|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
30.9.2010 10:22:43   
usamljena
Ja sam jutros dala u caju od kamilice, vrlo malo. Za sada nema vidljive reakcije user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Med
30.9.2010 11:22:56   
Brand new mama
Moja mama se zesce uvrijedila kad sam rekla da necu da dajem bebiju med do godinu dana(moji imaju pcele i razmisljaju da se prijave za eko proizvodnju),ali mi je bilo ipak suvise rizicno da se igram(mene inace smatraju hipohondrom,ali sta im ja moguuser posted image ). Sad sam pocela,ali nije nesto lud za njim.Ipak mislim da je bolje kupiti med od provjerenog pcelara,nego kupovni,racunajuci da med  gubi ljekovita svojstva kod termicke obrade i sl. E,da,ne izbjegavajte med koji je poceo da se kristalizuje- to samo znaci da je stvarno dobar.Med koji je termicki obradjen ili pomjesan sa prokuvanim secerom nece kristalizovati.E,i provjerite kako koriste lijekove,tj,mislim da je dozvoljeno lijeciti pcele samo u zimskom periodu,a ne i za vrijeme unosa meda(cisto da se ne nadju lijekovi u medu)...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Med
30.9.2010 11:27:18   
Lu
Da med se na +35 C odkristalizujeuser posted image , znači ako ga baš želite tečnog a on se kristalizirao samo ga iznesite na sunce ili zimi malo kod radijatorauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Med
30.9.2010 12:06:19   
sneza24
Jel ima med rok trajanja?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Med
30.9.2010 13:30:29   
Lu
Evo šta sam pronašla a mislila sam da je rok trajanja meda neograničenuser posted image
Na medu  koji je proizveden u Bih piše, rok trajana neograničen...
Valjda će nam ovako biti kad uđemo u EUuser posted image

Prema propisima EU rok trajanja meda je 2 godine od dana pakiranja.
Svi znamo da med traje neograničeno no nakon 2 godine on gubi neka svoja svojstva na bazi aminokiselina i zbog toga je taj period.
To sam čitao u nekom pravilniku ili članku nesjećam se više gdje.

 
IZVOR

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Med
30.9.2010 18:37:52   
usamljena
IZVORNA PORUKA: sneza24

Jel ima med rok trajanja?

user posted image znas sta bi moj tata rekao na ovo- ima! Dok ga ne pojedes user posted image Bas na to nisam obratila paznju a pogledacu


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Med
2.10.2010 22:53:35   
Didy
Ja sam Stefanu počela davati med oko 1. rođendana, ne sećam se tačno kad i to kad sam mu cedila narandžu ili limun, pa dodam u to da ne bude kiselo. Moji imaju mnogo crnih i crvenih ribizli, pa mu je moja mama cedila svež sok svaka 2-3 dana i nije stavljala šečer, niti išta drugo. U to sam isto dodavala med, jer su ribizle same po sebi kisele. Sad mu pravim u sokovniku svežu cveklu i limun i u to dodam med čisto da ubije opori ukus cvekle.
Suma sumarum-ja svom detetu stavljam med u sok da neutrališe kiselinu voća ili da poboljša ukus. Na hlebu neće da jede, na kašičicu sam mu nudila, uzeo je samo jednom. Ponekad stavim malo u griz ili u sutlijaš jer mi je med bolja varijanta od šećera.
Kupujem ga od dobrih poznanika koji imaju svoje pčele i mislim da ne dodaju nikakve veštačke supstance u njega.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Med
3.10.2010 21:35:51   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Prema propisima EU rok trajanja meda je 2 godine od dana pakiranja.
Svi znamo da med traje neograničeno no nakon 2 godine on gubi neka svoja svojstva na bazi aminokiselina i zbog toga je taj period.


