|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.12.2016 12:11:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Iv1982

Postovana doktorka,moja cerka ima 3,5 meseci i mnogo balavi i stvaraju se baloncici ,u prvi mah sam pomislila da su zubici,ali da nije prerano
za njih?I ruke stavlja konstantno u usta ,a negoduje kada pokusam da joj sklonim ruke.user posted image

Postoje bebe koje rano pocinju da balave , obicno oko treceg meseca, sigurno nisu zubi. Sto se tice stavljanja ruku u usta nije zabrinjavajuce, to je njen nagon i zadovoljstvo, pokusajte da joj skrenete paznju sa necim drugim, tako sto ce te se igrati sa njom ,dati joj nesto u ruku,ali to nije nista.

(odgovor članu Iv1982)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.12.2016 12:16:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,do koje godine se tolerise neprvilno izgovaranja nekih slova.Moja djevojcica za sad ne zna reci L i R,ima tri godine.Ne forsiram je previse,ispravim je svaki put.Ipak me zanimakad bi trebala poceti izgovarati pravilno

U cetvrtoj godini ce te , nakon sistematskog pregleda kod vase doktorke , dobiti upustvo da idete kod logopeda , u tom uzrastu je obavezan pregled kod njega, i tada ce te se dogovoriti sa njim.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.12.2016 8:43:42   
Mala Elena
Sta preporucujete za poboljsalje apetita? Sta se najbolje pokazalo?
U pitanju je devojcica sa nepune tri god.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.12.2016 11:24:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Sta preporucujete za poboljsalje apetita? Sta se najbolje pokazalo?
U pitanju je devojcica sa nepune tri god.

U toku moje prakse meni se najbolje pokazao Apetito sirup, to je biljni preparat i sa njim sa imala najbolje rezultate. Ja bih volela da mi posaljete tezinu vase devojcice, jer nekada roditelji misle da deta malo jede. Napisite mi kakvi ste vi roditelji dili u tom uzrastu.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.12.2016 8:26:40   
popkica bebic
Postovana doktorka, da li biste mi preporucili neki sirup za jacanje imuniteta. Moj sin (3) ide u vrtic i pokupi svaku boljku odande, a cesto i kad iz nekih privatnih razloga ne ide i po 2 nedelje, on se bilo gde razboli. Najcesce kaslje, imao je i Aerius kao terapiju, ali u poslednje vreme sve cesce ima gastroenteritis koji prenosi na sestru (11.mesec). Krvna slika mu je vrlo dobra, kao i cerkici. Zivimo blizu Kopaonika, pa ipak to ne znaci nista kada je slabog imuniteta. I mi odrasli obavezno odbolujemo. Sme li nesto da pije i da li ti sme i beba? Hvala Vam!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.12.2016 16:08:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Postovana doktorka, da li biste mi preporucili neki sirup za jacanje imuniteta. Moj sin (3) ide u vrtic i pokupi svaku boljku odande, a cesto i kad iz nekih privatnih razloga ne ide i po 2 nedelje, on se bilo gde razboli. Najcesce kaslje, imao je i Aerius kao terapiju, ali u poslednje vreme sve cesce ima gastroenteritis koji prenosi na sestru (11.mesec). Krvna slika mu je vrlo dobra, kao i cerkici. Zivimo blizu Kopaonika, pa ipak to ne znaci nista kada je slabog imuniteta. I mi odrasli obavezno odbolujemo. Sme li nesto da pije i da li ti sme i beba? Hvala Vam!

