jače cimnemo na dole prilikom mazanja ili da nastavimo nežno povlačenje, mada tim tempom za ovih 7 dana nije bilo pomaka ... Inače, tek vrh piše izlazi iz kožice. Ima 3 godine i 2 meseca. Mažemo celu pišu, mao više utrljamo na prevoju kožice.

Ranije je naša pedijatrica (koja više ne radi u našem DZ), umela da cimne i prevuče skroz uz par kapi krvi. Pa puta, dok je bio beba. On se kratko zaplače, i posle bude ok.


Hvala unapred!

Mazite vi to i nezno povlacite, nikako na silu, svaki dan po milimetar i bice dosta. Nemojte nista vi na silu zbog traume i oziljaka koji mogu da nastanu. Ako bube trebalo to ce hirurg uraditi pri operaciji kile. Ja mislim da ce do tada to uspeti sa mazanjem i postepenim povlacemnjem.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here