|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
27.1.2017 22:23:05   
Skockica
Dobro vece user posted image

E krin sto me slatko nasmeja user posted image

Ana ne boj se, ja nista nisam cula a ne bih mozda u tim bolovima ni osetila da dr nije rekao makaze. Ipak usivanje je cini mi se bolelo vise od porodjaja, vise od mesec dana nisam mogla da sedim normalno. Ali sam imala pomoc i hvala Bogu i sad cu.

Ja generalno nisam protiv epidurala, videcu od razvoja situacije. Prvi put kad sam se poradjala nije se ni koristio u tom porodilistu i prezivela sam. Mogu slobodno reci da sam imala srecu u 13h su mi dali indukciju a porodila sam se u 17:40, nije mi ni trebala. Sad ako se to oduži, verovatno cu traziti epidural, iskreno u Srbiji bi me bilo i strah da trazim. Naime bas u tom porodilistu gde sam Vasija rodila nisu radili epidural zbog nekih gluposti koje su se desavale zbog nestrucnosti osoblja. U tom pogledu mislim da je ovaj aparatic sigurniji.

Danas smo u Ikei gledali krevetice ali nisam nista interesantno nasla jer za Vasija sam koristila onaj gde se ogradica moze spustiti, ovde se samo madrac moze podici. Najverovatnij cemo preko e-bay naruciti komplet sobicu od punog drveta, ima krevetac koji se posle moze u krevet pretvoriti, sa sve madracom i posteljinom, komoda sa pultom za presvlacenje i dva regala. Nije uopste skupa a u cenu ulazi i graviranje imena na krevetic user posted image

Danas smo kupili kadicu, peskiric, par plisanih igrackica. Flasicu i cuclu imam, i od garderobe svega i svacega, fakticki trebamo jos "samo" sobicu i kolica user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
27.1.2017 22:38:59   
Mariya
Ma preživela sam i ja dva porođaja ali bih ipak da me što manje boliuser posted image
danas dok sam bila na ctg u sali je bila ženica kojoj su indukovali porođaj. jao, kad vidim taj sto i prisetim se šta me čeka, jao,jao,jao...
Skockice,sobica zvuči super!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 8:17:38   
krin 40
Jutroo.Smrzla sam se.Isla sam rano da odnesem urin za urinokulturu privatno.Nisam bas planirala da idem u 7h ali baš mi se išlo u wc a valja uraditi analizu do sat vremena od uzimanja Sad sam u krevetu.MM mu doneo caj i wellnes u krevet pre nego što je otišao na posao.Uključio i mašinu.Ma
ljubavuser posted image .Ja ovde u Bg u baš imam poverenje u dr.Posebno svog.Čovek je godinama načelnik visokorizičnih trudnoća u Kliničkom centru.A i moj dr.u Ča koji me je
pre deset god.poradjao je legenda.Nemam ja strah ni od čega.Prosto volim da imam kontrolu nad svojim telom i sve da osetim.Moja zaova živi u Luxemburgu
15 godina.Visok standard,sjajni uslovi pa ipak zbog loše datog epidurala već 6 god.ima nesnosne bolove u kuku.Povremeno,naravno.Sve zavisi od stručnjaka a ne od geografije😎.Dr mi je sunoć javio da uradim urinokulturu da bi mi dao terapiju.Kaže da bakterije u mokraći nisu bezazlene i ako ih se ne rešimo na vreme mogu da izazovu komplikacije.Verovatno sam ih navukla kada su bili virusi svuda oko mene.Bljak.Ćera otputovala sa drugaricama i njihovom mamom na Zlatibor.Imaju apartman tamo.Ta zna da uživa.Nijedan raspust nije kući.Žene uživajte danas.😍

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 8:38:24   
AnaAna1
Mene je strah od nestrucnih anesteziologa u Nisu... ima jedan-dva dobra, ostali su pomozi Boze... skoro su jeenog decka nakokali anestezijom kad je operisao kilu, bio u komi godinu dana... mislim u 99% slucaja bude sve kako treba i bez posledica, ali ne bih da eksperimentisem jer znam kakvi sve rade ovde... a generalno gledam da izbegnem sve sto nije prirodno, lek za glavu sam mozda jednom u zivotu popila jer mogu da istrpim da me boli ceo dan a necu da se kljukam... inace koliko ja shvatam epidural ti daju pred kraj, a kad izdrzim 10 sati kontrakcija izdrzacu i tih zadnjih sat vremena... ato kaze Krin bar imam kontrolu nad svojim telom :)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 10:01:50   
degu
Ana te prve kontrakcije do tih 4 prsta su blage i izdrzljive, te zadnje su da cupas kosu s glave, al mozes izdrzati jer moras, nema nazad user posted image
Mislim boli stvarno,ali i stvarno kad beba izadje zaboravis. Sto se secenja tice, ne osetis kad seku. Ma sve ce biti kako treba!
A taj mamatens super zvuci!


