|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 18:33:53   
krin 40
Mariya februar je blizu.Brzo će.Verujem da ti je teško.Ma cela trudnoća je muka i briga.Ja dok radim zaboravim da sam trudna,pa kad dodjem kući a ovaj mali miruje u stomaku,počnem da tripujem,pa se preispitujem da li previše radim itd.Ne valja ni kad šutiraju ni kad mirujuuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 18:51:23   
degu
Ana ja sam uglavnom koristila maramu, beba je tu u prirodnijem polozaju, mada je mm malo nosio i u kenguru. Cini mi de da su chicco bas dobri.
Ja bila na ctg-u danas, ni traga kontrakcijama, kontrola za nedelju dana. Nit me gledaju na uz, nit ginekoloski, nas sam se smorila. Sad se vec bojim da nece sam ni krenuti, bojim se indukcije, bas me izludjuje vec sve. Po ceo dan svaki dan mislim o porodjaju. Bas mi je ovaj deo trudnoce stresan.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 19:39:36   
MicinaMama
Dobro vece user posted image

Anaana ja sam koristila kengur ali tek sa bebinih 6 meseci.Nisam koristila bas cesto ali sve je proslo ok.


(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 20:57:35   
Skockica
Dobro vece. Moje ime je Bojana i juce sam usla u 31. nedelju trudnoce. Trudna sam drugi put, imam sina od 4 godine.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 22:08:48   
AnaAna1
Dobrodosla Bojana, caskanjem na ovoj temi dani mnogo brze i lakse prolaze :)

Degu pa dobro polako, ti imas jos 5 dana do termina? Nije retko da se probije termin 7-10 dana, nece te jos na indukciju, imas ti vremena, nemoj da se plasis toga, krenuce prirodno sigurno, samo se strpi jos par dana :) iznenadice te malisa kad najmanje ocekujes ;)

Krin hahaha sto kazes ne valja kad su mirni, ne valja kad su nemirni u stomaku. Brines svakako...meni se pre neki dan nije javila 2 dana a bila sam mnogo aktivna, pa sam se sva bila uplasila da nisam i nju preforsirala, a evo danas nikako da se smiri od jutros, sutira kao luda, ne znam sta joj je, to mi se prvi put desava da ovako ceo dan bude aktivna user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
28.12.2016 23:30:36   
Mariya
Veče drugarice!
Nama je današnji dan bio baš veseo. Bili smo po paketiće, dočekali deda mraza, H je bila preslatka, odvukla je L kod deda mraza i tražila mu paketićuser posted image A L se sva smušila, ni pesmicu nije htela da recituje! Onda smo popodne otišli kod drugarice, njen sin je 8 dana mlađi od L,tako smo se i počeli družiti, sad idu zajedno u vrtić, pa su se igrali. Onda kod svekrve, a kod nje je bila njena sestra, pa sa njima u priču i došli smo kući posle pola 10! Istuširali se i u krevet!
Sutra mm ide na seminar, ja ću biti sama sa njima, još sam rekla drugarici da donese i njenu ćerku da se igraju, čuvaću je ja dok ona ode za Su.
Od pola 4 sam pojela 2 kolačića kod drugarice, samo sam pila vodu, uhvatila me mučnina više puta,ni ne usuđujem se da jedem
Pa me probada oko srca,kao da ću infarkt da dobijem, ovo je već stvarno previše!
Ana ja sam sa L toliko koristila kengura da sam ga za H već kupila,ja mislim da je sjajna stvar. Imaš one koji se mogu koristiti od rođenja, najčešći su oni od 3 meseca,kad beba počne da drži glavicu. Kad ih budeš gledala,obrati pažnju da ne budu na jedno rame, meni je on bio užasno neudoban jer celu težinu bebe staviš na jedno rame, već da su trake na oba ramena,kao ranac. I ja mislim da su chicco super,ali su skuplja, ja sam uzela prvo bertoni,taj je bio na jedno rame,pa sam ga zamenila za chipolino. Pre 2 godine je koštao 2700 din. Ja ga preporučujem. L je volela da.bude u njemu,i skoro svaki put zaspala u kenguru user posted image H je volela da se nosa,ali ne dugo. Nijedna nije imala probleme sa nožicama ili kukovima zbog kengura,a ni ja sa leđima.
Degu,nemoj da se tripuješ, kakva indukcija , krenuće on sam. Baci se na ananas, šveps, seks... Šta još pokreće porođaj?user posted image
I ti si kao ja,sad sam umislila da ću morati na carski jer se mali još nije okrenuouser posted image
Jao,Ana,tek ćeš videti kad krene da se.mrda i gura, izobliči ti stomak!

