|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
4.12.2016 21:36:53   
MicinaMama
Ja sam u 12-oj nedelji...tj 11+4.Mada na uz razvoj bebe prednjaci 2 dana.
Pa ne osecam ni ja ovako dok sedim,nego kada legnem i stavim ruku,malo pritisnem.Tako sam i sa M osetila pre prvog glavnog uz i stvarno je bila nemirna u stomaku.Na uz je imala 11+3 a skakala je mnogoooo.Dr je rekla ovo ce da bude sportista pravi.

D nije,celu teudnocu nije bila previse aktivna.Tako da nju nisam osecala do prvih pravih pokreta.Na istom uz je pomerala samo rukice i malo nogice.Stvarno je bila mirna.

A ovo je isto kao i M divljace.

Kazu da je to individualno od zene do zene a i bebe.Sto se kaze nemam sta da izmisljam znam sta osecam,ne cini mi se.Ipak imam iskustva.user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
4.12.2016 21:43:52   
krin 40
Naravno,pa što bi izmišljala pobogu:).I ja tako kada pritegnem stomak kao nešto osetim,ali imam i gasove danima i sve to povezujem sa radom crevauser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
4.12.2016 23:46:49   
degu
Krin nemaš tiker,ne mogu da ispratim koja si nedelja. I mene je ovaj mali namučio sa javljanjem, većsam počela da paničim. Tek od 18+ sam počela redovno da ga osetim,a u prvoj trudnoći sam od 16.n osećala redovno bebu. Akoje posteljica napred teže se oseti.Verovatno zavisi i od položaja bebe.Kod oboje mi je posteljica napred, al on je bio karlično,možda me je i pipkao negde prema leđima ali to nije bilo šanse da osetim user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 0:13:07   
Mariya
Veče user posted image
Nisam se javljala ceo dan,sad vidim! A nisam radila ništa posebno,ručak,kolači,i odmaranje,gledale smo crtani film,pa došla drugarica da me zvanično pozove da budem kuma njenoj ćerki i tako mi prođe dan. H mi slini kao iz česme, sutra vodim L na kontrolu pa ću povesti i H da je dr vidi. A sutra će mi biti interesantan dan,posle kontrole idemo L i ja za Suboticu!
Danas sam popila panadol,a moraću i kapi za nos da stavim izgleda. Htela sam da ovu prehladu izguram bez lekova ali prošlo je 4 dana i nikako mi nije boljeuser posted image

Ana geni su čudo,ali nažalost ne možeš ni da pretpostaviš kakvo će ti dete bitiuser posted image Moja L fizički liči na mm ali u duši je ista kao ja! H je u licu preslikana moja sestra,a celo telo,držanje, x noge su joj kao kod moje svekrve! Zamisli samo tu kombinaciju!! Kod mene su svi tamnokosi a ja ispadoh svetla user posted image Tako da,možda mala bude plava na tebe,a možda plava na mužauser posted image
Nisam izdržala,pojela sam palačinku sa eurokremom za večeru i evo sad me boli želudac...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 0:22:26   
degu
Geni su baš čudo. T je toliko mešana da ne liči ni na koga, toliko ne liči da me to već nervira user posted image
U svakom slučaju je lepša od nas user posted image a bepca nekako zamišljam plavog, kao što je biomm kad je bio beba.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 0:50:05   
Mariya
Jao,mene baš interesuje kako će mališa da izgleda! Na 4d uz nam je dr pokazao lice, izgledao kao Helena, a biće plav 100%
Ja morala da ustanem da uzmem Rennie,sad ga topim u ustima. I proklinjem sebe što sam morala da jedemuser posted image Neverovatno da me toliko muči želudac,počinjem da se razmišljam da odem kod dr, ali verovatno će mi reći da je od trudnoće, a i čim mi ne fali ništa kad ne jedem,znači - do večere je.

< Poruku je uredio Mariya -- 5.12.2016 0:51:05 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 0:57:44   
degu
Meni nema veze s večerom,prosto naiđe. Juče me je baš namučilo,mada sam se osećala kao da je mališa ispresovao želudac user posted image
i mene jako zanima kako će izgledati, na 3d mi je ličio na mm user posted image Inače je baš jak, baš se grubo gura i rasteže. T je bilaaktivnija, brža, ali nežnija. On me je neku noć 3 puta probudio jer me u neki živac potrefi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 7:26:36   
MicinaMama
Jutro zene!

Moja starija cera lici i na mene i mm ali je ona to pokupila na dosta lapsi nacin,D je skoro preslikana ja.A svi govore kako su neverovatno iste da blizanci znaju vise da se razlikuju jedni od drugih.