Ne postoji nista pouzdano za jacanje imuniteta. Sve sto ste mi napisali je posledica kontakta i nasledja. Mozeta da kupite nesto od sirupa, ali ja vam iz iskustva ne mogu garantovati nista. Bebi nemojte davati ni jedan sirup jer nema efekta. Srecna vam nova godina. Izdrzite deca ce da porastu u velike i dobre ljude.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.12.2016 19:10:05   
emicaa
postovana doktorka,kao prva srecna vam Nova Godina
Moja beba ima skoro pola godine,od rodjenja se budi nekoliko puta u toku noci.Ponekad kad cerka dodje kod nas u sobu ja sa njom odem u njenu sobu.On se nastavi buditi na pola sata.Kad moj muz predje sa njim u drugu sobu zaspi betproblema i spava po tri sata u komadu.ne dojim ga.Imate li vi ideju zasto je to tako i sta da radim da promjenim user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.1.2017 9:06:56   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
danas smo bili na kontrolu,da nastavimo sa ab do kraja,hirurg se nada da ce se bar smanjiti do 14.decembra kad nam je zakazana kontrola. Izvestaj radiologa pokazuje dermadoidnu cistu ( mislim da su mi tako rekli)
receno nam je da uradimo jos jedan uz do kontrole ako se opet pokaze cista morace na operaciju.
Moje pitanje: da je prva dijagnoza,besezitis uspostavljena samo zato sto je ispod levog pazuha i zato sto se javila sa navrasenih 12 meseci? Da li je ipak moguca ova druga dijagnoza,dermadoidna cista? Rezuktati
kks su ranije bili uredni,crp miran i leukociti takodje. Hvala unapred.

Prva dijagniza je postavljena zato sto je ispod pazuha gde je vakcina aplikovana. I to je dermoidna cista ali verovatno od BCG vakcine. Ozbiljnije dermoidne ciste su na vratu, a ova je, ako Uz nalaz kaze verovatno od vakcine. Nisam vas pitala da li je BCG oziljak vec formiran i da li se cista smanjila od antibiotika i da li se boja povratila , verovatno je ,obzirom na lab. nalaze i lokaciju dermoidna cista od vakcine , nije ozbiljno.

Molim vas da mi napisete sta je bilo na kontroli kod hiturga 14.12. jako me interesuje jer i ja na nevidjeno mislim da je besezitis.




Postovana doktorka,
hvala Vam sto pitate,danas smo ponovili ultrazvuk i recenom nam je da dermoidna cista,medjutim hirurg se ne slaze sa nalazom pa nam je ponovni uz zakazan za 5 januar.
Obzirom da bebi to ne pravi problem u svakodnevnim aktivnostima ostaje nam da pratimo,ako procuri ili pocne da menja boju i oblik da se odmah javimo dr,hirurg takodje misli da je besezitis ali da nije samo potkozno vec da je locirano i dublje,ali kao sto rekoh ne boli je,nema drasticnih promena tako da za sada nece da rade nikakvu intrevenciju.
Hirurg kaze da je jos uvek mala za opstu anesteziju,da su iako je to rutinski zahvat moguce da dodje do komplikacija nakon operacije,cekace da poraste jos malo a do tada samo da pratimo.
Javicu svakako kako je prosla kontrola 5 januara,ovog puta kod drugog radiologa. Vama hvala puno jos jednom.

Besezitis moze da procuri i da se isprazni i to je uobicajeni za besezits. Pametno je cekati i pratiti, gledajte imali zlezda i pod drugim pazuhom ili preponama. Ako se pojave zlezde i na drugim mestima javite se svom pedijatru.




Postovana doktorka,
juce sam primetila negde u korenu vrata vise sa leve strane prema uhu jos jednu malu kuglicu koja je na oko ne vidljiva ali na dodir da. Da li to ima veze sa vec postojecom zlezdom ispod pazuha ili je mozda zbog prehlade koju je imala u proteklih par dana. 5 jan. idemo na kontrolu ali bih volela da cujem vase misljenje. Hvala unapred.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.1.2017 15:45:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
danas smo bili na kontrolu,da nastavimo sa ab do kraja,hirurg se nada da ce se bar smanjiti do 14.decembra kad nam je zakazana kontrola. Izvestaj radiologa pokazuje dermadoidnu cistu ( mislim da su mi tako rekli)
receno nam je da uradimo jos jedan uz do kontrole ako se opet pokaze cista morace na operaciju.
Moje pitanje: da je prva dijagnoza,besezitis uspostavljena samo zato sto je ispod levog pazuha i zato sto se javila sa navrasenih 12 meseci? Da li je ipak moguca ova druga dijagnoza,dermadoidna cista? Rezuktati
kks su ranije bili uredni,crp miran i leukociti takodje. Hvala unapred.