< Poruku je uredio Mariya -- 28.12.2016 23:32:46 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 0:16:47   
degu
Joj divan dan, Deda Mrazuser posted image Nama dolazi kući prekosutra,jedva čekam. Opeglala sam T 2 haljinice, reko mm ako ne budem tu da izabere koju će da joj obuče.I T se pentra po nama kao tvoja L dok spava i ljubi nas u snu, što ti kažeš postavljam barikade ali ih sve prolazi user posted image
A ja sam poznata paničarka, cr mi je isto bio trip dok se nije okrenuo :D Ana ne mislim ja sad da će mi dati indukciju, već sam ja otišla 7 dana unapred user posted image tadmije termin po njima, po meni je za 5 tj sad već 4 dana,lenčuga mala. Sestra mu je u ovo vreme već grčeve imala :D a on se još baškari.Opet mi je sestra rekla kako vam je veliki stomak.
A videla sam trudnicu na ctg-u, 8.mesec nigde stomaka, nikad čovek ne bi rekao da je trudna.Znači ladno da prođe kao one Nisam znala da sam trudna. Kad sam bila na UZ u petak, bila je jedna trećerotka u 9. mesecu, stomačić kao moj u 5.-om.
Anci tako je i meni T u stomaku, ovaj mali se nikad nije šutirao, uvek se samo neštognezdio i meškoljio, ali svaki dan. Ona je imala te dane da se ne javi čitav dan,pa da skače čitav dan.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 0:45:32   
mimica83
E drage moje evo i mene, ovaj put me nije bilo par dana, rekla sam vam da mi mama dolazi u goste, pa tako je i bilo pa sam htela maksimlano da vreme provedem s njom dok je tu jer se vidjamo dva puta godisnje :( otisla je kuci, i sad se vracam u realnist :))
Veceras smo bili kod prijatelja pa su nam saopstili da cekaju bebu bas lepe vesti...
Pre toga sam izgrdila muza, zaista neznam sta mi je, sve mi smeta sve me nervira.... kad neide kako treba ja pucam...
Bila sam u ponedeljak kod dr, kaze da nema potrebe da me salje na ekspertni da je sve u redu sa bebom, ja mu se pozalila na bolove i kontrakcije kaze povecajte dozu utrogestana :( mirujte ... a mene to nervira jer nisam tip koji lezi, ja volim sve sama da obavljam da se krecem da radim.... i mislim da sam zbog toga najvise nervozna...
Degu malisa se ulenjio verujem kako ti je da jedva cekas da se porodis mozda ceka bas za NG :)
Nasmejala si me sa ovom pricom za trudnice i velicinu stomaka, meni se sad vec tesko obuvati sta ce tek biti posle...
Marya nebrini okrenuce se bebac sigurno kazu da se okrenu u zadnji cas, a bice to i ranije :)
Ana nebrini i moja beba sada kasni nedelju dana sa rastom to je normalno kasne pa prednjace, mene su u prvoj trudnoci sa J slali na snimanje posteljice da li beba dobija hranu, pa sve bilo ok, dr rekao sve je u redu beba ce biti sitnija verovatno vam ni muz nije krupan i tako je on rodio sa 2800 gr i nista mu nije falilo...
Krin bas tako nevalja kad miruju ni kad sutiraju user posted image


< Poruku je uredio mimica83 -- 29.12.2016 0:47:36 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 1:59:25   
AnaAna1
Mimice verovatno si malo nervozna od tog mirovanja, i ja se unervozim posle par dana ne izlaska iz kuce, ko u zatvoru, muz odveze auto ma posao, mama svrati ali svaki 3.dan, drugarice sve na poslu do 4, i unervozim se od dossde....
Danas sam bila muzu da kupim sirup za kasalj (vec 4.dan temperatura i kasalj, nego sreca izgleda nije virus nego ga produvao vetar) i apotekarka mi kaze da ne izlazim iz kuce jer su joj danas bez prestanka dolazili sa temperaturom 40, kaze hitna pomoc je krcata, hara neki virus katastrofa... tako da cu sledecih par dana malo u karantin...

