|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.8.2018 0:35:04   
Dragce86
Draga Dr, sta predlazete da kao trudnica smem koristiti za gljivicnu infekciju nokatne ploce na palcu noge? U 8.mesecu sam i volela bih da to polecim pre porodjaja i dolaska bebe...Unapred zahvalna! P.S. Sigurna sam da je rec o onihomikozi nokatne ploce ( zuta, ljuspasta povrsina i zadebljala u uglu nokta )

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.8.2018 11:20:51   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Mimal

Cao,interesuje me imam bebu 3,5 meseca sad 23 ce cetri meseca juxe sam mu presla na kravicu 50 voda 50 mleko al da to nije malo za njega.Posto pili smo i bebilac i hipp organic i bljucka odma.Hvala



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2018 12:42:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Draga Dr, sta predlazete da kao trudnica smem koristiti za gljivicnu infekciju nokatne ploce na palcu noge? U 8.mesecu sam i volela bih da to polecim pre porodjaja i dolaska bebe...Unapred zahvalna! P.S. Sigurna sam da je rec o onihomikozi nokatne ploce ( zuta, ljuspasta povrsina i zadebljala u uglu nokta )

Obzirom da ste trudni ne treba da pijete nista protiv gljivica. Mozete jedino koristiti sredstva za mazenje , spolja, i sto vise idite gole noge, bez papuca i carapa. Pitajte u apoteci sta imaju, dobro, za spoljnu upotrebu.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2018 12:46:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Mimal

Cao,interesuje me imam bebu 3,5 meseca sad 23 ce cetri meseca juxe sam mu presla na kravicu 50 voda 50 mleko al da to nije malo za njega.Posto pili smo i bebilac i hipp organic i bljucka odma.Hvala



Kravlje mljeko se ne preporucuje do navrsene prve godine. Bljuckanje nije od formula koje ste naveli, mogli ste uzeti neku formulu koja se preporucuje kod dece koja bljuckaju, odlicne su kazem vam iz iskustva.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2018 20:56:07   
Mimal
A koje su to

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.8.2018 20:56:43   
Mimal
Koje su to formule.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.8.2018 19:21:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mimal

Koje su to formule.

Svi proizvodjaci formula, Aptamil, Humana, Novolac imaju formulu koja se daje kod bljuckanja, sami odaberite, sve su dobre.

(odgovor članu Mimal)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2018 11:54:03   
Rosita
Poštovana dr, na ultrazvuku kukova sa 4m.22d. nalaz moje bebe je Ib na oba, jezgra -. Dr kaže da se ponašamo normalno za sedenje, kad bude vreme. Beba nije nosila široki povoj. Kontrola za 2 m.
Da li da se brinem?
Može li naslon kolica da se diže na 45 s, kao što smo počeli?
Hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.8.2018 20:00:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Rosita

Poštovana dr, na ultrazvuku kukova sa 4m.22d. nalaz moje bebe je Ib na oba, jezgra -. Dr kaže da se ponašamo normalno za sedenje, kad bude vreme. Beba nije nosila široki povoj. Kontrola za 2 m.
Da li da se brinem?
Može li naslon kolica da se diže na 45 s, kao što smo počeli?
Hvala.

U kolicima podignite naslon tako kako ste rekli i to je uredu. Sto se tice sedenja ne treba forsirati nijedno dete dok ono ne sedne samo. Za svako dete je individualno kada ce sesti ili poceti da stoji. Dete postavite na ravnu podlogu da se samo bori, pomera, puzi, okrece kada za to dodje vreme. Sto se tice ultrazvicnog nalaza ja ne znam da li je uredu da u tom uzrastu imate taj nalaz, molim vas pitajte decijeg hirurga , on je merodavan za to.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.9.2018 11:50:51   
gaga78
Doktorka,

mom decaku of 20 meseci curi nos, bistre slinice, slabije jede, kako da se ponasam.
u vrticu je trenutno prema recima drugih roditelja puno dece sa istim simptomima.

hvala unapred.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.9.2018 18:24:01   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gaga78

Doktorka,

mom decaku of 20 meseci curi nos, bistre slinice, slabije jede, kako da se ponasam.
u vrticu je trenutno prema recima drugih roditelja puno dece sa istim simptomima.

hvala unapred.

