|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 16:47:19   
Mariya
Dan user posted image
Danas sam bez dece i umesto da odmaram, šta luda žena radi? RIBA KUĆU!!! I to ono što se ne vidi - aspirator, mikrotalasnu, sudoperuuser posted image
Sad sam sela, ručala i grickam kinder pingvi dok vas čitamuser posted image
I ja džedžim po sat-dva u DZ, a zamislite da se desi da me dr, ako vidi da sam tamo čak i prozove ranije. Ali sat vremena je minimum čekanja kod njega. Juče kod pedijatra 45 minutauser posted image Jedino mesto u dz gde ne čekam dugo je laboratorija. To je naše zdravstvo. Jednom davno sam srela Tomicu Milosavljevića, sećate se ministra zdravlja? Svašta sam htela da mu kažem, da mu sve po spisku, njemu i zdravstvuuser posted image user posted image
I ja sam čula to da srce kod dečaka kuca sporije, međutim ovom mom su otkucaji bili oko 150-160, kao i devojčicama pa nisam sigurna koliko je to tačno.
Degu, sećaš se da sam pisala za tu pumpicu da nije za izmuzavanje u smislu odlaganja mleka već dele onu trubicu koja je samo za olakšavanje ili pražnjenje dojki nakon podoja.
PUMPICA
Ispod teksta gde piše da poklanjaju 5 pumpica je slika te "trube" pa i ja kontam da su tu delili. Zato i nisam učestvovala. I čitam na temi komentare i neću tamo da komentarišem i raspirujem vatru, ali i meni bode oči šta će ta pumpica nekome ko nije trudan? Isto kao što nisam učestvovala ni za kadicu i nošu, pa šta će mi kad već imam? Bez obzira što imam pravo učešća. Da učestvujem iz razonode, a možda nekome stvarno treba. To mi je besmisleno baš.
Uh,bollje da ne pišem dalje, odoh da nastavim spremanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 19:10:46   
MicinaMama
Ja ne cekam kod ginekologice...zato sto ovde ide sve na randevue....ali zato mozes pocekati na randevu.Ja imala randevu 10.10 i taj dan uzela novi za sledeci pregled i imam sada 07.11.Skoro mesec dana.

A u hitnoj...strasno cekala sam zanji put 3h...i svaki tako.Prvo se prijavis na pult.Pa cekas da te prozovu,to se ceka oko 15-ak minuta.onda ti mere pritisak,rade mokracu i po potrebi vade krv.Onda cekas analize minimalno 1,5h....e onda cekas da se doktorica bude slobodna.Pa kod nje 20-30 min dok odradi pregled i papirologiju.Strasno!

A ti trudna jos sedis na drvenim stolicama..straznjicu ne osecas.

Sto se tice otkucaja srca sada stvarno jeste deugacije ali mislim da to ne znaci nista ipak vise verujem UZ kada bude vreme.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 19:42:03   
degu
Mm i kod nas se zakazuje i opet se ceka. Ja sam bila 30.9. I idem tek 16.11.vise od mesec i po dana i dobijes termin i opet cekas tamo, al sreca mekane su stolice kod ginekologa user posted image ali hitna vam je zesca stvarno ali ne moze sve da bude sjajno. Marija meni ne bode oci samo kad su nase clanice a ne neki uljezi user posted image
Ali ni ja se ne prijavljujem za ono sto mi ne treba. A nadam se da ce mi pumpica koristiti iako je ta samo za visak mleka. Sa T mi nije ni zatrebala a sad bih trebala bebu vec sa 8 n da ostavim na par sati jer idem u Kamenicu na pregled i nadam se da necu morati konizaciju da radim, a onda bih par dana bila odvojena od bebe :(

