RE: Alergija na mlecne proteine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 17:55:58)

Gogson, mislim da znam.kod kog dr ste bili po savetima koje ste dobili. I samo da ti kazem.da mozes kod njega da dobijes Neocate na recept ali mislim da moras da predjes kod njega drzavno. Ako bude trebalo to da pije, kazi da zelis na recept jer se to mleko daje na recept bebama do godinu dana, uz izvestaj gastroenterologa, tj.njegovu preporuku.

Inace ne mozes da jedes bilo.koju slaninu vec samo onu koja je domaca a da znas da nije stavljana soja. Ja nijednu kupovnu ne jedem. Isto vazi i za prsutu, to jedem samo Matijevicevu i Zlatiborac.

Potpuno te razumem da ti je tesko. Ishrana ti je strasno redukovana. Drzim.ti palceve da se sluz i krv eliminisu. Moja beba je tako reagovala, imala i dobre i lose periode pa u krug. Ja nisam bila sve uzbacila iz ishrane, npr.gluten, i vukli smo se sa sluzi dugo. Mada ja sam sa ovom bebom vise po osecaju radila pa meni na savest.

Sinlac su pirincane pahuljice koje su bez alergena. A recimo na 8 zitarica pise da mogu sadrzati mleko. A isti proizvodjac. To meni nije bas jasno.

Waya kapi bi trebalo da su bez alergena.

Slazem se sa milicicak o nemlecnoj. Jedno po jedno. Ja bih za pocetak samo sinlac davala




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 19:21:18)

E to vec nisam znala za Neocate...uf, to bi bilo veliko olaksanje ako moze na recept, moram to da proverim pre nego sto dodje momenat da moramo da damo. Nadam se da nece morati da se daje i da ce se simptomi povuci, ali ko zna.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 19:30:21)

Gogson, nisam ja divna ja sam mama alergicnog deteta sa iskustvom [sm=smiley36.gif] i znam kako se osecas i sta mislis pa se trudim da napisem ono sto sam ja zelela da cujem u trenucima kada sam bila u istoj situaciji kao ti. Daleko sam od psihologa, oni koji me znaju kazu da mi ohrabrivanje i tesenje nije jaca strana [sm=smiley36.gif] no, to nije tema...
Elem, pirinac je za neku decu alergen, znam da je Tashin sin reagovao na njega, mozda za pocetak i njega da izbacis i da probas da jedes samo kukuruz...
Sto se tice slanine i prsute, to jedino domace, ja mislim da ne postoji industrijska bez soje.
Ja sam na tom pocetku jela voce (sve osim jagoda, malina, lubenice), povrce, meso i sve sam sama pravila, nisam nista kupovala prvih 6 nedelja. Posle sam sebi uvodila gluten, pa sve ostalo osim mleka i mlecnih proizvoda.
Moje licno misljenje je da je Neocate zadnja opcija, da bi prvo trebalo probati sa Allernovom pa onda ako se pojavi reakcija probati Neocate
Jedna od prvih stvari koju moras da pocnes da radis je da citas deklaracije. Ako pise da proizvod moze sadrzati mleko u tragovima onda je on generalno bezbedan. Ali mini buba se osipala i od Medenog srca koje je posno sa tom oznakom na deklaraciji. Doduse, kad smo sa tim poceli imala je preko godinu dana.
Inace, nemam pp.
Pronadji ovde teme Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama i Testovi za utvrdjivanje alergije, zaista ima puno korisnih saveta i iskustava.
Chris, negde si pitala za plavi patlidzan. Ja ga iskreno ne bih sad uvodila, sacekala bih sezonu al ja inace uvek glasam za uvodjenje sezonskog voca i povrca sa nasih podrucja alergicnoj deci. Sto se pripreme tice, ja ga inace spremam na sledeci nacin: oljustim, isecem na kolutove, posolim i ostavim u cediljki par sati. Onda ga pecem u rerni na pek papiru sa par kapi maslinovog ulja.
I da, izvinjavam se za pravopisne i kucajuce greske :)




