|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 16:40:47   
Mariya
Dan user posted image
Mi ležimo,čekam da Helena zaspi pa idemo da šijemo.
Bili smo danas kod dr, H ima upalu uha,kao što sam pretpostavila i kao što je i ona osetila. A L je malo bolje dobila sirupe koje sam joj ja davala.
Tako da će valjda ozdraviti do nedelje. Meni je grlo još malčice osetljivo, tačno me ono vino izlečilo user posted image
Ana,ti se baš opskrbila zdravom hranom user posted image i ja Htedoh da ti predložim da ih kuvaš pre nego pržiš. Nešto će se uništiti ali neće sve. Neki vitamini verovatno ali gvožđe sigurno ne.
Ja u prvoj trudnoći nisam ni zašmrcala, bila sam sama,kući,čuvala se baš, ali zato u druge 2 nadoknađujem sve prehlade i kijavice user posted image Mm donosi kući iz škole, L iz zabavišta pa moram i ja da da se razbolim na kraju.
Micinam, biće sve ok na uz,javljaj nam obavezno!
Pita me danas dr da li znamo šta ćemo dobiti i oduševila se kad sam joj rekla da je dečak. Pita za imeuser posted image kažem ja njoj,ja imam ime ali se tati ne sviđa. I kad sam joj rekla da je moj predlog Adam,a ona odmah na mm šta se tebi tu ne sviđa,ime je prelepo,kratko,razumljivo na svim jezicima,lepo zvuči uz prezime. Mm se samo smeška,a kad sam joj rekla njegove predloge samo je zakolutala očimauser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 18:32:33   
degu
Marija i meni se to ime tako dopada, to je bilo prvo sto sam mm predlozila. Ime je najstarije moguce, a opet moderno, internacionalno, retko i muzevno. Da je mm prihvatio i ja bih tako, isto mi ide uz prezime.
Nas dve same danas ceo dan, sad smi djuskale i ona skakala po krevetu, slagale ves i evo sad ona malo gleda pesmice na youtube a ja kuliram. Ceprkala sam po ormaru sta mogu da obucem jos, pa imam kos sta, izguracu :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 19:49:08   
wish7
Cure, mene pravo zbunjuje računanje u kom sam mesecu.Ja to sve po nedeljama. Sad čitam da ulaskom u 28.nedelju ulazim u 7.mesec.Ja mislila ulaskom u 27.nedelju.Bas me zbunjuju ovi proračuni

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 19:55:34   
MicinaMama
Bila sam danas na UZ.Hematoma nema!!!Apsorbovao se hvala Bogu.Sve je super i normalno.Beba se vidi i kuca srce.Mamino srce

(odgovor članu wish7)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 20:11:47   
degu
Mm najbolje moguce vesti user posted image
Wish prosto gledaj po mesecima koji si mesec, ne moze drugacije potpuno da se uklapa jer trudnoca traje 40 nedelja, to je 10 lunarnih meseci, gde svaki mesec ima 28 dana i to potpuno zbunjuje. Meni je termin 4.1.2017. , po mojoj racunici je 2.1.2017. Tako da ja svakog drugogvu mesecu racunam da sam usla u sledeci mesec. Sad sam 31 +2 i ja racunam da sam danas usla u 8.mesec iako po kalenendarima trudnoce pise da ulazim sa 31.n, priblizno jeste tako ali kalendarski je meni najispravnije i najprostije ovako. Al sam i ja zakomplikovala odgovor :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 22:25:56   
wish7
Baš lepe vesti!odlično!
Degu ja sve racunam po nedeljama, nešto o mesecima nisam puno razmisljala. A sad me ovaj ulazak u treći trimesrar zbunio.Inace mi lekari sedmice računaju od prvog dana poslednje menstruacije

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 23:04:44   
MicinaMama
Ovde racunaju uvek od zadnje menstruacije.Mada datum kako punis nedelje je na dan tadasnje ovulacije.A termin se racunja zadnjih deset dana.Meni oise termin od 3-10 og juna.

