|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.3.2021 20:15:26   
Ben Hur
Draga doktorka, 

Devojčica je u pitanju. Nisam ranije videla da ste odgovorili. Bili smo na kontroli. Ona sada ima 4 puna meseca tj ušla je u peti i 5kg i 600 gr i 61cm. Kada sam doktorki rekla šta me brine i pitala za kilažu ona je ostala pri tome da je to super kilaža, da na kraju 5og meseca treba da ima 6kg i 400gr odnosno da duplira kilažu i da joj za to treba 800gr još i kako je to super. Koji gram gore dole nije važno. Pregledala ju je i rekla da je sve uredu. Ona zaista ne pokazuje neke druge tegobe jedino što i dalje kao da uopšte nema apetit. Moguće je i da sam ja malo paranoična jer gde god se osvrnem i u okolini i na internetu bebe imaju daleko veću kilažu. S druge strane znam da ne treba nikako upoređivati decu. Vesela je, ima stolicu svaki dan, noću lepo spava celu noć sa jednim buđenjem i jedino tada lepo jede dok danju vrlo teško hoće da zaspi a i kada zaspi to je na kratko i nikada nije raspoložena da jede. Hvala Vam puno na odgovoru

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.3.2021 13:54:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ben Hur

Draga doktorka, 

Devojčica je u pitanju. Nisam ranije videla da ste odgovorili. Bili smo na kontroli. Ona sada ima 4 puna meseca tj ušla je u peti i 5kg i 600 gr i 61cm. Kada sam doktorki rekla šta me brine i pitala za kilažu ona je ostala pri tome da je to super kilaža, da na kraju 5og meseca treba da ima 6kg i 400gr odnosno da duplira kilažu i da joj za to treba 800gr još i kako je to super. Koji gram gore dole nije važno. Pregledala ju je i rekla da je sve uredu. Ona zaista ne pokazuje neke druge tegobe jedino što i dalje kao da uopšte nema apetit. Moguće je i da sam ja malo paranoična jer gde god se osvrnem i u okolini i na internetu bebe imaju daleko veću kilažu. S druge strane znam da ne treba nikako upoređivati decu. Vesela je, ima stolicu svaki dan, noću lepo spava celu noć sa jednim buđenjem i jedino tada lepo jede dok danju vrlo teško hoće da zaspi a i kada zaspi to je na kratko i nikada nije raspoložena da jede. Hvala Vam puno na odgovoru


TM sa sest meseci se krece od 6,4 do 7,4 kg, a TV od 67 cm do 73,5 cm. Ta prica da sa sest meseci treba da beba duplira kilazu nije tacna. Vazan je psihomotorni razvoj deteta, doktorka je zadovoljna, ne brinite. Javite se kada imata neku dilemu i kada imate neko pitanje.Pozdrav.

(odgovor članu Ben Hur)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.3.2021 12:58:12   
dunja RR
Draga Dr Julka, s obzirom da je nestašica Tetraxima trenutno, da li pred upis u školu detetu može da se da Pentaxim?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.3.2021 13:00:48   
dunja RR
Draga Dr Julka, još jedno pitanje, koliko najduže sme da se koristi Xyzal u kontinuitetu?
Dajem ga deci, 2 godine i 6 ipo godina (za 3 meseca puni 7).

Oboje su skloni laringitičnom kašlju i primetili smo da im Xyzal pomaže, a jači je od Aeriusa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.3.2021 14:43:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, s obzirom da je nestašica Tetraxima trenutno, da li pred upis u školu detetu može da se da Pentaxim?

Tetraxim vakcina sadrzi vakcinu protiv difterije, velikog kaslja, tetanusa i decije paralize. Prema, vazecem, kalendaru vakcinacije pre polaska u skolu dete treba i mora da primi vakcinu protiv difterije, tetanusa, decije paralize i malih boginja. Prema tome u Domu Zdravlja kome pripadate i kod vaseg pedijatar primice vakcine koje poseduje Dom Zdravlja DTal, Polio i MMR.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.3.2021 15:04:00   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, još jedno pitanje, koliko najduže sme da se koristi Xyzal u kontinuitetu?
Dajem ga deci, 2 godine i 6 ipo godina (za 3 meseca puni 7).

