|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
3.1.2017 10:40:30   
degu
Zemunka cestitam!
Ana jesam se unervozila, imam fobiju od prenosenja trudnoce.
Jutros sam se u pola 5 probudila s mucninom, dobila sam i dijareju, izgleda sam zakacila stomacni od T. Jutros su me opet urnisale kontrakcije, da mi je dragi bio kuci otisla bih u bolnicu, al su opet prosle. Pa valjda ce krenuti vise i te prave.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
3.1.2017 20:14:22   
mimica83
hej jedva vas nadjoh user posted image
Kao prvo srecnu i uspesnu Novu godinu zelim svima, da svi imate lake porodjaje :)
Nama je pocela bezveze jer je J okacio izgleda par virusa, prvo laringijalni kasalj koji je presao u nadrazajni juce jedva da uzme daha kasalj non stop sve sam probala, i uvece tek pocelo da se smanjuje, mene zaboleo stomak od nervoze neznam kako mu pomoci pored terpaije, a veceras eto i temperature, sutra ga moram opet voditi kod lekara...
MM ozdravi brzo nedaj se :)
Ana mene nepritiska jos besika, mada mi se cini da se stomak nesto spustio nesto kao da mi prazno ispod grudi a opet osetim da me udara tacno ispod grudi oooo stvarno je druga trudnoca trip neki ja se nesecam da sam ovako sve nesto prebirala dal je u redu...
Ana imas li ti lazne kontre ono kao da se malo stomak stegne?
Marya bas super za krevet, bice im bas zanimljivo jedino sto kazes bice koja ce gore koja dole da lezi user posted image
Moj J kaze juce ja zelim da imam plavu sobu i transformersa na zidu user posted image za sada cemo se svi strpati u jednu sobu a posle cemo videti...
Degu draga sati su sad u pitanju sad ce bebac brzo jos malo ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
3.1.2017 22:31:11   
AnaAna1
Mimice nemam za sada, ili ih mozda i imam a ne znam da je to to, posto mi je prva trudnoca pa ne znam kako izgledaju te lazne kontrakcije :) ali nisam primetila do sada da mi se nesto steze materica, mooozda mi se par puta desilo samo na sekund, dva, ne znam.... U kom mesecu pocinju da se javljaju?

Zemunka cestitam, pridruzi nam se sto pre, sad cemo da ispratimo Degu, sati su u pitanju :)

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 3.1.2017 22:32:45 >

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 0:33:37   
Mariya
Veče user posted image
Ja se patim u krevetu, ubi me kiselina, boli me želudac kao da je nož u njemu, muka mi je, stvarno mi je sad već dosta user posted image A spava mi se,jedva držim oči otvorene, ali sva ova muka mi ne da da spavam. Mališa se aktivirao, boksuje me u bešiku,baš mi je superuser posted image
Hajde zemunka, da izguramo degu i napravimo mesta za tebeuser posted image
Ana,počinju da se javljaju u 6.mesecu. Oset__iš kako ti se materica steže i pod rukama oset__iš da ti je tvrd stomak.
Sad mi kaže muž (on ne može da spava) jedva čeka da nam stigne krevet pa da devojčice prebacimo u njega!

< Poruku je uredio Mariya -- 4.1.2017 0:39:05 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 7:45:20   
krin 40
Jutro žene.Zemunka dobro došla.Ne moraju Ana da se imaju lažne kontrakcije,ja nisam imala u obe trudnoće.Mada ja nisam imala ni prave kada je trebalouser posted image .Videćemo u ovoj trećoj.Jel se Degu danas poradja?Ja sam joj prorekla za danasuser posted image .Ovaj moj mali jedva da se pomeri da ga osetim jednom u 3-4 dana.Baš me sekira.Još 12 dana do kontroleuser posted image .Joj odoh da radim.Još do petka pa godišnjiuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 8:41:33   
zumbulcic
Dobro jutrooooo, evo i mene s user posted image

Prvo da nam zazelim sretan mjesec a terminusama lak i brz porod user posted image

krin, u pravu si bas nas ima nekoliko u blizu s terminima. Bit ce veselo na rr ako Bog da kad dode nase vrijeme user posted image

degu jesil jos 2u1 user posted image ako jesi zelim brz i lagan porod user posted image

MM ja nikako ne idem navecer u wc, nisam ni na pocetku a ne idem ni sad . Kako prode na pregledu? Jesil zakazala veliki uz?

