|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 14:21:24   
AnaAna1
Heeej, porodila nam se degu, ako neko nije video novu temu user posted image cestitam i ovde, cekamo da se javi sa utiscima sa porodjajaaa :) neka je ziv i zdrav malisa! :)

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 17:26:33   
krin 40
Jao Degu divnoo.Čestitam.Kako ja ne vidim tu temu?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 17:34:18   
Skockica

IZVORNA PORUKA: Mariya

Skockice, sin ti se rodio na divan danuser posted image Ja kad god pročitam gde ti živiš,uvek čitam Winterfell (igra prestola)user posted image

Jeste draga, taj dan sam otisla na kontrolu u bolnicu jer dispanzer nije radio, a vec prebacila 7 dana. Dr konstatovao manjak plodove vode i dao mi indukciju i tako je sve pocelo. Nije bilo mnogo tesko, kad su poceli oni neizdrzivi bolovi, vec je bilo vreme za zavrsnicu, bas mi taj blagi dan pomogao user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 17:42:22   
Skockica
AnaAna kad je tebi termin?

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 17:45:55   
krin 40
Našla sam temu.Divnoo.Degu se grli sa svojim sinom.Joj kad pomislim da ću tek sad u 20 tu nedelju(u ponedeljak) i da sam tek na pola.Šta ima novo kod vas devojke?Ja još sutra radim i godišnji odmor.user posted image .MM kretanje je zakon za stolicu.Znaš da sam ja non stop u pokretu i na poslu i imam extra stolicu.A čim sam vikendom kuci,lezim,odmaram..jako se loše osećam

< Poruku je uredio krin 40 -- 5.1.2017 17:57:54 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 17:59:38   
MicinaMama
Krin pitala sam te u prethodnom testu za Nifty test pa ako mozes pogledaj?

Kolika ti je vrijednost PAPP-A i bHCG u MoM....ako ima to kod tebe?i NT (nuhalni nabor u MoM?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:15:39   
krin 40
Ima to sve,ali meni je taj nalaz Nifty testa kod mog ginekologa u moj dosijeu.A nuhalni sam napisala negde u temi,sad ne mogu da se set___im.Što pitaš,šta te brine?Našla sam za nuhalni,bio je na kontroli 1.66.A inače te vrednosti za koje me pitas se nalaze u rezultatu dabl testa.A nifty ima posebne analize svih trisomy-ja .I za svaku posebno izražen odnos rizika kao na dabl testu.Taj nalaz mi je stigao na 8-9 strana ako se dobro sećam

< Poruku je uredio krin 40 -- 5.1.2017 19:27:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:28:50   
MicinaMama
Pa da uporedim jer jedino ti imas tako ispisane vrednosti posto je nalaz iz inostranstva.

Ja dobila juce nalaz i pise

NT(nuhalni n.) =1,9mm : 1,26 MoM
PAPP-A= 0,84 MoM i bHCG=0,76 MoM

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:30:15   
krin 40
Dobro sam ti rekla,to što pitaš je dabl.Evo našla sam,njega imam kod sebe. Nt.1.66mm -corr.MoM 1.04,papp-a corr.MoM 2.06 i bhcg corr.Mom 1.59.Ovo kod nas svi imaju,ovo je draga dabl.A Nifty je bas složen nalaz,zato ga je lekar tumačio

< Poruku je uredio krin 40 -- 5.1.2017 19:31:38 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:40:12   
MicinaMama
Aha,pa super nisam znala da to rade i kod nas a jos manje kako se zove.Jeste to je to.

A u kojoj nedelji si radila?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:48:41   
AnaAna1
MicinaMama evo ti i moj ako ti nesto znaci, rezultat je bio 1:4338. Radi se u 12.nedelji
Free bhcg 53.8 (1.5 MoM)
Papp-a 1335 (0.93 mom)
Nt 1.3mm (1.09 mom)
Nadji na googlu tacno za ove MoM koliko je idealno, ja sam bila nasla kad sam dobila rezultat, a svako malo odstupa od idealnog naravno, bitno samo da nije nesto drasticno gore ili dole, a kod tebe cini mi se je sve ok. Koliki ti je razmer za downa, 1:...?