Oboje su skloni laringitičnom kašlju i primetili smo da im Xyzal pomaže, a jači je od Aeriusa.

Pri davanju antihistaminika treba nakon dve nedelje praviti pauzu. Alergolozi kod dece koja su sklona jacim i burnijim alergijskim reakcijama daju mesec do dva meseca, naravno samo ako je potrebno, ali uvek vam to naglase. Sto se tice Laringitisa njega u najvecem procentu izazivaju virusne infekcije, redje alergija, a kod beba Haemofilus influence, zbo cega se bebe sa dva meseca vakcinisu proti Haemofilus influence ito u tri dode.Pozdrav.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.3.2021 19:30:07   
dunja RR
Draga Dr Julka, hvala vam puno! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.3.2021 14:38:08   
nata11
Postovana dr,


Detetu 21m je brisom grla otkrivena bakterija Hemofilus  infuence . Na terapiji antibiotikom je 7 dana. Od simptoma ima suvi kasalj kada legne da spava, upaljeno grlo i slinav nos. Dobro je raspoložena, jede, aktivna je.  Koliko dana nakon terapije se moze ponoviti bris i da li se pored antibiotika preporučuje jos neki preparat?
Hvala unapred.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.3.2021 21:41:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Detetu 21m je brisom grla otkrivena bakterija Hemofilus  infuence . Na terapiji antibiotikom je 7 dana. Od simptoma ima suvi kasalj kada legne da spava, upaljeno grlo i slinav nos. Dobro je raspoložena, jede, aktivna je.  Koliko dana nakon terapije se moze ponoviti bris i da li se pored antibiotika preporučuje jos neki preparat?
Hvala unapred.

Terapija je po antibiogramu. Treba da rraje sedam dana ,a dva do tri dana nakon terapije se radi kontrolni bris. Da li ste uredno vakcinisani jer sa dva meseca se daje vakcina protiv Haemofilusa u tri doze, pa revakcina godinu dana nakon poslednje vakcine.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.4.2021 11:53:57   
nata11

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Detetu 21m je brisom grla otkrivena bakterija Hemofilus  infuence . Na terapiji antibiotikom je 7 dana. Od simptoma ima suvi kasalj kada legne da spava, upaljeno grlo i slinav nos. Dobro je raspoložena, jede, aktivna je.  Koliko dana nakon terapije se moze ponoviti bris i da li se pored antibiotika preporučuje jos neki preparat?
Hvala unapred.

Terapija je po antibiogramu. Treba da rraje sedam dana ,a dva do tri dana nakon terapije se radi kontrolni bris. Da li ste uredno vakcinisani jer sa dva meseca se daje vakcina protiv Haemofilusa u tri doze, pa revakcina godinu dana nakon poslednje vakcine.



Hvala. Da redovno je primila sve vakcine. Terapija je bila po antibiogramu.

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.4.2021 8:42:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Detetu 21m je brisom grla otkrivena bakterija Hemofilus  infuence . Na terapiji antibiotikom je 7 dana. Od simptoma ima suvi kasalj kada legne da spava, upaljeno grlo i slinav nos. Dobro je raspoložena, jede, aktivna je.  Koliko dana nakon terapije se moze ponoviti bris i da li se pored antibiotika preporučuje jos neki preparat?
Hvala unapred.

Terapija je po antibiogramu. Treba da rraje sedam dana ,a dva do tri dana nakon terapije se radi kontrolni bris. Da li ste uredno vakcinisani jer sa dva meseca se daje vakcina protiv Haemofilusa u tri doze, pa revakcina godinu dana nakon poslednje vakcine.



Hvala. Da redovno je primila sve vakcine. Terapija je bila po antibiogramu.