Npr. moja zadnja menst. je bila 16og sep. A ostala sam trudna (ovulacija) 29 og u cetvrtak i sada svaki cetvrtak pocinje nova nedelja trudnoce.

(odgovor članu wish7)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 23:28:07   
degu
Wish to nemoj da te zbunjuje, uvek tako racunaju. Jeste glupo al je tako iako realno nisi bila trudna prve dve nedelje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 23:38:04   
MicinaMama
Prve dve nedelje su vrsene pripreme user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 23:49:20   
degu
Hvatanje zaleta user posted image ibonda cujes one "pametne" zene koje su zateudnele bas u vreme ciklusa user posted image a zapravo se svima racuna kao da smo zateudnele usred ciklusa, nema veze sto je to bilo bez odnosa user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
2.11.2016 23:50:08   
Mariya
Veče drugarice!
Degu,super se provodite vas dve,uživaj jer od januara neko vreme nećete moći biti sameuser posted image dok bata ne poraste malo. Nas dve smo danas šile odeću za barbike dok je H spavala, L se oduševila,samo ih je presvlačila, a mm gleda i ne veruje,kaže nije mogao ni da pomisli da će joj se toliko dopasti!
Za odeću mi ništa ne pričaj! Imam nekoliko majica dugih rukava,recimo 4-5 koje ću moći još neko vreme da nosim,trudničke farmerke i helanke,one sa pojasom. Gomilu majica već ne mogu da obučem jer mi viri stomak ispod,a ni obične helanke ne mogu više. A jakna mi je najveći problem ali probaću kad krenu sniženja da nađem sebi neku jeftinu.
Micinam, sjajne vestiuser posted image
Ja ne računam previše koji sam mesec,po tikeru pratim koja sam nedelja,da ga nemam ne bih ni znalauser posted image sad gledam da sam ušla u 25 ned i za 3,5 meseca treba da se porodim,to znamuser posted image Sad se razmišljam da je možda i vreme da počnem da kupujem stvarčice za mališuuser posted image to je najlepši deo trudnoćeuser posted image imam nešto stvari od devojčica koje ću moći da iskoristim a koje su bele,žute,sive,nešto i plave boje,ali one su jesenje bebe,a ovaj će biti zimsko-prolećni, pa će mi trebati letnje stvari za njega.
H kašlje, biće ovo vesela noć!
Meni dr ne računa trudnoću od poslednje menstruacije jer onda ništa ne štima!ja imam produžene cikluse,oko 40-45 dana i trudnoća mi je 2 nedelje manja od datuma poslednje menstruacije. I tako mi vtp vodi po Uz, em me neće ranije poroditi,em mi je bitno i zbog otvaranja porodiljskog.

< Poruku je uredio Mariya -- 3.11.2016 0:00:23 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 0:09:44   
degu
U suštini ti doda opet 2 nedelje na tvoju ovulaciju, kao da imaš normalne cikluse. user posted image
I ja imam nenormalne cikluse, al oba puta kad sam zatrudnela je ciklus kraći, tačno znam dami ovulacija nije bila 14.dc već 12.dc i na svim prvim ultrazvukovima mi je mališa napredniji bio 2 dana, tako ja i računam dami je termin 2.1.2017. a ne 4.1.2017.Ti prvi UZ su najtačniji za procenu termina porođajaa, kasnije krenu da odstupaju. Mada će se bebanići roditi kad oni budu hteli user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 0:26:18   
MicinaMama
Dan-dva gore dole...to nije ni vazno.Meni sj termin izracunali na osnovu prva dva porodjaja.Inace je trebao biti od 16-22,ali posto ja iznesem trudnocu max do 39-e nedelje onda su stavili tako.Prvi porodjaj sa 37 nedelja deugi sa 39.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 1:23:19   
wish7
Marya , ja i ti smo tu negde približno. A jeste kod vto sve se zna u dan, a i ja zbog PCOS-a imam cikluse uzas.
Meni je termin 23. februar ako Bog da

