|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 9:15:04   
MicinaMama
Jutro zene!

Mimice blago tebi i ti imas jos malo do kraja.Hvala ti na pitanju,dosta su bolje.Odvela sam ih u skolu,jos malo ih drzi pa sam im dala lekove pre skole i to je to.

Pa ovdje tako posto ima dosta pacijenata,sasvim normalno je da cekas RDV do mesec dana.Jedino kod dr opste prakse dobijes za dan do tri.Za sve ostalo imas hitnu.Hitna za odrasle,hitna za decu (na pedijatriji),hitna za trudnice(na porodiljskom odelenju).Mada u hitnoj ti sve odrade na licu mesta,urade sve nalaze....jedino sto moras da zuljas zadnjicu oko 3h da to sve odradis.

Tako ako bas imam kakve bolove,krvarenje ili bilo koji problem mogu da se obratim tamo.Samo sto am ja takva,uvek mislim proci ce pa i ne odem.Do duse i prodje.

Zemunka proveri i ti da nisi alergicna,grlo zna da boli od alergija(respiratornih grinje,polen,prasina...).Srecno danas na UZ.

Ja sam se plasila prvog poroda ali na sam dan me je popustilo,predala sam se samom cinuuser posted image
I mene su sekli dole i u opste me nije bolelo pa cak ni kada su me usivali.Do duse dr mi je dao lokalnu anesteziju.Mada ja sam i secena,ispucala,grlic mi se pocepao, tako da su bolovi bili uzasni posle poroda i to dva meseca.

Lakse mi se bilo poroditi nego to vreme posle.Hvala Bogu drugi porod prodje bez icega navedenog.Valjda ce i treci.


(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 9:57:49   
zumbulcic
Dobro jutrooo
Evo me s izvjestajem, jucer sam bila na uz i bebac je opet napredniji user posted image u 33+0 po mjerama odgovara 34+4, dusa moja ima 2079g. Odradila sam i kks i urin, sve je super. Takoder sam i provjerila i antitijela, njih cekam danas da mi jave kakvi su.
Ono sto ne valja, za 3 sedmice dobila sam 3 kg user posted image al ko ih sisa, skinut cu ih.
Zeza me muz, kaze imat ce sta trosit pola godine user posted image user posted image
I dalje sam na mirovanju, ali nije problem ako malo izadem iz stana, bar na 15-tak minuta.

MM bas vam je zeznuto to zdrastvo. Zanimljivo je njegovo skakutanje do nekih 15h a vec poslije me baca u ocaj. Pa ko da sam zavezana u tisini i kao da mi kapa voda, kap po kap po celu user posted image

Ana ma super si ti prosla. Sad jos samo da porod bude brziniski i sto laksi user posted image

Mimice a da, ti si prije Ane. Ne zamjeri sto te nisam ubrojala. Vec nas je dosta i tesko se moze pratiti.
Mogle smo bas napravit neki spisak/listu po mjesecima i terminima poroda pa da lakse pratimo kad je kojoj termin

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 10:01:05   
krin 40
Jutro debelice kako se bliže termini sve ste aktivnije😃Ležaljka je metalni okvir na koji se navuče frotir i spusti se u punu kadicu.Beba legne u nju bude u vodi do
vrata,kada otpadne pupak,Masiram je,pravim talasiće.Uziva bez suza.Nema kupanja preko ruke.
Oboje sam tako kupala.Obožavali su kupanje.Lezaljka omogucava da se zabaci lagano glavica unazad.Nema posipanja preko lica i usiju koje bebe ne vole.Drago
mi je da ste spremne za porodilište😃Osim krupnih stvari koje su stigle ja i dalje
ništauser posted image .Sledeće sedmice stiže na dva dana svekrva.Vidi žena "da je djavo odneo šalu" pa će da me pogura,pere i pegla.Meni se "ne da nesto".
Zna žena kako dišem,hahaha.Meni je važno da "vreme curi" i da se ovo sve uskoro završi.Baš sam idiot.Imam za sada savršenu trudnoću.Takve smo mi žene.
Zaova juče kuka što beban stalno plače Sad dobio zub.Ja se žalim,hocu bebu,necu stomak.hahaha.Ludilo.Zumbulicu bravo za bebana❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 28.3.2017 10:05:50 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 10:29:49   
AnaAna1
Dobro jutroooo, ja danas odmaram kuci i zavrsavam sa knjigom, sad citam onaj najbitniji deo o nacinu disanja..., juce sam se dooobro prosetala po gradu, uvece sam isla sa mojom mamom u nabavku za kucu, tako da sam i dalje bas aktivna... sutra idem na moj drugi ctg, a u petak idem na zadnji UZ privatno i ujedno da vidim oko porodjaja sa tim mojim dr-om... jedva cekam!