Prva dijagniza je postavljena zato sto je ispod pazuha gde je vakcina aplikovana. I to je dermoidna cista ali verovatno od BCG vakcine. Ozbiljnije dermoidne ciste su na vratu, a ova je, ako Uz nalaz kaze verovatno od vakcine. Nisam vas pitala da li je BCG oziljak vec formiran i da li se cista smanjila od antibiotika i da li se boja povratila , verovatno je ,obzirom na lab. nalaze i lokaciju dermoidna cista od vakcine , nije ozbiljno.

Molim vas da mi napisete sta je bilo na kontroli kod hiturga 14.12. jako me interesuje jer i ja na nevidjeno mislim da je besezitis.




Postovana doktorka,
hvala Vam sto pitate,danas smo ponovili ultrazvuk i recenom nam je da dermoidna cista,medjutim hirurg se ne slaze sa nalazom pa nam je ponovni uz zakazan za 5 januar.
Obzirom da bebi to ne pravi problem u svakodnevnim aktivnostima ostaje nam da pratimo,ako procuri ili pocne da menja boju i oblik da se odmah javimo dr,hirurg takodje misli da je besezitis ali da nije samo potkozno vec da je locirano i dublje,ali kao sto rekoh ne boli je,nema drasticnih promena tako da za sada nece da rade nikakvu intrevenciju.
Hirurg kaze da je jos uvek mala za opstu anesteziju,da su iako je to rutinski zahvat moguce da dodje do komplikacija nakon operacije,cekace da poraste jos malo a do tada samo da pratimo.
Javicu svakako kako je prosla kontrola 5 januara,ovog puta kod drugog radiologa. Vama hvala puno jos jednom.

Besezitis moze da procuri i da se isprazni i to je uobicajeni za besezits. Pametno je cekati i pratiti, gledajte imali zlezda i pod drugim pazuhom ili preponama. Ako se pojave zlezde i na drugim mestima javite se svom pedijatru.




Postovana doktorka,
juce sam primetila negde u korenu vrata vise sa leve strane prema uhu jos jednu malu kuglicu koja je na oko ne vidljiva ali na dodir da. Da li to ima veze sa vec postojecom zlezdom ispod pazuha ili je mozda zbog prehlade koju je imala u proteklih par dana. 5 jan. idemo na kontrolu ali bih volela da cujem vase misljenje. Hvala unapred.

To je normalno prisutna limfna zlezda na vratu i nema veze sa besezitom. Zlezde na vratu mogu biti uvecane, i vise od toga sto navodite, i najcesce su posledica te infekcije koju je dete imalo . Bolje bi bilo da mi kazete da li se zlezda u pazuhu smanjila, i nemojte da se sekirate. Srecni i zadovoljni bili sa svojom bebom u Novoj Godini.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.1.2017 15:53:56   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

postovana doktorka,kao prva srecna vam Nova Godina
Moja beba ima skoro pola godine,od rodjenja se budi nekoliko puta u toku noci.Ponekad kad cerka dodje kod nas u sobu ja sa njom odem u njenu sobu.On se nastavi buditi na pola sata.Kad moj muz predje sa njim u drugu sobu zaspi betproblema i spava po tri sata u komadu.ne dojim ga.Imate li vi ideju zasto je to tako i sta da radim da promjenim user posted image

Pa sta ce te da promenite, to je osetljivo dete koje hoce svoju majku uz sebe, ulivate joj sigirnost i ona ,kada se kod nje, mirno spava. Sve oni oscaju. Pitajte ko je od vas bio takav spavac i kako se ponasao,do kada je to trajalo. Moj savet je da je sto vise grlite i pricate joj ,a kada spava da budeue blizu. Srecna Vam Nova Godina i poljubite to malo oetljivo stvorenje za mene.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.1.2017 17:42:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
danas smo bili na kontrolu,da nastavimo sa ab do kraja,hirurg se nada da ce se bar smanjiti do 14.decembra kad nam je zakazana kontrola. Izvestaj radiologa pokazuje dermadoidnu cistu ( mislim da su mi tako rekli)
receno nam je da uradimo jos jedan uz do kontrole ako se opet pokaze cista morace na operaciju.
Moje pitanje: da je prva dijagnoza,besezitis uspostavljena samo zato sto je ispod levog pazuha i zato sto se javila sa navrasenih 12 meseci? Da li je ipak moguca ova druga dijagnoza,dermadoidna cista? Rezuktati
kks su ranije bili uredni,crp miran i leukociti takodje. Hvala unapred.