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 7:51:26   
Mariya
Jutro trudnice!
Wish,daće Bog,meni je termin 22.02. Ali ja se nadam da će ranije malouser posted image tamo oko 10.02.bi bilo super!user posted image
Micinam, meni to nema smislauser posted image da ti računaju termin na osnovu prethodnih porođaja? Pa svaka trudnoća je sama za sebe,mogu se uporediti ali ne koristiti kao merilo? ja sam se recimo porodila sa 37+6 i 38+2 ali ko mi garantuje da ovu neću preneti,pa nikad se ne zna. A dan-dva zaista ništa ne znači ali 26 dana kao što je slučaj kod mene znači itekako. Plus što se kod nas porodiljsko otvara mesec dana pre vtp (ukoliko si na bolovanju) znači tu ti već oduzimaju mesec dana sa detetom,a ako si toliki baksuz da još i preneseš,počećeš da radiš kad ti beba bude imala 10 meseci umesto 12,kako bi trebalo. Ja im ne dam bre nijedan dan koji mogu da provedem kući sa decom! Ne dam!user posted image user posted image
Ja mislim da je to otvaranje porodiljskog unapred tolika glupost! To bi trebalo da se radi na dan porođaja, da dr otvara kad se porodiš,a ne da ti komisija određujeuser posted image .
Jao,budna sam od 6. Šta ti je instinkt, u 6 je bilo vreme za H sirup,a ja se probudim u 6.02 i samo sam sipala sirup u kašičicu i dala joj i nisam više mogla da zaspim. Sad mi je već i vreme da ustanem pa da radim nešto korisno user posted image
Danas ću biti bez devojčica verovatno, svekrva sutra putuje pa hoće danas da bude sa njima dvema,neće ih videti nedelju dana.

(odgovor članu wish7)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 7:58:22   
Mariya
Aaaaaaaa, drugarice,sad vidim da ste osvojile pumpice,čestitam vamuser posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 9:05:00   
MicinaMama
Mariya,ma to nije ni bitno oni to tako otprilike radi mesta u bolnici.Ja sam morala cim sam saznala da sam trudna da rezervisem mesto za sledecu godinu.I da dodjem stvarno do termina opet cu imati mesto.Meni su stavili od 3-13 og juna.

Ovde to povezuju tako,pa npr zbog teze trudnoce sa prvim detetom slali su mi babicu kuci da me proverava u drugoj trudnoci.Radila mi je ctg kod mene kuci...eto cisto zbog preventive.Bila trudnoca super.

Takva njihova logika.Evo moja zaova nema predstavu kada ce je poradjati.Rekli su joj sredinom ili na kraju decembra user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 10:15:47   
Mariya
Micinam, ludi francuziuser posted image
A ako ne rezervišeš mesto nećeš moći da se porodiš u bolnici ili ako imaš rezervaciju imaš sobu(kao kod nas apartman)? I blago tebi kad ne moraš da brineš oko porodiljskog! Meni je to ostala,da tako kažem - trauma, dr mi vodio prvu trudnoću po datumu poslednje menstruacije, i tako mi je vtp bio 14.09. Po uz,i stvarni termin bio 5.10. A meni porodiljsko otvorili 20.08. A ja tad nisam imala pojma niti se raspitivala nego kao mula izgubila mesec dana porodiljskoguser posted image Ali sad sam već pametnijauser posted image
Sad kad već spomenuh francuze jao,kako mi se sad jede neki fromage user posted image i ide mi se u Parizuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 10:34:47   
AnaAna1
Hahahah degu e vala si ga bas iskomplikovala sa ovim objasnjenjem, i mene si sad sve zbunila :) ja sam nasla na jednom sajtu ovo:
1-4 nedelja = 1. mesec
5-8 nedelja = 2. mesec
9-13 nedelja = 3. mesec
14-17 nedelja = 4. mesec
18-22 nedelja = 5. mesec
23-27 nedelja = 6. mesec
28-31 nedelja = 7. mesec
32-35 nedelja = 8. mesec
36-40 nedelja = 9. mesec

