RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


zumbulcic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 7:25:18)

Jutrooo i od mene. Evo kafe, caja pa sta kome pase [sm=kava.gif][sm=kava.gif] nek se posluzi
Ja se digla ima i dva sata, muz kaze da sam ko prepelica [sm=smiley36.gif] malo smo se sinoc igrali cojka i zene [sm=smiley9.gif]
Jedva cekam 9h da odem do ordinacije po stik s UZ valjda ce pored slika biti malo i snimaka [sm=bravo.gif]

degu drago mi je da ti je bolje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

MicinaMama kazes sad ti prehladena, a hebemu misa zao mi je, Godilo bi ti bas da sam malo budes kuci i da pijes cajeve i koristis ove neke prijedloge da nehodas. Nadam se da ces biti bolje




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 7:46:53)

Dobro jutrooo i srecna slava svima koji danas slave :)

Krin tebi zelim da ti prodju mucnine pa da mozes da ruckas sve to lepo sto si spremila [sm=smiley36.gif] nama je slava sv.Nikola, ja nisam ljubitelj ribe, a nemam ni neki bas ekstra posni specijalitet, pa se uvek mucim oko toga sta lepo da spremim... mnogo je lakse domacicama sa mrsnim slavama... :)

Mene za sada zaobilaze prehlade, da kucnem u drvo, jedino sam zadnja dva dana iskasljavala sekret iz grla, ali ne znam odakle tu kad niti mi je zapusen nos, niti kasljem, niti me boli grlo... kao da je nesto blago protrcalo, ali bez simptoma...




krin 40 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 9:07:06)

Hvala Anci.Evo mi doruckovali.Sve je spremno za goste danas.Bas mi prija sto ne radim.Izgleda da sam ja zrela za bolovanje.Valjda cu izdrzati do 9 to januara.




zumbulcic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 11:54:12)

Ja smela s uma, srecna slava i od mene [sm=torta.gif][sm=smiley32.gif]

Bila sam u ordinaciji i pokupila stik, malo porosetala predivno vani i sad usla u stan. Pregledala sta su mi snimili i odusevila se. Imamo 12 fotki i 12 videozapisa. Ovo je nesto nevjerovatno, vrijedi svake marke[sm=smiley1.gif] na jednom snimku eskim mamin boksa i smije se, ma preeedivno. Sva sam se raspilavila i osmjeh od uha do uha [sm=smiley36.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 14:24:50)

Hvala svima za cestitke posto je i nana slava [sm=smiley31.gif]

Zumbulcic bas mi je drago zbog uz snimaka.

Ja evo sada dosla iz trznog centra.Jutros me ugvatila uzasna mucnina jer sav slajm sam gutala stvarno je uzasno bilo.Mislila sam da cu povratiti kod zubarke.
Ponovo mi je kopala po zubu i ovaj put stavila lek penicilin.Kaze moze u trudnoci.Zahtevala sam anesteziju,sta mogu bolje mi tako nego da se sva grcim od bolova.

Sto se tice trudnickih pantalona iz H&M mogu reci da su fenomenalne.Kupila sam dvoje iste samo sto su jedne crne druge sive.Gore imaju ukoso djepove a dole je traka i mozes lepo da zavrnes.Nisu bas 100% slim...ma divno stoje.Uzela sam velicinu M,malo mi je veliko ali kada operem pokupice se a i voli ako su konotnije.Ne spadaju u glavnom pojas lepo drzi.

Uzela sam i jedan duksic sivi (kao majica,bez kapuljace) da veceras obucem i stvarno izadje kao da su sive pantalone i duks u kompletu [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (21.11.2016 16:17:10)

Dan [sm=nosecka.gif]
Ja ručala pa sad malo odmaram, pa ću da nastavim sa šivenjem dok ne odem po L u vrtić. Mm odneo H kod njegovih i nije je vratio, kaže po drugi put je sela da ruča pa nije hteo da je prekida[sm=smiley36.gif] Rekoh, neka, nek'' jede, samo da ne moram ja da je hranim[sm=smiley36.gif]
Zumbule [sm=bravo.gif]za slike!
Micinam [sm=bravo.gif] za šoping!
Degu, kuvaj vino večeras[sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 0:26:39)