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 11:31:33   
Mariya
Dan drugarice!
Degu, kako ste?
Ja i dalje sama,mm spava još,došao je kući u 2 i do pola 4smo pričali,prepričavao mi je događaje iz života njegovih drugova. Jedan je dobio dete pre 3 meseca pa je pričao kako su se promenili,i on i njegova žena pogotovo otkad imaju dete. Drugi je bio na Tajlandu na letovanju, treći se žalio da od svoje poslednje devojke nije bio sa drugom, znači da 5godina nije imao seksuser posted image A četvrti se žalio kako ga svi nerviraju, sve je razočarao, u braku je samo zbog dece i postao je veoma destruktivanuser posted image svestan je da mu treba pomoć a ipak ne ide da je traži već ćuti,trpi i uništava sve oko sebe (kaže da u napadu besa razbija nameštaj, auto, šta mu dođe pod ruku u kući ili dvorištuuser posted image )
Ok,sad razumem vaš strah od epidurala. Ja imam drugaricu anesteziologa ali u Topoli nema opreme ni uslova za izvođenje.
Kao što degu kaže,prvih 5-6 cm otvaranja nije neizdrživo ali poslednjih 2...
Kad sam se prvi put porađala,pukao mi je vodenjak, bila sam otvorena 2 prsta a uopšte nisam imala kontrakcije. I onda mi daju stimulaciju,15 min.kasnije odmah kreću kontrakcije na 5 minuta i to užasno bolne! U sali sam ležala oko 4 sata, kontrakcije su trajale 1,5 minut, sa pauzama od 30ak sekundi. Tu sam stvarno mislila da ću umreti. I stvarno neverovatno kako to zaboraviš u trenutku kad vidiš svoju bebu user posted image Ali set_iš se kasnijeuser posted image Drugi porođaj - pukao vodenjak, kontrakcije su počele 2 sata nakon toga,na 6 minuta. Otvorena 4 prsta, sasvim podnošljivi bolovi koje mogu da predišem. Ali opet,zadnjih sat vremena i zadnja 2 cm, uh...sreća pa su kontrakcije trajale 45 sekundi sa pauzama od 1minuta, i najveća sreća što sam znala da ih predišem. Prvorotke, to obavezno da naučite!user posted image
Krin, u trudnoći smo oset__ljivije i podložnije bolestima, a pogotovo bešika zbog pritiska i težine materice. Brzo ćeš ti to rešiti!
Odoh da doručkujem i da šijem dok devojčice nisu kući,stižu u 4user posted image i da izbacim muža iz kreveta, vreme je da ustane i napravi nešto za ručak user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 28.1.2017 11:37:16 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 12:12:43   
zumbulcic
Cao bebele, kako ste mi?
Ja evo sama, cekam da masina zavrsi pa da rasirim ves. Muz otisao kod svojih a meni se nije dalo treskat u busu sat vremena u jednom pravcu + hodat do njegovih pa do mojih a kola nam u kvaru. Radije cu danas izlezavat se.

Mariya dobra si, bas si me nasmijala user posted image dizi muza iz kreveta i nek se prihvati sporeta user posted image

degu bas mi je srago da si se malo javila. Kako si mi ti, kako bebacuser posted image

krin dobro si mogla izaci na ovaj minus jutros. Evo kod nas sunce a kad izadem na balkon suze hoce na oci od hladnoce
Bas si me nasmijala sa svojim porodima i uticajem muza user posted image

Skockice sobica za user posted image je super. Ja bih voljela da imamo viska sobicu pa da je uredim ali sta je tu je,... lopovcic ce dobiti svoj kutak kod nas u spavacoj.

