RE: Pitajte Pampers pedijatra (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (11.5.2019 17:51:36)


IZVORNA PORUKA: Šapa

Dete je bilo pet dana na berodual, a nakon toga tri dana pulmikort 2x0.25 pa dva dana 1x0.25. Juce smo bili na kontroli. Pre odlaska u dom zdravlja uradila sam ponovo ks, crp, I leuk formulu. Crp I dalje dobar samo je ks pokazala pocetak bakterijske infekcije ovog puta. Dat nam je hemomicin (100mg) 1x4ml pa u ponedeljak kontrola. Inace temperaturu nije imala ni u jednom momentu, dobrog apetita, vesela. Receno mi je da to sto oni njoj na plucima nije nista veliko, samo je puna sekreta, koji nikako da izbaci. 



Ne shvatam kako to toliko dugo traje. Ja bih vas molila da dete odvedete kod decijeg pulmologa, potrebno je i dodatno misljenje . Sto se tice sekreta, beba ne mozen da iskaslje sekret jer to nemoguce obzirom na uzrast i anatomsku gradju disajnih puteva. Razmislite o tom pregledu, potreban je pregled decijeg pulmologa. Javite mi se, ako mozete.




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (11.5.2019 17:55:54)


IZVORNA PORUKA: Šapa

Inače, cistimo nosic sa fizioloskim rastvorom i fiziomerom, aspiriramo, ali je puna. Grudi mazem fitobalm om, u drenaznom polozaju mi je dok spava. Lupkam je po ledjima ni bi li se "odlepio". Ono sto mene brine je sta raditi, ako ne odreaguje na hemomicin



Nisam videle da ste mi dodali tekst. Sto se tice toalete nosa to je uredu. Bebe sekret gutaju i izbacuju ga povracanjem ili preko stolice, znaci nema iskasljavanja. Dobar deciji pulmolog treba da pregleda bebu.




Šapa -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (11.5.2019 21:51:02)

Tako sam i mislila. Na listi smo cekanja za pregled kod prof Minica, a u ponedeljak je vodim ovde kod nas kod decijeg pulmologa. Evo danas se kasalj smanjio i to poprilično, ali sekreta ima jos dosta. Nazalost nije uspela ni jednom da se ispovraca, ali kroz stolicu je danas izbacila malo. Javim vam se kad saznamo nesto novo, ali bas sam zabrinuta. Svi govore da nema potrebe, jer ona nocu lepo spava, ne kaslje, ne budi se, a ja ne znam vise





Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (12.5.2019 17:21:54)


IZVORNA PORUKA: Šapa

Tako sam i mislila. Na listi smo cekanja za pregled kod prof Minica, a u ponedeljak je vodim ovde kod nas kod decijeg pulmologa. Evo danas se kasalj smanjio i to poprilično, ali sekreta ima jos dosta. Nazalost nije uspela ni jednom da se ispovraca, ali kroz stolicu je danas izbacila malo. Javim vam se kad saznamo nesto novo, ali bas sam zabrinuta. Svi govore da nema potrebe, jer ona nocu lepo spava, ne kaslje, ne budi se, a ja ne znam vise



Kod Prof Minica je obavezno odvedite, neophodan je pregled kod njega zbog dodatnih procedura koje bih ja uradila. Kada je zakayan pregleg. Molim vas da mi se obavezno javite




Šapa -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (12.5.2019 17:34:17)

Na listi smo cekanja za pregled nadamo se da ce nas pozvati u narednih mesec dana🤣. A u medjuvremenu cu je voditi kod pulmologa kod nas. Inace danas nam je jos bolje, malo manje kaslje, a kroz stolicu je dosta izbacila danas hvala bogu





Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (13.5.2019 19:27:19)


IZVORNA PORUKA: Šapa

Na listi smo cekanja za pregled nadamo se da ce nas pozvati u narednih mesec dana🤣. A u medjuvremenu cu je voditi kod pulmologa kod nas. Inace danas nam je jos bolje, malo manje kaslje, a kroz stolicu je dosta izbacila danas hvala bogu