Hej drugarice, gde ste?
Ja sam danas ceo dan šila. Ne bilo šta,nego odeću za barbike. Moja L se oduševila [sm=smiley1.gif] poređala ih sve na sto i kaže "Barbika sad ima toliko stvari da ne zna šta da obuče"[sm=smiley36.gif] Jedva nas je mm u 23 odvojio od mašine i materijala. Ja kad počnem da šijem ne osećam glad,žeđ,umor,ništa,toliko se udubim,neverovatno! Baš volim da šijem a izgleda da će i L biti na mene,samo uzima komadiće materijala pa ih meri na lutki,kaže mi šta da pravim od toga,pa secka,mota,vezuje.. Jao,super je kad imaš devojčice [sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 0:32:52)

Marija obavezno da ih naučiš. Meni je tako žao što ne znam bar da skratim sebi pantalone i te sitne prepravke.
Ja kuvam sarmu. Noćas ja moram da čekam do pola 2, kao ti sa čiz kejkom [sm=smiley36.gif] ali isplatiće se jer ću 2 dana moći popodne da legnem [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 6:50:22)

Jutro.Kakvo divno jutro za spavanje.Napolju duva vetar.Jedva sam ustala.Sve se teže budim i sve me više mrzi da radim.Još malo.




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 8:44:25)

Dobro jutro zene,

Ja nikako nisam spavala toliko sam bolesna.Evo kako sam se probudila jutros zaprepastila sam se.Boli me svaki misic iz grla iskasljavam slajm smedje boje.Boli me i stomak.Neznam ja sta cu sa sebe.





AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 9:48:14)

Ja nikako nisam spavala, nesto me je juce boleo stomak ali ne sad nesto mnogo nego onako podmuklo koliko da me nervira, kao slaaaabi menstrualni bolovi... bila sam po gradu po onom vetru mada sam se lepo obukla pa ne znam da li je od toga ili cisto ovako... mozda je i samo nadutost pa crevca rade, vise ne znam ni ja da procenim sta me boli... i onda nisam mogla nikako da se namestim da spavam lepo, celu noc sam se nesto vrtela...

Jutros sam stala na vagu, sada sam 18+2 i evo svecano sam dodala svoje prvo kilce [sm=smiley36.gif] joj u zadnje vreme sve cujem neke devojke da su se ugojile preko 30, cak i 40kg a normalne su gradje inace, pa se sve uplasim kad uzmem da jedem nesto tipa sladoled, hleb, palacinke, picu itd, uvek pomislim na njih [sm=smiley36.gif] stvarno ne patim od kilaze, nego zbog zdravlja ne bih da dozvolim da mi izmakne nesto kontroli, ipak je to opterecenje za organizam, a zadnjih dana mi se malo otvorio apetit za neke gluposti [sm=zmeden.gif]




zumbulcic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 11:31:07)

Evo i mene
Kao i vi ni ja nisam bas najbolje, mene opet boli svaki zglob, rebra, krsta, listovi ne znam sta je [sm=smiley36.gif] dozla da sam trcala maraton pa ona neka upala misica. Morat cu skoknut do apoteke da uzmem magneziji, mozda mi on sta pomogne[sm=zmeden.gif]
Po pitanju rucka nemam predstavu




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 15:26:37)

Anaana jedi ali ne preteruj...ja sam u prvoj tridnoci dobila 28 kg doktor mi posle rekao da moram sve da skinem jer mi se masnoca u krvi povisila iznad granice dozvoljene za moje godine.Rekao mi je da bih imala problema sa srcem posle.

Nisam jos sve skinula,tj za svo ovo vreme ostali mi je 7kg viska.Tj bila sam skinula i to nego sam se udebljala ponovo 😀.Sada imam 70kg...strasno.

Zumbulcic nadam se da ce te brzo proci,pij donat vodu bolja je nego magnezijum u lekovima.

[sm=nosecka.gif] moje bas nesto kukamo u zadnje vreme [sm=smiley36.gif]

Ja sam kao pregazena,lezim u krevetu,bole me noge samo i kada ustanem...ma i noge i ruke,svi misici.Htela sam sebi otici do prodavnice uzeti limuna i belog luka.Ali cu ipak sacekati MM jer ne mogu da ustanem,a do marketa imam dosta stepenica.Jos moram i po decu u skolu.Nemam koga drugog da ih pokupi.




