RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (21.3.2017 14:34:47)

Bejbili, meni je trudnoća bila manja za nedelju dana, kasnije mi je bila ovulacija, pretpostavljam. Nemoj da budes mnogo tuzna, verovatno da je i kod tebe takav slucaj. Javi se sta kaze privatni ginekolog.
Masnice, resavaj to, ne zezaj se.




krin 40 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (21.3.2017 14:50:08)

Bejbili slažem se sa devojkama.Poranila si sa pregledom.Koliko se sećam ti imaš neredovne cikluse preko 30 dana.Ne znaš tačno ni kada je bila O.Ako si tek 4-5 nedelja ne treba još dve da ideš na kontrolu.Samo ćeš da se nerviraš bzv.Ja sam na prvi UZ otišla u devetoj nedelji.UM ja sam u ovoj trudnoći imala "lažni ciklus",ipak treba da se pregledaš.Devojke[sm=smiley31.gif]




Bejbili* -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (21.3.2017 21:50:07)

jeste krin kod mene su neredovne i zadnjih mjeseci su bili na 34dana. nadam se da sam samo prerano otisla i da ce u sledeci utorak biti sve okej.




Mariya -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (21.3.2017 23:05:16)

Da napišem i ja moje iskustvo... Ja sam odmah nakon pozitivnog testa otišla kod dr da bi mi odmah otvorio bolovanje, to je bilo po uz 5.nedelja, tačnije 4+5 i naravno da se video sam gestacijski mešak. Verovatno je tako i kod tebe.




Skakljiva -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 8:11:36)

Bejbili, nadam se da si se smirila, iskustva naših djevojka zlata vrijede. Sve je to ok i uživaj u svakom danu svoje trudnoće.. Malo je grubo bilo i od gin da ti kaže da bi se išlo na čišćenje, bez da ti objasni sve ovo što su ti cure rekle. Ali ništa ti ne brini već uživaj sa svojom crticom u ovim divnim proljetnim sunčanim danima [sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley1.gif]




MasnaMasnica -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 8:34:24)

Bejbi sve ce biti ok.Ja cak ne bih otisla u utorak vec za 2 nedelje kada budes 7+ jer ce se ❤ tada cuti.i uzmi folnu ujutu i uvece za pravila razvoj.




Tvitica -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 8:48:31)

bejbili bice sve ok...[sm=9nebesa.gif]

ja sam slicna tebi....zadnjih mjeseci mi je ciklus trajao 33 dana...znaci 34 dobijem....i taman se ponadala da su se ustalili kad evo ovaj mjesec kasni...tacno sam znala da ce se poremetiti jer nisam imala pojacan sekret kada sam ocekivala plodne dane....zadnje mi je u junu i aprilu prosle god bio na 39-40 dana....uradila sam test juce (imam kuci par jer sam porucila kad i lh trakice prosle god) cisto da eliminisem sumnju...mada i nismo imali odnose nego 3-4 puta ovog mjeseca...i naravno negativan je....znaci meni vec 8 dana kasni i nema naznaka da cu dobiti....obicno me grudi bole nedelju dana prije nego dobijem, a sad nista....uff...bas me nervira to sve...al ajde...




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 9:20:00)

Bejbili, ako su ti ciklusi na 34 dana bice sve ok, najverovatnije. To je kljucan info. Iskreno kad si uradila test razmisljala sam da je prilicno bled ( 12. marta pogledala sam) za nekog ko je imao poslednji ciklus 7.2 ako je ovulacija bila oko 20 . februara. Posto u principu 14. dana posle oplodnje beta bi vec morala da bude trocifrena a to obicno znaci vrlo jako pozitivan test. Ali nisam htela da komentarisem jer nisam bila sigurna u sve detalje. i bolje je da nisam jer taj info nisam znala o duzini tvog ciklusa.
Onda je jako verovatno da si ti u stvari ovulirala tek oko 25 februara i da je test odmah po implantaciji detektovao HCG. U principu srcana akcija oko dve nedelje od pozitivnog testa. znaci u tvom slucaju 12+14=26 ... otisla si prerano!

Nije to tacno da se srcana akcija detektuje u 7 oj nedelji. Prisutna je sa punih 6 tacnije. Ako ultrazvuk nije neki krs. I naravno ovo je primer presudnog faktora koji dovodi do odstupanja kod zena. A to je momenat ovulacije. Inace je brzina embrionalnog razvoja identicna.

Meni najiskrenije deluje da ce biti to ok bejbili. Probaj da sacuvas mir.




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 9:25:03)

naravucenije za sve: nemojte ici na preglede pune dve nedelje posto ste u rukama drzale pozitivan test. Doktor ne moze nista pametno da vam kaze osim da ste trudne sto ste vec i znale ako je test pozitivan. Dve nedelje strpljenja su zlata vredne.