Hvala sto sete mi se javili. Molila bih vas da se javite nakon pregleda i kazetemi sta je doktor rekao.




dunja RR -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (14.5.2019 16:03:48)

Draga Dr Julka,


Pedijatar nam je na kontroli rekla, s obzirom da beba isključivo sisa, da do puna 3 meseca da dajemo Babytol (D3 + K1), tj. do sledeće kontrole (tada će imati 3,5 meseca).
Da ne prelazim na Vigantol ranije?

Hvala unapred




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (14.5.2019 19:23:31)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Pedijatar nam je na kontroli rekla, s obzirom da beba isključivo sisa, da do puna 3 meseca da dajemo Babytol (D3 + K1), tj. do sledeće kontrole (tada će imati 3,5 meseca).
Da ne prelazim na Vigantol ranije?

Hvala unapred

Doktorka je sasvim upravu da koristite vit D3K1 do tri meseca , to je sadasnja doktina, a nakon toga vit D3 do navrsenih 12 meseci jer je odojce na prirodnoj ishrani. Sva odojcad koja su na prirodnoj ishrani moraju da uzimaju D3 vit jer majcino mleko nema vitamina D, a on je potreban bebama za razvoj i rast.




Šapa -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (20.5.2019 0:20:59)

Znate sta sam zaboravila onda da vas pitam, a sta mislite o fluimucilu s obzirom da ima 10meseci i 8kg, ako nam se ponovo desi isto dok cekamo prof Minica? Sada smo zdravi. 





Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (21.5.2019 19:06:37)


IZVORNA PORUKA: Šapa

Znate sta sam zaboravila onda da vas pitam, a sta mislite o fluimucilu s obzirom da ima 10meseci i 8kg, ako nam se ponovo desi isto dok cekamo prof Minica? Sada smo zdravi. 



Ma kakav Fluimucil u tom uzrastu. Deci do 4,5-5 gogina se ne daju sredstva za iskasljavanje zbog gradje i nezralosti pluca, pluca su ne razvijena i ne spremna za funkciju iskasljavanja . Deca gutaju sekret i izbacuju ga putem stolice ili ga povrate. Prema tome nikakav sirup za iskasljavanje ili fluimucil koji razlaze sekret.




dunja RR -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (21.5.2019 20:23:06)


Draga dr Julka, 
Hvala puno. Da li je ok onda da koristimo D3+K1 do 3 i po meseca jer nam tada pada kontrola u domu zdravlja i taman da potrošimo kutiju pa da pređemo na vigantol ili da predjemo na vigantol čim napunimo 3 meseca, to je za 10 dana? 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Pedijatar nam je na kontroli rekla, s obzirom da beba isključivo sisa, da do puna 3 meseca da dajemo Babytol (D3 + K1), tj. do sledeće kontrole (tada će imati 3,5 meseca).
Da ne prelazim na Vigantol ranije?

Hvala unapred

Doktorka je sasvim upravu da koristite vit D3K1 do tri meseca , to je sadasnja doktina, a nakon toga vit D3 do navrsenih 12 meseci jer je odojce na prirodnoj ishrani. Sva odojcad koja su na prirodnoj ishrani moraju da uzimaju D3 vit jer majcino mleko nema vitamina D, a on je potreban bebama za razvoj i rast.






Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (22.5.2019 18:12:08)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Draga dr Julka, 
Hvala puno. Da li je ok onda da koristimo D3+K1 do 3 i po meseca jer nam tada pada kontrola u domu zdravlja i taman da potrošimo kutiju pa da pređemo na vigantol ili da predjemo na vigantol čim napunimo 3 meseca, to je za 10 dana? 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Pedijatar nam je na kontroli rekla, s obzirom da beba isključivo sisa, da do puna 3 meseca da dajemo Babytol (D3 + K1), tj. do sledeće kontrole (tada će imati 3,5 meseca).
Da ne prelazim na Vigantol ranije?

