|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 9:57:02   
krin 40
Zemunka meni je samo zima bila ubistvo!Ne smeta mi ni stomak ni ništa.Ali zima mi je bila katastrofa.Dan nikako da prodje.Decu sam radjala u junu i julu.Srećna sam što ću i ovog trećeg u maju.Divim se trudnicama kojima se "zalome" zadnja dva meseca po mrazu.Ja bih završila na psihijatriji.Pa ceo januar sam prekukala i krizirala

< Poruku je uredio krin 40 -- 29.3.2017 10:00:14 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 9:58:50   
nikiteki
Krin ne znam jos osećam da mogu da radim.sa sinom sam radila do kraja dva dana pred porođaj sam otisla.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 10:01:46   
krin 40
Niki radi dok tebi prija i dok se dobro osećaš.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 12:55:37   
Bunnyca
Dobro dan stomacici.
Dodajte i mene na spisak za jun, ja sam posle MicineM, 26.06.2017
Ja sam pre neki dan odradila UZ, bebac super, sve ok,, napredniji 3 dana, sto i ne mora da znaci, sudeci kako mere, k, jos uvek karlicno ali tek je 28 nedelja,ima vremena da se okrece. Posteljica jos uvek I stupanj zrelosti
Meni KS uzasna , hemoglobin pao i jos dobila i secer.Bas se sad nerviram jos vise.Od ponedeljka sam na dijeti, dok ne vidimo sta dalje.
Opet nista od mog gojenja u trudnociuser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 13:23:45   
krin 40
Bunnyce važno je da je bebac dobro.KS nam je svima haos😃.Ako imaš šećer samo koriguj ishranu.Koliko sam videla na slici ti si mršavica,znači nije do viška kg.Moraš da smanjiš unos voća,sokova,slatkiša.Pojačaj proteine..meso,salate,sireve i sl

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 14:39:14   
AnaAna1
Dobar dan devojke, ja danas crkoh od obaveza, evo sad sam prvi put sela u pola 3, a ustala sam jutros u pola 7! Haos! Isla da nosim stolicu na analizu jer onaj dan nisam ponela, pa isla da nosim urin na urinokulturu jer opet pise da imam dosta bakterija a pre 20 dana ih nisam imala kada sam zavrsila sa antibiotikom, mozda su se vratile, videcemo u subotu kada stignu rezultati... pa isla na ctg, pa ubola pauzu, pa kod dr-a da nosim rezultate sa ctg-a, i kaze necu ja skoro u porodiliste po onome sto on vidi... pa isla da kupim malo povrca, i evo stavila bolognese da mi se kuvaju od juneceg mesa ako mogu malo da potpomognem krvnu sliku...

Bunnyca mozemo da se takmicimo po tome kome je gora krvna slika, moja se srozala za 2 meseca katastrofa, samo jos secer nemam, ali ostalo sve imam... tako da ne brines, sad nam bebci uzimaju sveee :)

sutra rezultati vaginalnog brisa, a po sekretu bih rekla da me i tu ceka neko ludilo od rezultata... u zivotu za svojih 29 god nisam imala ovoliko bakterija koliko zadnjih mesec, dva...ali kaze mi dr da je to normalno za trudnocu... narocito za ovaj kraj trudnice, jer do pre 2 meseca mi je sve bilo super... jos malo i zavrsice se i to, samo ne bih volela da mi kace antibiotike na infuziju za vreme porodjaja, ali izgleda da mi ne gine nesto tako kako je pocelo...