Naglo je nastupilo zahladjenje, nagla je promena temperature i vladju rnino i adeno virusi. Najvaznije je cistiti nosic sa fizioloskim rastvorom i aspirirati sekret sto cesce, pratiti dete u smislu temperature i pojave kaslja. Ako se neki od ovih simptoma pojavi javite se doktoru da bi se poslusala pluca. U tom uzrastu, obzirom na uzrocnike i uzrast moze doci i do upale usiju. Prema tome cistite nos i pratite dete.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.10.2018 14:12:13   
Dragana16
Poštovana doktorka,

mojoj sestričini su na prvoj kontroli (ima 18 meseci) ustanovili da joj je kratka vezica jezika sa podom usne duplje. njena mama i ja smo zabrinute.

kakav je Vaš savet?

hvala.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.10.2018 18:02:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dragana16

Poštovana doktorka,

mojoj sestričini su na prvoj kontroli (ima 18 meseci) ustanovili da joj je kratka vezica jezika sa podom usne duplje. njena mama i ja smo zabrinute.

kakav je Vaš savet?

hvala.

Frenulum liquae brevis se srece kod dece i moze usloviti slabo napredovanje deteta zbog otezanog sisanja i poremecaj u izgovori nekih glasova kada dete progovori. Ne znam kako ste to tako kasno primetili . Najidealnije vreme za hirusku intervenciju su od prve tri nedelje do treceg meseca zivota jer frenulum nije prokrvljen i inervisan i odojce nece reagovati bolom. U svakom slucaju treba da odete do ORL lekara na pregled i hirusku intervenciju.

(odgovor članu Dragana16)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.10.2018 14:25:16   
natasana
Poštovana doktorka,
Devojcica 10 godina se zali na bolove čas u ruci čas u podlaktici. Uradili smo briseve, koji su dobri. Takođe CRP I Sedimentacija je normalna. i leukocite i krvnu sliku i sve je ok. To traje.
Bolovi se povremeno pojačavaju i slabe. Šta da radimo?

hvala unapred.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.10.2018 12:59:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: natasana

Poštovana doktorka,
Devojcica 10 godina se zali na bolove čas u ruci čas u podlaktici. Uradili smo briseve, koji su dobri. Takođe CRP I Sedimentacija je normalna. i leukocite i krvnu sliku i sve je ok. To traje.
Bolovi se povremeno pojačavaju i slabe. Šta da radimo?

hvala unapred.


Obzirom na uzrast prvo bi pomislili da se radi o bolovima koji se javljaju pri ubrzanom rastu deteta, ali pre toga treba uraditi dve analize iz krvi, a to su kreatinin kinaza i lakticna dehidrogenaza. Ako su ove vrednosti povecane obavezno se treba javiti decijem neurologu jer je on merodavan da preduzme dalje korake. Moze se desiti da ove analize budu povecane trenutno zbog zamora misica i treba ih ponoviti za dve nedelje. Ali moj savet je pregled kod decijeg neurologa zbog mogucih bolesti misicnog sistema koji se javljaju u ovom uzrastu.

(odgovor članu natasana)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.10.2018 12:16:19   
Dragana16
Doktorka,

moja kumica ima 13godina i cesto se zali na glavobolje. kakva je procedura za dalje?
sta bi prvo trebalo uraditi?

hvala unapred.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.10.2018 17:49:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dragana16

Doktorka,

moja kumica ima 13godina i cesto se zali na glavobolje. kakva je procedura za dalje?
sta bi prvo trebalo uraditi?

hvala unapred.

