|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prohodavanje
22.2.2018 13:37:03   
Srecko47E
Mama Jo moja beba je lenja.Do skoro nije htela ji da se okrene na stomak.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prohodavanje
22.2.2018 14:37:20   
mama Jo
😊 jel beba ima crnogorske krvi?? Hahahaha, salim se... moje imaju, mm je po tati Crnogorac... i to se bas ispoljava 😂😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prohodavanje
22.2.2018 16:52:37   
Srecko47E
Nema aliuser posted image izgleda da ima.Atalno smo kod fizijatra zbog toga.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prohodavanje
28.2.2018 13:37:15   
Dragce86
Moja V je tek prvi put ustala 3 dana pre prvog rodjendana na noge, sada ima 13 i po i dize se po sto puta uz namestaj i u krevecu ali ne hoda jos. Rekli su mi da je ne silim, da ce se pustiti sama kad bude spremna, samo da pazim da ne padne jer se desi da ih to uplasi i potom uspori hodanje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 14:25:50   
Dora89
Stvarno to nema veze, nemoj da se opterećuješ. Naravno da svakoj majci godi kad je dete u nečemu napredno, ali bitno je da je zdravo. Znam za primer dečaka koji je prohodao sa 15 meseci, dete zdravo i pravo, kao sva druga deca.
Moj savet je da, čim dete počne da puzi ili da hoda uz nameštaj, pustite dete što duže tako da radi, ne prinosite mu igračku, nego neka sam ode da je uzme, a kad je napolju, pokušajte da više vodite dete za obe ruke nego da ga nosite. To je to od vas, dalje je do prirode

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 15:37:49   
mama Jo
Ma naravno, kammapsolutno nebitno da li prohoda sa 12 ili sa 13 meseci 😊
Kada se dovoljno oslobodi samo ce krenuti i to je to. Zaista mislim da roditelji ne treba time da se opterecuju... a da bi otklonili i najmanju mogucu sumnju i brigu - uvek mozete kod fizijatra na preged i savet.
Mi smo otisli iako je malena prohodala sa 11 meseci, ali nam se cinilo da ide stopalom unutra kad koraca...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 15:40:08   
Sarav
Mi juče kod pedijatra i kažem mu da beba hoda. On kao super al skeptičan. Pustim je ja i odem na drugi kraj ordinacije, ona hoda do mene. E onda je bio ok, vidi da nisam frik. Ko zna koliko roditelji preuveličavaju i forsiraju kao da je to nešto mnogo bitno da dete prohoda sa 10 meseci.
Elem, znam ženu koja bebu od 6 meseci stavlja u dubak jer beba hoće da hodauser posted image Budi Bog s nama!

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 16:28:00   
Mala Elena
Prohodale su sa 12m, obe..

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 16:42:34   
Sanjica26 RR
Sarav, ja sam od onih zena koja nisam forsirala da mi deca rano prohodaju. Obe su razlicite. Jedna je bas rano sa 9i po, a druga skolski za prvi rodjendan. Dubak nismo koristili. Ja sam se za stariju zapanjila dok sam pricala sa mamom telefonom ona je stala na nogice. Kad sam rekla pedijatru ona je rekla da joj ne dozvoljavam. Naravno da nisam htela da je poslusam. Misljenja sam da ono sto dete moze samo ne treba ga sputavati. Ono sto ne moze ne treba ga forsirati. Osim jelauser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prohodavanje
6.3.2018 17:30:50   
Sarav
Ni ja ne forsiram. Prva je prohodala posle prvog rođendana, druga sa 10 i po meseci. Pod tim ne mislim na par koraka već od sobe do sobe. Ali ima svakakvih roditelja. Sve što dete samo radi u smislu sedenja, puzanja, hodanja ne sputavam ni ja.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 13:29:32   
mama Jo
U je jos nestabilna na noge... stoji uz namestaj, krece se uz namestaj, koraca kad je neko drzi vec 3 meseca sigurno. Bila sam ubedjena da ce rano prohpdati, ali evo nikako sama da se pusti... mada smo uzeli cipelice, sve mi se cinilo da ce u cipelicama biti stabilnija jer joj se sve carapice klizu. Kontam da smo poranili sa cipelkama 🤔

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 13:32:35   
Rosita
Stariji 11+ baš komplet (od sobe do sobe, napolju), mali je čovek sugurica, ne žuri, ali kad nešto savlada to je to, nema greške, sad sa 9 se podiže i počinje lagaaano uz nameštaj.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 15:13:14   
Misha i Ljisha
Moja D je bila kao Rosin N. Sigurica. Onog trena kad je pocela da hoda skoro da je trcala. Bez padanja bez ovih pokusaja i padova kao ovaj moj P. P vec pokusava da se prebaci od jednog komada namestaja do drugog. Naravno bezuspesno. Pada. Naucio je odlicno da pada ako nista drugo 😂 al vec se cova penje pusta se odavno vec da stoji sam. Nekad uspe nekad padne. Verujem da ce moj P biti kao Rosin D. Sigurno ce ranije prohodati a do tad i tad nek mi je Bog u pomoci 😂😂😂