Zumbulcicu, napravili smo spisak ovog meseca na pocetku teme u prvoj poruci, na spisku su trudnice u 3.trimestru,evo ga:
17.04.2017 mimica 83
25.04.2017. AnaAna1
22.05.2017. zumbulcic
01.06.2017. krin 40
03.06.2017. MicinaMama
15.07. 2017. WhiteSnow

Krin i ja sam po preporuci drugarica kupila tog frotirskog kupka i onu najobicniju kadicu, ali najvecu od 105cm, da traje sto duze...

Micinamama ja sam uzela tri drugara u bez boji u aksi, ako ti ovi ne odgovore na mail mozes preko aksinog sajta da narucis, oko 5.000 din je.

P.S. Postavila sam sliku da me vise ne prozivate user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 10:43:50   
krin 40
Anči videla sam sliku😃Dobro si rešila.Baš sam uzbudjena što ćete uskoro da krenete da se poradjate😃.Čim Vas izguram znam da sam i ja blizu.Mada dosta mi je psihički lakše od kada mi cifra počinje na 3..😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 12:49:46   
Sarav
Dobar dan mamice! Ja danas došla na kliniku na redovni CTG pošto mi je termin i sad su me odveli u porodilište user posted image Nema kontrakcija ali sam otvorena skoro 3 prsta i skroz je istanjen grlić. A ja ne osećam apsolutno ništauser posted image Milina jedna, za sad.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 14:26:25   
krin 40
Sarav sjajno.Blago tebi😃Navijamo da bude brzo i lako.Javljaj novosti

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 14:39:08   
Sanjica26 RR
Zumbulcicu napisi kad ti je termin, da te upisemo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 15:23:33   
IvanaSK RR
Sarav, nek bude sto brze i bezbolnije :) Srecno!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 17:16:47   
emicaa
Sarav srecno user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 17:59:13   
MicinaMama
Sarav srecno!!! Da porod prodje sto lakse! user posted image user posted image user posted image

Krin dobro je sto imas pomoc,meni nema ko da pomogne.Svekrva radi,jadna i ona je umorna kada dodje kuci + ima problema sa rukom.Non stop joj otice a radi kao sobarica.Sva sreca sto nema mnogo soba na dan a ima super platu za jednu sobaricu posto se zaposlila u dobrom hotelu u savrseno vreme.Tako da joj zbog toga i odgovara i moze da radi jos uvek i zaradjuje.

Ima ona i cerku od 19 i sina od 16 god.Mora da radi i zbog njih.Ovo dvoje su odrasli.Napravila je veliku razliku izmedju prvih dvoje dece i drugih dvoje.

Jos joj ja falim na svu tu muku.

Jedino kada se porodim meni ce doci moja majkica.Jedva cekam!Bice 20 dana.Ne treba meni pomoc oko bebe nego oko ove moje dve velike cure.

Ponovo nisam otisla po ugovor za kolica,odo u cetvrtak.Ko kada mi je podaleko pa me mrzi.Danas sam iskoristila dan za spavanje.

Odg su mi ovi za posteljinu .Kazu danas posalju sutra mi stize i imaju u svim bojamauser posted image Rekla sam da posalju u utorak posto moram mamu da uganjam da bude kod kuce.Placa se pouzecem.Posto radi.Pa da stigne kada bude kod kuce.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 18:13:48   
AnaAna1
Sarav odlicno sto tako dobro ide, da nista jos uvek ne osecas a otvaras se user posted image neka tako protekne ceo porodjaj! Javi se kad prodje i kad se odmoris malo, sad mi udaras zazubice, rado bih vec bila na tvom mestu i kuckala ovde po forumu sa porodjajnog stola user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 18:37:19   
Zemunka85
Ljudi i ja da se javim sa svog UZ. Onaj doca ej bre car, koji okean pozitive, lepe energije, duha .. obozavam ga!
LM, sve pod konac user posted image . Beba se razvija u dan kako treba i sve je kako treba.
Ima 210gr user posted image .
Prosli put su mi u ovo vreme rekli nedvosmisleno za pol i niko nikada nije ni pomenuo decaka.
Ovaj bebac je okrenut karlicno i kaze da je jako nezahvalno davati procene, ali da mu se cini da je devojcica user posted image .
L mu je sedela u krilu i sve vreme asistirala, tako da je bilo bas lepo.
Malo me cim za taj karlicni polozaj, ja kako sam se namestila karlicno na pocetku, nikada se okrenula nisam, tako sam se i rodila, ali nema pravila, naravno.
Ukinuo mi je i utrogestan i basbas je sveee ok.
Kazem mu da je nestvarno koliko se dobro osecam i da ne mogu da poredim dve trudnoce a on kaze da guram tako dokle god mogu, samo da se ne preforsiravam, sto svakako i ne radim.