I meni su duzi ciklusi, oko 33 dana, tako da iako mi oni racunaju od 1.dana M ja sve oduzimam 4-6 dana jer mislim da mi je kasnije bila ovulacija, bar po bazalnoj temperaturi...mada je bebac izgleda napredan pa su se mere duzine bebe uklapale u njihovu racunicu na UZ... e da, da se pohvalim, zakazah ja UZ za ponedeljak ipak, jedva cekam da vidim samo da dobro napreduje pa da mogu da odahnem... sad sam u 15+4 po njima...tako da cemo mozda tada da znamo i poool user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 11:49:13   
degu
Da Ana, to mu dodje priblizna podela na 9 meseci po nedeljama, ali najprostije je gledati na kalendar sto se tice meseci trudnoce i usput znati uvek koja smo nedelja. Znaci jos malo cemo saznati jel nam dtize musko pojacanje ili princezica user posted image
Ja opet nikako nisam spavala, taman da steknem kondiciju do porodjaja user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 12:02:09   
zumbulcic
Evo i mene, malo su mi se slegli utisci od uz i bebacevih akrobacija user posted image
Da vas pitam za ovaj dabl test i nuhalni nabor, kad ste ga vi radile? Citam da se radi oko 12 sedmice a meni dr rekla da dodem 13 na 14, tacnije na 13+4 user posted image
Kaze oni to racunaju od transfera 12 sedmica.

Kako ste mi vi, imal zime kod vas? Jao ovdje se smrze, oblacno,vjetar ma uzas...vrijeme za izlezavanje. Ja sam jucer crkla, isla u svoj rodni grad po uputnice za rh-antitijela i d-dimer i ispala je velika frka, kao ne mogu ja zivit u drugom gradu i vodit privatno trudnocu a koristit svoj grad za uputnice .... pravo sam pop... pa placam uredno zdrstveno svaki mjesec i sta njih briga gdje ja vodim trudnocu. Eto jedva cekam da udem u 4-i mjesec i da promjenim mjesto prebivalista

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 12:12:09   
MicinaMama
Mariya normalno sve zene sebi zakazu mesto za porodjaj.Do treceg meseca to je obaveza.E sada da nekoj strankinji krene porodjaj za vreme boravka normalno je nece odbiti.Ipak ima opravdanje,hitan slucaj.

Ja cu znati sta je kod nas 12.12 ako se pokaze lopuza,ako se ne sakrije.Neka je samo zivo i zdravo.Mada ova zena juce mi rece da misli da ce biti decak po otkucaju srca i polozaju.Valjda su decaci vecinom na desnoj strani uterusa i otkucaji su bili 130 bth...kod decaka srce kuca sporije valjda.

Gledala sam na prethodnim uz snimkama Milica je imala 150,dunja 160...i srculence je bas brzo kuckalo dok sada kuca sporije.

Mada ja to nista ne verujem dok se bas ne bude videlo,ma nema veze nek je samo sve kako treba.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 12:56:20   
degu
To za srce sam i ja citala i kod mene se pokazalo kao tacno, a i kineski kalendar mi je pogodio, a ni osecaj me nije prevario user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 13:33:24   
AnaAna1
I ja dosla po upute za d-dimer i jos neke stvarcice za hematologa, dosla sam u 15 do 1 (od 1 se predaju knjizice) i kod mog doktora sam 10.po redu tek... a radi njih 5,6 u smeni... kad li su dosle ove sto su ispred mene, u 11 user posted image katastrofa je organizacija u domu zdravlja...

Degu, koju li smo pumpicu dobile? user posted image tamo na objavi nagradne igre su bile dve razlicite, ali ja mislim da smo dobile onu malu, mislim da je oko 800 din u aksi...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 13:36:53   
degu
E ja mislim tu malu. I ja sam se bila naoštrila na veliku user posted image malu nisam ni videla dok mi Marija nije rekla user posted image
I ja tako džedžim po 2 sata u dz user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here