Imam teglu meda od prosle godine pa me zato zanimalo da li ima rok trajanja.
Inace sam dala Davidu med u caj i nije odusevljen.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Med
28.1.2011 15:46:45   
Vučko.ba.
sad sam im uvela svako jutro oboma (5 g i 8 mj i 2 g i 8 mj) za doručak između ostalog kriška putera s medom


godine sam navela da me neko ne napadne kako dajem med user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 28.1.2011 15:51:07 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Med
5.6.2011 12:52:14   
Olga75
ja sam uzasni panicar i sve namirnice sam uvela kasnije a med sam dala oko drugog rodjendana a i pedijatrica je savetovala tako i sada ga jede retko , svake druge nedelje joj namazem parce hleba sa puterom i medom i ona kad pojede a kad ne pojede

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Med
5.6.2011 12:55:36   
Anoniman
I ja sam kasno dala med. Ne zbog alergije, nego upravo zbog straha od botulizma. Tu nema privikavanja, nema probao je sto puta pa mu neće biti ništa...naravno, sada su jednake šanse da dobije botulizam iz meda, kao što su bile kad je bio beba...samo kad su deca veća, sve se lakše podnosi i leči. I spore C. botulinuma mogu da prežive standardne temperature kuvanja, pa se za konzervisanje namirnica koriste i veće T od standardnih....ali čist med nije skuvan. Dakle, plazma je po meni sigurna što se tiče bakterija, više se plašim običnog meda. Ne ga ne jede na hlebu nego s vremena na vreme uzme onu malu plastičnu kašičicu ili dve.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Med
5.6.2011 12:57:35   
MASHKA
već sam pitala u temi ishrana od 6-9 meseca ali da pitam i ovde!dakle, na jednom sajtu sam videla ovu sliku,
user posted image piše da se medolino daje od 6. meseca!
pošaljem muža da ga kupi kad ono na kutiji piše od 12, meseca. i sada ne znam da li da joj dajem..beba je 9. mesec. ne znam da li bi bio problem  a ona je do sada već jela nestle 8 corn + med koji se daje sa 8. meseci?user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Med
5.6.2011 13:00:33   
Anoniman
Ja mislim da je taj med obrađen, i da je siguran za bebe, pod uslovom da si već (a jesi) ustanovila da nema alergiju. 

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Med
5.6.2011 13:01:56   
MASHKA
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ja mislim da je taj med obrađen, i da je siguran za bebe, pod uslovom da si već (a jesi) ustanovila da nema alergiju. 

hvala Nedja! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Med
14.6.2011 11:09:06   
Shishica
MED U ISHRANI ODOJČETA

Med se može uvesti u jelovnik odojčeta posle navršenih 6 meseci života, ukoliko se ispune sledeći uslovi:

-Odojče nema izraženo alergijsku manifestaciju (ekcem, atopski dermatit, alergiju na proteine kravljeg mleka, ili alergiju na neku drugu hranu).
-Nema alergijskih reakcija na med, ili neku drugu hranu u porodici.
-Može se uzeti isključivo prirodni (nektarski) med - BAGREMOV.
-Med mora biti zdravstveno bezbedan (proizvođač poseduje potvrdu o zdravstvenoj ispravnosti meda).
-Dnevna količina meda je 1g/kg TM - podeljeno u 2 ili 3 puta.

Uvodi se u ishranu, tako što se počinje sa 1/4 kafene kašičice, uvek rastvorene u tečnosti (voda, čaj, sok, voćna kaša...). Nakon prvog davanja, u tečnosti, sačekati 4 dana, ukoliko nema znakova nepodnošljivosti (osip, svrab, povraćanje, proliv) nastaviti sa postepenim povećanjem, tako da se tokom 2 nedelje unese dovoljna njena količina. Tek nakon toga može se dati svakog dana.

Ukoliko se bilo kad pojave znaci nepodnošljivosti, prekinuti uzimanje i javiti se pedijatru. Med je najbolje davati ujutru i to na razne načine: med, maslac, hleb; napici sa medom (čaj, mleko, limunada), kompoti sa medom.