Hvala unapred

Doktorka je sasvim upravu da koristite vit D3K1 do tri meseca , to je sadasnja doktina, a nakon toga vit D3 do navrsenih 12 meseci jer je odojce na prirodnoj ishrani. Sva odojcad koja su na prirodnoj ishrani moraju da uzimaju D3 vit jer majcino mleko nema vitamina D, a on je potreban bebama za razvoj i rast.




Slobodno do kontrole koristite D3K1, znaci do 3,5 mes. Nakon toga prelazite na D3 vitamin, to ce vam savetovati i vas pedijatar kada odete na kontrolu. To je sadasnja doktrina koje se svi pridrzavamo, to je po protokolu o prevenciji rahitisa i krvavljenja kod rizicne odojcadi. Javite se nakon kontrole da vidim kakava ste upustva dobili i kako je beba.




besnaglista -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (22.5.2019 18:50:01)

Postovana Dr,

da li je u redu da beba od 4 meseca ima preko 8 kg(ne znam tacno koliko preko, obicno je merim golu, pre kupanja, tako sto stanem ja na vagu sama, pa sa njom i onda oduzmem)? Zadnju smo kontrolu imali 1. aprila, kada je imala 2 i po meseca i tada je imala 6,5 kg i doktorka nije rekla da je to problem. Sada je poprilicno bucmasta, sva je u krofnicama. Jede adaptirano mleko, iskljucivo PRE, nismo nikada prelazili na 1 po savetu doktorke. Jede na svaka 3 sata 210 ml(7 merica) od pre nekoliko dana, do tada je jela 180 ml. Zadnji dnevni obrok joj je u 9 uvece pre spavanja i onda se budi oko 5,6 da jede. Ne znam da li je to previse, sa obzirom da nam je doktorka rekla da PRE hrane mozemo davati koliko god ona zeli i kada ona zeli. Jos uvek nismo uveli krutu hranu.
Sledeci termin nam je tek 17 juna, pa bih da znam da li da nastavimo ovako ili da joj nekada izmedju obroka ponudim caj ili vodu.




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (23.5.2019 19:22:22)


IZVORNA PORUKA: besnaglista

Postovana Dr,

da li je u redu da beba od 4 meseca ima preko 8 kg(ne znam tacno koliko preko, obicno je merim golu, pre kupanja, tako sto stanem ja na vagu sama, pa sa njom i onda oduzmem)? Zadnju smo kontrolu imali 1. aprila, kada je imala 2 i po meseca i tada je imala 6,5 kg i doktorka nije rekla da je to problem. Sada je poprilicno bucmasta, sva je u krofnicama. Jede adaptirano mleko, iskljucivo PRE, nismo nikada prelazili na 1 po savetu doktorke. Jede na svaka 3 sata 210 ml(7 merica) od pre nekoliko dana, do tada je jela 180 ml. Zadnji dnevni obrok joj je u 9 uvece pre spavanja i onda se budi oko 5,6 da jede. Ne znam da li je to previse, sa obzirom da nam je doktorka rekla da PRE hrane mozemo davati koliko god ona zeli i kada ona zeli. Jos uvek nismo uveli krutu hranu.
Sledeci termin nam je tek 17 juna, pa bih da znam da li da nastavimo ovako ili da joj nekada izmedju obroka ponudim caj ili vodu.