Prva dijagniza je postavljena zato sto je ispod pazuha gde je vakcina aplikovana. I to je dermoidna cista ali verovatno od BCG vakcine. Ozbiljnije dermoidne ciste su na vratu, a ova je, ako Uz nalaz kaze verovatno od vakcine. Nisam vas pitala da li je BCG oziljak vec formiran i da li se cista smanjila od antibiotika i da li se boja povratila , verovatno je ,obzirom na lab. nalaze i lokaciju dermoidna cista od vakcine , nije ozbiljno.

Molim vas da mi napisete sta je bilo na kontroli kod hiturga 14.12. jako me interesuje jer i ja na nevidjeno mislim da je besezitis.




Postovana doktorka,
hvala Vam sto pitate,danas smo ponovili ultrazvuk i recenom nam je da dermoidna cista,medjutim hirurg se ne slaze sa nalazom pa nam je ponovni uz zakazan za 5 januar.
Obzirom da bebi to ne pravi problem u svakodnevnim aktivnostima ostaje nam da pratimo,ako procuri ili pocne da menja boju i oblik da se odmah javimo dr,hirurg takodje misli da je besezitis ali da nije samo potkozno vec da je locirano i dublje,ali kao sto rekoh ne boli je,nema drasticnih promena tako da za sada nece da rade nikakvu intrevenciju.
Hirurg kaze da je jos uvek mala za opstu anesteziju,da su iako je to rutinski zahvat moguce da dodje do komplikacija nakon operacije,cekace da poraste jos malo a do tada samo da pratimo.
Javicu svakako kako je prosla kontrola 5 januara,ovog puta kod drugog radiologa. Vama hvala puno jos jednom.

Besezitis moze da procuri i da se isprazni i to je uobicajeni za besezits. Pametno je cekati i pratiti, gledajte imali zlezda i pod drugim pazuhom ili preponama. Ako se pojave zlezde i na drugim mestima javite se svom pedijatru.




Postovana doktorka,
juce sam primetila negde u korenu vrata vise sa leve strane prema uhu jos jednu malu kuglicu koja je na oko ne vidljiva ali na dodir da. Da li to ima veze sa vec postojecom zlezdom ispod pazuha ili je mozda zbog prehlade koju je imala u proteklih par dana. 5 jan. idemo na kontrolu ali bih volela da cujem vase misljenje. Hvala unapred.

To je normalno prisutna limfna zlezda na vratu i nema veze sa besezitom. Zlezde na vratu mogu biti uvecane, i vise od toga sto navodite, i najcesce su posledica te infekcije koju je dete imalo . Bolje bi bilo da mi kazete da li se zlezda u pazuhu smanjila, i nemojte da se sekirate. Srecni i zadovoljni bili sa svojom bebom u Novoj Godini.




Postovana doktorka,
upravo smo se vratili sa sada vec poslednje kontrole. Zakazana nam je operacija za 14 februar.
Kako sam razumela dr je rekao upalni proces usled nekroticizma dva limfna cvora u predelu grudnog kosa. Mnogo sam uplasena ali se nadam najboljem,obzirom da je gledao zaista vrhunski strucnjak,hirurg za meka tkiva.
Vama hvala jos jednom na svim odgovorima koje ste mi dali. Pozdrav i sve najbolje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.1.2017 9:49:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Postovana doktorka,
danas smo bili na kontrolu,da nastavimo sa ab do kraja,hirurg se nada da ce se bar smanjiti do 14.decembra kad nam je zakazana kontrola. Izvestaj radiologa pokazuje dermadoidnu cistu ( mislim da su mi tako rekli)
receno nam je da uradimo jos jedan uz do kontrole ako se opet pokaze cista morace na operaciju.
Moje pitanje: da je prva dijagnoza,besezitis uspostavljena samo zato sto je ispod levog pazuha i zato sto se javila sa navrasenih 12 meseci? Da li je ipak moguca ova druga dijagnoza,dermadoidna cista? Rezuktati
kks su ranije bili uredni,crp miran i leukociti takodje. Hvala unapred.