Ana super za izvjestaj user posted image

Nego, prekucer gledam neku stranicu za mame i trudnice i zena objavi slike graco kolica i prodaje ih. Ona vec ima bebu a i kolica a ta dobila na nagradnoj igri. Meni se svidjela boja, neka tamna bez i bas su univerzalna i kazem joj da ostavi pa da za vikend odem s mm da vidimo (u istom je gradu).
Obzirom da sam proteklih dana malo hodala i neke stvarcice kupovala vidjela sam da nema kolica ispod 350KM, a ova zena prodaje mi za 150KM.
Navecer kad je mm dosao s posla, ispricam ja njemu i slozi se i on da ih uzmemo. Tak da sam kontaktirala zenu, i kraljica dosla s muzem do nas i donjeli kolica u najlonu. Nije htjela da ja izlazim trudna po noci.
Uopste se ne razumijem u kolica...nisam nikad kupovala. Ono sto mi se svidjelo, veliki su tockovi, ogromna korpa ispod, rucka na podesavanje i ima zimsku navlaku a teska su samo 7kg. Nadam se da se nisam pokajala
A sto se tice AS nju cu dobiti. Samo me zanima da li na ova kolica treba AS orginalna ili moze i neka druga?

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 12:38:07   
krin 40
Zumbulicu udji na Aksa on line shop iz Bg a.To su super kolica.Ovde su oko 170e u kompletu sa sedistem-nosiljkom za bebu.2 in 1.Sklapaju se na jedan klik
na ručki.Gledala ih ja.U Bg u ima sad na akcijama sta hoceš.Hauck kolica,isto u Aksi 3 in 1(kolica.nosiljka i sedište ) oko 180e.Moja kuma u njima dvoje odgajila.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 13:09:49   
Skockica
Zdravo društvo!

Ana, svidja mi se kako razmišljaš, sobzirom da si prvorotka. Tako sam i ja mislila, nisam znala šta me očekuje, znala sam sve su preživele pa cu i ja. Mislim da sve ima veze sa pragom bola i ja imam visok, a i sve ide iz glave ako kazes ja to mogu, ja hoću, prezivecu, vredi sav bol, onda bude kako treba. I kao što sam rekla, kod mene je bilo relativno brzo, mozda zato sto sam u trenutku nesnosnih bolova ustala i naslonila se na komodu, tad se beba spustila i vec bilo vreme.

Zumbulic, mi ćemo od 1. februara imati slobodnu sobicu jer cerka mm ide sama na stan, ali ću krevetic sigurno staviti kod nas, za ostalo cu videti. Ili možda ja spavam u prvo vreme sa bebijem u sobi, uglavnom necu se odvijati od njega. Super da ima svoju sobicu ali što je sigurno sigurno. Znam da postoje i bebi alarm i svasta ali ja želim i da osetim moju bebu što ne možeš preko bebi alarma a i ona je navikla na naše prisustvo.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 17:31:32   
Bunnyca
Da vas pitam, da li imate bol u predelu stidne kosti, kao da mi je dole sve nabubrilo i onako boli kada duze stojim ili hodam? nosim dosta nisko,ali za 19 nedelju mislim da je rano da bas bude neprijatno ovako.Nemam pojacan sekret niti svrab

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 18:13:03   
Mariya
Skockice slažem se sa tobom,i mi smo namestili spavaću sobu tako da beba bude sa nama. I devojčice su isto tako,pored mene bile u krevecu. Prvih nekoliko meseci kad se beba budi svakih nekoliko sati,meni je besmisleno držati je u drugoj sobi i ustajati više puta i odlaziti do nje da je proveriš i podojiš. Tu je pored mene,pogledam je,podignem je, čujem je. Što da otežavam sebi kad ne moram.
Zumbule super za kolica user posted image Mislim da,ako ćeš da montiraš AS na kolica moraju da budu original,tj istog proizvođača. Ali možda o ne morauser posted image
Moje bube još uvek kod babe,sad mi već nedostajuuser posted image
Ručali smo omlet sa sirom,tako mi je prijao,preukusan je bio ali sad me muči želudac i muka mi je od njega. Definitivno ne mogu jaja da jedemuser posted image
Bunny, ja se raspadam od tih bolova u preponama. Pomeraju se kosti,rastežu ligamenti.

