|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
21.3.2017 14:34:47   
IvanaSK RR
Bejbili, meni je trudnoća bila manja za nedelju dana, kasnije mi je bila ovulacija, pretpostavljam. Nemoj da budes mnogo tuzna, verovatno da je i kod tebe takav slucaj. Javi se sta kaze privatni ginekolog.
Masnice, resavaj to, ne zezaj se.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
21.3.2017 14:50:08   
krin 40
Bejbili slažem se sa devojkama.Poranila si sa pregledom.Koliko se sećam ti imaš neredovne cikluse preko 30 dana.Ne znaš tačno ni kada je bila O.Ako si tek 4-5 nedelja ne treba još dve da ideš na kontrolu.Samo ćeš da se nerviraš bzv.Ja sam na prvi UZ otišla u devetoj nedelji.UM ja sam u ovoj trudnoći imala "lažni ciklus",ipak treba da se pregledaš.Devojkeuser posted image


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
21.3.2017 21:50:07   
Bejbili*
jeste krin kod mene su neredovne i zadnjih mjeseci su bili na 34dana. nadam se da sam samo prerano otisla i da ce u sledeci utorak biti sve okej.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
21.3.2017 23:05:16   
Mariya
Da napišem i ja moje iskustvo... Ja sam odmah nakon pozitivnog testa otišla kod dr da bi mi odmah otvorio bolovanje, to je bilo po uz 5.nedelja, tačnije 4+5 i naravno da se video sam gestacijski mešak. Verovatno je tako i kod tebe.

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 8:11:36   
Skakljiva
Bejbili, nadam se da si se smirila, iskustva naših djevojka zlata vrijede. Sve je to ok i uživaj u svakom danu svoje trudnoće.. Malo je grubo bilo i od gin da ti kaže da bi se išlo na čišćenje, bez da ti objasni sve ovo što su ti cure rekle. Ali ništa ti ne brini već uživaj sa svojom crticom u ovim divnim proljetnim sunčanim danima user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 8:34:24   
MasnaMasnica
Bejbi sve ce biti ok.Ja cak ne bih otisla u utorak vec za 2 nedelje kada budes 7+ jer ce se ❤ tada cuti.i uzmi folnu ujutu i uvece za pravila razvoj.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 8:48:31   
Tvitica
bejbili bice sve ok...user posted image

ja sam slicna tebi....zadnjih mjeseci mi je ciklus trajao 33 dana...znaci 34 dobijem....i taman se ponadala da su se ustalili kad evo ovaj mjesec kasni...tacno sam znala da ce se poremetiti jer nisam imala pojacan sekret kada sam ocekivala plodne dane....zadnje mi je u junu i aprilu prosle god bio na 39-40 dana....uradila sam test juce (imam kuci par jer sam porucila kad i lh trakice prosle god) cisto da eliminisem sumnju...mada i nismo imali odnose nego 3-4 puta ovog mjeseca...i naravno negativan je....znaci meni vec 8 dana kasni i nema naznaka da cu dobiti....obicno me grudi bole nedelju dana prije nego dobijem, a sad nista....uff...bas me nervira to sve...al ajde...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 9:20:00   
Maslacak15
Bejbili, ako su ti ciklusi na 34 dana bice sve ok, najverovatnije. To je kljucan info. Iskreno kad si uradila test razmisljala sam da je prilicno bled ( 12. marta pogledala sam) za nekog ko je imao poslednji ciklus 7.2 ako je ovulacija bila oko 20 . februara. Posto u principu 14. dana posle oplodnje beta bi vec morala da bude trocifrena a to obicno znaci vrlo jako pozitivan test. Ali nisam htela da komentarisem jer nisam bila sigurna u sve detalje. i bolje je da nisam jer taj info nisam znala o duzini tvog ciklusa.
Onda je jako verovatno da si ti u stvari ovulirala tek oko 25 februara i da je test odmah po implantaciji detektovao HCG. U principu srcana akcija oko dve nedelje od pozitivnog testa. znaci u tvom slucaju 12+14=26 ... otisla si prerano!

Nije to tacno da se srcana akcija detektuje u 7 oj nedelji. Prisutna je sa punih 6 tacnije. Ako ultrazvuk nije neki krs. I naravno ovo je primer presudnog faktora koji dovodi do odstupanja kod zena. A to je momenat ovulacije. Inace je brzina embrionalnog razvoja identicna.

Meni najiskrenije deluje da ce biti to ok bejbili. Probaj da sacuvas mir.