Prva dijagniza je postavljena zato sto je ispod pazuha gde je vakcina aplikovana. I to je dermoidna cista ali verovatno od BCG vakcine. Ozbiljnije dermoidne ciste su na vratu, a ova je, ako Uz nalaz kaze verovatno od vakcine. Nisam vas pitala da li je BCG oziljak vec formiran i da li se cista smanjila od antibiotika i da li se boja povratila , verovatno je ,obzirom na lab. nalaze i lokaciju dermoidna cista od vakcine , nije ozbiljno.

Molim vas da mi napisete sta je bilo na kontroli kod hiturga 14.12. jako me interesuje jer i ja na nevidjeno mislim da je besezitis.




Postovana doktorka,
hvala Vam sto pitate,danas smo ponovili ultrazvuk i recenom nam je da dermoidna cista,medjutim hirurg se ne slaze sa nalazom pa nam je ponovni uz zakazan za 5 januar.
Obzirom da bebi to ne pravi problem u svakodnevnim aktivnostima ostaje nam da pratimo,ako procuri ili pocne da menja boju i oblik da se odmah javimo dr,hirurg takodje misli da je besezitis ali da nije samo potkozno vec da je locirano i dublje,ali kao sto rekoh ne boli je,nema drasticnih promena tako da za sada nece da rade nikakvu intrevenciju.
Hirurg kaze da je jos uvek mala za opstu anesteziju,da su iako je to rutinski zahvat moguce da dodje do komplikacija nakon operacije,cekace da poraste jos malo a do tada samo da pratimo.
Javicu svakako kako je prosla kontrola 5 januara,ovog puta kod drugog radiologa. Vama hvala puno jos jednom.

Besezitis moze da procuri i da se isprazni i to je uobicajeni za besezits. Pametno je cekati i pratiti, gledajte imali zlezda i pod drugim pazuhom ili preponama. Ako se pojave zlezde i na drugim mestima javite se svom pedijatru.




Postovana doktorka,
juce sam primetila negde u korenu vrata vise sa leve strane prema uhu jos jednu malu kuglicu koja je na oko ne vidljiva ali na dodir da. Da li to ima veze sa vec postojecom zlezdom ispod pazuha ili je mozda zbog prehlade koju je imala u proteklih par dana. 5 jan. idemo na kontrolu ali bih volela da cujem vase misljenje. Hvala unapred.

To je normalno prisutna limfna zlezda na vratu i nema veze sa besezitom. Zlezde na vratu mogu biti uvecane, i vise od toga sto navodite, i najcesce su posledica te infekcije koju je dete imalo . Bolje bi bilo da mi kazete da li se zlezda u pazuhu smanjila, i nemojte da se sekirate. Srecni i zadovoljni bili sa svojom bebom u Novoj Godini.




Postovana doktorka,
upravo smo se vratili sa sada vec poslednje kontrole. Zakazana nam je operacija za 14 februar.
Kako sam razumela dr je rekao upalni proces usled nekroticizma dva limfna cvora u predelu grudnog kosa. Mnogo sam uplasena ali se nadam najboljem,obzirom da je gledao zaista vrhunski strucnjak,hirurg za meka tkiva.
Vama hvala jos jednom na svim odgovorima koje ste mi dali. Pozdrav i sve najbolje.

Ja mislim da neophodno da dete, mora jos, da pogleda deciji pulmplog, pa onda donesite odliku. Dobri deciji pulmolozi su u IMD ili potrazite privatno, da li radi negde Dr Brankovic. Molim vas da mi javite sta ste uradili.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.1.2017 16:09:43   
serpica
Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2017 2:08:32   
Beba Pg
Dobro Vece Postovani Clanovi i Admine,Imam Sina od 7 mjesci,malac je bas zivahan i Aktivan,sa 6 ipo mjeseci je poceo da prica nekolilo rijeci i da se oprire na noge a ubrzo da se opire za stvari i da Hoda uz njih jz sav taj scenario kada se pridrzava za stol ili neku vitrinu u visini 45cm visine zna da izgubi ravnotezu i udari glavom kd pod user posted image ,desi se tako 1 put ili 2 puta u sedmici da padne ne vise sigurno.recite Vi meni dali to moze da ostavi ostecenja ili ozboljne posledice na Neuroloski sistem djeta i Mozga ili bilo sto drugo sto moze ugroziti njegovo zdravlje..Beba se normalno ponasa i funkcionise do sada,Unaprijed Zahvalan