Kod dece kao i kod odraslih su ceste glavobolje. Prvo sto treba da uradite je KKS i ako je nalaz kks uredan, potreban je pregled orl lekara i otalmologa ito kod oftalmologa je mnogo vazno i potrebno odrediti vizus i pregledati ocno dno. Ako su i ti nalazi uredni treba se obratiti decijem neurologu koji ce se nakon neuroloskog pregleda odluciti za dalju dijagnostiku kao sto je EEG i MR. Ceste su migrene kod dece, posebno ako u porodici neko pati od migrena i uzima terapiju. Nadam se da dete nije imalo neki udarac u glavu, ali to ce sve pogledati deciji neurolog.

(odgovor članu Dragana16)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2018 23:45:24   
dddaca
Postovana dr Julka, dete staro 3.5 godine ima ceste prehlade pracene zapusenim nosem i problemima sa usima. Dva-tri dana ide u vrtic i nakon toga usledi prehlada. Na orl pregledu timpanometrija uglavnom pokazuje ravnu crtu koja se posle terapije malo popravi, a poslednji nalaz je "C". Dva puta je u nosu izolovana streptokoka, nakon toga nismo radili vise bris. Napomenula bih da je to pocelo sa polaskom u vrtic. Od terapije trenutno uyima Imunotrofinu, Nasonex i Aerius.
Upravo zbog cestih problema sa usima i streptokokom, razmisljala sam o vakcini protiv streptokoke, ali ne znam sta je nabolje za nju. Koliko sam se informisala kod nas u dispanzeru deci preko 2 godine daju Pneumo 23, a deci do 2 godine Synflorix. Ono sto me zbunjuje je sto na uputstvu za Pneumo 23 stoji da se ne primenjuje za akutne upale uva, a Synflorix da. Uz to, kod Synflorix-a pise da ga mogu primiti i starija deca. Vidim da postoji i Prevenar , ali njega ne spominju u nasem dispanzeru.
Interesuje me Vase misljenje u vezi ovih vakcina i koja bi bila najadekvatnija?
Hvala unapred

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.10.2018 18:13:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Postovana dr Julka, dete staro 3.5 godine ima ceste prehlade pracene zapusenim nosem i problemima sa usima. Dva-tri dana ide u vrtic i nakon toga usledi prehlada. Na orl pregledu timpanometrija uglavnom pokazuje ravnu crtu koja se posle terapije malo popravi, a poslednji nalaz je "C". Dva puta je u nosu izolovana streptokoka, nakon toga nismo radili vise bris. Napomenula bih da je to pocelo sa polaskom u vrtic. Od terapije trenutno uyima Imunotrofinu, Nasonex i Aerius.
Upravo zbog cestih problema sa usima i streptokokom, razmisljala sam o vakcini protiv streptokoke, ali ne znam sta je nabolje za nju. Koliko sam se informisala kod nas u dispanzeru deci preko 2 godine daju Pneumo 23, a deci do 2 godine Synflorix. Ono sto me zbunjuje je sto na uputstvu za Pneumo 23 stoji da se ne primenjuje za akutne upale uva, a Synflorix da. Uz to, kod Synflorix-a pise da ga mogu primiti i starija deca. Vidim da postoji i Prevenar , ali njega ne spominju u nasem dispanzeru.
Interesuje me Vase misljenje u vezi ovih vakcina i koja bi bila najadekvatnija?
Hvala unapred

Prvo je vazno da kod decijeg ORL lekara utvrdite da li dete ima povecan treci krajnik koji moze biti uzrok takvog nalaza na audiometriji i cestih upala uha. Taj nalaz bi nam resio dilemu . Sto se tice vakcine ako dete ima ceste upale uha i nalaz Streptokoka pneumonie u brisu nosa treba detetu dati vakcinu, s tim sto se sa navrsene 2 god. deci daje vac. Pneumo 23 i ona je isto kao i Symflorix vakcina koja je sada uvedena kao obavezna vakcina. Slobodno daje Pneumo 23, ali posetite orl lekara zbog moguceg treceg krajnika