Bejbili* -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 10:18:04)

drage moje pa vi ste divne. mnogo ste me umirile..a ja se sve kontam i taj uzv u domu zdravlja je star ko grcka pa sam se zato narucila za sl sedmicu kod naseg najboljeg privatnog ginekologa tad bi se vec nadam se trebalo vidjeti a i on ima mnogo dobre ultrazvucne aparate itd itd. uglavnom hvala vam puno malo ste smirile moje misli. ljubim vas sve [sm=smiley20.gif]




MasnaMasnica -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (22.3.2017 11:41:27)

Maslacak moja draga! Uvek pravu rec za sve ima!💖😙
Bejbi cekamo vesti! Uzmi folnu!😆




MasnaMasnica -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (24.3.2017 9:33:20)

Bejbili kako si,ima li simptoma?
Me kad ce test?




glukica -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (24.3.2017 10:46:45)

Cao svima, ja sam nova(stara) ovde[sm=smiley1.gif] imam devojcicu dve godine,pa sam taad u trudnoci bila aktivna ovde.. Sad cekam opet [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
Bila sam na klomifenu ovog meseca, odnosi ciljani 18.03... i sad cekam.. sta mislte kad je najbolje uraditi test,jako sam nestrpljiva .. [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (24.3.2017 11:12:38)

Dobro dosla, opet :)
Ja bih na tvom mestu sacekala makar desetak dana od odnosa. Srecno i nek budu dve crtice!




suzi kju -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (24.3.2017 17:06:56)

UM jesi radila test, uz?




MaRa94 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (25.3.2017 23:23:29)

Pozdrav cekalice... [sm=smiley1.gif]
Mm i ja smo resili da se bacimo na posao. Ove nedelje su i bili plodni dani, a sinoc mislim da mi je bila i O tako da se nadam da ce biti [sm=rozacrtici.gif] ubrzo.
P eto zelim da se pridruzim cekalicama. [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]
Jel za test treba da cekam da prodje period menstruacije ili moze i ranije da se odradi? [sm=zmeden2.gif] Posto sam bas nestrpljiva da budem [sm=nosecka.gif]




IvanaSK RR -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (26.3.2017 7:59:34)

MaRa94, dobro dosla. Za test bi bilo najbolje da se odradi makar desetak dana posle odnosa za koji mislis da si zatrudnela. U prvoj trudnoći radila sam test na dan ocekivane menstruacije i bio je pozitivan, u drugoj trudnoci na dan ocekivane menstruacije test je bio negativan, pa sam radila nedelju dana kasnije kada je bio pozitivan.
Puno srece i dve crtice ti ubrzo zelim.
Bejbili, kako si ti?




Skakljiva -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 17:59:49)

Cure, ako mi koja može reći za moje nalaze hormona koju pametnu, jer tek za 2 dana ide kod svoje gin, bila bi zahvalna:
Estradiol 23,2
Progesteron 0,71
Prolaktin 46,9
LH 4,3
FSH 7,4
I da napomenem da sam danas radila nalaze a to je 2. dc.
Eto i hvala cure svakako [sm=smiley1.gif]
Sve za [sm=modricrtici.gif][sm=duda.gif]




krin 40 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 19:37:10)

Draga koliko se ja razumem ovo je u granicama normale.FSH ti je malo povišen ali i on je u granici(do 8 gornja).Progesteron se radi oko 20 dc da bi se videlo da li je bilo O.Ne vidim AMH?




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 19:48:05)

MaRa 94 dobro dosla, kao i ti glukice.
Svim cekalicama, kao i Maslacak, malo strpljenja zelim. Bejbili, javljaj sta se desava, navijam jako za moje najhrabrije devojke n RR!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Skakljiva -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 20:04:35)

Hvala Krin [sm=smiley1.gif] svaka čast draga na brzom odgovoru! Baš ću progesteron otići privatno uraditi 20 dc. A kad se radi AMH, da privatno i njega odem uraditi? Ljubim jako!!!




Sanjica26 RR -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 20:15:20)

Cekalice, samo napred u ostvarenju svojih ciljeva.




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 20:21:28)

Skakljiva,

Sasvim je u redu FSH. Sve ispod 9 je dobro. Ono sto mene buni je prolaktin. Ako su jedinice ng/ml onda je u svakom slucaju povisen. Ako su pak nmol u pitanju onda je u redu. Inace prolaktin se jednostavno regulise, postoje efikasne terapije. Pozdravljam te.




krin 40 -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 20:26:27)

AMH možeš bilo koji DC.I ne moraš privatno.Sada kada ti pregleda te rezultate pitaj




Skakljiva -> RE: Čekamo II crtice 03/17 chat (27.3.2017 20:33:40)

Maslačak, i ja sam vidjela da je prolaktin povišen, jer jeste u ng/ml. Krin, važi, taman ću sve da vidim s njom.
Hvala vam cure moje, cilj mi i jeste da sve otklonim što eventualno smeta za divne i najljepše [sm=rozacrtici.gif] hvala još jednom, javim se.. Ljubac




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>