Sad cu da pogledam sliku sockicinog bebca, nisam ni znala da postoji ta tema :) stvarno kako vreme letiii... kao juce da se porodila...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 14:41:15   
Bunnyca
Pa da, ja sam sitna, nisam se puno ni ugojila,ne jedem slatko,ali zato voce i testo, bez toga ne mogu.Ja sam u stanju bila da za dorucak jedem i po 300 gr peciva, a sad jok, nema vise.Ma nadam se da ce reci samo dijeta, verovatno i nema sta drugo.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 17:38:10   
Mariya
Dan drugarice!
Danas sam najzad very happy!! Moj bebeljko je suuuper napredovao za mesec dana, 1300g i 6 cm. Ponosna sam i na sebe i na njega! Danas smo bili u Ns, ne moramo u bolnicu, putovaćemo svaki dan za Ns da odradimo terapiju, dr je pregledala L i rekla da je super a biće još bolje, skroz je optimistična i veruje da će se potpuno oporaviti!
Krin, ja baksuz sam tako,ali imala sam sreće pa je tamo sredinom februara otoplilo, ali poludela sam trudna po onoj zimoći! A smejurija je da sam rekla mužu u aprilu da prestajemo da radimo na bebi do avgusta jer neću da trudnujem ili se porađam zimi i eto ipak sam se porodila zimiuser posted image
Ana,super ti je stav,što se ne plašiš porođajauser posted image
Zemunka, Bunnyca, okrenuće se,ima još vremena! Moj mališa se tek u 35 ned.okrenuo! Drago mi je što se osećaš odlično, vidiš, istina je da je svaka trudnoća drugačija. A za disanje sam i ja pisala kako se diše, ima u temi ne znam kako se tačno zove, mislim da je " pomaže li to disanje na porođaju" ili slično, (Ana i ti nađi tu temuuser posted image ) ako ti baš ne ide u školici bi trebalo da te nauče. Ubeđena sam da su zbog disanja H i L imali dobar apgar skor a Lu nije jer tad nisam znala da dišem.
Micinam, dobro kažeš, ni meni ne treba pomoć oko bebe već oko devojčica!
Da znate da je i meni ovaj mesec baš brzo prošao! Pogotovo sad kad je lepo vreme, dan za danom prođe da i ne primetim, dobro sam pa se puno krećem,raduckam po kući, ne dosađujemo se u sobi već smo u pokretu,šetamo,idemo tamo vamouser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 29.3.2017 17:47:16 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 21:35:55   
MicinaMama
Dobro vece drage moje!

Ja se bas osecam lose,muci me stomak.Kao da sam pokupila stomacni virus.I mnogooo mi je muka!Boli me stomak jako.Danas isla kod zaove i dobro sam prosla e kada sam dosla kuci uhvati me,znoj me oblivao.

Namucila sam se bas-bas,ni sada nisam bolje.Vidim i moje devojcice muci stomak.Uverena sam da je stomacni virus.Uffff...

Mariya super za bebca!Ljubi bebicu!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 22:09:16   
Skockica
Dobro vece drustvance. Danas bilo divno vreme ceo dan smo bili vani. Vasija smo vodili na igraliste, bilo prepuno dece.

Mariya bas mi drago za bebica, i da ne morate u bolnicu user posted image

Micinamama da prodje brzo i mene je to moralo u ovoj trudnoci zakaciti, između ostalog, slab imunitet pa se sve zakaci.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
29.3.2017 23:49:12   
Mariya
Hvala drage, ljubim ga svaki dan po više puta, a sad ću da ga ljubim i od vasuser posted image
Uh,Micinam, i ja sam imala stomačni tamo u 37-8 nedelji,ne znam da li se sećate, kad sam dehidrilala, grozno je. Da vam što pre bude bolje!
Skockice, kako vi napredujete sa vežbanjem?

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 7:49:48   
krin 40
Dobro jutro.Evo posle par dana komiranja ustala sam u normalno vreme😃Pečem gibanicu.Sin ustaje za fax a ćera da uči za kontrolni iz matiša pa da im napunim stomačiće😃Mariya sjajno što ne morate da budete hospitalizovani.Skockice kako je stanje kod vas.Micina m baš si maler.Mene sve to,hvala Bogu,zaobilazi.Osum onog užasnog kašlja na početku trudnoće.Mada vi sve uglavnom imate malu dečicu kod kuće pa su i šanse za virusima veće.Uživate li u ovim divnim danima?Ja već pravim planove za vikend😃U subotu ću sigurno sa ćerom negde na vodu da uživam u reci i suncu.A u nedelju ćemo da se potrudimo da izvučemo i muške članove negde na izlet.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 8:50:56   
AnaAna1
Dobro jutroooo user posted image

Ja se nocas opet razbudila kad sam ustala oko 4 da idem do wca pa sam sat vremena vilenila po krevetu, sto je najgore i muza sam probudila da mi pravi drustvo user posted image na kraju smo upalili tv, listali kanale i nekako zaspali oko 5 haha njemu zao pa pokusava da se solidarise user posted image

Marijaaa bravo za rucicu! Osecala sam da ce biti sve kako treba! Pa mnogo je bolje da putujete do NS nego da lezite po bolnici, koliko dugo ce trajati terapijice?