< Poruku je uredio degu -- 3.11.2016 19:43:20 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
3.11.2016 23:39:10   
Mariya
Veče!
Mi polegali, baš sam umorna, budna sam od 6,još sam ceo dan raduckala nešto.
Sutra moja L ima neki ples u zabavištu, a ja ne mogu da je gledam,baš mi je krivouser posted image zamolila sam komšinicu da ih snima pa da je vidim kakva je bila. Cele nedelje nije bila u vrtiću i nedostaje joj i jedva čeka,iako nije još zdrava,dogovorila sam se sa vaspitačicom da ću je odneti da ne propusti touser posted image
Uh, degu, pa i ako treba konizacija, da odložiš malo kasnije,kad beba bude malo veća,barem 2-3 meseca. Ali nadam se da će sve biti ok i nećete se morati odvajati. I želim ti da dobiješ još jednog sisavca i da ti pumpica ni ne zatreba user posted image
Kod nas se u Dz trudnice primaju i bez zakazivanja, i postoje posebni termini za nas, recimo prepodne od 7-9 dr radi samo trudnice, popodne od 13 do 15 isto. I kao trudnica skoro uvek možeš da dobiješ termin. Ja sam bila pre nedelju dana i sad ne idem do decembra!
I apropo tog rada sa trudnicama,dođe žena u 13, kaže joj sestra,dr do 15 radi samo trudnice,nećete stići na red,ako želite prošetajte,a žena se lepo uvali na stolicu do vrata od ordinacije gde inače čekaju trudnice za savetovalište i uzuser posted image Ja završila u 2,iza mene još 5 trudnica a žena ne mrda odatle. Ne znam samo šta je mislila,čemu se nadalauser posted image lepo su joj rekli da će do 3 neće biti prozvana.bitno da se ona nasadila user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 3.11.2016 23:41:18 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 7:44:30   
AnaAna1
Ja juce cekala ravno 3 sata! Ali ko mi je kriv kad sam zaboravila da mu trazim upute za krv kad sam bila po doznake...ko nema u glavi ima u dupetu na onim tvrdim plasticnim stolicama user posted image ukocih se ziva...

Nego, ja cu da eksplodiram a i da poludim od bolova, jel vam se desilo nekad da vas od jednom spopadnu nadutost i gasovi u stomaku koje nikako ne mozete da izbacite? Meni se to sinoc desilo, tj evo i dalje su prisutni, mnogo me boli dole levo (debelo crevo), sinoc sam jedva hodala koliko to sece i zavija i boli, nocas sam mogla samo na desnoj strani da "spavam" tj dremam , ako legnem na levu ili na ledja pocnu da me kidaju, popila sam espumisan sinoc (citala sam da sme u trudnoci) mada mi nije nesto pomogo... nadam se da ce da prodje u toku jutra jer je stvarno bolno a osecam da su to samo gasovi... juce sam pojela gomilu povrca i verovatno je od toga...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 7:48:09   
Mariya
Jutro trudnice!
Ja ustala u 7 da dam H sirup i gotovo,ne mogu više da zaspim... A ni da ustanem user posted image A moraću,umirem od žeđi i bešika mi prepuna a mališa skakuće na njoj user posted image razmrdao se čovek!
Jaao, od danas sam sama,bez svekrve,bespomoćnauser posted image pita mm hoćeš moći,čuj, pa šta radim već 3 meseca bez tebe?user posted image Sve sama moram.
Hej,stvarno nam nema Yelly već odavno!
A vi kako te?
Sad čitam Ana,da, meni se dešavalo to i baš zna da boli, i tačno osećaš da su creva,a ne materica. Meni je pomagao espumisan,možeš 2 odjednom da popiješ. Čaj od nane. Da li to tebi prolaze mučnine pa možeš da klopaš?user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 4.11.2016 7:52:52 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 8:55:15   
MicinaMama
Jutro zene!

Anaana kao sto rece Mariya uzmi espumisan.Ja koristin ovaj spasfon(boscupan),on mi sluzi protiv svih stomacnih bolova sto trudnickih sto kolonskih.

Ali opet izbegavam i to...piju se po dva odjednom a ja uzmem jedan.

Ja stvarno imam ceste glavobolje,nije da mi glava puca nego su dosadne i bas me gnjave.Bas cesto muku mucim sa njima sada u ovoj trudnoci.