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 16:19:56)

OOo, drugarice, da vam što pre bude bolje[sm=smiley31.gif]
Degu, jesi li skuvala sarmu?
Ana, jedi ti sve što ti se jede, ali sa merom. Nekoliko kg se moraš ugojiti, to je neminovno, gledaj da ostaneš ispod 11-12kg, znači slobodno možeš još 10 kila da se ugojiš[sm=smiley2.gif]
Ja neću mnogo da kukam, i mene bolucka stomak, baš me nervira. Kako i ne bi kad sam danas ribala auto iznutra, prosula sam mleko i to se usmrdelo, morala sam da perem. Pa sam ga onda prebrisala i oprala stakla iznutra, jedino ga nisam usisala. MM ga oprao spolja, sad je baš lep[sm=smiley36.gif]
Ja malo prilegla, H zaspla, u 5 po L i drugaricinu ćerku u vrtić , biće kod nas dok drugarica ne završi nešto po gradu. Ja i dalje šijem. Glava mi puna ideja, ne znam šta pre da pravim[sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 16:50:13)

Pozz devojke.Ja dosla sa posla.Sad odmaram.Sin na fakultetu,ćera druga smena.Sve ste nesto bolesne,zelim Vam sa što pre ozdravite.Ja hvala Bogu osim kašljuckanja ništa,da kucnem u drvo.U obe predhodne nisam se gojila više od oko 8kg.Mada ja imam sreću što ne volim skoro ništa što goji pa i kad prestanu mučnine nemam problem.Kad li će da prestanu,trinaesta sam nedelja?




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 22:06:55)

Joj MM drži se! Ja sam sadmnogo lakše podnela nego prošli putkad me uhvatio virus, valjda sam napucana gvožđem i vitaminima [sm=smiley36.gif]
Ana dešavaćese ti povremeni menstrualni bolovi,obično primetiš nakon toga da je stomačić malo narastao, širi se materica, mora da boli. Što se kila tiče, nemoj se odricati ničeg, ali bez preterivanja, jako se lako lepi, ali daj sebi bar jednom nedeljno osuška da pojedeš picu, palačinke ili ono što ti se jede. Ja sam se u prvoj trudnoći ugojila 16kg, a posle porođaja do bebinih godinu dana skinula 18kg. E sad što sam se naknadno ugojila, to je druga priča. Sad sam se ugojila 11,5kg i nadam se da neće biti do kraja više od 2-3kg.
Zumbuliću donat voda je odlična.
Marija skuvala sam je i uspela sam da odspavam danas popodne,baš mi je prijalo.
Krin mene su držale mučnine do 20. nedelje, tako da znaš da mogu potrajati.
Nas dve danas same čitav dan, ali pošto sam imala ručak mogle smo celo jutro biti napolju,posle podne sam se bakćala sa vešom. Sad sam raskrčila veš i mogu da počnem da perem bebeće stvari, da uspem da popeglam jer još malo i neću moći. Stomak me baš ograničava,ogroman je.Kao s T pred porođaj, počeo je i da puca, bez obzira na svo mazanje [sm=smiley13.gif], već ne mogu da jedem normalno,žulja me,već moram pomalo da se naslonimi držim tanjir u ruci.Takva sam prošli put bila pred porođaj. Do kraja ću eksplodirati. :D Biću sva na štrafte kao zebra, ali samo da sve bude kako treba,navići ću se na animal print :D




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 22:20:34)

Degu hvala dtaga!Sta kazes animal print[sm=smiley36.gif]

Imam ja strija koliko hoces samo dobro je sto su sitne i izbledile su.

Ja bas tesko podnosim ovu prehladu...sve me boli.Jedva sam otisla po decu u skolu,strasno su me noge i ruke bolele a i kukovi.Hvatale su me i kontrakcije sto nije dobro.Popila sam spasfon pa je popustilo.Svekrva mi donela fizioloski rastvor da ja ne idem u apoteku.
Kakva li cu sutra biti Boga pitaj,nadam se samo boljem.




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 22:32:40)

Moram da pripazim... sreca pa mm hoce da pocne od sutra sa nekim dijetalnim rezimom ishrane, tako da necu imati drustvo za veliki krkanluk :D
Mi sad bili u bioskop i udavismo se u kokicama, joj muka mi je...zarazne su stvarno uz film, jos uzeli onu najvecu kantu...

Krin meni su pocele da se smanjuju negde na sredini 4.meseca a evo sada ulaskom u 5.su jos uvek tu po malo, ali daleko od onog horora koji je bio...takoreci da ih nema, uhvati me malo po nekad u toku dana...




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 22:38:46)

Uh meni bi sada bas prijale jedne slane kokice...moram sutra da uzmem.




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 22:42:59)

Meni su kokice spas za gorušicu i obožavam ih. Sad zasnjih dana kako sam krkala limun,kivi i mandarine,umesto da izgorim od kiseline, one zapravo nestale, klin se klinom izbija [sm=smiley36.gif]
Sa T sam se više mučila s kiselinom,sad je ponekad i to podnošljivo.
Ana ja se naoštravam ovih dana na krkanluk, baš nam je pica na redu [sm=smiley36.gif] javiću ti kakva je bila[sm=jezicek.gif]




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 23:01:01)

Ja sam nesto postala izbirljiva na hranu.Odgovara mi jaca hrana bogata ukusom.Dok npr piletina mi skoro nikako ne ide.Nesto mi je postala bljutava.