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2017 7:49:32   
Maraj
Postovana doktorka,
moj sin ima 15 meseci. Imamo "problem" sto se on ne odaziva svaki put kada ga pozovemo. Tj rerko kad se okrene. Uvek mu nesto drugo odvlaci paznju. Ili gleda tv pa nece da se okrene ili se igra. Inace , ja vidim da on cuje. Samo to okretanje na poziv imenom me malo brine. Inace zna onomatopeje nekih zivotinja. Kada ga pitam kako kaze guska , in kaze ga - ga. Kuca mu je A-A (umesto av-av). I na ulici kada vidi kuce govori A-A. Zna da oponasa smeh kada ga pitamo kako se neko smeje. Ali se "teže" odaziva na ime. Vodu kada goce da pije , dodje i penje se po meni (posto jos uvek sisa) pa ja tako protumacim da je zedan. Dakle nije nesto mnogo ni verbalni tip. Ali ne znam , zasto nece da se odazivauser posted image
i zaboravih da napisem , kontakt ocima ima , ako i to treba da napomenem

< Poruku je uredio Maraj -- 21.1.2017 7:51:29 >

(odgovor članu Beba Pg)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2017 8:18:04   
Maraj
Nisam napisala , da najbolje zna sta je NE.
Ako nisam u dnevnoj sobi sa njim , a cujem ga da govori NE , NE , znam da radi nesto sto ne treba. Npr vuce kablove . On zna , za sta mu govorimo NE , NE tj da nesto ne sme da dira , i on ponavlja tada NE , NE (i radi to sto ne bi trebalo)

< Poruku je uredio Maraj -- 21.1.2017 8:20:43 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2017 9:32:57   
Maraj
Doktorka , serila sam se jos neceg....
Ima jedna pesmica , koju moj sin voli da slusa u crtanom filmu Masa i Meda. Kako je pesmica bez reci , on oponasa tu melodiju , dok je slusa i cupka nogicama. Ubedjena sam da cuje , al me brine , da li je ok da se tako cesto ne odaziva na ime

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2017 19:45:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Beba Pg

Dobro Vece Postovani Clanovi i Admine,Imam Sina od 7 mjesci,malac je bas zivahan i Aktivan,sa 6 ipo mjeseci je poceo da prica nekolilo rijeci i da se oprire na noge a ubrzo da se opire za stvari i da Hoda uz njih jz sav taj scenario kada se pridrzava za stol ili neku vitrinu u visini 45cm visine zna da izgubi ravnotezu i udari glavom kd pod user posted image ,desi se tako 1 put ili 2 puta u sedmici da padne ne vise sigurno.recite Vi meni dali to moze da ostavi ostecenja ili ozboljne posledice na Neuroloski sistem djeta i Mozga ili bilo sto drugo sto moze ugroziti njegovo zdravlje..Beba se normalno ponasa i funkcionise do sada,Unaprijed Zahvalan

Vas sin je bas dobro dete, ali posto je poceo da se rano oslanja na noge morate ga cuvati, jer njegov lokomotorni sistem je jos u razvoju i nestabilan je. Svako dete ne pocinje u isto vreme da se dize na noge, ali je on vredan. Cuvaj te ga od padova, a ti padovi sto ste naveli nece dovesti do problema. Ostecenja nastaju kada dete pri padu izgubu svet, a i to ne uvek. Budite uz njega on je mali da bude bez nadzora.