MicinaMama pitaj u apoteci za neki probiotiok koji mogu da piju trudnice... desava se, sta da radis, samo unosi dosta tecnosti da ne dehidriras... i jedi laksu hranu

Jao Krin uvek imas drustvance za setnju sa cerkicom, bas lepo sto su ti tolika decica.. sad kad dodje ovaj maleni neces da osetis, imaces pomoc sa svih strana :) a i on ce da ima paznjuuuu i vise nego sto treba hehehe ima da ispadne velika maza :)

Moj dragi je slobodan danas pa cemo da uzivkamo u lepom vremenu i setkamo, i da mi malo pomogne po kuci da postavimo tepihe, stigli su sa pranja... e da, idemo i da uradi bris grla i nosa za porodjaj, samo mu je jos to ostalo, sve druge papire smo spremili user posted image inace juce na CTG mi kaze dr da mu se cini da necu ja skoro... :)

P.s. moram da postavim jedno glupo pitanje, ali se sad setih da nigde nisam procitala to. Jel boli i koliko boli ono kada proveravaju koliko ste prstiju otvoreni? Cisto da znam sta me ceka, da se pripremim

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 9:55:44   
krin 40
Ana u pravu si.Za ovo dvoje sam se teškom mukom izborila da ne budu razmaženi ali njemu ne gine da bude maza.Toliko jedva čekaju da se rodi da ću imati nemoguću misiju da to sprečim😃Inače "to proveravanje" za koje pitaš je klasičan ginekološki pregled.Zavisi od dr ali i od pacijenta.Ja ne osećam mog dr kada me pregleda.Ali važno je da opustiš telo,da se
ne stežeš

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 10:01:07   
Zemunka85
Jutro.

Moram da vas pitam nesto - jedete li vi ono sto se "ne sme" u trudnoci. OK nesto definitivno nije zdravo i ne treba ga konzumirati, bez pogovora - droga, nesto drugo opet neko konzumira - cigare/koja casa vina i sl .. ali ove stvari tip - feta (zbog listerije), pasteta i sl ...
Ja sam fala Bogu totalno aporocna, pa nemam problema sa cigaretama, ali mi dodje nekada zelja za pastetom i fetom npr uh .. kao sad. I odoh to da klopam, pa nzm koji je vas stav. Je l to toooliki rizik, ili postoji neki minimalan, kao i za sve. Pa msm sta su zene pre jele nego sir? A i da je, valjda bi DR pricali o tome, msm niko mi nikada nije rekao da ne jedem sir user posted image .

Mene u ovoj trudnoci niko nije ginekoloski pregledao, niti ce user posted image pitala sam pre neki dan.
Ali nikada me ti pregledi nisu boleleli. Ni kada je pisalo koliko sam otvorena (tj kada su proveravali, ne kapiram razliku :D).
Ali nesto me jeste bolelo - rucna dilatacija user posted image , majcice mila, ne ponovilo se!

Lep dan vam zelim, mi cemo danas na kej ... user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 10:12:26   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image .❤
Primate li me i drustvo?😁😀

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 10:29:18   
Zemunka85
Naravnooo user posted image .
Ti si tek izasla iz ove teme user posted image .
Je l to i treci put skorpija? Ajooooj user posted image
Svaka ti cast stvarno, ja u tvojim godinama i dalje nisam znala gde bijem user posted image .

Kako se osecas, imate li zelja za pol ovaj put?

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 10:45:48   
MasnaMasnica
Zemunkauser posted image . E pa pre godinu i po dana😊😀. Ahaha ja se ne osecam nesto mlado. 27 ove godine.😆😃 Opet novembar ,ali videcemo hoce li biti skorpija ili ce preci 22.11😂
Ne,nama pol nikada nije bio na pameti,samo neka je zivo i zdravo,ja sam navikla na devojcice,njih obozavam,i mm i ja,jos je on jedinac,tako da o polu i ne mislimo.