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 19:37:09)

Dobro de necemo se ubedjivati, ali ja stvarno mislim da si divna sto nesebicno delis svoje znanje i iskustvo sa nama. Kukuruz nisam ni jela do sada, mogu da probam kukuruz umesto pirinca, prijala bi mi promena. Da li to znaci da sme i kukuruzno brasno da se koristi? Ja ne jedem nista kupovno, sve kuvam, samo banane i jabuke jedem sveze. I mnogo bi mi znacilo kada bi mi rekla da li si jela nesto od salate.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 19:50:43)

Smes kukuruzno brasno. I kokice :) imas da kupis one pirincane galete, to je ko karton ali zasiti i mozes da koristis umesto hleba, trebalo bi da su dm-ove bezbedne ali se zaista vise ne secam koje sam tacno koristila.
Jela sam zelenu salatu, krastavac, kupus. Zacini so, ulje, jabukovo sirce (to mi bilo najgore, mrzim jabukovo sirce). Posle sam presla na obicno i balzamiko.
I jos jednom, ja zaista verujem da kroz alergiju niko ne treba da prolazi sam, meni su mame ovde puno puno pomogle i na tome sam im neizmerno zahvalna, zato sam tu da pomognem kad mogu.




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 20:07:49)

Jupiiiiiii!!! Kako je coveku malo potrebno za srecu...mogu i palentu...jupiiiiiii...a mogu i jabukovo sirce i kupus....jupiiiiiii...sreca, sreca, sreca, radost




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 22:41:22)

Gogson, ja citam sta mili pise i stvarno je ona jedna od najsjajnijih zvezda Rr. Pored znanja i iskustva ima i tako blag i ohrabrujuci stil pisanja.
I ja znam koji je taj eminentni strucnjak... Jedna vrlo nekomunikativna i nabedjena osoba. Ko moze preko toga da predje verovatno ce imati vajde od njega. Ko ne moze, kao ja, menjace ga. Mada je meni najvise znacio ovaj forum. On je mom detetu prepisao chix kasu sa tri meseca u koju ide med, piletona, pirinac, ulje. Ok, on bolje zna. Jao, ovo sar ti najmanje treba, to je samo moja licna kivnost. Ovi saveti za tebe do sad mi se cine dovri!
Da, mi smo imali periode bolje i losije pa sigurno do 6, 7 m. S tim sto nije bilo vise krvi, samo sluz u losim danima.
Evo moj D nije prosao prvi test optetecenja aa 14 meseci, bas je lise reagovao. Ali sa tri g jeste! U nedelju je jeo svoju kinder sundjer bob rodjendansku tortu :). Samo hrabro, tu smo!




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 22:45:05)

Gogson, ako mislimo na istog doktora, to je on navodno nesto zasluzan da Neocate ide na recept za bebe do godinu dana. To pre nije moglo, a sad moze i to znam.preko jedne mame cija beba reaguje na svasta nesto..Taj dr upravo iz razloga kad se simptomi ne povuku posle rigorozne majcine dijete preporucuje jedino Neocate kao potpuno uprosceno mleko koje nikako ne moze da izazove reakciju. Kasnije preporucuje neka druga mleka.
Ja ti iskreno zelim da ne stignete do tih mleka vec da se tvojom dijetom sve resi!

Rosita, svaka cas_t. Bravo za vas! Inace za taj ciks mi je totalno van pameti, toliko namirnica bebi koja reaguje na svasta nesto.