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2018 0:03:19   
dddaca
Postovana dr Julka, hvala Vam na odgovoru. Po recima ORL specijaliste njen treci krajnik jeste malo uvecan, ali nije za operaciju. Ovih dana treba da je vodimo na kontrolu i nadam se da ce rezultat timpanometrije ovog puta biti bolji

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2018 8:36:04   
gaga78
Poštovana Doktorka,

moj bratac je izasao iz porodilišta pre7 dan. Rekli su da ima defomraciju stopala.
pise u otpusnoj listi PES metatarsus varus. Šta to znači i kako da se ponašamoŽ?

hvala.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2018 17:12:36   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gaga78

Poštovana Doktorka,

moj bratac je izasao iz porodilišta pre7 dan. Rekli su da ima defomraciju stopala.
pise u otpusnoj listi PES metatarsus varus. Šta to znači i kako da se ponašamoŽ?

hvala.

Postoji nekoliko deformacija stopala koja se javljaju kod novorodjenceta. Ja sam se najcesce sretala sa tom deformacijom koju navodite. Kada odete kod vaseg pedijatra sa 30 dana, na prvu kontrolu, on ce vam sigurno dati savet. Pes metatarsus varus moze biti jace i manje izrazen. Postupek je da novorodjence treba prvo da vidi deciji ortoped i on ce odrediti da li ce detetu postaviti longete ili ce vam reci da idete kod decijeg fizijatra. Vazno je da se nezkasni sa tim pregledom, treba odmah posle prve kontrole kod pedijatra posetiti decijeg ortopeda, ako se zakasni moze doci i do operativnog zahvata sto nije pozeljno. Znaci posle prve kontrole mislite o ovome sto vam kazem i ne cekajte.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2018 17:16:51   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Postovana dr Julka, hvala Vam na odgovoru. Po recima ORL specijaliste njen treci krajnik jeste malo uvecan, ali nije za operaciju. Ovih dana treba da je vodimo na kontrolu i nadam se da ce rezultat timpanometrije ovog puta biti bolji

Hvala vam sto ste mi se javili, kontrolisite treci krajnik kod Orl lekara i audiometriju jer mi se desavalo da pri pregledu kod Orl lekara pred upis u skolu nalaz audiometrije ne bude dobar. Dajte detetu i Pneumo 23 vakcinu slobodno. Pozdrav.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.11.2018 9:35:45   
gaga78
Poštovana Doktorka,

Imam ćerku staru 8. godina. Pre oko mesec dana joj se uvećala žlezda iza uha. Mislim da se smanjila i ne boli je na dodir, ali ipak je prošlo dosta vremena?
Vadili smo krvnu sliku i odlična je. Da li možete da mi date neki savet?

Hvala Vam puno.


< Poruku je uredio gaga78 -- 23.11.2018 9:36:11 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.11.2018 18:25:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gaga78

Poštovana Doktorka,

Imam ćerku staru 8. godina. Pre oko mesec dana joj se uvećala žlezda iza uha. Mislim da se smanjila i ne boli je na dodir, ali ipak je prošlo dosta vremena?
Vadili smo krvnu sliku i odlična je. Da li možete da mi date neki savet?

Hvala Vam puno.


Povecanje limfnih zlazda prati infekcije gornjih respiratornih puteva i ako je dete imalo neku infekciju u tom periodu moze biti od toga, Bitno je da nema povecanja limfnih zlezda na drugim mestima jer kod ozbiljnih hematoloskih bolesti postoji povecanje ljimfnih zlezda i na drugim mestima. Kazete da je KKS dobra sto je vrlo vazno i dobro. Nisam vam pomenula da povecanje moze biti i kod upale zuba. Vazno je da pratite, da li se zlezda povecava i da li ima povecanja limfnu zlezda na drugim mestima, tada se javite vasem pedijatru. Molom vas napisite mi kolike je velicine te zlezda i da li je bila u nekoj infekciji pre nego sto se pojavila ta zlazda, vazno mi je.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here