Moracu da popricam u ponedeljak sa ginekologicom ali svejedno prepisati mi samo paracetamol.

Ovde u ordinaciji kod gin. nema UZ ises samo na rutinski pregled i ko sultacija.Naravno daje uputnice za analize krvi na sve i svasta.
A sledeci UZ je u decembru.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 8:55:17   
zumbulcic
Dobro jutro bebeleee, kako ste mi?
Zao mi je sto se i vi mucite po bolnicama i cekaonicama user posted image
Evo user posted image pa bujrum
Drzite mi fige, cim popijem idem na ukc da dam krv za rh-antitijela i d-dimer. Porodicni dr mi je tako ruzno na uputnici napisala za d-dimer da postoji velika sansa da mi nece prihvariti i da ce odraditi samo anitijelauser posted image vidjet cemo. Nadam se i da ce mi biti gotov nalaz stitne, odoh se spremat pa pisem vam kasnije

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 8:56:54   
MicinaMama
Srecno zemuncic!!user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 8:58:14   
MicinaMama
Hahaha pardon zumbulcic...gde meni zemun pade na pamet majko mila

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 10:56:21   
AnaAna1
Maryja, pu pu da ne urocim ali prolaze polako mucnine, zadnjih dana ruckam, po nekad me uhvati malo mucnina ili povratim ali daleeeeko od onog sto je bilo... samo da tako i ostane, posto kad god se pohvalim sutra dan mi bude lose user posted image

Uzela sam i sinoc i jutros espumisan ali jos uvek ne prolazi veorvali ili ne! I u wc sam isla i i dalje isto...Dole levo me boli, jedva se ispravim kad ustanem, na ledja i na levi bok nema sanse da legnem odmah pocne da me kida, samo na desni bok kad legnem manje boli... jutros sam isla da vadim krv i kao neka baba sam keckala sve jer me u razlicitim polozajima tela razlicito zaboli dok se krecem... sad sam popila i caj od nane...valjda ce proci u toki dana, nikad mi nije ovako dugo trajalo, znalo je i ranije da me zaboli ali prodje posle par sati...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 16:04:31   
MicinaMama
Anaana idi kod doktora opste prakse da vidis ssta bi to moglo biti...Moguce da su ti se creva malo zacepila.Uzmi palentu jedi.Ja neznam da li bih smela da vam preporucim da uzmes boscupan u apoteci da probas.Daje se bez recepta.

Ja pijem kad god me zaboli stomak ili creva ili uterus.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 16:16:26   
Animsaj9
Ana moguce je da su creva i meni se to desavalo , zbog neredovne stolice , a od Espumisana kad uzmem grcevi me hvataju jos vise.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 16:19:05   
AnaAna1
Zvala sam hitnu da pitam da li da odem, ona mi kaze da je po mom opisu to samo trenutno nadimanje i da moze da traje i po nekoliko dana dok ne prodje (a uvek mi je prolazilo u roku od par sati...) i da ne jedem nista nego da popijem probiotik linex posto njega mogu trudnice i caj od nane i kamilice po malo i da ce da prodje... i ja je pitam jel ne mogu da budu uvezana creva posto za to mora odmah da se reaguje ona kaze kad su creva upletena to je bol koji ne prestaje a ne ovako u talasima... sacekacu do sutra pa ako ne prodje otici cu...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 16:21:50   
Animsaj9
Ana da su uvezana creva ti se ne bi mogla snositi sa bolom , dobro je sto si ih nazvala , stopli se malo lezi , i pij tecnosti

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 16:39:03   
zumbulcic
Evo me i nisam dobro prosla s ovim nasim druser posted image odradila sam samo antitijela i negativna su, a d-dimer mi nisu htjeli i sad mi jedino preostaje da ih odradim privatno i iskesiram 100KM user posted image ma divno,da izvinete jos mi preostaje da skinem gace i da se naguzim pa nek idu po redu user posted image user posted image Stitna nije jos gotova.

