|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 14:12:09   
nata11
Ma kakva osuda, taman posla.
Ljiso nemoj da ti bude jos losije nakon svih komentara. Tebe smatram za zenu koja je sposobna raspoznati kada joj je potrebna pomoc i potraziti je. U tome je i osnova ovakvih foruma. Sigurna sam da se obratis bilo kojoj zeni odavde u pp da ce ti izaci u susret za razgovor, podršku... 
I ja sam imala ovakve momente, bila besna iz nekih glupih razloga.. .. A onda mi se zivot okrenuo za 180C, bacio sve planove u vodu i naucio me da cenim svaki dan. 🤗 Koliko ja neizvesnosti imam u zivotu ne biste verovale. Bukvalno idem dan po dan. Ali eto... Na sve se covek navikne. 



_____________________________





(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 14:30:46   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Von, realno je vrlo relativna stvar. 
A i ne znaci da se nisam nalazila u takvim situacijama, ako nisam pisala o njima.
Iskreno, ako je takav odnos muskarca i zene onda tu debelo nesto nije u redu. 



Slazem se sa ovom poslednjem recenicom.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:04:11   
Misha i Ljisha
Nato nije mi ni bolje ni losije. Ja sam generalno bezvoljna. Ne kazem da imam ppd, sve obaveze obavim. Ne mogu ja na muza da se zalim pomogne, DA BIH JA URADILA NESTO. ZNaci ne da bih se odmorila. Ali toliko je tu prisutan da se to svodi na to. Njega nema. Evo i danas u Bg. Ok radi. trudi se. Sve zbog nas. Ali to ne umanjuje cinjenicu da je meni tesko i da nisam ljubomorna. Naravno da jesam. Ode na posao, popije kaficu s kolegama na miru. Ne prekida ga niko 300 puta. Vozi kola u miru a ne slusajuci bebu koja se dernja iz sveg grla jer ne voli da se vozi. Pa samo taj deo je uzasan stres. Samo to vristanje u kolima a dalje da ne govorim. Svaki obrok mi je stres i muka. Svaka obaveza koju imam jurim kao da me sibaju po ledjima. Treba da nas vidite kad idemo na trening i sa treninga. Sve po kuci je "moje" sve oko dece je "moje" sve je "moje" a ja za sebe niks vremena. Zapustena. Tusiram se brzinom svetlosti vecito. Noge dlakave, pete zapustene, obrve neocupane. Nisam se shishala GODINU DANA a kamoli da sam otisla na frizuru..... O tome mogu samo da sanjam. Nezadovoljna sam sobom. I otud proizilazi ta LJUBOMORA. I da osecam se kao u tekstu. Nije meni mm nista kriv. Trudi se, Pita me sta ti je Ljiljana opet. Kako da pomognem kako...I td. Ali nema pomoci. Znam da ce proci. Meni je i D bila uzasna beba. Da uzasna. I ovaj je uzasna beba i nisam ocekivala da ce mi biti lakse nego sa D. Nisam ocekivala kaki jede spava. Naravno da nisam. I onda jos posao. Ajde sad skoncentrisi se. A nakon celog dana bih najradje buljila u jednu tacku a ne jos da se skoncentrisem na posao. Sinoc mi sef salje I have good news. Iskulirala sam jadnog coveka. Jutros sam mu se javila. Nisam mogla. Prosto ne nisam mogla da se nateram. I da naravno mm mirisljav i doteran. Ja od slajma i slina, prljave kose i jos dobila. Ajde budi srecan i graciozan. Fuj. a kad da se sredim? Ja svaki svoj minut posvecujem deci ili kuci. Jurim dok on spava da nesto obavim. Budi se pa ga nunam opet da produzi, da bih jos nesto malo URADILA. A gde sam tu ja? Jedina "bleja" mi je ringeraja. Moji prijatelji ili rad, ili imaju stariju decu, deca i oni imaju obaveze.Ok cujemo se i skoro svaki razgovor se zavrsi sa "call me in 3 to 5 years" jer mi se P dere u pozadini. Onda namestaj casove dok on spava. Ili dok je opet mm kuci. Daj jos da RADIM RADIM...Ne mogu prosto ne mogu vise. Eto to je taj monolog svaki dan ponavljam ne mogu ali naravno da mogu i naravno da guram i naravno da radim sve sto treba. Ne stizem pola. Pola je odradjeno traljavo pa se i zbog toga nerviram. Ma prosto jedva cekam bar prolece. Da izadjem napolje i da ceprkam po zemlji da odmorim psihu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:13:02   
bebilule
Da li bi ti bilo lakše ako bi sad većina nas citirala dijelove koji se odnose na kosu, dlake, buđenja, nosanja, bljuckanja, plač i sl? Stvarno pitam. Ljisho, sve je to, kako rekoh nekad, u pet deka. Fakat polako, trošiš se tako dodatno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:16:41   
Maraj
Ljiso sredice se sve to kao sto se sredilo i sa D
Prva god sa detetom je "najgora". Jos nas sad uhvatio ovaj zimski period. .... tebi ce sad na prolece da bide super. Iznesi sto u dvoriste. Bokal limunade. Kafu. Dubak . I milina user posted image user posted image