(odgovor članu Beba Pg)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2017 19:50:11   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana doktorka,
moj sin ima 15 meseci. Imamo "problem" sto se on ne odaziva svaki put kada ga pozovemo. Tj rerko kad se okrene. Uvek mu nesto drugo odvlaci paznju. Ili gleda tv pa nece da se okrene ili se igra. Inace , ja vidim da on cuje. Samo to okretanje na poziv imenom me malo brine. Inace zna onomatopeje nekih zivotinja. Kada ga pitam kako kaze guska , in kaze ga - ga. Kuca mu je A-A (umesto av-av). I na ulici kada vidi kuce govori A-A. Zna da oponasa smeh kada ga pitamo kako se neko smeje. Ali se "teže" odaziva na ime. Vodu kada goce da pije , dodje i penje se po meni (posto jos uvek sisa) pa ja tako protumacim da je zedan. Dakle nije nesto mnogo ni verbalni tip. Ali ne znam , zasto nece da se odazivauser posted image
i zaboravih da napisem , kontakt ocima ima , ako i to treba da napomenem

Dete se zanese , radi i gleda sto ono hoce, a kada se ne ne okrene vi ga povucite za rukicu da vas pogleda i ponovite pitanje. Stimulisite ga vi i naterajte ga na kontakt.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2017 19:51:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Nisam napisala , da najbolje zna sta je NE.
Ako nisam u dnevnoj sobi sa njim , a cujem ga da govori NE , NE , znam da radi nesto sto ne treba. Npr vuce kablove . On zna , za sta mu govorimo NE , NE tj da nesto ne sme da dira , i on ponavlja tada NE , NE (i radi to sto ne bi trebalo)

Ma on je loa sve zna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2017 19:54:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Doktorka , serila sam se jos neceg....
Ima jedna pesmica , koju moj sin voli da slusa u crtanom filmu Masa i Meda. Kako je pesmica bez reci , on oponasa tu melodiju , dok je slusa i cupka nogicama. Ubedjena sam da cuje , al me brine , da li je ok da se tako cesto ne odaziva na ime

Obzirom na uzrast jeste, reaguje na muziku, zna da se uz nju igra.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2017 19:57:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

Da li ste bili kod decijeg pulmologa kako ste mi odecali. Vazno mi je sta ce on da kaze. Da li se zlezda smanjila ili promenila boju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.1.2017 21:34:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: serpica

Hvala Vam doktorka ja sam iz Nisa imamo i ovde jako dobrog pulmologa, tek smo krenuli sa analizama i pripremama, javicu u svakom slucaju kako se sve zavrsilo.. Hvala jos jednom.

Da li ste bili kod decijeg pulmologa kako ste mi odecali. Vazno mi je sta ce on da kaze. Da li se zlezda smanjila ili promenila boju.




Postovana doktorka
Manja je juce operisana,pre operacije smo isli kod pulmologa koji je potvrdio sumnje hirurga i potpisao dopust za operaciju. Sve je proslo ok,deo ispod zlezde je bio bas zagnojio tako da je dr stavila i dren koji je danas skinut i mi smo sada
kod kuce. U ponedeljak skidamo konce i dr se nada da ce irana lepo da zaraste. Zlezda je poslata na analizu i rezultati ce biti za 10 dana,takodje je uzet i bris te tecnosti koja se nalazila unutra i ti rezultati ce biti gotovi ubrzo.
Hvala Vam puno na savetima,javicu se kad rez.budu gotovi. Puno pozdrava.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.1.2017 9:52:01   
Duškić
Poštovana dr..

Čitam postove i pitanja drugih mama , kao i odg. Moja cerka ima 2 i po god. Nijednom nije isla kod zubara, redovno peremo zubice i uzivamo ..Mene interesuje da li treba da je odvedem na neki pregled kod stomatologa radi stvaranja navike i da se ne bi kasnije plasila?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.1.2017 10:57:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Duškić

Poštovana dr..

Čitam postove i pitanja drugih mama , kao i odg. Moja cerka ima 2 i po god. Nijednom nije isla kod zubara, redovno peremo zubice i uzivamo ..Mene interesuje da li treba da je odvedem na neki pregled kod stomatologa radi stvaranja navike i da se ne bi kasnije plasila?

Ona je dobro dete kada pristaje da pere zube, moj unik nece po nece. Treba da je odvedete kod zubara na prvi pregled i otvaranje kartona, to je pravilo u tom uzrastu.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here