Ana bas mi je zao sto se tako mucisuser posted image Ne znam da pokusas da popijes kiselo mlijeko ili surutku pa mozda te protjera u wc pa da olaksas malo crijevima user posted image Nadam se da ce do sutra popustit

MM eto i kod mene su bas ceste glavobolje user posted image sto kazes dosadne su ali nisu jake, samo insana mrcvare i iscrpe.

Maria pa kod vas je to dobro u DZ ako imate termine za trudnice. Kod nas se ne zna ko pije a ni ko placa user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:00:16   
MicinaMama
Da su uvezana creva bilo bih velikih problema,nebi mogla ustati od bolova.

Ja sada dosla u kucu .Isla po cure u skolu.Kad ova moja u pola puta poce da vristi plakajuci,pitam je sta je kaze progutala u skoli plasticnu perlu.Kaze boli je stomak celi dan.Neznam sta da radim.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:00:42   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Ana da su uvezana creva ti se ne bi mogla snositi sa bolom , dobro je sto si ih nazvala , stopli se malo lezi , i pij tecnosti


A sad me je moja drugarica uplasila kad mi je rekla da je nju slepo crevo bolelo sa leve strane umesto sa desne i da je tako zigalo kad se pomera... na kraju ga je operisala jer bol nije prestajao... cekam do sutra pa se nadam da ce prestati... evo kad lezim mirno na desnom bolu ne boli me jer se ne vrsi pritisak...a slepo crevo predpostavljam da nebi bas moglo da prestane da boli kad ga nista ne pritiska... svasta, gde zakasah sad ovako glupo, dal ce nesto da me zaobidje...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:04:36   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Da su uvezana creva bilo bih velikih problema,nebi mogla ustati od bolova.

Ja sada dosla u kucu .Isla po cure u skolu.Kad ova moja u pola puta poce da vristi plakajuci,pitam je sta je kaze progutala u skoli plasticnu perlu.Kaze boli je stomak celi dan.Neznam sta da radim.


Proprati da li ce da se smiri bol, mozda se uplasila samo, pa je odvedi kod dr ako vidis da je stvarno boli...mada ako je mala perla trebalo bi da to samo protrci kroz organizam i da je iskaki... a mozda je nevezano od toga nesto boli stomacic...sacekaj sat, dva pa je ipak odvedi jer deca ne umeju bas da objasne koliko ih boli...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:05:48   
MicinaMama
Ja sam operisala slepo crevo.Boleo me stomak sa desne strane i bol mi je isla u nogu.Jedan ruzan i cudan bol i nije nikako prestajao.
Cula sam da se bol kod nekoga odrazi i na levu stranu ali to moze biti i bol jajnika.

Maa debelo crevo je na levoj strani tako da ja smatram da su to gasovi ili nekakav zastoj stolice.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:10:43   
zumbulcic

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Ja sam operisala slepo crevo.Boleo me stomak sa desne strane i bol mi je isla u nogu.Jedan ruzan i cudan bol i nije nikako prestajao.
Cula sam da se bol kod nekoga odrazi i na levu stranu ali to moze biti i bol jajnika.

Maa debelo crevo je na levoj strani tako da ja smatram da su to gasovi ili nekakav zastoj stolice.


ista mi je bol bila kad sam ja isla na operciju.

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 17:14:06   
MicinaMama
Zumbulcic vecinom je tako,ali citala sam da ima slucajeva da se nekome odrazi i na levu stranu.

Anaana ma verovatno da moze biti i od necega drugog.Jedino ako bude bas nesto da je boli vodicu je u hitnu.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 20:53:29   
mamica 91
Vece zenicee, znam da nije pitanje za ovu temu ali mi glupo da pisem tamo, osvojh onu neku nagradicu (nisam ni znala da se broje postovi) pa me zanima kome saljem podatke, na mail ili na pp nekome od moderatora user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 21:06:40   
Animsaj9
Podatke saljes PP marketingu , i pitaj slobodno biloo gde , nema blaama user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 11/16 [chat]
4.11.2016 21:49:12   
mamica 91
Hvaaala user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here