I ja nekad imam faze. Al mene vadi to sto mi je mama blizu pa mi ona svrati. Popricam malo sa njom. Ona malo podrzi S i ja ko nova user posted image
Inace bi i ja bila non stop sama sa decom

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:17:58   
mama Jo
Ljisho user posted image
Evo vec nekoliko puta brisem sta napisem jer ne znam ni sama kako da formulisem...
Veruj nisi jedina koja se tako oseca...
Naravno da ce proci, to je svima jasno, ali meni vec pomalo pocinje da se dize kosa na glavi kad mi neko kaze - proci ce... toga sam i sama svesna, ali meni pomoc treba SADA...
I sama sam vrlo cesto bila u slicnim mislima, pa se onda jos dodatno nerviram sto uopste tako mislim, a ubedljivo mi je najgore kada se tako lose osecam zbog svog nezadovoljsta a nesto se izvicem na decu...e onda bih samu sebe isamarala.
Ja samo mislim da su to krizni momenti koji ne smeju da se ignorisu bas iz razloga da se ne bi nervoza kupila i onda moze nastati haos...
Problem je sada samo sto sam i ja u slicnoj situaciji, pa ne znam ni sama koji konkretan predlog da ti dam... ja gresim u tome sto samu sebe uvek stavljam na poslednje mesto.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:20:31   
Maraj
Jos da dodam...ja bukvalno 2 meseca iz kuce ne izadjoh. Stomacni jedno dete pa drugo dete. Boginje L pa S...
Mama mi cuvala decu da odemo u ponedeljak na slavu. Ja ko nova. Al dana videla nisam. Zato je ona danas cuvala S da L i ja odemo do poste. To mi je izlazak bio. Al eto da mi nije nje.ni to ne bi stigla
Moja mama je zlato user posted image

Hocu da kazem da bi i ja kukala na mm sigurno da nemam taj izduvni ventil bar sa mamom. Polricam sa nekim odraslim, pricuva mi decu bar do poste ili prodavnice da odem...


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:28:55   
mama Jo
Nije mi edit uspeo, a bas sam lepo napisala jos nesto.

I ja bih mogla da citiram najveci deo tvoj posta, posebno ono za noge i kosu user posted image
Jako znaci pomoc, jako, meni mama svaki drugi vikend dodje, ja se preporodim.