MED U ISHRANI MLADOG DETETA

Ako vaše dete ima više od 12 meseci, tj. staro je 1,2 godine, još nije probalo med, postupite na isti način kao što je savetovano za ishranu odojčeta. Naravno, starije dete je teže, pa će njegova dnevna količina meda biti veća, shodno onoj preporuci 1 g/kg TM.

Ako je dete starije od 2 godine, pri izboru vrste meda ne morate se ograničiti samo na bagremov med, iako je on i dalje broj jedan, deca ga najradije uzimaju. Detetu se može ponuditi i livadski med, med od lipe ili nane.

Kulinarske veštine u upotrebi meda za stariju decu svakako su mnogo maštovitije i raznovrsnije. Setite se samo medenih kolača, kohova i drugih poslastica sa medom koji uz mleko, limunadu ili biljni čaj mogu biti odlična užina za decu.

(Izvor: Pcelica)

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Med
21.4.2012 21:59:57   
Anoniman
Gde kupujete med? Ima li negde provereno da je dobar i pravi, nesto sam slusala da svasta rade, dodaju secer i sl. Da li pravi med moze da se useceri ili se to desava samo sa onim sto muljaju.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Med
21.4.2012 22:05:31   
branki*
ja sam mislila da moze samo pravi med da se useceriuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Med
21.4.2012 22:09:13   
nenja22
deda bio pčelar i iako je poodavno prestao time da se bavi, a ima godina nije ni među živima, do skoro bilo njegovog meda mmm...od tada, tata se nekako dovija, ali ne znam da ti kažem tačno gde kupuje...mada kada je onaj veliki sajam meda na tašu, tamo sam skoro sigurna su uglavnom zaista provereni proizvođači...e sad, to je jednom, ili možda dva puta godišnje, kad tačno, opet ne znam...jbg, izem ti pomoć...ali sigurno što znam, pravi pravcati med i te kako može da se ušećeri, to apsolutno nije znak lošijeg kvaliteta, ako ti to ušećereno smeta, samo ga staviš u vruću vodu i on postane opet fino tečan, tj. odšećeri se lako...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Med
21.4.2012 22:13:50   
Anoniman
Ne smeta mi, nego sam mislila da po tome mogu da prepoznam da li je pravi. Znam da se to desavalo kada sm bili mali a ne verujem da se onda muljalo kao sada. Kazu da stavljaju spinovani secer da bu dobili na kolicini. Uzas. Pomogla si mi, a pogledacu kad je taj sajam

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Med
21.4.2012 22:22:15   
madre
i ja sam cula da samo pravi med moze da se useceri.
inace, i mene zanima kako prepoznati pravi med?
ja ga pijem svako jutro, to mi je navika vec godinama, i to jedino bagremov...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Med
21.4.2012 22:23:08   
ica82
Ja slusala na studiu B neki pcelar pricao bas povodom tog sajma kako se moze proveriti da li je pravi, sipa se kasika meda u casu, onda voda i kasika joda, ako promeni boju nije prirodno sve ili je nesto na visokoj T radjeno kako bi se proces ubrzao, zaboravila sam. U svakom sl ja probala i onaj sto sam kupila kao domaci voda nakon par sekundi kao da nista nije sipano, a onaj koji sam u Veru kupila voda skroz ljubicasta (ja radila sa povidon jodom user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Med
21.4.2012 22:24:55   
branki*
ima i ona fora,okrenes teglu meda naopako i treba da se napravi kao kugla,lopta,onda je pravi,to sam cula na tv-u.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Med
21.4.2012 22:26:41   
ica82

IZVORNA PORUKA: branki

ima i ona fora,okrenes teglu meda naopako i treba da se napravi kao kugla,lopta,onda je pravi,to sam cula na tv-u.

to nisam probala, ali taj cika rece da je tom tehnikom tesko odrediti za nas koji nismo dobri poznavaoci user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Med
21.4.2012 22:28:37   
Anoniman
Probacu to sa jodom. Pa da proverim pa posle kupujem kod istog

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Med
21.4.2012 22:29:27   
branki*
moguce,ico,ne znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here