Nesto sam prehladjena zadnja 2 dana,pa ne smem nista da popijem pa me to smara. Inace sam ok . Do skoro nisam imala simptome t.uopste,sada su krenule mucnine,i to da mi se nista ne jede;a stalan osecaj gladi imam.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 30.3.2017 10:49:36 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 10:53:09   
Zemunka85
27 user posted image ? Pa i nisi onda mlada user posted image , ja sam mislila 25, ali za trece sa 27 svaka cast.

Pisemo se...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 11:01:39   
IvanaSK RR
Ana, ni mene nije boleo pregled.
Zemunka, meni se u drugoj trudnoci jela skroz nezdrava hrana. Virsle, pasteta, Big Mek, koka kola... I jela sam user posted image Naravno, ne mislim da treba svaki dan po ceo dan da se jedu virsle, ali dok je u normalnim granicama smatram da je ok.
To je moje mišljenje samo :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 11:03:36   
krin 40
UM dobro došla.Ako se ti "ne osećaš mladom",šta ja da kažem,hahaha..mada ja se stvarno "osećam mladom"user posted image .Zemunka jedi šta ti se jede.Ja ne konzumiram te namirnice ali ne zato što se tripujem
sa listerijom i ne znam čime još već zato što ja skoro da ne jedem meso uopšte,mesne preradjevine uopšte,mleko i mlečne proizvode takodjeuser posted image .Ja navedeno mrzim i kada nisam trudna a u trudnoći NE MOGU DA SMISLIM.Inače da imam potrebu,jela bih.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 11:08:25   
MasnaMasnica
Zemunka ma mi smo blizu cini mi seuser posted image .
Krin hvala dragauser posted image ti si zena zmaj, citam kako nosis ovu trudnocu, kao da imas 20, tako da nije sve ni u godinama.
Ana mene nisu boleli, sto kaze Zemunka boli to rucno otvaranje, tj vise je neprijatno nego sto boli, ali sve prodje.

Zemunka, ma jedi sve sto ti se jede u umerenim kolicinama, ja bih mogla na pizzi da zivim, dok mi je sada muka od nje, evo cekam sveki da mi ispece ustipke, da jedem prvo sa kajmakom i prsutom, pa sa nutelom, a posle ce mi biti mukauser posted image user posted image

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 11:09:23   
Skockica
Dobro jutro ili vec dan. Mog malisu celo jutro mucio stomacic pa je kukao, jadnicak tek sad siki.

Ana, ti pregledi ne bole ali su malo neugodni, mislila sam rukom ce mi izvuci bebu koliko su duboko gurali, i da najbitnije je da se opustis, koliko je to moguce. A sto Zemunka rece, rucna dilatacija je uzas, em to boli em izazove jace bolove.

Zemunka ja sam se u prvoj trudnoci rasturala od pastete nisam ni znala da nije preporucljivo. A sad sam izbegala bri koji obozavam jer se kao i feta pravi od nepasterizovanog mleka. Fetu sam onako u pecivima i kiflama ponekad jela. Jedono sto uopste nisam jela su nedovoljno kuvana jaja i meso koje nije dobro peceno, ako je mm spremao biftek ili slicno za mene je gledao da bude res user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 11:51:45   
Zemunka85
Haha Ivana iiiisto. Ja se tripujem na zdravu hranu, trudim se, izbegavam nezdravo ,, ali sad u trudnoci! Samo bih Mek jela, pekaru, grickalice .. doduse to je bilo sa onim mucninama, sada se regulisalo. Ono sto me vadi je sveze voce i povrce koje obozavam, ostalo kako bude ... U prosloj trudnoci su mi i gvozdje i hgb do poslednjeg dana bili super!

UM, neeeeee ti si bese ona koja stalno u trudnickim temam pise o klopi user posted image . Upropastices nas, zeno :D.

Skockice, Marija najbitnije da su decica dobro i bolje nego sto us bile prognoze, savrseno user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 03/17 [chat]
30.3.2017 12:36:34   
sonyasha
UM draga, čestitam!!!!!!user posted image user posted image user posted image
Naravno i drugim dragim ženskicama čestitam ali sa UM sam se dva puta pogodila sa klincima zajedno čekale i zajedno trudnovale pa zato ipak najveće čestitke za nju user posted image trudničice user posted image

< Poruku je uredio sonyasha -- 30.3.2017 12:38:08 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here