Zemunka cestitam na plusicu, da bude sve skolski user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 11:15:09   
degu
Nisam se porodila, 3 prsta sam otvorena, poslali su me kuci da cekam bolove. Nadam se da ce biti danas, nocas.
Gledao me je i na uz, beba je dobro, to je najvaznije, glavica je vec u porodjajnom kanalu. Sad se samo nadam da cu prepoznati prave kontrakcije. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 11:47:30   
AnaAna1
Opaaaa degu, pa kod tebe je vec pocelooo user posted image ajde ajde drzimo palceve da to prodje kao od sale, kad te je vec toliko mucio sa cekanjem sad bi mogao da te nagradi brzim i lakim izlaskom user posted image
Cekamo lepe vesti, javljaj nam kako ideee :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 12:03:04   
degu
Pa i ja mislim da sad vise ne moze cekati, kolko god da bi se on baskario user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 17:12:25   
Mariya
Dan drugarice!
L otišla kod dede a ja ležim sa H. Jao kako me nerviraju ove nemirne noge user posted image Ne mogu ni da odmorim normalno kad stalno moram da se mrdam. Malopre sam ručala ali kako ne smem puno da jedem već kao ptičica, sad sam opet gladna...
Deguuser posted image
Ma prepoznaćeš prave kontrakcije,to ne možeš da omaneš user posted image jesi li ti spakovala sve za porodilište, pripremila muža i dete dogovorila epidural?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 17:39:09   
degu
Prepoznacu djavola user posted image
Evo vec par sati imam kontrakcije na 10 min, nit da se pojacaju, nemam pojma kad da krenem u porodiliste. Od epidurala sam odustala jer imam nizak pritisak. A muz i dete neka se snalaze :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
4.1.2017 19:48:50   
krin 40
Degu rekoh ja sa ćeš tii danas.Do ponoći biće to gotovo:)Šalji izveštaj.Ja došla sa posla u pola pet,zaspala u pet i sad se probudiluser posted image .Koma sam

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 0:08:16   
Mariya
Veče user posted image
Došla da vidim kako nam degu stojiuser posted image Ali teme za nju još nema! Degu ako si još tu,lezi i spavajuser posted image u porodilište kreni kad budu na 5-6 minuta.
Ja crkavam od gladi,jao,kako bih sad svašta jela ali ne smem,znam da ću zažaliti. Jela sam oko 22 malo dimljenog sira i izgleda da i on pomaže protiv kiseline, nakon ko zna koliko dana danas nisam uzela Rennie!
Onaj sneg odole je stigao i kod nas! Kad sam legla sa H, nigde ništa,kad smo ustale sve se beli! U međuvremenu je svekrva vratila L, pa je malo ušla da se ugreje i onda smo se svi nabundali i izašli na sankanje. Žene,da ste samo videle tu sreću,koliko je moja H bila srećna zbog snega! Ona je svo vreme brbljala,pevala,vikala sneg,pa su se grudvale, jer ovo joj je prvi pravi sneg, prošle godine ga nije ni bilo niti ju je interesovalo jer je bila mala. Srce moje, tako je bila raspoložena! I umorile su se dobro,zaspale su za sekund.
Sinoć sam spavala kao beba, kad bi se to ponovilo i ove noći!

< Poruku je uredio Mariya -- 5.1.2017 0:09:48 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 0:55:58   
Skockica
Dobro vece drage moje. Zelim svima srecnu Novu godinu i da sve lako i bezbrizno docekamo nase bebace, zive i zdrave.
Meni muz nije radio par dana pa smo setkali i uzivali, on danas poceo a mama i ja u pripremama za Badnji dan i Bozic kad je i mom prvencu Vasiliju rodjendan.
Zemunka, cestitam user posted image
Deguuu, cekamooo user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 1:05:35   
MicinaMama
Vece ili bolje receno jutro zene!

Mimice hvala!user posted image

Ne stizem sve da iscitam,ali vidim da Degu krece sa porodjajem.Pa srecno draga!

Zumbulcic bila sam danas na pregledu.

UZ mi je zakazan za 17.02

Bebica je dobro,tj culi su se otkucaji na malom aparaticu.
Nalazi trizomije su odlicni <1:10000 .