Milicicak, konsultovala sam na kraju svekrvu ali sam mnogo krace ostavila podoljeno. I ja sam za varijantu da uvodim sezonsko ali sam to sad rezervisala za vece alergene - jagode itd. Patlidzan mi je nekako neutralan, treba da krenem.sok od narandze ali hocu da sacekam par dana od antibiotika, posle toga bih zumance pa rek''o da ne gubim vreme.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 22:52:32)

I jos, imaj strpljenja. Tad je i mene povredjivao takav stav, "luda" majka koja sve prica kao da hoce sondu da stave detetu, iako sam ja zapravo htela samo malo vise ohrabrenja i pojasnjenja. Ali , veruj, 99% su u pravu da ako dete lepo napreduje nije nista ozbiljno. Evo meni sa mojom 31 gastro svasta daje pre nego bi posegao za tim skopijama. Znaju oni ipak kad je ozbiljno. Probaj da se opustis i sledi sad tu ishranu, verujem jako da vam nece trebati to mleko. Ako zatreba, Boze moj, izguracete. Svi te grlimo!




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 22:57:37)

Draga Rosita, i meni je danas propisao tu kasu, o tome nisam jos ni pisala, jer mi je od svega to ostalo u drugom planu, jer kada sam procitala sta u nju ide pomislih boze me sakloni, ali reko mislicu o tome sutra hladne glave, tako da ako ti nije problem napisi mi kako si ti sa svojim detetom pocela sa nemlecnom hranom. Ono sto mi je bilo najcudnije jeste da je meni zabranio beli pirinac zbog nacina glaziranja, a sada i ovu kasu treba da se gura,da ne pricam i o seceru koji se dodaje.




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 23:01:33)

Draga Christabel, pitala sam ga ja za druga mleka, on mi je rekao da je nakvaznije da dete sto pre vratimo u normalu i uspostavimo normalan rad creva, a to se sa Neocateom postize, a onda posle razmotrimo uvodjenje drugih formula.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 23:11:40)

Meni je nedostajalo objasnjenje zasto radimo to sa kasom. Jos sam isla drzavno pa mozes misliti - samo mi je dao papir. Ima vise tih chiksova. Ja mislim da je poenta tog naseg bila da ako to hoce, onda mu smeta moje mleko. Posto je imao nesnosne grceve i davljenja posle pola min sisanja. I ja stisnem da mu to dam, dete je imalo manje od tri m. Na kasicicu, sta je znao, pljuvao je. Onda me gdnin napao sto nisam odsekla cuclu i dala mu na flasicu! Otkud sam znala. Posle toga je rekao da bi trebalo da ostanemo u bolnici da detalhnije proveri, sto mislih ok, mafa je detetu bilo bolje. Povela nas sestra na odeljenje i sasvim slucajno cujemo sta smeraju, tako sto ona neobavezno rece koleginici. Tako ja skapiram da nit mene ko slusa nit mi sta objasnjava, a ja od dr ocekujem objasnjenje i ohrabrenje .Mm i ja momentalno potpisemo odbijanje hospitalizacije. I tako... Mozda je samo nerazumevanje u pitanju. Posle smo otisli na imd. Ali ja swm kod njega isla upravo jer sam cula da je ime i mnogima je pomogao. Ali u drzavnim uslovima komunikacija nije do kraja moguca ili sam ja zahtevan klijent. U privatnoj varijanti verujem da je bolje. Eto, za chix ako ti je rekao da menjas obrok sa tim ide na malo vise probusenu cuclu. Inace, mi smo prvo uveli breskvu. Bio je avgust. Sve je ostalo islo normalno osim mleka i soje.




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 23:20:39)

Draga Rosita, ni u varijanti privatne klinike nije se pretrgao od ljubaznosti, prosto te strah da nesto pitas, jer ne znas kako ce odreagovati. Ja mojoj mogu da guram kasikicom, jer ona bi progutala i kasiku da moze. Pitanje, koji pirinac staviti, a biti siguran da nije kontaminiran nekim alergenom?