Marija otici cu danas do Akse da vidim kakve imaju, uzela bih taj gde moze i da lezi. Takvi chicovi su oko 6-7 hiljada, a ima neki bugarski lorelli 3500''sa tim lezecim polozajem...ici cu da ih proucim na licu mesta :)

Degu ja ga cenim taaacno za novu godinu hehe

Joj sad me bas zabrinjava, imam utisak da od jutros nije spavala haha! Kao ukljucena u struju! Pa probam malo legnem na levu stranu pa malo na desnu pa malo ustanem pa sednem, ma jok, evo 2h ujutru je i probudi me njeno sutiranje jer se pitam odakle joj snage od jutros vise, sto ne spava? user posted image prestajala je na po sat vremena par puta... svasta, sta sve nece da te zabrine u ovom stanju...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 29.12.2016 2:02:23 >

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 8:13:45   
krin 40
Jutro.Evo mene pre posla na raport:).Degu biće to prirodno,a ako bude indukcija ništa ne fali.Oba puta je meni bio indukovani porodjaj.Ništa strašno.Ja uvek nosim lenjivce.Prebace termin,vodenjak ne pukne..ništa.Ja i ne znam kako izgleda prirodnouser posted image .Što se tiče nosiljki i kengura ne sumnjam da je to super ali ja sam staromodna mama.Mislim da je malim bebama mesto u krevetcu i u kolicima.Ništa nisiljke,ruke i sl.Ja sam sa ovo dvoje tako od prvog dana i nisam se pokajala.Ni babe i dede nisu smeli da ih uzmu u ruke kad dodju da ih vide.Provire u sobu,malo u krevetac i ćaouser posted image .Ali dobro,ko je probao verovatno ima argument zasto je to ok.Ako Bog da lepo da se porodim,maj sunčan mesec,bebu u kolica pa na Kalemegdan,ona spava ja čitam.Oproban recept.Mariya zvuči mi da si boljeuser posted image .Zumbuliću ne brini,i ovaj moj se umiri po dva dana ga nema.Rešila sam da probam da ne umišljam više.Da vidim koliko će me držati odluka.Bojana dobro došla

< Poruku je uredio krin 40 -- 29.12.2016 8:17:31 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 15:03:41   
degu
Dobar dan žene, ja nisam spavala nikako,opet su me urnisale lažne kontrakcije ali se opet sve smirilo, nekako sam uspela da zadremam i kad sam se probudila više ih nije bilo. Sad kontam da sam ostala budna možda bi se nastavilo user posted image
Mimice ja sam u prvoj trudnoći bila jako nervozna, maltretirala sam mm,nije valjalo kad je kući,nije valjalo kad nije, hormoni su me razbijali, plakala sam non stop.Ovaj put sam ostala prilično normalna user posted image
I mi smo kolica baš koristili, al zgodno je bilo zimi u maramu da ne prljamo kolica ili do radnje u koju s kolicima ne mogu da uđem.

< Poruku je uredio degu -- 29.12.2016 15:04:09 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 16:28:20   
MicinaMama
Dobar dan zene!

Ja uzela malo da pospremim po kuci,imap posla koliko hoces.Ovih dana kako smo samo nesto bolesni nista nisam ni pipnula.

Curice spavaju a ja uzela sladoled i izvrnula se kao prava user posted image
Mislila sam da cu uzivati u sladoledu,zato sam ga i kupila ali nista.Jedem onako radi reda.