Ali moji nalazi nisu dobri,dosta sam malokrvna i fale mi svi vitamini.Dobila sam i gvozdje da pijem 50mg na dan + vitaminski kompleks za trudnice (tablete).Takodje i tu ima 14mg gvozdja i svi ostali vitamini.

Dobila sam i lekove za odlazak na wc kao neke blaze.

Preporucen mi je odmor i mala setnja preko dana radi creva.Posto od lezanja se ulenje jos vise.

Danas sam bila mnogo lose pa kada me babica videla sve joj je bilo jasno.Kaze : jao vi ste totalno iscrpljeni.I naravno izvadila mi je 10 epruvetica krvi onako osrednjih.Pa me zezala : ne brini ostace nesto i tebiuser posted image

Nadam se da cu uskoro biti bolje.Ide i Bozic,dolazi mi familija a ja bilesna i bleda.

Dobila sam 2 kg od pocetka trudnoce,ali sa komplet odecom i patikamauser posted image .

Danas sam punih 16 nedelja po mome.Po njihovom sam vec 16+3 sto nije tacno.

Osiguranje mi placa 25 eura na dan solo sobu a ona kosta 47 eura.Tako da ce mene kostati 66 eura iz mog dzepa sto je super i uzecu.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 1:15:24   
Skockica

IZVORNA PORUKA: degu

Prepoznacu djavola user posted image
Evo vec par sati imam kontrakcije na 10 min, nit da se pojacaju, nemam pojma kad da krenem u porodiliste. Od epidurala sam odustala jer imam nizak pritisak. A muz i dete neka se snalaze :D

I ja imam nizak pritisak nisam znala da tad nije dobro epidural koristiti.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 7:49:44   
MicinaMama
Ja uvek imam nizak pritisak cak sam dva puta zaglavila u bolnici sto se gornji spusti i za dlaku poravna sa donjim i nisu mi ni postavili pitanje za epiduralnu.

Proslo je super,bez problema sem sto sam imala osecaj da mi je hladno od nje a u sustini nije bilo gledajuci moju temperaturu.Samo su prebacili papir preko mene i nekako mi je bilo bolje.Eto to je jedino onako malo cudno sto je bilo.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 8:29:50   
branki*
zemunka,trudna!!!jao,pa ja citam u nagradama nekim i glupo mi tamo da pitam,zato dodjoh ovde da vidim da li ko sta zna.
cestitam,draga moja drugarice,neka je sve u najboljem mogucem redu,ljubim teuser posted image user posted image
trudniceuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 8:35:26   
Mariya
Jutro trudnice!
Vidim degu je u porodilištu user posted image stiže nam dRRugar danas, verujem da će do podneva biti gotovo!
A verujte mi da mi nije svejedno,na trenutak mo se stegnuo i želudac, ja sam 34.nedelja i ja sam sledeća user posted image user posted image
Budna sam od 7.15, opet me mm probudio svojim ustajanjem na wc,kao da je on trudnica a ne jauser posted image
u stanju je da više puta ustane noću a naravno da se ja budim jer na svako pomeranje,meškoljenje i škripanje kreveta ja mislim da su devojčice. Ne mogu više ni da ležim,ni da se namestim,bole me leđa. Sad ću polako da krenem sa jutarnjim pripremama, čaj,doručak,mašine,pa ću i da vežbam jednu turu, neću za Topolu danas, vidim da je sneg još tu.
Micinam, pa naravno da si iscrpljena, koliko si samo puta bila bolesna u ovoj trudnoći, plus si sama sa devojčicama, nije ni čudo. Sad se opskrbi vitaminima i gledaj da odmaraš koliko god je to moguće.
Skockice, sin ti se rodio na divan danuser posted image Ja kad god pročitam gde ti živiš,uvek čitam Winterfell (igra prestola)user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 5.1.2017 8:37:32 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 9:01:57   
Zemunka85
Hvala zenice puno na dobrodoslici user posted image , Branki za tebe poseban user posted image . (pisala sam u crticama ;)
Ja sve izbegavam da pisem do tog prvig UZ. Nekako jos niti verujem, niti osecam ista.
Test jeste bio pozitivan i ja ne dobih kada sam trebala. Ali danas cu raditi betu, pa bar malo da poverujem. Nekako mi je jos sve nestvarno ...
Pri tom, ovo vreme sa virusima i gripama, malo je reci da sam user posted image . Da mogu zabila bih se u misiju rupu neko vreme, ali ne ide.
Uzela sam Elevit, pojma nemam da li mi treba, pa sam i tu sumnjicava. Pocelo je pocelo user posted image

Degu, jos nisam u toku i tek sada kontam dokle si ti stigla user posted image .
Cekamo da se javis i navijamo svim srcem u sto brze i bezbolnije!!