Hvala vam sto ste mi odgovorili. Pitajte , uvek, kada imate neku nedoumicu. Da li je dete bolje, morate uraditi i kontrolni bris. Pozdrav.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.4.2021 9:59:51   
marketing RR



Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja pokreću interaktivnu temu u kojoj će na sve nedoumice odgovarati Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers



(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.5.2021 14:17:31   
mama jednog borca
Draga Dr.
Moj bebac je poceo da kaslje pre 2 dana, a i nosic je malo zapusen, za nosic koristimo fizioloski jos od rodjenja, ali za kasalj ne znam sta da radim?! Znam da je dobar caj od sleza, ali on ima 5 meseci i ne znam da li smem da mu dam caj od belog sleza?!

Kasalj je suv, i nije čest, ali kada ga uhvati, kaslje dugo, po pola sata na primer. Periodicno.

Hvala vam unapred!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.5.2021 7:48:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr.
Moj bebac je poceo da kaslje pre 2 dana, a i nosic je malo zapusen, za nosic koristimo fizioloski jos od rodjenja, ali za kasalj ne znam sta da radim?! Znam da je dobar caj od sleza, ali on ima 5 meseci i ne znam da li smem da mu dam caj od belog sleza?!

Kasalj je suv, i nije čest, ali kada ga uhvati, kaslje dugo, po pola sata na primer. Periodicno.

Hvala vam unapred!

Kod deteta do pet godina se ne daju sirupi za kasalj zbog gradje disajnog sistema, nemaju nikakav efekat. Jedino sto smete je da povremeno ukapavate fizioloski rastvor, dve do tri kapi, i pumpicom vadite sekret ako ga ima, to radite uvek pred hranjenje. Dobro bi bilo da se novorodjencetu poslusaju pluca zbog bronhiolitsa koji je cest u tom uzrastu, a izazivaju ga virusi.Javite mi kako je dete.Pozdrav.

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.6.2021 8:02:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr.
Moj bebac je poceo da kaslje pre 2 dana, a i nosic je malo zapusen, za nosic koristimo fizioloski jos od rodjenja, ali za kasalj ne znam sta da radim?! Znam da je dobar caj od sleza, ali on ima 5 meseci i ne znam da li smem da mu dam caj od belog sleza?!

Kasalj je suv, i nije čest, ali kada ga uhvati, kaslje dugo, po pola sata na primer. Periodicno.

Hvala vam unapred!

Kod deteta do pet godina se ne daju sirupi za kasalj zbog gradje disajnog sistema, nemaju nikakav efekat. Jedino sto smete je da povremeno ukapavate fizioloski rastvor, dve do tri kapi, i pumpicom vadite sekret ako ga ima, to radite uvek pred hranjenje. Dobro bi bilo da se novorodjencetu poslusaju pluca zbog bronhiolitsa koji je cest u tom uzrastu, a izazivaju ga virusi.Javite mi kako je dete.Pozdrav.

Niste mi javili kako je beba, da li ste morali da idete da se bebi poslusaju pluca. Kako ste . Pozdrav.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.6.2021 0:44:11   
Tajčica
Draga Dr Julka,

Molim vas za mišljenje - sin ima 6 godina, i u poslednje vreme jako često probleme sa grlom. Od početka godine je već 4-5 možda i više puta, ne sećam se tačno, bio na antibiotiku. To me već prilično umara, jer maltene jednu nedelju ide u vrtić pa jednu ne, još pride često zarazi i mlađeg brata koji još ne ide u jasle.


Da li bi to moglo da znači da su možda krajnici problem, i da bi ih trebalo vaditi?

Pedijatar nije to spomenuo ali je ORL jednom prokomentarisala da neka deca imaju trule krajnike, ali se ne vidi dobro jer je trula strana okrenutana ka unutra.
I tako načeti, podložni su bakterijama, virusima ...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.6.2021 7:36:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka,

Molim vas za mišljenje - sin ima 6 godina, i u poslednje vreme jako često probleme sa grlom. Od početka godine je već 4-5 možda i više puta, ne sećam se tačno, bio na antibiotiku. To me već prilično umara, jer maltene jednu nedelju ide u vrtić pa jednu ne, još pride često zarazi i mlađeg brata koji još ne ide u jasle.


Da li bi to moglo da znači da su možda krajnici problem, i da bi ih trebalo vaditi?

