|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
15.2.2017 19:06:16   
leptir 40
Joj Niki ti mene sad malo opet da ja počnem umišljat user posted image user posted image
Grudi me na dodir malo samo bole, stomak povremeno kao da me opomene al eto imam još do datuma


(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
15.2.2017 22:05:09   
Angelk
Bravo Nikiii!!! Cestitam dragaaa!

(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
16.2.2017 7:19:24   
Mala Elena
Cestitam Niki!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
16.2.2017 7:24:19   
leptir 40
Dobro jutro crtice,
evo kafa da zamirišeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Niki trudniceuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
16.2.2017 9:46:17   
Skakljiva
Dobro jutro Leptiricu, može može ta jedna virtualna kafa user posted image

Trudilice, jesmo vrijedne, trudimo li se, ha? Ajmo ajmo samo akcija user posted image .. Ja sam radila UZV - dobar, dosta folikula, sve uredno, juče bris - nalazi za 7 dana, a u ciklusu onda i hormone, ako nas eventualno ne iznenadi izostajanje ciklusa user posted image a dragi mora spermogram, ovih ćemo dana morati napraviti pravu pauzu za njega pa da i to riješimo... Sve ali SVE za lijepe zdrave user posted image što bi rekao Nole "idemooooo" user posted image

Ljubac drage moje user posted image user posted image uživajte u sunčanom danu!

(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
16.2.2017 11:28:17   
krin 40
Dan čekalice.Samo da virnem šta se radi i šta ima novo.Baš me zanima koja će sledeća da napusti ovu temu😁.Jedva čekam opet lepe vesti😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 16.2.2017 11:29:24 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
16.2.2017 11:59:59   
nikiteki
Ja sam povukla nogu,sad ćemo da vidimo koja je sledeca.user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 8:59:57   
vocicana
Samo se vi volite, joj sto volim lepe vesti!!!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 9:33:54   
Bejbili*
jutro drage moje. ja evo da vas pitam sta pogresno radim. uglavnom pocela sam ovaj mj da mjerim bazalnu. e meni je graf strasan znaci jedan dan 36,9 drugi dan 36,5. treci 36,8. itd. znaci probudim se ujutru jedini problem koji mislim da je je to sto ne izmjerim temp cim se probudim jer onako "kunjam" kontam jos cu malo spavati i tako me prodje 15-20min i onda izmjerim. znaci ne pricam,ne ustajem,vjerovatno grijesim jer ne izmjerim odmah i zato mi temp jedan dan gore drugi dole user posted image ah bozee...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 10:27:26   
sanjaos75
Dobar dan cekalice....evo prodje i ova user posted image ,idemo dalje sve zarad user posted image i user posted image ....

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 10:53:33   
vocicana
Bejbili zlato moje, nema to veze sto odkunjas jos 15 min. ja licno nisam merila svako jutro bas u isto vreme, narocito zamisli trecu smenu, merenja nema. Tek sutra ujutru. Samo meri, javljaj.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 12:17:44   
Bejbili*
hvala Voci na odgovoru. meni je danas 11 dan ciklusa. a zadnjih mjeseci mi vestica dolazi na 34 dana tako da bi mi ovulacija po mom proracunu trebala biti negdje 21dc. user posted image samo me sad cudi sto sam prekljuce ustala malo ranije i izmjerila temp i bila je 36,5.a juce i danas 36,8. nemoguce da je ranije ovulacija bila..aah user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 17:03:22   
sanjaos75
Bejbili sto ne ubacis i lh tracice?

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 20:27:45   
Bejbili*
sanjaos kupila sam i lh trakice 10kom. dve sam vec uradila da probam kako to funkcionise. jednu prekljuce a drugu danas . prekljuce mi se pokazale dve crtice druga slabo vidljiva.a danas druga baaas jedna se nadzire. uglavnom posto mislim da ce mi ovulacija za 10tak dana tad planiram da ove ostale uradim..user posted image

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 21:56:59   
nikiteki
Dobro veče drage moje. Ja sam bila danas kod doktora.

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 22:25:02   
Skakljiva
Niki šta kaže doca? :)

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 22:26:43   
Skakljiva
Bejbili, ne mora da znači da će ti o tek tada, uprati trakicama i sutra..