SaraV sreeecno, ti cim si dosla - ode :D. Ali neka neka druzicemo se mi ...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 19:12:30   
MicinaMama
zemunka super za curicu,eto sada nas ima dosta sa zenskom decom,kada sam ja dosla u grupu bili su samo decaci heheheuser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 19:44:35   
krin 40
Zemunka sjajno za dobre rezultate.Ako se ne varam,ti si priželjkivala seku.user posted image .Micina m i moja svekrva je u drugom gradu,sama sam,ali u penziji je pa skokne povremeno.Šta radite devojke?Ja pravila princez krofne.To mi brzo a moji vole

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 22:17:57   
Sarav
Mame, nikako da stignem da se javim. Porodila sam se u 17:45, mnogo bolje i lakše nego sa prvim detetom. Porađale su me dr Vera i babica Zorica i imam samo reči hvale za njih. Cura i ja smo dobro, nije me mučila uopšte. Ljubimo vas puno i držimo palčeve da i vi lepo prođete na porođaju! 😘

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 22:19:47   
Sanjica26 RR
Cestitam Sarav.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
28.3.2017 22:28:33   
Zemunka85
MM, Krin hvala user posted image .

SaraV ti si apsolutno genijalna user posted image .
Svaka cast, zeno!
Cestitiam ti iz sveg srcauser posted image i isto toliko zelim brz oporavak a malenoj dug i srecan zivot.
Mada, ne sumnjam ja u vas dve user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 1:50:31   
MicinaMama
Sarav cestitam od sveg srca,ljubi bebicu! user posted image user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 6:20:46   
Sarav
Hvala ženicie! Lak porođaj vam želim! 😘

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 6:49:47   
AnaAna1
Cestitam Saraaaav! Nek je zivo i zdravo!
Ti si jedna od retkih koja je imala dobro iskustvo sa doticnom dr Verom, ja sam imala horor iskustvo sa njom pre nekih 4,5 godina u jednoj privatnoj poloklinici, a kako sam citala forume 90% zena je nezadovoljno njome, mozda si ubola da joj je bas tad bio dan, sva sreca! Bitno da je sve proslo kako treba! Kad se odmoris i opasuljis napisi molim te i malo svezeg iskustva vezano za nase porodiliste u temi porodilista :)

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 7:17:10   
IvanaSK RR
Čestitam Sarav! Drago mi je da je sve prošlo tako super user posted image
Stomacici, dobro jutro.
Krin, dobaci neku princes krofnu ako je ostala :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 8:15:34   
nikiteki
Stomacici dobro jutro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 9:38:39   
krin 40
Dobro jutro.Sarav čestitke od srca.Mazi bebu.Ja se sada probudila.Komirana sam.Spavam kao na početku trudnoće.I pre sam fino spavala,rano legnem ali ustanem do pola 8.Ovo je suludo.Zaspim u 9,pola deset,i ustajem oko pola
desetuser posted image .Niki do kada planiraš da radiš?Ja moram u veću nabavku ali ovaj put ću čekati muža,nema više glupiranja.Juče skockica postavila sliku sinčića,napunio mesec dana!Ne znam vama,meni je taj mesec proleteo kao da je se porodila pre deset dana😃Daj Bože i da proleti tako i april😄

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 9:45:36   
Zemunka85
Dobro jutro i od mene.
Krin i ja sam to napisala, ja uopste ne mogu da verujem da je mesec dana proslo. I kada probam da se prisetim i shvatim taj mesec, ne ide. Bukvalno proleteo!
Meni je sad neki lep period, em mali stomak, em lepo vreme, em se lepo osecam .. ali zima je ubistvo, kao i sam kraj trudnoce.

Ja cu sada da citam malo knjigu, pa cu sa kumom do kneza...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here