Pedijatar nije to spomenuo ali je ORL jednom prokomentarisala da neka deca imaju trule krajnike, ali se ne vidi dobro jer je trula strana okrenutana ka unutra.
I tako načeti, podložni su bakterijama, virusima ...

Tesko je odrediti ovako kako treba postupiti. Ako dete ima vise od sest upala krajnika godisnje treba konsultovati decijeg Orl lekara, izgled krajnika na pregledu ce pokazati kakvi su i sata treba uraditi. Bitno je i da li je neko od roditelja imao problema sa krajnicima i kako se to kod njih odvijalo. Mada nakon sedam godina krajnici pocinju da sve redje stvaraju probleme, molim vas pregledajte se kod decijeg Orl lekara. Krajnike treba cuvari ako je moguce jer su izvor imunih celija, naravno ako je tkivo zdravo. Javite mi sta ste odlucili i uradili.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2021 17:08:48   
mama jednog borca
Draga Dr Julka,

Zamolila bih vas za savet. Imam sina od 7 godina, koji do sada nije imao upale uha/ušiju, uglavnom su mu prehlade skoncetrisane na grlo, sklon je laringitisu, kašlju, angini /( do sada 2.3 puta) a imao je jednom i upalu pluća.

Međutim, primetila sam da se ove godine, nakon plivanja u bazenu i jezeru žali povremeno na bol u uhu (oba uha). Moguće da je to zbog zadržavanja vode u uhu tokom plivanja, tu verovatno ima i bakterija itd.

Nisam nikada razmišljala o nekoj prevenciji da tako kažem, ili možda bolje reći terapiji, nakon plivanja, ali čujem da neke mame nakon bazena deci sipaju u uši vodonik-peroksid p ačak i sirće. Šta mislite o tome, da li treba to primeniivati, i ako da, u kojoj dozi, i koliko kapi, šta taćno stavljati u uši deci, kao dezinfekciju nakon bazena?

Puno hvala unapred,Veliki pozdrav

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2021 19:18:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka,

Zamolila bih vas za savet. Imam sina od 7 godina, koji do sada nije imao upale uha/ušiju, uglavnom su mu prehlade skoncetrisane na grlo, sklon je laringitisu, kašlju, angini /( do sada 2.3 puta) a imao je jednom i upalu pluća.

Međutim, primetila sam da se ove godine, nakon plivanja u bazenu i jezeru žali povremeno na bol u uhu (oba uha). Moguće da je to zbog zadržavanja vode u uhu tokom plivanja, tu verovatno ima i bakterija itd.

Nisam nikada razmišljala o nekoj prevenciji da tako kažem, ili možda bolje reći terapiji, nakon plivanja, ali čujem da neke mame nakon bazena deci sipaju u uši vodonik-peroksid p ačak i sirće. Šta mislite o tome, da li treba to primeniivati, i ako da, u kojoj dozi, i koliko kapi, šta taćno stavljati u uši deci, kao dezinfekciju nakon bazena?

Puno hvala unapred,Veliki pozdrav

Deca zbog kvasenja glave, ronjenja ,cesto dobiju bolove u uhu. To moze nastati zbog cerumena koji deca cesto imaju u uhu jer se kod njih vise stvara usna mast. Moguca je i infekcija spoljasnjeg usnog kanala od vode i to ume da bude jako bolno zbog polozaja usnog kanala i infekcije koja se locira u samam dnu kanala. Zato kada se dete pozali ,a to nije stalno vec povremeno, u uho treba sipati dve kapi antibiotika, Gentokulina, Unifloksa, ili Floksala. Stavlja se dva puta dnevno po dve kapi sami odaberite jednu vrstu. Ako se bolovi odrzavaju ili su jaki , molom vas vodite ga na pregled kod decije Otl lekara.

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2021 19:57:06   
mama jednog borca
Draga Dr Julka hvala puno!

Koliko dugo da stavljam kapi (ako se ponovo požali na bol), da li samo dok se žali na bol ili da nastavim neko vreme i kasnije, i ako se ne žali?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.7.2021 18:21:56   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama jednog borca

Draga Dr Julka hvala puno!

Koliko dugo da stavljam kapi (ako se ponovo požali na bol), da li samo dok se žali na bol ili da nastavim neko vreme i kasnije, i ako se ne žali?