A meni nisu,ja dobro vidim razliku.Liče nema sta,ali nisu bas potpuno iste.

Mariya bas mi je zao zbog tvog zeluca,uzasno je imati probleme sa tim.

Ja sada odoh decu u skolu da ostavim pa odo ja na svoj drugi sastanak za ovaj kurs sto hocu da zavrsim.Ponovo treba 2,5h da bezveze sedimo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 8:03:19   
krin 40
Jutro.Pomerili mi radno vreme od 9h.Bar mogu da se naspavam ko čovek:).Staviću tiker kada se uključim sa lap topa.Non stop sam na telefonu.Danas mi pocinje 15 ta nedelja.Ja sad pijem kaficu svako jutro.Hvala Bogu pa mi ona prija.Napolju je brrr


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 14:12:14   
MicinaMama
Jvala Bogu ja dodjoh kuci,sinoc sam jela pasulj pa evo hocu da puknem danas.Sva sam se nadula kao zaba.Kaze meni mama,draga kceri kao da si u petom mesecu!user posted image

Juce sam bila opasno nervozna.Danas sam preumorna.Malo je falilo da zaspim na sastanku.Jednostavno mozak mi se iskljucio a oci prokrvarile.Toliko me crpi ova trudnoca.

Kaze mi mama bez obzira sto sam izgubila koju kilu da se ne sekiram jer beba sebi vuce koliko njoj treba.Pa reko nadam se da je tako.

Nemam kada ni da zaspim sada u 15h moram do prodavnice pa u 16h po decu,jos moram da pripazim malog od komsinice posto vodi cerkicu doktoru.Imaju gastro,ja se tako plasim da i moja deca ne pokupe igrajuci se sa njima jer ako ja dohvatim kuku meni.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 14:39:29   
AnaAna1
MicinaMama ne sekiraj se sto si smirsala, ja sam prva 3 meseca doterala linijuuu kakvu nisam mogla sa silnim dijetama zadnjih par godina :D kad sam zagledala noge u 4.mesecu uplasila sam se jer sam bas primetno smrsala i u obimu, ne samo kilaza..., a imala sam muke da smrsam ranije user posted image i pitala sam.oba doktora i obojica su rekla da beba uzima sve sto joj treba i da ona sa svojih 150 grama ni ne moze da ostane bez neceg, jer ona je maaala, e kaze tek posle kad pocne da raste pa bude imala] kilogram,dva,tri, onda pocne da uzima ozbiljniju kolicinu vitamina i svega ostalog...

Nego,jel vam krvare desni u trudnoci kada perete zube? Citala sam negde da je to normalno, ja onako poprilicno pljucnem krv kad ispiram pastu zadnjih dana...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 5.12.2016 14:41:22 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 16:03:08   
WhiteSnow
Evo konacno da se i ja javim, bili smo kod doce, sve je super. Imamo 19mm, gestacijska starost odgovara onoj po ciklusu. Sad smo 8+1 user posted image

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 16:42:45   
degu
Dobro dosla WS user posted image
Ana normalno je to, meni se desi nekad iz cista mira da mi prokrvare desni, ne samo kad perem, tako mi je bilo i prvi put.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 16:50:39   
MicinaMama
Anaana ja mislim da je to normalno.Nemoj da se sekiras.

WS dobrodosla!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 17:37:35   
krin 40
WS dobro došla:)) Ana to je tačno.Babske su priče da trudnica jede za dvoje.Ja sam uvek u trudnoći jela kao kanarinac,što zbog mučnina što zbog drugih stvari i oba deteta su mi bila zdrave i baš krupne bebe.A nije redak slučaj da trudnice koje su mnogo dobile na kilaži rode sitnije bebane.Sve je to individualno.Bebice pokupe šta im treba jele mi ne jele.Evo jedan bizaran primer.Ja ne pijem mleko i ne jedem skoro uopšte mlečne proizvode,osim malo kajmaka ponekad ili kačkavalja.Generalno ne pijem mleko,jogurt i sl uopšte,a oboje sam dojiila po godinu danauser posted image .Imala mnooogooo mleka i deca imaju zdrave kosti,hvala Bogu.A gde god pročitam šta treba jesti,smaraju sa mlekom.Pa kako vegani i vegetarijanci rode zdravu decu.Po meni to je sve preterivanje.Ko u onom vicu kad sedi doktorka sa dupetom od deset__ metara i kaže bolesniku"ne smete ljuto,kiselo,masno..nije zdravo"user posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 5.12.2016 17:47:06 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 17:43:00   
MicinaMama
Krin i ja ne volim mleko.Nebih ga mogla ni popiti fuj.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 17:53:01   
krin 40
Em što ne volim em što mi mlečni proizvodi izazivaju nadutost i svašta nešto.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
5.12.2016 18:01:17   
MicinaMama
Takodje isti problem