Apetit mi je jednak nuli.MM mi kaze: "...ti sve dzaba otvoris i ja moram da pojedem" user posted image

Sto se tice indukcije meni je svaki porodjaj indukovan.Do duse sa D su mi ukljucili na kraju da dovrsim porod.Sa prvom curicom sam bila 7h na indukciji.

Danas smo punih 15 nedeljauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 16:37:43   
degu
I meni T pocela da slini, bas mi to nije trebalo sad.. E prezivecu sad i indukciju i sve, samo da se vise porodim :D
Al neka sad nek docekam Teodorinog Deda Mraza i mogu da se poradjam.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 16:39:21   
Anck Su Nmaun
Deguu.. ja cekam da se otvara tema da si se porodila a ti jos tu caskas user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 16:47:45   
degu
Anck i ja cekam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 17:34:58   
AnaAna1
Mene ne drmaju nikakve promene raspolozenja, cak sam stalozenija nego inace, a nadam se da nece ni na dalje, bas bi mi bilo zao da se istresam na muza, mnooogo je dobar i pazljiv :) a uvek muzevi stradaju jer su tu, prvi pod ruku user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 29.12.2016 17:40:03 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 17:41:02   
Skockica
Hvala vam zene na dobrodoslici.
Vidim prica se o aktivnosti bebica u stomaku moram reci da ovo moje malo bas aktivno, jos sam 7. mesec a nekad me bas ljuljne, mislim oborice me na pod hihi
Bilo mi ga zao juce jer kako izgleda zakacila sam neki virus, sve sto sam pojela to sam povratila, a mucnine mi prestale jos u trecem mesecu. Stalno sam mislila kad ga osetim - mukica, sigurno je gladan. Danas Bogu hvala sam bolje.
Inače ova trudnoca mi cela bila sa komplikacijama i nekim problemima da bas kazem, samo da ovo dete bude zdravo, nikad vise! A prva trudnoca za primer, skoro da je nisam ni osetila, bas sam uzivala.
Moje dete otisao sa babom u setnju a ja cekam mm da se probudi od popodnevne dremke pa da nacnemo tortu. Danas mi rodjendan, posluzite se
user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 18:06:22   
Mariya
Dan drugarice!
Ja odmaram malo, sad ću u 7 na vežbe, da se malo razmrdam. Znam da će mi prijati a užasno sam lenja!
Devojčice se spremaju kod babe, dogovorili su se da će opet spavati tamo. Meni super,imam slobodno veče user posted image A znam čime ću ga ispuniti-spremanjem kućeuser posted image Danas sam do pola sredila kuhinju, pa ću posle vežbi ili da nastavim tamo ili da pređem u dnevnu, mislim da ima jedno 3m prašine na policamauser posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 19:43:48   
krin 40
Veče,ja opet radila do 18h.Sad jedem nudlice.Pretvoriću se u indo mi nudlu.Degu e pa ti lepo večeras mućkaj malo sa mužom i eto kontrakcija:))

< Poruku je uredio krin 40 -- 29.12.2016 19:44:31 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 19:54:44   
degu
E muz mi radi dve noci zaredom user posted image
Skockice dobro dosla i srecan rodjendan user posted image
Krin kad ces na bolovanje?
Msrija,svekrva ti je zakon !

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 20:13:04   
krin 40
Pa ti ga dohvati kada se vratiuser posted image .Ja 9.1 idem na stari odmor.Do 25.1.Posle toga verovatno.Videcu šta kažu na kontroli.Idem za 2 nedelje.Ja se ne smirujem kao da sam devojčica a ne trećerotka od 41 god.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 21:35:51   
mimica83
Ana u pravu su nisu muzevi krivi al eto neznam mozda sam od ovih dodatnih hormona sto pijem poblesavila user posted image
Ana tako i moj bebac, neki dan je bas nemiran neki da se lepo malo javi pa spava pa opet tako... nebrini sve je to u redu.
Marya da mi je videti koliko ti odmaras brzinom svetlosti se odmoris i opet nesto radis :) bas imas dobru svekrvu. Kakve vezbe radis?
Degu i meni se cini da je marama ok, videcu, ja sa J koristila samo kolica i na ruke, a posle kad vidim u sopingu lepo stavis dete uzase i spartas user posted image
Skockica dobrodosla, i srecan ti rodjendan :)
Krin i ja sam danas bila na poslu nesto da odradim i odmah sto kazes bolje se osecam, kuci samo osluskujem te ovo te ono...
Odoh da vidim koje kolacice da pravim za NG :)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
29.12.2016 21:50:09   
AnaAna1
Skockice srecan rodjendan :) odakle si, da nam posaljes po neko parce? Ja malopre pojedoh neke kolace umesto vecere pa me malo grize savest user posted image