Ljisho, zakazi frizera sad odmah, tel.u ruke i zovi, ajde sta cekas user posted image
Sad jedno popodne lepo u kola i do grada malo prosetaj, ma sta god, sta god.... samo nesto sama malo da uradis.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:29:14   
Rosita
Maraj, to mnogo znači. Meni, kao ni ljiši, niko ne pomaže. Ni u čemu. A i von je u istoj situaciji. Ne možete veeovati koliko znači kad neko samo razgovara sa tobom. A da je prijatan i nežan. A kamo li da pomogne.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 15:40:32   
Misha i Ljisha
Mama jo ja jos ni ginekoloski pregled posle porodjaja ne obavih i jos nisam kod stomatologa zakazala. Meni odgovara popodne kad mm dodje. Ali da nije ponedeljak utorak sreda cetvrtak i petak 😂. D prosto dete svako dan ima nesto. Ali bukvalno. Mm dodje jede. Vodi je. Odose. Vrati se. Jos kad njega nema onda mi djuture ajmo jedemo spremimo se odosmo. Odbaci je vrati se. Tamo zabavljaj hrani. Nikad ne znam kad ce mm ici poslom negde i da znam da ce sto posto biti kuci. Nikad. Tatu ne mogu da cimam jer covek ima posla plus svaki dan ide na terapije za ruku. Mama cuva bratance stalno. Sveki je zena u fazonu "imam svoja posla" plus iako je u penziji i ona cuva jednog starijeg deku. Znaci radi. A onda i kad pitam bolje da nisam pitala. Ma prosto mi je sve nemoguca misija. Nazovem dr i mislim e sad idem pa makar sa P u krilu. I onda dr ne radi 😡 i tako neke situacije. Plus kazem jos posao koji ipak zahteva loncentraciju a ne konstantno prekidanje. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 16:10:52   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Rosita

Maraj, to mnogo znači. Meni, kao ni ljiši, niko ne pomaže. Ni u čemu. A i von je u istoj situaciji. Ne možete veeovati koliko znači kad neko samo razgovara sa tobom. A da je prijatan i nežan. A kamo li da pomogne.