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 0:41:15   
Mariya
Veče user posted image
Evo i mene!
Odvela sam danas devojčice kod dr, L je ok,kaže dr da može u vrtić, ja rekoh neću da je šaljem. Dok pije sirup i dobila je neke kapi u nos,kao i H, ne šaljem je. Neka je kući da malo ojača. Nakon kontrole smo nas 2 nastavile za Suboticu. Obišle smo sve što smo htele,kupile smo sve što smo htele,ručale,družile se. I umorila se,boli me donji deo stomaka i prepone ubiše!
Večeras dolazi Mikulaš, devojčice su pripremile čizme da im stavi poklone, ja sam poklone stavila nakon što su zaspale,jedva čekam da vidim reakciju sutra.
A sad odoh,laku noć!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 7:44:42   
Mariya
Jutro trudnice!
Prva mirna noć,ne mogu da verujem user posted image Ja sam se iz navike probudila u 5,vidim H spava,nos joj otpušen, samo sam se okrenula i nastavila. I onda se probudim u 7 i ne mogu da zaspim, a mrzi me da ustanem.
Juče sam opet večerala light,voće i jogurt u 8,u 9 čaj i plazmu i nije me boleo želudac.
Ja ne volim mleko samo, ali mlečne proizvode sve, obožavam jogurt,meke i tvrde sireve,njam feta,urdauser posted image pavlaku,kajmak!!A u ovoj trudnoći mi se to stalno jede,na početku sam kašikom jela samo pavlaku,i to subotičku, posle sam kajmak sa hlebom. A sir poput ementalera i jedne vrste dimljenog što često kupujemo,pa to mogu bilo kad!
Ana normalno je da ti krvare desni u trudnoći, iz istog razloga kao i nos - zbog veće prokrvljenosti organizma. Meni je samo čudno što ne krvare,samo na jednom mestu gde imam upalu,a u prethodne 2 su mi krvarile desni iz čista mira, ne samo kad perem zube.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 8:05:14   
krin 40
Jutro,,,Mariya drago mi je da si se naspavala. I ja sam. Ustala sam rano iako radim od 9. Zato sam iskoristila vreme da se ukljucim peko lap topa I ubacim tickere. Lep dan Vam zelim. Moram da se spremam za posao

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 8:51:26   
MicinaMama
Jutro!

Ja sam bas bezveze spavala,celu noc sam se gurala sa mm u krevetu.Non-stop se navaljivao na moju stranu.Bio je rat! Jos taman prispim kad eto moram na wc.Tako da mi je noc polu prespavana.

A sad moram u nasu ambasadu,a ona se nalazi 1h od mene sa gradskim prevozom.Tj bus i metro.Menjam dva metroa do tamo.Tako mi je zao sto nemam kola,da imam bila bih tamo za 20 min jedino sto je problem parking u Parizu.Mnogo ljudi i koji imaju kola koriste samo gradski prevoz do posla.

Marija volim i ja sve ostalo samo ne mleko.Nebih mogla uzeti casu mleka da popijem,nema sanse.Uh vama je super!Nama ce sv.Nikola za 13 dana.

Krin srecno na poslu!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 8:53:45   
MicinaMama
Zaboravih da vas pitam

Da li su i vama mozda u trudnoci izasle nekakve akne?

Meni su po ledjima i ramenima i to nekakve upaljene,nisu bele pa da mozes da iscedis.Tako mi se pojavi dve tri i na licu.Bas upaljene i peku me,crvene se i kao da su potkozne neznam ni sama.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 9:29:04   
WhiteSnow
Hvala na dobrodoslici user posted image Nisam nikako spavala, mucnina me razbija. A u prosle dve mi uopste nije bilo muka. Valjda ce brzo proci...

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 12/16 [chat]
6.12.2016 10:36:28   
degu
Joj mucnine, secam se da ni ja nisam mogla da spavam od njih. A nocas sam do 5:30 spavala ok , pa sam morala preci kod T jer je tata otisao na posao, pa je uhvatilo da place za njim, oçi joj se sklapaju a vice necu spavam. Pa sigurno me je sat vremena maltretirala. Pa sam htela da se okrenem i htela sam da zaplacem na pola, nit tamo, nit vamo koliko su me zabolele i prepone i stomak dole nisko sa strane, nije mi ovako bilo prosli put. Naspavacu se za sve godine user posted image

< Poruku je uredio degu -- 6.12.2016 10:39:07 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here