< Poruku je uredio Mariya -- 28.1.2017 18:15:25 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 18:26:56   
AnaAna1
Bunnyca Ja do sada nisam imala bol u stidnoj kosti, a 28.sam nedelja, mada sam citala da moze da se javi, ali ne znam u kom mesecu... sad ce da se jave ove iskusne mame da vidimo sta one kazu :)

Marija i ja bas hocu da naucim to disanje, zato cu i da idem u ovu skolicu, a imam i dobru knjigu o tome, pa cemo da vidimo koliko ce da bude od pomoci kod mene ta priprema user posted image verujem da znaci, jos par devojaka mi je reklo da im je pomoglo...

Zumbulcicu super za kolica user posted image resila si bar to :) ne znam za to montiranje, prosetaj se do neke radnje gde imaju ta kolica pa vidi sa onim radnicama tamo, ili sto kaze krin potrazi online...

Deguuu user posted image kako si nam ti? Jel osecas da se to polako vraca na svoje? Jel mozes sama da se kreces po kuci?

Mi danas setali i gledali malo posteljinice, malo kolica... posteljinice realno nikakvog kvaliteta, ali nema bolje, izbor je taj koji jeste i to nam je sto nam je, a kolica sam takoreci izabrala, u ponedeljak cemo da predamo za kreditnu karticu u Intesi posto moze na 6 rata bez kamate u Mendi pa eto kaaaooo manje se oseti kad je na rate :) a juce me muz obradovao da od skoro kod njega na poslu dobijaju pomoc od drzave tj od MUPa jos 45.000 nezavisno od onog sto ja dobijam od grada i drzave user posted image

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 19:14:48   
krin 40
Veče devojke,šta radite?Bunnyce draga ja to nisam imala ali pročitala sam negde na RR da ima ta tema pa je malo pregledaj.Skockice,Ana divno što već kupujete.Ja ću već sledeći mesec.Pravila sam jaffa kolač.Mmm divan je kao i uvek.Ne smem više od dva komada ubije me posle kiselina.Mariya taman ćes da dočekaš da prodje ovaj mraz i da se porodiš.Posle tebe je Skockica ako se ne varam?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
28.1.2017 19:37:08   
Skockica
Da da ja sam sledećaaaaa user posted image

Mi smo danas po Nemačkoj gledali i ima interesantnih sobica ali zalepili smo se za onu na e-bay jer drvo je ipak drvo, a uz to je i kompletna. Danas smo samo uzeli rezervnu jastucnicu i carsav za jorgancic.

Znam i da na Ricardo ima interesantnih stvari ali ipak je to švajcarski sajt i sobu ove kvalitete i cene ne možemo tamo naći kao na e-baj.de. Sin od mm živi u Nemačkoj pa narucimo na njegovu adresu, tako nam bude super. E za kolica cemo još videti da li cemo i njih tako naruciti ili ćemo uzeti ovde negde. Kad neko pomenu pomoć države, znas li ti Emice jel dobijamo sta za ronjenje deteta? Mada smo različiti kanton, ne mora biti isto. Uostalom ja cu dobiti od firme nesto kad se porodim, nesto kao porodiljno za tih 16 nedelja i mm valjda neki dodatak na platu, ali bi bilo dobro nesto konkretno da se može nešto od toga kupiti, jer znaš i sama kako je ovde sve skupo.

Evo sto kazete dole kolica 200-300 eura ovde 700, 1000 i vise. Dodje mi da dam mami pare da ih dotera iz Srbije user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 0:15:11   
Mariya
Veče user posted image
Danas sam opet bila vrednauser posted image sašila sam 2 jastuka, 4 jastučnice, plašt za Barbiku user posted image i rep za mačkuuser posted image dogovorile smo se da će L biti crna mačka na maskenbalu, a pošto su realne šanse da se otprilike baš tad porodim,pripremam joj sve da može da se obuče u mačku, rajf sa mačjim ušima, majicu,pantalone, rep, i naučiću muža ili ću zamoliti drugaricu da joj nacrta nos i brkove na lice, da bude prava macauser posted image još se i nadam da ću se poroditi i oporaviti do 8.marta pošto će tad biti priredba u vrtiću za mame, a moje prvorođenče moram da gledam kad već nastupa za meneuser posted image
Aj što Anu još ne bole prepone, ali krin,zar ni tebe u trećoj trudnoći? Blago tebi,pa ja se raspadam. Pišeš da imaš kiselinu,znači i tebe počinju da sustižu čari trudnoćeuser posted image u pravu si,mališa i ja čekamo da prođu ovi minusi pa ćemo da se rodimo kad dnevne temperature pređu u + user posted image
Jao,Skockice ne zezaj,pa mi idemo u inostranstvo da kupimo kolica!A imam nekoliko poznanika koji su baš iz nemačke naručivali kolica jer su tamo kao jeftinija. E sad,da li su bila na akciji ne znam. Mi smo kupili chicco trio enjoy 2011 u Mađarskoj. Koštala su isto kao i u Srbiji, 560 € ali smo tražili povrat pdv-a i izašla su nas 430€. Ali ako imaš naš pasoš,to možeš bilo gde da uradiš, kupiš na tax free obrazac i izađe te jeftinije.
Ana, tu pomoć što kažeš, to je ono što MUP daje za rođenje deteta, jednokratnu pomoć u visini plate?