Skockice bas divno sto se rodio na Bozic :) meni je termin 25.april... imam ja jos dosta da guram :D ovo mi je prva trudnoca, ali iz iskustva drugih forumasica vidim da muke pocinju tek sada kada pocne stomak da smeta user posted image trenutno se extra osecam, da nemam stomacic (koji nije uopste nesto velikis obzirom da sam na pola 6.meseca) nebi ni osecala da sam trudna, ali sam zato do polovine 4.meseca htela da presvisnem od mucnina i povracanja :) bas mi je bilo tesko, ali zaboravi se i to kad prodje :)

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 5.1.2017 19:52:23 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:51:35   
MicinaMama
Hvala vam...pa nekako mi ovaj moj bHCG nizak u poredjenju sa vama.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:54:06   
AnaAna1
Ne brini, nekom je nesto malo vise nekom malo nize, procitaj opet moj post gore posto sam ga editovala.
Koliki ti je razmer na kraju, 1:...??

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 19:54:41   
krin 40
Radila sam u 12 toj.Dabl pa odmah posle par dana Nifty.Ima sve ovde,samo sto se Nifty šalje u inostranstvo.On daje nalaz koji bi se dobio amniocentezom samo nije tako invazivan.Ostalo sve se radi tu.Dabl,tripl..itd

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 20:00:10   
MicinaMama
1: 10000

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 20:05:04   
krin 40
Pa to je ok.Moj dabl je bio 1:3100 .Godine su mi kvarile procenat.Zbog godina sam i radila Nifty da ne bih morala amniocentezu.E na Nifty-ju mi je analizirana svaka trisomy-ja posebno i sve su pokazale odnos 1:100000..itd..Sad više ne moram nista od tih testova da radim jer je Nifty pokazao odličan rezultat.I pol.Tako sam i saznala da je bata u pitanju:)

< Poruku je uredio krin 40 -- 5.1.2017 20:06:16 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
5.1.2017 20:20:05   
MicinaMama
Nisam znala da se preko krvi moze videti pol bebe.Znam da moze preko amnionove vode,to sam cula.Verovatno ima u krvi majke nesto pa se zna.

Ja cu da saznam pol 17.02 ...tada imam zakazan morfo UZ.Taman posle snizenja user posted image .

Neka je zivo i zdravo a za stvari cemo lako.Ja vec zamisljam da je cirica.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 0:48:41   
mimica83
Degu se porodila divno, cestitam joj i ovde :)
Ja sam veceras napravila brljotinu sa zavesom ubacila u masinu za susenje na neki laksi program i sprzile se user posted image
a prosle nedelje sam sredila sokovnik, pitam se sta je sledece... stvarno sam prsla u ovoj trudnoci samo nesto brljam user posted image
Marya nisi dosadna to je sad verovatno normalno sad se priblizavas terminu, i tegobe su teze izdrzi jos mesec dana ako se secam i ti se poradjas.
MM nebrini dobri su ti rezultati, sutra cu da potrayim moje pa cu napisati.
Krin sad ces da uzivas i odmaras :)
Skockica bas na lep dan si se prodila.

< Poruku je uredio mimica83 -- 6.1.2017 0:49:05 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 1:35:35   
Skockica
Joj AnaAna kad se samo setim kako je meni bilo muka do 4. meseca i sad mi je lose. A nisam uopste povracala, cini mi se tad bi mi bilo lakse ali valjda nisam ni imala sta kad mi se sve gadilo.
Ubi me kiselina sad.
Evo ga moj skocko, ne miruje, sad se namesta za spavanjac, da se malo izmazimo pa da zavrsavamo dan.
Laku noc user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 7:57:15   
krin 40
Srećno nam Badnje jutro i Badnji dan svima koji slavimo:).Evo mene spremne ,po običaju,za posao.Napolju je brrrr.Joj Mimice odmaraću par dana i onda ću početi da šizim od dosadeuser posted image .Znam sebe,radim od 19 te,22 godine,ušlo mi u krv:)Joj ja sam do skoro povraćala i ništa nisam jela.Sad mi nije muka ali i dalje jedem malo baš,baš.Nudle,supice i voće uglavnom.Sinoć sam skuvala pasulj.Danas ću da ga ocedim i utučem,baš nismo od proslog Badnjeg dana jeli tučeni pasulj.Spremila sam i rotkvu sa prazilukom.Mužu ću kupiti dimljenog šarana.Ja ni ribu ne jedem.ćerka se vraća tek u utorak,produžen im raspust zbog epidemije gripa.Sin će valjda u ponedeljak.U utorak ima već predavanja na faxu.Mi i dalje sami

< Poruku je uredio krin 40 -- 6.1.2017 7:58:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 10:30:14   
AnaAna1
Dobro jutrooooo i srecan Badnji dan i Badnje vece svima koji slave user posted image ja obozavam Badnje vece i Bozic, mnogo vise se radujem proslavi ovih praznika nego Novoj Godini user posted image nekako se posebno osecam, ne znam da opisem :)
Ja sam sinoc spremila posnu pitu, moja mama pasulj, a za sutra nas ceka pravo prezderavanje jer muz zavrsava sa postom, vidim ga uzeleo se mrsne hrane, tri dana mi vec prica o tome sta cemo i kako cemo za Bozic user posted image