I mi se dogovaramo sta cemo da jedemo i pijemo za NG, kao da pravimo proslavu za 10 ljudi, a bicemo sami user posted image ne ide nam se nigde, bice hladno, mene hvata dremka vec u 10, do 1 ako izdrzimo budni bice super user posted image ja mnogo volim i 1.januar kad svi sede svojim kucama, hrane od juce koliko hoces, nista ne radi, sve je tiho i mirno, ma milina :)

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
30.12.2016 0:39:55   
Mariya
Veče user posted image
Mi bez devojčica! Prija mi, ali da treba, sad bi otišla po njih da ih donesem kući, iako su na 4 minuta od nasuser posted image Nedostaju mi, em sam po ceo dan sa njima pa sam navikla, em što podsvesno znam da još malo i neću imati vremena za njih, pa da iskoristimo što sam sad samo njihova..
Znam da mi je svekrva najboljauser posted image Moram nekad da zakukam na nju ali i da tražim, ne bih mogla naći bolju! Stvarno sam imala sreće sa mm i njegovom mamomuser posted image
Bila sam na vežbama. I koliko me mrzelo da idem, toliko mi je drago što sam bila, tako mi je prijalo! Iskukale smo se mi debele, malo vežbale, ispričale se, ma i sad osećam da sam puna energije. Kod nas su u DZ vežbe 2 puta nedeljno i nakon vežbi predavanja u okviru školice za trudnice. Sjajna stvar. Ja sam sa H bila na predavanjima, sad više stvarno ne znaju ništa novo da mi kažu pa od danas idem samo na vežbe, da se razmrdam.
Skockice, srećan rođendan!
Degu bre, i ja sam ti rekla, i krin ti kaze, zaskoči mužauser posted image Mi iskusne znamo kako se pokreće porođajuser posted image
Mimice, znaš kako odmaram? Legnem pored H kad je uspavljujem, ili ako ih muž ili svekrva izvedu oko podneva onda sednem uz komp, to mi je odmoruser posted image Kad sam se ja požalila mom dr na grčeve i kontrakcije rekao mi je da pijem magnezijum, da probaš sa njim? Meni je baš pomogao. Iako sam već 33. nedelja, ja jedva imam BH kontrakcije a grčeve već odavno nemam.
Ana, baš taj Bertoni -Lorelli sam ja vratila, taj što sam pisala da je bio na jedno rame, imao je i ležeći položaj i bočni i kao za dojenje ali džabe, bio je užasno neudoban jer je bio na jedno rame. I to sam shvatila tek kad sam stavila H u njega Bez nje je bio ekstrauser posted image
Mi smo se za doček dogovorili, svako donosi malo hrane, malo pića, (mi smo svi vinopije pa svako donosi svoje omiljeno, pa kume neće mene da opterećuju pa će svaka da spremi malo mesa, malo salate) a moji su kolači. Ja pravim cake pops za devojčice, komisbrot, razmišljam o natural red velvet muffins-ima (sa cveklom, sjajni su) i ne znam da li da pravim tortu, ili još neki kolač.

< Poruku je uredio Mariya -- 30.12.2016 0:43:08 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
30.12.2016 0:55:05   
Mariya
Znam da ima tema ali ubaciću ovde, ovaj sam ja uzela pa mi nije odgovarao:
Bertoni
Zamenila sam ga za ovaj:
Chipolino
sa njim sam bila zadovoljna.

< Poruku je uredio Mariya -- 30.12.2016 0:56:59 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here