< Poruku je uredio Mariya -- 29.1.2017 0:22:30 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 0:52:42   
Skockica
Draga Mariya ogromna je razlika u cenama kad su Švajcarska i Nemačka u pitanju za neke proizvode a realno je u Nemačkoj sve jeftinije. Ovde je viši standard i cene su nekad Boze sacuvaj visoke. Zato mi vrlo često idemo u Nemačku u nabavku izadje 3 puta jeftinije nego ovde i dosta stvari narucuje može na nemackom e-bay. Evo na primer ova kompletna sobica bude oko 700eura kad tamo narucimo a ovde može to biti samo krevetic sa madracom i posteljinom i jos nije puno drvo.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 10:28:20   
krin 40
Jutroo.Evo sad se domaćica probudila.Da su mene muški čekali poumirali bi od gladiuser posted image .Muž dragi pravio bruskete sa belim lukom i paradajzom.Obožavam ih.Mariya draga,da ne ureknem,evo guram šesti,sutra 23-ća nedelja,osim malene povremene gorušice
ništa više za sada.I nju imam ako pojedem nešto slatko i generalno ne smem kasno da jedem.Jedino što je "katastrofa" je moj stomak.Ovoliki je bio u prvoj u devetom i u drugoj u osmom mesecu.Ogroman je.Nije bi čudo kilaža sa prošlog merenja.Meni je sve to u stomaku.Kao dvojke da nosim.A ja sam niska.Ako nastavi ovako ja ću se kotrljati za mesec dana.Šta je tu je😒

< Poruku je uredio krin 40 -- 29.1.2017 10:32:42 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 10:28:54   
degu
Ana bolje sam,setkam po kuci, nije to jos skroz dobro,ne mogu npr u kadu fa udjem sama, ni na stepenice da se popnem, ali polako, bice i to. Nas dvojr smo za sad u dnevnoj sobi dok ja ne uspem da se popnem na sprat. Bebac je dobar uglavnom, samo izgleda da ce biti nespavalica na sestru user posted image
Ja vas pratim i dalje dok se ne isporadjate sve user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 10:40:42   
Mariya
Dan drugarice!
Ma neka si se ti naspavala krinuser posted image svaka čast tvom mužu kad ti je i doručak napravio!Moj je hteo da umesi hleb za doručak a ustao u 10 sa devojčicama! Ja sam nažalost ustala u 8 pa sam ga umesila ja. Danima mi se jedu viršle i senf, i dogovorimo se da ćemo ih danas za doručak skuvati a ja se probudila sa takvom mučninomuser posted image Sad sam popila donat vodu i prilegla malo.
Jao degu,pa zar ni mališa neće da spava?
Skockice znam da je Švajcarska skupa i pisala si da idete u Nemačku u nabavku. Pretpostavila sam da ćeš tamo da uzimaš stvari za bebu.
Nema nam Micine?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 10:46:46   
krin 40
Stvarno je nema,ona se inače svaki dan javi.Ni Mimice nema odavno,a i Zemunka nije javila ništa o kontroli i mamiboj ooeraciji.Ma samo da su dobro sve.Čim nekog nema par dana ja počnem da tripujem svašta.Degu super što se oporavljaš

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 12:50:14   
AnaAna1
Maryja nije u visini plate, ovaj decko sto je pre neki dan dobio 45.000 ima platu 80.000, tako da znam kako ga racunaju, to je jednokratna pomoc MUPa po onom novom kolektivnom ugovoru. Jel radi neko od vas dvoje u mupu ili pitas onako? :)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 16:29:35   
MicinaMama
Zdravo drage moje!