Inace kao sto mozete da vidite u vestima mi u Nisu smo osvanuli zavejani, i i dalje veje... jutros sam u pola 7 izasla napolje sa muzem dok je otrpavao auto da malo uzivam u snegu, mnooogo volim sneeeeg i mnogo mi je zao sto ove godine necu moci da lopatam po dvoristu user posted image da nisam trudna ja bih sad vec bila napolju, cistila ove smetove jer smo posteno zatrpani, pustila bih psa da se juri sa mnom po snegu posto je polarna rasa pa i ona uziva koliko i ja, isla bih da se setam okolo... ali ove godine teze malo user posted image kao malo dete sam haha

MicinaMama bez brige, rezultat ti je odlican.

Krin srecan pocetak godisnjeg odmora user posted image jos danas, i onda ces posteno da se odviknes od posla user posted image

Mimice ne brini, svi smo mnogo vise smotani u trudnoci user posted image a i zaboravna sam poprilicno haha

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 11:57:21   
MicinaMama
Dobar dan drage user posted image !

Sretan Badnji dan svima koji slave!Da proslavite u zdravlju i veselju!

Ja sam danas bila domacin kuce,isla po badnjak u sumu,sada odoh po slamu.Reko ja sam glavno musko u kuci hahahaa...

Sta cu kada mm radi.

Ide trudnica,nosi badnjak na ramenu kao kakav čiča user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 12:56:59   
Mariya
Dan user posted image
Srećan vam Badnji dan!
Nisam vam se sinoć javila. Bili smo kod kumova, kasno došli kući, kasno večerali i kasno legli i tako ja ni ne pogledah telefon. kod nas užasno duva vetar, napolju je hladno, pa smo svi u kući, grejemo se. Danas mm kuva ručak, sočivo, ja ću danas da lenčarim. Juče sam mislila da ću se raspasti koliko me je boleo stomak, a i leđa. I to se mališa nekako namesti pa me pritiska, a kad mrda, bocne, šutne, udari, to mi je kao da me nožem bode. Nemam kontrakcije, ne boli me to, baš me on pritiska. Kaže mi muž, što ne odem kod dr da me pogleda. Rekoh, pa šta ima da gleda, boli me što me beba pritiska kad se namešta. Ovako mi nije bilo sa devojčicama.
Krin, prvo odmaraj, pa sredi kuću od poda do plafona, onda opet odmaraj i onda kreni da obilaziš drugarice, da radiš ono za šta dosad nisi imala vremena zbog posla, uživaj i nemoj da se brineš da ćeš se smarati kući.
Micina, mogu da te zamislim sa badnjakom na ramenu, šetaš po Parizuuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 16:30:10   
krin 40
Pozz devojke.Moj odmor je počeo:).Mariya u pravu si,tako će i da bude.Sad ću ja ko ti da mesim po ceo dan,ne znam da šijemuser posted image .Najela sam se tučenog pasulja,rotkve i praziluka,kad krene za pola sata da nadima biće luftiranja dnevnog po mrazu,xaxaxa.E kad pominjete zaboravnost,ja sam danas osvojila medalju zaboravnih lujkiuser posted image .Odem jutros polupospana na posao.Posle deset minuta ulazi kolega i pita jel ja beše vozim pežo.Ja kažem "da,što pitaš?".On kaže:"Eno ti ga na pola parkinga,otišao unazad,nisi ubacila u brzinu a ni povukla ručnu,sreća što iza tebe nema nikog"user posted image .Gospode Bože,ovo mi se u zivotu desilo nije!

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
6.1.2017 18:13:49   
Mariya
Eto krin,sjajna ideja,možeš da spremaš kolače po ceo danuser posted image
A možeš i da naučiš da šiješ user posted image
A za autouser posted image imala si sreće, mogla si da napraviš belaj i sebi i drugima!
Mi čekamo da se H probudi pa ćemo da otpratimo L kod drugarice, tamo će da spava večeras. A ne izlazi mi se nikako, napolju je smrz da pingvini cvokoću! Sad sam poslala muža u prodavnicu da donese kore za pitu, a najradije bih i do drugarice kolima,iako je 3 kuće od nasuser posted image
Jao,sad čitam za degu,baš mi je žao što je tako prošla,ne znam šta su ti lekari misliliuser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here