GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ljubavvera -> GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (29.11.2016 15:49:10)

Molim vas drage moje nadam se da cete mi pomoci savetom i nadam se da cete mi odgovoriti u najskorije vreme.U drugom sam stanju,i nije me prvih 12 ned.bolela glava,pila sam od th aspirin svaki dan po 100 i prednizon,jer je bila vto,sada sam prestala po savetu lekara,glavobolja krece nakon toga,mada ne znam dal ima veze s tim,bol je u desnom delu glave,između temena i potiljka,povremeno se siri kao desnom oku al retko,bol je u vidu ziganja,uporan al trpljiv,ponekad se siri ka oku,sa periodima smirivanja ali opet krene,najcesce uvece u toku noci kada ustanem do toaleta,i upalim svetlo kao da me neko ubode u oko a zatim se nastavi probadanje desne polovine glave,nemam drugih simptoma osim glavobolje,traje vec dve sedmice[sm=smiley19.gif],e,u pocetku je pomagala masaza vrata desnog dela s konjskom mascu a sada i to slabo.Molim vas da mi odgovorite,jako sam uplasena,jer nisam imala ovu vrstu glavobolje.Hvala puno unapred.[sm=smiley27.gif]




krin 40 -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (29.11.2016 16:41:40)

Nadam se da će se naći neko sa sličnim problemom da ti da savet.Ja npr.primam progesteron depo na 5 -ti dan.I na svaki 4 ti dobijem blagu glavobolju,čim ujutru primim injekciju nestane bol.Tako da znam da je moj povezan sa tim hormonom.




suzi kju -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (29.11.2016 17:04:17)

Ja sam imala glavobolje zbog visokog pritiska, pa možeš to da proveriš.




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (29.11.2016 17:53:32)

hvala vam devojke,nadam se da ce mi se neko javiti sa slicnim problemom ...nemam visok pritisak,i sada vise ne pijem nikakve th,a da li i od visokog pritiska moze boleti samo jedna strana glave?




Khaleesi -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (29.11.2016 23:00:10)

Ja sam u obe trudnoce imala nizak pritisak i migrene. Imam i sada ponekad migrene toliko da povracam.
Mozda su ti i sinusi. U trudnoci svasta proradi sto se pre nije pokazivalo. Probaj nekom mascu da masiras izmedju ociju i slepoocnice. Meni je ona Jutarnja rosa pomagala. To ti je mast sa ekstratom mentola i eukaliptusa 100 din u apoteci. Ona opusta i hladi krvne sudove. Meni kad je komsinica rekla nisam verovala ali lakse mi je bilo. Malo izmasiram slepoocnice, vrat izmedju ociju iza usiju i bude bolje neko vreme. Mozda ti to malo olaksa.
Sad posto si trudna ne znam za caj od hajducke trave da li smes, on je jak ali isto jako dobar za glavobolju. Pitaj nekoga ali mislim da u trudnoci sme kamilica i nana samo...[sm=zmeden.gif] Valjda sam ti malo pomogla.




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 10:49:57)

Hvala puno,nadam se da nije nista strasno...danas sam isla kod ginekologa da se pozalim kaze ona nema pojma,nego da idem na narodni front,Boze me sacuvaj,.samo me skinula s dnevnog reda,.[sm=smiley13.gif]




zumbulcic -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 12:05:26)

ljubavvera i ja sam ti vto trudnica i imala muku s glavoboljama koje su se javile oko 11 sedmice i trajale do 14-te sedmice doslovno svaki dan. Pa cim dignem glavu s jastuka mrak mi na oci pada i tako po cijeli dan. U 13-oj sedmici sam bila na pregledu i spomenula dr ona kaze normalno je, neko ima jake glavobolje, netko povraca i slicno. Tad je rekla da ce trajat mozda jos 2-3 sedmice. Evo danas sam 15+3 i zadnjih 5-6 dana nije ih bilo da kucnem, super se osjecam.
Sto se tice pritiska malo mi je nizak, a po pitanju terapije koristila sam do 13 sedmice clexan,utrogestan,folacin, siofor i letrox a poslije 13-te clexan,siofor,letrox i prenatal
Pokusaj da se opustis, sve ce se regulisat do 16 sedmice




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 15:28:29)

Jaooo Zumbulcicu dragi,ti si mene malo utesila,a reci mi jel i tebe bolela jedna polovina ili cela,pa sigurno da je zbog trudnoce,ali zabrinula sam se kao luda,ja ne povracam..nemam muku ,ali me ubi desna polovina glave,Gde si radila VTO?Ja se nadam da ce proci kao sto kazes[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




zumbulcic -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 15:46:26)