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 16:14:46   
vonavoj
Moji su sporaci..T je prohodala sa 15,stajala sa 12..J stajala sa 10,prohodala sa 13.5..Ali zato su brbljale od 6og meseca..evo i M,tata,baba,deda,mama..krenuo je unazad da puzi,odavno sigirno sedi,ali se jos uvek ne podize sam,ali voli da stoji kad ga drzimo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 19:20:32   
Maslacak15
A stoji vec neko vreme Bas stabilnobez drzanja po minut i duze igra se.... Oklevala je da se usudi da hoda bez drzanja Samo uz namestaj  Ali evo od juce bih rekla da je prelomila. Jos je to korak dva Ali krenula je. Znaci mrtva trka za porodicno stebro sa starijim sinom. Zlato je nedokucivo S je stabilno sajcao po stanu sa 9 meseci i nedelju Dana...kod mene nema veze sa brblnanjem, svi jedni drugima upadaju u rec;))))

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 19:37:52   
Misha i Ljisha
Jaoo von moji su mutavi ocito. D je do godine valjda govorila samo tata ciljno da ga je zvala. Prohodala je par dana pre prvog rodjendana. P isto cova nit mama nit tata. Tj govori tata ali ne sa ciljem da zove tatu vec brblja tako ali je mnogo vestiji od D. E sad da li ce tako i biti ne znam cak ne verujem da hoce. D je na jednoj nozi skakutala rano i nakon prohodavanja bas bila vesta 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 20:23:17   
Maslacak15
Inace Mama jo to je definitivno pogtesna strategija kupiti cipelice. Njima je najbolje kad Su bosi. Ali vec Mora nesto na nogama onda sto lakse - neke baletankice. A nosi od najmekse koze Bas kao baletanke onako sa lastisom, bukvalno Su ko rukavice. A po stanu akroz bosa Ali imamo podno greianje. Ja Sam i sinovima kupila prave cipele tek kad Su Bas Bas utvrdili gradivo i hodali potpuno stabilno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prohodavanje
5.1.2019 23:26:52   
mama Jo
Jeste Maslacak i ja sam skontala da smo pozurili sa cipelicama, zato joj obuvam samo kad idemo napolje, ipak je unutra drzim u termo carapama sa tim koznim na tabanima... sa starijom mi je bilo ok sto je bilo pretoplo leto i bukvalno je bila bosa.
Inace, negde sam procitala savet fizijatara da se cipelice obuvaju tek kada vec mesec dana (recimo) dete hoda, ne odmah kad prohoda...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prohodavanje
26.2.2019 22:43:46   
Sanidej
Sa 14 i 18 meseci

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prohodavanje
27.2.2019 14:51:09   
Misha i Ljisha
P ima punih 10 meseci. Juce je hteo da zakoraci bez pridrzavanja i razbio njokalicu user posted image salim se dobro se docekao ali nije ocekivao da ce pasti.Moze sam da ustane bez drzanja za namestaj, na sred sobi da cucne i da se vrati u stojecki polozaj. Tako da ocekujem da ce do 11 meseci prohodati. A onda tesko li se nama user posted image

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prohodavanje
27.2.2019 15:46:36   
Sanidej
To je jedan napredan malisa ☺

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prohodavanje
3.3.2019 18:27:49   
Rosita
Juče sam gledala jedno dete u igraonici, tačno mesec dana mlađe od mog. Drže ga za ruke i on šprinta baš vešto. Ja to nisam nikad radila. Baš  razlika od N. Doduše N je sigurno malo tromiji jer je krupniji. N je stabilniji malo kad stoji, ali ne pušta se još.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prohodavanje
3.3.2019 18:45:39   
vonavoj
M sa punih 9 evo,ustaje uz sve i hoda uz namestaj..ali nije jos stabilan da se pusti. Devojke su kasnjje to sve radile,i prohodale sa 14.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prohodavanje
3.3.2019 18:59:50   
veselicaa
Bravo za decicu user posted image
Rosi nisam ni ja moje drzala za ruke pa da hodaju.

< Poruku je uredio veselica RR -- 3.3.2019 19:00:21 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prohodavanje
3.3.2019 19:20:29   
Misha i Ljisha
P napravio jedan korak sam hihi... a sto se tice drzanja za ruke. On to nece a sveki i moja mama stalno insistiraju. On se samo lepo sruci na kolena da bi puzao.😁 I naravno grde me jer je u carapama. Kao vec bi prohodao da je u cipelama. Ma da... al ne moz covek njima objasniti. Plus najbolje da on jos ne hoda. Svest ce mu biti mnogo bolja za dva meseca 😁

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



Click Here