Molim vas izvinite sto vam nisam napisala. Kapi se stavljaju iskljucivo pet dana 2x2 kapi, ne morate da stavljate kad dete nema bolove , procenite ako je bol svakodnevan onda pet dana stavljajte kontinuirano, pa se pravi pauza. Jos jednom izvinite ova vrucina je dekoncentrisuca. pitajte uvek, pozdrav

(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.7.2021 22:07:22   
mama jednog borca
Hvala puno draga dr Julka!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.7.2021 11:38:09   
nata11
Postovana dr,


Devojcica 25m, teska 11,4kg, visine94 od polaska u vrtic (9meseci) je konstantno pod virusima i temperaturom. Ide nedelju dana, krene temperatura pa puziramo 2 nedelje i tako u krug.

Pili smo vit sirupe, omega kapi, pijemo redovno d kapi ali nista ne pomaze da izgradi imunitet. Da li mozemo nesto uraditi da poboljsamo imunitet?

Hvala unapred.

_____________________________





(odgovor članu mama jednog borca)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.7.2021 13:14:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Devojcica 25m, teska 11,4kg, visine94 od polaska u vrtic (9meseci) je konstantno pod virusima i temperaturom. Ide nedelju dana, krene temperatura pa puziramo 2 nedelje i tako u krug.

Pili smo vit sirupe, omega kapi, pijemo redovno d kapi ali nista ne pomaze da izgradi imunitet. Da li mozemo nesto uraditi da poboljsamo imunitet?

Hvala unapred.

Deca potpunu zrelost imuniteta razvijaju i postizu sa navrsene tri godine. Sve preparate sto dajete su nekorisni, ustvari misli se da nemaju dejstvo. Ona je posla u vrtic i u kontaktu je sa novim uzrocnicima kojih nje bilo dok je bilo u kuci. Kakav je bio imunitet vas, roditelja, kada ste bili imali i to utice. Sve to ima uticaja, najvaznije je da imate strpljenja, da reagujete na vreme kada se razboli i da cekate. Posle tri godine ce se bolest prorediti ,a sa pet ce biti sasvim retko bolesna. Sto se tice vitamina D u pedijatriji se daje do navrsenih 12mes., pa ponovo u zimskom periodu sa navrsena 24 meseca. Znaci mozete piti kapi vit D sada od oktobra do kraja aprila naredne godine. Polako porasce ona u veliku devojcicu. Pozdravljam vas i uvek me pitajte kada imate dilemu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.8.2021 12:18:30   
nata11


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana dr,


Devojcica 25m, teska 11,4kg, visine94 od polaska u vrtic (9meseci) je konstantno pod virusima i temperaturom. Ide nedelju dana, krene temperatura pa puziramo 2 nedelje i tako u krug.

Pili smo vit sirupe, omega kapi, pijemo redovno d kapi ali nista ne pomaze da izgradi imunitet. Da li mozemo nesto uraditi da poboljsamo imunitet?

Hvala unapred.

Deca potpunu zrelost imuniteta razvijaju i postizu sa navrsene tri godine. Sve preparate sto dajete su nekorisni, ustvari misli se da nemaju dejstvo. Ona je posla u vrtic i u kontaktu je sa novim uzrocnicima kojih nje bilo dok je bilo u kuci. Kakav je bio imunitet vas, roditelja, kada ste bili imali i to utice. Sve to ima uticaja, najvaznije je da imate strpljenja, da reagujete na vreme kada se razboli i da cekate. Posle tri godine ce se bolest prorediti ,a sa pet ce biti sasvim retko bolesna. Sto se tice vitamina D u pedijatriji se daje do navrsenih 12mes., pa ponovo u zimskom periodu sa navrsena 24 meseca. Znaci mozete piti kapi vit D sada od oktobra do kraja aprila naredne godine. Polako porasce ona u veliku devojcicu. Pozdravljam vas i uvek me pitajte kada imate dilemu.



Hvala puno na odgovoru.I suprug i ja smo kao deca bili sitne gradje, veoma bolesljivi.

_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here