Pa znas kako, bolila je svugdje. Jedan dan samo potiljak, drugi dan jedna strana pa druga, pa gore mozak [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ja nisam imala isto mucnine, mada bilo mi je par puta muka al tu sam uvardala koja mi hrana ne pase pa je vise nisam ni jela.
Naravno da ce proci, ipak je ovo "drugo stanje", potrebno je da se organizam navikne na trudnocu. Hajde pridruzi nam se u trudnickim temama
Vto sam radila u BiH, ordinacija Balic




zumbulcic -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 15:48:03)

Evo ti link da se druzis s nama
http://www.ringeraja.rs/forum/m_1769243/mpage_19/tm.htm




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (30.11.2016 15:54:02)

Hvala puno draga [sm=smiley27.gif]




IvanaSK RR -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (1.12.2016 21:37:53)

Ljubavvera, probaj limunade, kafu sa limunom.... Hormoni prave veliki haos u celom organizmu. Nadam se da ce te glavobolje uskoro proci.




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (2.12.2016 9:39:38)

Hvala puno Ivana,probacu i kafu s limunom ,...ma sve cu da probam samo da nije nesto ,malo sam se istripovala,jer me zeza ujutru najvise kad otvorim oci,i to uvek ta desna strana..mada nocas sam konacno spavala malo lepse nego inace...hvala vam devojke na podrsci i savetima[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




IvanaSK RR -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (2.12.2016 9:43:42)

Unosi dosta vode u toku dana, nemoj da zaboravis. Naravno, i vitamina c, kao sto napisah.
Sećam se da sam u prvoj trudnoći sekla krompir na pola i stavljala na celo, a i gnjecila beli luk i to stavljala[sm=smiley36.gif]




Srecko47E -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (8.11.2017 23:21:38)

Bez lekova i naravno sto vise tecnosti.




mama Jo -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (9.11.2017 14:57:26)

Uvek kada me je bolela glava sam pojacala vodu i vitamin c i bilo je ok, bas kao sto su zene pisale.
A ako je to bas nesto neizdrzivo onda se bolje posavetovati sa lekarom za lekove, a ja sam uvek za to da se lekovi izbegnu




isidora88 -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (9.11.2017 15:02:17)

I mene danima boli glava, nije neizdrzivo ali me nervira. Moguce da mi jenod pritiska jer mi se i jako spava, na terapiji sam pa mi je cesto nizak pritisak ovih dana




Srecko47E -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (9.11.2017 15:18:49)

Mene je glava bolela od niskog pritiska.
Resavala sam unosom tecnosti i povremeno bi odmorila.
Zazmurim i malo iskuliram u lezecem polozaju.Necu da lazem i da.kazem.prodje jer ne prodje ali bude lakse.




Mala Elena -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (9.11.2017 16:14:14)

Mene je pre neki dan bolela tri dana uzastopno. Bas sam bila nervozna...moguce da je od niskog pritiska.




nekicamimi -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (10.11.2017 10:17:15)

Meni je prolazila od magnezijuma i odmor. Neka vam provere i kks.




MamaNecaVo -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (13.11.2017 12:45:31)

Pritisak je uglavnom krivac.




Srecko47E -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (1.12.2017 0:44:55)

Odmor je bitan kod glavobolje




ljubavvera -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (7.1.2018 17:16:29)

Dragi moji predugo je proslo od ove teme koju sam otvorila😊 sad mi na mail vidim stigli neki vasi saveti ...hvala vam svima od srca❤ ja sam se u medjuvremenu i porodila i dobila dve divne bebe,decaka i devojčicu..inače u medjuvremenu sam i saznala da bas na desnoj strani nisim devojcicu,a glava me bolela bas na desnoj strani😊 inace u toku trudnice sve mi se dešavalo na desnoj strani,ekscem izasao na desnom prstu i noga oticala desna..ma svasta nesto..dok decko nije bio tako nestasan pa je leva strana bila potpuno mirna..mm me zezao da sam podvojila licnost..😂😂😂 Hvala svima jos jednom😘😘😘




Srecko47E -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (22.2.2018 0:13:39)

Super. Srecno




mama Jo -> RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI (22.2.2018 5:48:10)

Meni je mg pomagao, nisam imala ozbiljne glavobolje ali nikada pre trudnoce ih i nisam imala... samo u trudnoci blage




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>