Od pocetka trudnoce kada uzimam crveno meso gledam da je prosarano malo masnocom.Nekako mi sladje tako.Kao i pecenje od sinoc,mm kaze lepo je iako je malo pomasno.Reko meni je odlicno,nije to meni nista masno[sm=smiley36.gif]

Ali i riba,steta sto ovde nema sarana naseg,to mi je prvo na pameti.Ovde jedem tunjevinu.Nesto ne volim ove morske ribe i zverke hehehe...mnogo smrde.Niti ih poznajem,niti znam ukus,a vala nebih ni da probam.Kad samo prodjem pored standa sa ribom zlo mi dodje.

Ja sam nesto zaboravila,kada krece kiselina u trudnoci?




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 23:17:35)

Meni negde oko 7.meseca.
Jao ja sa T sam krkala čvarke,barene slanine,pihtije,prasetinu,samo mi se masno jelo.
a sad nemam nikakve prohteve,meso mi se slabo jede.
Jedino mi se slatko baš jede.




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (22.11.2016 23:56:11)

Veče [sm=nosecka.gif]
Jaooo, vi o krkanluku[sm=smiley36.gif] Ja ispekla kiflice za večeru, sa viršlama i eurokremom, jela sam ih onako tople i sad me ubi kiselina! Ja od 3-4 meseca imam kiselinu. Meni se sad često jede kiselo, sa devojčicama sam klopala slatko,belu linoladu, twix, kolače sa makom, a sad cveklu,krastavce i turšiju[sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (23.11.2016 7:07:01)

Jutro devojke.Volim kad procitam kako ručkate.Ja ko baksuz.Sad skoro ništa.Ujutru čaj i par keksića,na poslu ništa,kući čorbicu,malo kajmak cveklu..i ništa više.Juče uzmem sarmu i proju.Slatko pojedem,posle pola sata krenem da povraćam čini mi se i onaj čaj od ujutru:(.Zaspim u pet,probudim se u sedam.Jedva malo popričala sa decom i mm i opet u 21h u krevet.Sad ustala za posao.Inače i kada nisam pod mučninama mrzim meso.Mogu samo malo mleveno u sarmi ili npr bolonjez sosu.Od piletine samo krilca.Od slatkiša turski sutlijaš sa pudingom od vanile,pitu sa tikvom(bundevom),plazma šejk i to je uglavnom to.Ali zato obožavam sataraš,kineze(kupujem i pravim) ali jela od povrća,paprike na hiljadu načina.Skuvam piileću supu.Moji jedu supu a ja brdo šargarepe,peršuna i celera iz nje.Itd...naopaka žena.Može i slana pita ali sa krompirom ili pirinčom.Inače totalno sam se olenjila.U normalnom životu na posao idem skroz sredjena.Sad vrtim dve košulje i dva džempera u krug.Nemam volje.Jedino što se malo našminkam i kosa mi je uvek ok.Ja ne znam kako niko još ne provaljuje da sam trudna[sm=zmeden.gif].Čekam rezultat nifty testa pa u svima reći.Onda će mi biti malo lakše,popustiće pritisak.Sad je strašan.Divim se sebi kako se nosim sa svim.




MicinaMama -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat] (23.11.2016 7:35:08)

Ja sa prvom ciricom sam jela slatkise nenormalno,bas kao mariya.

Bilo mi je cudno sto mi preksinoc nikako nije sela ruska salata a cini mi se slavu jedva docekam samo nju da jedem.Ali sam zato kupus salatu pola tanjira nasula i pojela.I ja u ovoj trudnoci jedem dosta i kiselo.Slano,masno i kiselo.Dobro nemam zelju bas za slaninom i cvarcima.Ni kakvim kobasicama.

Sa drugom curicom nije bilo nista specificno.Jela sam sve.Do duse u pocetku me mucnina zezala,nisam mogla svezem mesu ni da pridjem a kamo li da pravim.

U obe trudnoce sam imala taj problem sa svezim mesom,a sada nikako.Sve pravim,a to je zato sto nemam izrazene mucnine niti sam oset_ljiva na mirise.

Degu ti kao moja kuma i ona isto kao i ti.

Krin srecno sa trizomijom!Da bude dobar rezultat![sm=bravo.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>