Telesna masa koju ste imali na kontroli je odgovarajuca za uzrast i za decake i za devojcice. Kada se beba hrani adaptiranim mlekom vise dobija na telesnoj masi. Kada kazete 8 kg. to izgleda puno, ali je mnogo bitnije kako izgleda beba ,kako se ponasa i reaguje . Kada odete kod doktorke dobicete upustva za nemlecnu ishranu i to ce poceti da se regulise, dobijace manje na telesnoj tezini. Ja bih vam posavetovala da joj produzite interval na cetiri sata, da je hranite sa tim kolicinama koje ste naveli i kako pise u upustvu na mleku, nemojte je hraniti nocu. Molim vas javite mi sta kaze doktorka na kontroli, kako se beba ponasa i kakve su joj reakcije.




besnaglista -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (25.5.2019 9:39:05)

Beba se ponasa normalno, zivahna je dosta i vesela. Po danu slabije spava, ali i to se polako regulise. Javicu se posle 17 juna i reci kako je bilo na kontroli. Hvala!!




Maraj -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (25.5.2019 11:57:32)

Postovana dr Julka
Sin ima 3 i po godine. Slabije jede. Probirljiv je u hrani. Po savetu pedijatra kupila sam mu kompleks B vitamina u granulama. Ja mu dajem vec 3.kesicu. Mislim da ima vec mesec i po dana kako ga pije.
Moje pitanje je, koliko dugo smem da mu dajem B vitamin? Da li postoji neko vremensko ogranicenje?
Ne znam dal je do B vitamina ,al projeo mi se u poslednje vreme
Uz B vitamin pije i Imunotrofinu

Evo, ovaj B vitamin pije

[img]https://i.postimg.cc/18YbDhG1/Screenshot-20190525-120131-Samsung-Internet.jpg[/img]




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (25.5.2019 19:06:00)


IZVORNA PORUKA: besnaglista

Beba se ponasa normalno, zivahna je dosta i vesela. Po danu slabije spava, ali i to se polako regulise. Javicu se posle 17 juna i reci kako je bilo na kontroli. Hvala!!

Sve ce to biti uredu, regulisace se posle sest meseci, manje ce napredovati,ali nemojte da tada panicite. Javite se bicu vam zahvalna.




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (25.5.2019 19:11:56)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana dr Julka
Sin ima 3 i po godine. Slabije jede. Probirljiv je u hrani. Po savetu pedijatra kupila sam mu kompleks B vitamina u granulama. Ja mu dajem vec 3.kesicu. Mislim da ima vec mesec i po dana kako ga pije.
Moje pitanje je, koliko dugo smem da mu dajem B vitamin? Da li postoji neko vremensko ogranicenje?
Ne znam dal je do B vitamina ,al projeo mi se u poslednje vreme
Uz B vitamin pije i Imunotrofinu

Evo, ovaj B vitamin pije

[img]https://i.postimg.cc/18YbDhG1/Screenshot-20190525-120131-Samsung-Internet.jpg[/img]

Od svih vitamina ,za vitamine B grupe je sigurno dokazano da uplivisu u imuni sistem, cak se zna i nivo gde ulaze u deobu limficita. Ja sam, jedino nih preporucivala njih i za imunitet i za apetit, postoje studije o tome. Mozete ih davati dugo, farmaceuti kazi i do godinu dana, ali ja sam ih davala 3-6 meseci ,pa pravila pauzu od 1-2 meseca.




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (25.5.2019 19:17:08)


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana dr Julka
Sin ima 3 i po godine. Slabije jede. Probirljiv je u hrani. Po savetu pedijatra kupila sam mu kompleks B vitamina u granulama. Ja mu dajem vec 3.kesicu. Mislim da ima vec mesec i po dana kako ga pije.
Moje pitanje je, koliko dugo smem da mu dajem B vitamin? Da li postoji neko vremensko ogranicenje?
Ne znam dal je do B vitamina ,al projeo mi se u poslednje vreme
Uz B vitamin pije i Imunotrofinu

Evo, ovaj B vitamin pije

[img]https://i.postimg.cc/18YbDhG1/Screenshot-20190525-120131-Samsung-Internet.jpg[/img]

Od svih vitamina ,za vitamine B grupe je sigurno dokazano da uplivisu u imuni sistem, cak se zna i nivo gde ulaze u deobu limficita. Ja sam, jedino nih preporucivala njih i za imunitet i za apetit, postoje studije o tome. Mozete ih davati dugo, farmaceuti kazi i do godinu dana, ali ja sam ih davala 3-6 meseci ,pa pravila pauzu od 1-2 meseca.