Micina, mi opet zajedno u trudnickim user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 5.1.2017 9:07:23 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 9:15:34   
MicinaMama
Marija hvala draga na paznji user posted image

Bas sam srecna zbog Degu i nadam se da ce sve biti u redu i da brzo prodje.

Zemunka dobrodosla!Ovde je lepo druzenje.

Krin,ti si radila Nifty test.Mozes li mi reci koliki ti je vrednost PAPP-A (koliko MoM) bHCG (MoM)?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 10:58:29   
AnaAna1
Dobro jutro devojke, ja pozurila da vidim da li se Degu javljala, ali cim je nema znaci da odmara da malisom, zavrsila je ona to do sada sigurno user posted image
Ja jutros isla da kupim sve sto treba za Badnje vece i Bozic, jer od podneva najavljuju neki veci sneg u Nisu koji ce da pada bez prestanka 2 dana, pa rekoh bolje da zavrsim sve danas, malo me strah od klizanja :) inace u petak uvece ce biti --20C u Nisu, brrrr :)

MicinaMama tacno ti od toga nije bilo dobro, probaj malo vise da forsiras juzno voce zbog vitamina C jer je on bitan za krvnu sliku... kivi, mandarine, limun, sta god... i nadji neki prirodan med ako mozes tamo, ili organski, da ne bude ziv secer kao ovi ovde sto se prodaju u supermarketima...e da, meni je rekla doktorka crveno meso 3 puta nedeljno zbog krvne slike da jedem...

Zemunka javljaj betu user posted image mene je bilo strah da izgovorim da sam trudna sve do kraja 12.nedelje dok nije prosao onaj kritican period, tako da te skroz razumem sto te strah da pises :)

Marija kog datuma ti je tacno termin? Sad tebe cekamooo :) a posle sam ja user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 5.1.2017 11:00:15 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 11:04:54   
zumbulcic
Jutrooo
degu cestitam i na ovoj temi user posted image user posted image user posted image da se sto prije oporavis a djecaku zelim duuug i sretan zivot user posted image user posted image

Ana neka si danas obavila sve sto treba, bas najavljuju niske temperature.

Zemunka drzim fige da beta bude ooogromna user posted image user posted image

Micinamama obezbjedi se vitaminima. Nije ni cudo da ti je malo organizam oslabio, bila si bolesna a i djevojcice same po sebi iscrpe.

Ja danas opet idem kod zubara, a bas mi je mrsko...vani hlaadno, najradije bih ostala u stanu cijeli dan

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 12:46:29   
Mariya
Dan drugarice!
Mi smo danas već obavili sankanje, večeras ćemo još jednom. Sad se grejemo,sušimo, slažemo puzzle sa devojčicama, svaka slaže svoje, za odgovarajući uzrast user posted image
Nešto se baš loše osećam, muka mi je i boli me želudac, a mališa skače u stomaku, uopšte mi ne pomaže!. Jao,mislim da sam svima već dosadila sa svojim kukanjem.
Zakazala sam pregled za 20.januar,tad ću biti 36.nedelja, verovatno ću tad i na ctg, uz, sve komplet preglede. Uh.
Ana,22.02.mi je termin. Ja se najiskrenije nadam da neće čekati do tad,tamo između 5.i 14.02.bi bilo savršeno da se rodi.user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 5.1.2017 12:47:59 >

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 14:16:09   
MicinaMama
Anaana i pretpostavila sam da mi je od nekakvog manjka ili krv ili vitamini.U mom slucaju obojeuser posted image .

Bolje sam danas,nije ono bas mnogo bolje ali malo sam dobila snage.

Zumbulcic,cure su bile na raspustu pa mi nisu dale da spavam samo.Nisu neka nemirna deca...ali ipak kada nemam snage jedva sam i njima stizala.
Krenule su u utorak u skolu,sada imam vremena za kvalitetan odmor.

Mariya samo kukaj tu smo da saslusamo user posted image

Zemuncic pa da,vidim poznat mi tvoj nick!user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here