Ja se bas slabo javljam u zadnje vreme posto uvek nesto sredjujem i briskam po kuci.Skoro sam sve zavrsila hvala Bogu.

Nemam nista zanimljivo da vam dojavim,sem da se bebica pocela malo vise mrduckati,javi se jednom do dva puta u danu ali kada pocne ne staje user posted image .Sada udara na levu stranu non-stop.

Cekam 15 i 17 da vidim rezultate analiza i da radim nove,takodje i UZ pa da mogu pisat kakve novitete hehehe....ovako se smorih cekajuci.

Sutra odoh da se ofarbam.Uzasna mi je kosa.

Mm jos nije dosao iz Kana pa sam sva smorena i tuzna,bas mi nedostaje.Dosadno mi je bez njega user posted image


Degu pozdrav za tebe i da sto pre se oporavis.Drago mi je da jos kuckas ovde sa nama!user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 17:34:37   
zumbulcic
Cao bebele

Vidim dosta se pisale a ja nemam snage da gledam a kamoli da citam... Nastojat cu veceras ili sutra procitat pa vise napisat.

Mene su jutros u 3 probudili bolovi u stomaku i da izvinete proljev. Bolovi su bili samo sa strane, tj. iznad kukova a ispod rebara. Nisam mogla uopste leci na stranu. Spavala sam u navratima po 15 min sjedeci user posted image Ako mi vjerujete kad se pogledam sprijeda i odpozadi kad da nisam trudna, stomak samo strsi naprijed i osjecaj kao da cu svakog momenta eksplodirat.
Mali je const budan pa jos vise stvara pritisak. Ne znam sta da radim...
Evo popila sam donat, pojela bananu izmasirala stomak s baby uljem i evo me u nekom polulezecem polozaju sva komirana i iscrpljenauser posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
29.1.2017 18:34:30   
MicinaMama
Zumbulcis sigurno si pokupila stomacni virus,sva sreca pa je blazi oblik.

I ja sam skoro imala.Jedi rizu.Ja sam jedino to koristila ima ovde prasak koji mogu i trudnice ali neni je riza pomogla posto izbegavam lekove.

Nemoj da se sekiras.

Mene stomak ugusi,vec ne mogu na ledja da legnem.Ujutru ako mi je prazan stomak malo duze vreme odmah mi je muka a i uvece imam jaku zgaravicu.
Stomak me boli sa svih strana,pogotovo kada se okrecem sa jedne strane na drugu.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
30.1.2017 1:32:21   
Mariya
Veče trudničice!
Oo,baš ste zakukale!
Zumbule, ili si pokvarila stomak ili je stomačni virus,da te prođe što pre! Dijetalna hrana,čajevi,probiotik smeš da piješ.
Ja sam drage moje spakovala torbu za porodilište! Legla sam i čekam da devojčice zaspu i osećam kako mi nešto curka, pa curka i curka. Ali bez onog osećaja kao da se upiškim (kad pukne vodenjak,tako mi je prethodna 2 puta) već samo da nešto curi. I ja rekoh, bolje da se sad spakujem nego da,ako mi stvarno pukne vodenjak u toku noći da se navrat-nanos pakujemuser posted image A mm izlazi i sobe i gleda što se pakujem? Rekoh,čudno se osećamuser posted image on promenio 3 boje na licu u sekundi user posted image nadam se da neće još,ne bih još jedno 5-6 dana,nisam još ni sve kupila ni pripremila. Sutra ću i Mamatens da iznajmim.
Danas sam razvrstala stvari od devojčica,jedva da imam nešto belo,žuto i sivo da iskoristim, sve je roze i ljubičasto user posted image Sutra počinjem sa pranjem! Ako ne odem u porodilište, hehe user posted image Mada,mališa se toliko šutira,i stomak mi je visoko još,pa mislim valjda neće!
Ana ja radim u MUP-u i rekoše mi kolege da je to sad nešto novo,da se odnedavno daje ta pomoć,ali meni to jeste iznos u visini plateuser posted image
Odoh da pokušam da spavam. Laku noć!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

postovanje, ljubav ili nesto drugo?!
pahulja76

Da li ujutru ispracate muzeve kada krenu na posao? (vi ne radite i ostajete kod kuce ili on krece pre vas...)

DA (50%)

NE (50%)


Ukupan broj glasova: 80

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here