Tacno tako. Kad porastu,druga je prica,ali nas je sastavilo sad jer su mali... ko ima pomoc ne moze ni da pretpostavi.Lepo je peace napisala,i verujem da je zaista tako,i sve ce doci na svoje i VREDECE!I da,isla sam kod frizera da promenim friz,osisala sam siske,sama sobom da budem zadovoljna,svakodnevnica ubije.I sto manje zahteve pred sobom da postavljamo,to sigurno..sto mora svaki dan rucak,usisavanje..Ps.pisem i cutim i malena mi pridje i pita me "mama,kako si?" Meni je dovoljno da mi odmah bude bolje.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 16:28:09   
bebilule
Ne znam, ja izgleda drukcije gledam na svakodnevnicu. Sto se M tice, ne treba niko da mi pomaze. Zao mi je samo sto mi mama radi, pa kad on mora ostati kuci, moram i ja bolovanje. To je malo nezgodno uvijek izvesti, ali hajde... I zahvalna sam mami na svakoj zdjelici koju posalje. A posalje nam najcesce nesto kada svratimo kod nje. Moja mama je divna i hvala joj na svemu. Ali mi imamo neki svoj ritam, svoje zelje, svoje momente, svoje vrijeme... Nisam do sada od nje trazila nesto da uskace, mozda par puta, ali bi ona ako zatreba, uvijek kada moze. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 16:29:11   
bebilule
I da, jos sam nesto htjela napisati. Sto se mene tice vec VRIJEDI i uvijek je vrijedilo. 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 16:34:09   
Maslacak15
Ja bas nemam nikakvu pomoc, Sami se snalazimo mm i ja U velikom gradu, prva rodbina je na 600 km. Optereceni jesmo, ali ja.se ne pronalazim u takvim razmiljanjima...nemam taj momenat da mislim da nesto propustam i sta bi radila da nemam obaveza. Nekad se iznerviram, pms je cudo Ali deugacije gledam globalno. Cini Mi se drugacije prespojim. Svi Su razliciti...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 16:53:26   
Rosita
I ja isto mislim da vredi. Ništa ne propuštam, za decu bih sve uradila. Pomoć bih prihvatila oko kućnih poslova.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 17:11:45   
Sanjica26 RR
Ni meni niko ne pomaze. I nikad nije. Ne racunam kad sam se porodila. Mama mi je tada dosla. Nikad nisam ovako razmisljala i ovako se nisam nikad osecala.  
Samo razumem Ljisu. Svi smo razliciti. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 18:22:58   
Rosita
Mislim da je važna stvar što ljiša mora da radi. Od kuće, sa decom, koncentrisano. Većina porodilja je na porodiljskom. Nema taj pritisak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 19:14:29   
milicicak
Ljiso, draga, drzi se. Razumem zasto se tako osecas i jako mi je zao sto to toliko traje. Na tvom mestu ja bih odavno popucala po savovima, svaka cas_t kako uspevas da stignes sve to sto radis da uradis. Ja, ne bih mogla.
Meni je sve izbljuckano i jakne i kape i kosa, stalno. Zato kad god izadjem iz kuce prsnem Chanel da ne smrdim samo na bljucku 😂
Sad ce prolece i lepo vreme i sve ce biti bolje. Samo treba izdrzati.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 20:24:07   
Maraj
I ja skroz razumem ljisu. I ubedjena sam da sve zene imaju jedan period negative, dok su na porodiljskom. Samo sto neke hoce da priznaju neke ne.
Drz' se ljiso! Sve to prodje. Ja samo mogu misliti kako ti je ako P ima cesto te momente dranja kako ih ti opisujes. Meni buka jako smeta. Sva sreca deca mi nisu cesto u galami. Zato kazem, svaka ti cast kako izdrzavas galamu al jbg znas kako kazu, Bog svakom od nas da onoliki teret koliki mozemo da nosimo. Zato ja verujem da si ti jaka zena!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 20:55:03   
Sanjalicaaa
Isto je bilo i kod mene. S tim sto je kod mene razlika 21 mesec. Dve bebe, ja sama. Jao kad se set_im. Sad moje mladje ima 3 god, ja radim, i dalje cesto nemam vremena za sebe ali mnooogo je lakse. Mm mi nabacuje mogli bi trece, ma caaao. Posle ovog olaksanja koĵe sada osecam ne pada mi na pamet. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 20:58:27   
vonavoj
Ljisho,ne daj se! Ima nas jos!!! Sanjalice,e tako sam ja opet ovde..hahhaa.posle trece godine je mnogo lakse,ali evo me opet sa bebom,treci put😁Ne kajem se,daleko bilo..procice brzo.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 21:07:24   
jess021
Milicicak, umirem za Chanel 😂
Sanjalice, kod mene je razlika 13 meseci, sta da ti pricam 🙄
Maraj, nema tu nikakvog priznanja. 
Naravno da nisam savrsena mama, da nemam savrsen brak, muza....pa bilo je situacija da sam mislila da nema dalje, ali prosli je. Nisam sebi dozvoljavala da upadnem u neku minus fazu. Mislim da je najvise do stava i percepcije situacije, stvarno sve tamo brzo prodje. 
Evo sa bas dobrim drugaricama ne uspevam da organizujem druzenje vise od 6 meseci, na depilaciju nisam otisla mesecima, x puta idem na posao masne kose, ali sta da radim. Tako je kako je. Uvek pomislim da sam 30 godina, uslovno receno, radila sta sam htela i kako sam htela, sad je vreme za nesto drugo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 21:22:04   
Maraj
Slazem se jess. Al mislim da ako je ovaj put ljisa upala u minus fazu, da treba da je razumemo.
Meni se ne svidja, ne samo kod ove teme , i kod drugih, kad se neka zena pozali a onda umesto da joj pruzimo podrsku mi odmah e moja kosa je super, moja deca su divna, moj auto je bolji. Mislim, karikiram, razumete me sta hocu da.kazem... ne treba se neko osecati jos gore posle mog komentara. Nikad mi to nije cilj. Dajte da "podignemo" nekog ko je "pao"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 21:32:00   
jess021
Maraj, slazem se i uopste mi nije namera da joj jos vise stajem na muku. Pokusavam da kazem da smo svi manje vise bili u istim ili slicnim situacijama i da je na kraju ipak na nama kako cemo se izboriti sa tim. 
Mora biti pozitivnija, evo jos malo prolece, P ce jos malo godinu dana, sve ce biti lakse...

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Tema za istresanje negativne energije- XI...
23.1.2019 21:33:23   
Sanjica26 RR
Ajde malo pozitive. Brisite u kafanu


A i zaboravile smo ovu temu. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here