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 9:25:03   
Maslacak15
naravucenije za sve: nemojte ici na preglede pune dve nedelje posto ste u rukama drzale pozitivan test. Doktor ne moze nista pametno da vam kaze osim da ste trudne sto ste vec i znale ako je test pozitivan. Dve nedelje strpljenja su zlata vredne.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 10:18:04   
Bejbili*
drage moje pa vi ste divne. mnogo ste me umirile..a ja se sve kontam i taj uzv u domu zdravlja je star ko grcka pa sam se zato narucila za sl sedmicu kod naseg najboljeg privatnog ginekologa tad bi se vec nadam se trebalo vidjeti a i on ima mnogo dobre ultrazvucne aparate itd itd. uglavnom hvala vam puno malo ste smirile moje misli. ljubim vas sve user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
22.3.2017 11:41:27   
MasnaMasnica
Maslacak moja draga! Uvek pravu rec za sve ima!💖😙
Bejbi cekamo vesti! Uzmi folnu!😆

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
24.3.2017 9:33:20   
MasnaMasnica
Bejbili kako si,ima li simptoma?
Me kad ce test?

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
24.3.2017 10:46:45   
glukica
Cao svima, ja sam nova(stara) ovdeuser posted image imam devojcicu dve godine,pa sam taad u trudnoci bila aktivna ovde.. Sad cekam opet user posted image user posted image
Bila sam na klomifenu ovog meseca, odnosi ciljani 18.03... i sad cekam.. sta mislte kad je najbolje uraditi test,jako sam nestrpljiva .. user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
24.3.2017 11:12:38   
IvanaSK RR
Dobro dosla, opet :)
Ja bih na tvom mestu sacekala makar desetak dana od odnosa. Srecno i nek budu dve crtice!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
24.3.2017 17:06:56   
suzi kju
UM jesi radila test, uz?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
25.3.2017 23:23:29   
MaRa94
Pozdrav cekalice... user posted image
Mm i ja smo resili da se bacimo na posao. Ove nedelje su i bili plodni dani, a sinoc mislim da mi je bila i O tako da se nadam da ce biti user posted image ubrzo.
P eto zelim da se pridruzim cekalicama. user posted image user posted image
Jel za test treba da cekam da prodje period menstruacije ili moze i ranije da se odradi? user posted image Posto sam bas nestrpljiva da budem user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
26.3.2017 7:59:34   
IvanaSK RR
MaRa94, dobro dosla. Za test bi bilo najbolje da se odradi makar desetak dana posle odnosa za koji mislis da si zatrudnela. U prvoj trudnoći radila sam test na dan ocekivane menstruacije i bio je pozitivan, u drugoj trudnoci na dan ocekivane menstruacije test je bio negativan, pa sam radila nedelju dana kasnije kada je bio pozitivan.
Puno srece i dve crtice ti ubrzo zelim.
Bejbili, kako si ti?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 17:59:49   
Skakljiva
Cure, ako mi koja može reći za moje nalaze hormona koju pametnu, jer tek za 2 dana ide kod svoje gin, bila bi zahvalna:
Estradiol 23,2
Progesteron 0,71
Prolaktin 46,9
LH 4,3
FSH 7,4
I da napomenem da sam danas radila nalaze a to je 2. dc.
Eto i hvala cure svakako user posted image
Sve za user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 19:37:10   
krin 40
Draga koliko se ja razumem ovo je u granicama normale.FSH ti je malo povišen ali i on je u granici(do 8 gornja).Progesteron se radi oko 20 dc da bi se videlo da li je bilo O.Ne vidim AMH?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 19:48:05   
vocicana
MaRa 94 dobro dosla, kao i ti glukice.
Svim cekalicama, kao i Maslacak, malo strpljenja zelim. Bejbili, javljaj sta se desava, navijam jako za moje najhrabrije devojke n RR!!!user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 20:04:35   
Skakljiva
Hvala Krin user posted image svaka čast draga na brzom odgovoru! Baš ću progesteron otići privatno uraditi 20 dc. A kad se radi AMH, da privatno i njega odem uraditi? Ljubim jako!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 20:15:20   
Sanjica26 RR
Cekalice, samo napred u ostvarenju svojih ciljeva.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 20:21:28   
Maslacak15
Skakljiva,

Sasvim je u redu FSH. Sve ispod 9 je dobro. Ono sto mene buni je prolaktin. Ako su jedinice ng/ml onda je u svakom slucaju povisen. Ako su pak nmol u pitanju onda je u redu. Inace prolaktin se jednostavno regulise, postoje efikasne terapije. Pozdravljam te.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 20:26:27   
krin 40
AMH možeš bilo koji DC.I ne moraš privatno.Sada kada ti pregleda te rezultate pitaj

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Čekamo II crtice 03/17 chat
27.3.2017 20:33:40   
Skakljiva
Maslačak, i ja sam vidjela da je prolaktin povišen, jer jeste u ng/ml. Krin, važi, taman ću sve da vidim s njom.
Hvala vam cure moje, cilj mi i jeste da sve otklonim što eventualno smeta za divne i najljepše user posted image hvala još jednom, javim se.. Ljubac

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Koje ime izabrati?
matematicarka

Od ponuđenih najlepše je...

Stefan (20%)

Luka (16%)

Andrija (9%)

Petar (9%)

Matija (9%)

Dimitrije (38%)


Ukupan broj glasova: 257

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here