Zaboravila sam da vam kazem da sam vitamine B grupe davala deci nakon prelezane Varicelle i imala mnogo dobre rezultae u imunitetu




Maraj -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (26.5.2019 15:03:38)

Jao doktorka,hvala vam puuuno na komentaru.
Moj sin je u decembru prosle godine prelezao Varicele. Od tad je svaki vikend bolestan. Sve ukupno, ako je ove godine isao 20 dana u vrtic. Stalno je bolestan...
Hvala jos jednom na komentaru.
Nastavicu ja onda njemu da dajem B vitamin posto ga pije nekih mesec i po dana ,a nisam znala na koji vremenski period se preporucuje




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (29.5.2019 18:40:52)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Jao doktorka,hvala vam puuuno na komentaru.
Moj sin je u decembru prosle godine prelezao Varicele. Od tad je svaki vikend bolestan. Sve ukupno, ako je ove godine isao 20 dana u vrtic. Stalno je bolestan...
Hvala jos jednom na komentaru.
Nastavicu ja onda njemu da dajem B vitamin posto ga pije nekih mesec i po dana ,a nisam znala na koji vremenski period se preporucuje

Oslabljen imunitet nakon varicele traje oko sest meseci , a nakon toga dolazi do poboljsanja imuniteta, da ne mozete da verujete, slobodno nastavite da dajete vtamine grupe B. Pozdrav




dunja RR -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (10.6.2019 14:31:31)

Draga Dr Julka,

Sin (5 godina) ima jako burne reakcije na ujede komaraca. Imao je i ranije, ali čini mi se ne tako drastično ko ove godine, njemu svaki ujed (a svakog dana ima nekoliko novih, na glavi, rukama, nogama) otekne strašno.
Dr u DZ kaže da dajemo Aerius, šta vi mislite o toma, i kako bi dozirali?
Hvala unapred




dunja RR -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (10.6.2019 14:33:19)

Draga Dr Julka,

Još jedno pitanje, da li bebe (3 meseca) treba mazati kremama koje štite od UV zračenja? Naravno trudimo se da ne izlazimo po suncu, imamo kolica koja su sa UV zaštitom itd, ali nekada kada se mora, da li mazati tako malu bebu ili ne?

Hvala unapred




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (11.6.2019 20:02:09)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Sin (5 godina) ima jako burne reakcije na ujede komaraca. Imao je i ranije, ali čini mi se ne tako drastično ko ove godine, njemu svaki ujed (a svakog dana ima nekoliko novih, na glavi, rukama, nogama) otekne strašno.
Dr u DZ kaže da dajemo Aerius, šta vi mislite o toma, i kako bi dozirali?
Hvala unapred

Ujedi od komaraca su mnogo burni ove godine, daju i krvne podlive. Slobodno dajte detetu Aerius 5 ml ujutru, jer Aeruus pocinje da deluje jedan sat posle uzimanja. Ta mesta mazite sa nekom kortizonskom mascu, ja savetuje da ta mesta odmah po ujedu mazete sa cortizonskom mascu za oci.




Pampers pedijatar -> RE: Pitajte Pampers pedijatra (11.6.2019 20:05:12)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Još jedno pitanje, da li bebe (3 meseca) treba mazati kremama koje štite od UV zračenja? Naravno trudimo se da ne izlazimo po suncu, imamo kolica koja su sa UV zaštitom itd, ali nekada kada se mora, da li mazati tako malu bebu ili ne?

Hvala unapred

Pa beba je mnogo mala i ne savetuje se koriscenje preparata za UV zastitu. Imate kolica sa zastitom i ne izlazite na sunse, to vam je pravilo i medicinski savet.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>