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 22:36:22   
nikiteki
Kaže po ultrazvuku 5+ 1nedelja gestacioni mesak 11,2

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
17.2.2017 23:34:03   
Skockica
Nikiteki sad čitam u drugoj temi da ti imas vec tri andjela ako nisam nesto pomesala. Pa svaka ti cast zeno user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 7:05:47   
nikiteki
Dobro jutro cekalice. Nisi pomesala skockice tako je.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 9:47:22   
sanjaos75
Dobro jutro cekalice ....user posted image . Bejbili,poslusaj Skakljivu...

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 10:06:43   
Skakljiva
Dobro jutro drage dame user posted image
Bravo Niki, tako i treba, to je bogatstvo!
Sanja, lagano u akciju, navijam draga user posted image meni vještica treba za 8-9 dana, vidjećemo šta će biti, ali svakako smo krenuli raditi malo nalaze, pa da pomognemo crticama na sve moguće načine user posted image
Idemo ženice, samo hrabro, sve za user posted image

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 12:15:24   
vocicana
Niki bravisimo!!!!! user posted image user posted image
Bejbili, kada ovulacijska tracica pokaze dve lepe jasne crte ovulacija nastupa za 48 sati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 17:52:04   
Bejbili*
da da znam voći.. i danas sam uradila druga se skoro pa ni ne vidi tako da ostale radim kad i inace ocekujem ovulaciju a to je tek za nekih 6-7dana pa cemo vidjeti hoce li se pokazati. a i bazalnu mjerim pa cemo vidjeti sta ce nam donijeti ovaj mjesec user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Čekamo II crtice 02/17 [chat]
18.2.2017 19:38:27   
Skakljiva
Bejbili, nemoj da te buni ako ti i tad trakice pokažu blijedu drugu liniju. Evo jedno interesantno tumačenje crtica na testu:

Postoje ovulacijski testovi različite osjetljivosti; 30 mIU – normalna osjetljivost, 15 mIU – visoka osjetljivost, 40 mIU –niska osjetljivost.Ako imate redoviti ciklus i nemate nekih posebnih problema preporučuje se test normalne osjetljivosti-30 mIU.Međutim, takav test jednostavno ne odgovara značajnom broju žena.Prosječna žena, ako takva postoji jer po meni svaka je posebna, imati će u tijelu bazalni nivo LH između 5-20 mIU. Kada se dogodi porast, taj bazalni nivo raste približno na 50-200 mIU i na tom nivou dolazi do ovulacije te se jajašce oslobađa iz folikula. To znači da za većinu žena ovulacijski test osjetljivosti 30 mIU će biti idealan.Kako znati da li je test odgovarajući?Evo 2 primjera.Žena koja se približava menopauzi je primijetila da se testna linija na standardnom testu od 30 mIU nikad ne čini tamna ili tamnija od kontrolne linije ili pak uopće nema linije. To znači da nivo LH nikad ne dosegne nivo koji se smatra “normalnim” za porast. U takvom slučaju osoba treba pokušati s testom s većom osjetljivošću (15 mIU) koji će zabilježiti porast LH na puno nižem nivou.Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.Stoga je najbolje probati s testovima normalne osjetljivosti (30 mIU), a ako se pojave problemi u određivanju LH porasta treba probati s testovima druge osjetljivosti.Ako uopće ne dobijete liniju, bez obzira na osjetljivost testa, onda ili niste ovulirali ili test nije dovoljno osjetljiv da bi zabilježio porast LH i treba ići na osjetljiviji (15 mIU). Ako s testom bilo koje osjetljivosti nema testne linije pa dobijete linije koje su svjetlije od kontrolne nakon čega opet nema linije onda je to pokazatelj da ste tih dana normalno ovulirali.
Znači zaključak je svaki skok hormona je pokazatelj ne mora da bude baš mnogo crvena ta linija. Odnosno uvijek isti intenzitet znači treba preći na trake veće osetljivosti.

Bejbili, moje trakice su one step sa 20 mui/ml i još nijednom nisam dobila jako crvenu liniju, a i u njihovom uputstvu i piše da je pozitivan rezultat onaj kad je test linija skoro crvena kao kontrolna i više. Ali meni je ginekologice utvrdila da imam o na dan kad je najjače crvena a i tad je blijedja od kontrolne.

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here