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (23.3.2016 23:31:16)

Ja sad ne mogu da se setim , imali su u idei neki italijanski, ja se secam da sam od njih uvela palwntu, pisala sam tada, decidno su tvrdili bez glutena. I pirinac su imali. Pisala sam u Uvodjenje cvrste hrane, al da me ubijes sad ne znam. Ima mozda u dm- u neki sigurniji.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 5:28:06)

Gogson, prvo moras da prestanes da sumnjas u deklaracije i brines o mogucim kontaminacijama. Oni su napisali da je moguce da se neki alergen nadje u proizvodu jer to zaista jeste tako u teoriji, u praksi se retko desava. Mislim da u dm-u ima pirinca koji su malo bezbedniji. Ja se nisam bas toliko udubljivala u tu problematiku kad je moja ishrana bila u pitanju, jela sam sve na cemu pise moze imati mleko, glute, kikiriki, susam u tragovima. Al taj pocetak je bio rezervisan za voce, povrce, meso.
Za tu chix kasu sam prvi put cula kad je Rosi pisala ovde, moram da priznam da mi se kosa digla na glavi... No, necu da se mesam u odluku da li cete ili ne poslusati dr.
Ja sam prvo probala da uvedem Milupinu kasicu sa pirincem i kukuruzom (tada jos nismo bili sigurni da je alergija na pkm a mene su dva meseca proglasavali ludom majkom koja od zdravog deteta pravi bolesno) i dan danas imam traume od toga, od tog povracanja, oticanja i gusenja od pola male kasike kase.
Posle toga sam dala pecenu jabuku, pa sargarepu, krompir, tikvicu, breskvu, bananu i bundevu (na obe lose reagovala, morala sam da ih izbacim), pirinac, kukuruz, piletinu, curetinu, brokoli. Cini mi se da je islo bas tim redom.




Rosita -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 9:14:52)

Ja sam mislila da je poenta da dete uzme kasicicu dve toga, da vidi kako vari. D je naravno iskakio chiks, nije vario. Medjutim, sama sam dosla do pretpostavki- ako dete prihvata chix, nema bolove i td, onda ga boli od majcinog mleka, odnosno sumnja ide u pravcu alergije. Ako i to povraca, boli ga, a to je gusce i teze puno, onda je neki zajeban refluks ili nesto ozbiljnije. Samo gde je logika da sa nepuna tri meseca dete odjednom uzme med, piletinu, pirinac ili vec. Doduse, i ako tu odreaguje opet bi sumnja isla u pravcu alergije. Mozda je eksperiment metodoloski dobar, ali nije naivan. Drugo, mislim da taj odnos sastojaka treba da imitir majcino mleko po sastavu. To su moji zakljucci post hoc. Dr mi ni rec nije rekao osim davanja papira i primedbe oko nacina davanja.




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 12:30:53)

Da li smeju one clipsy kokice ili da sama kokam?




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 17:12:38)

Nisam kupovala clipsy, pa ne znam. Mislim da je sigurnije kokanje




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 18:11:13)

Gogson, razumela sam ja tebe za mleka. Ali ti kazem ako on vec preporucuje Neocate, trazi da dodjete drzavno da ti napise recept. A on posle godine saveruje neka druga hidrolizovana mleka a ne Alernovu i Aptamil adc. Al svejedno, nadam se sa vam nista od toga nece trebati!

Ja nisam jela kupovni klipsi, ni sad ne jedem. Sve gde pise samo biljno ulje, izbegavam.




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (24.3.2016 19:28:31)

Na clipsiju pise palmino ulje, no nije ni bitno, kokacu, ionako volim da grickam one napola pukle, nego poslala muza po kokicar, a on doneo 5 kesa clipsija[sm=smiley36.gif]




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.4.2016 12:27:45)

Milicicak, molim te, ako mozes,napisi mi sta si ti sve jela, jer ja se vrtim u krug sa par namirnica, poceo je i stomak da mi reaguje, a cini mi se i da mleka imam manje, pa ne bih da napravim jos vecu svinjariju.




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.4.2016 16:45:01)

Gogson, od prilike ovako:
Dorucak, paaa uzasna sam al ja ne doruckujem, popijem kafu i to je to.
Rucak: konjsko meso (najcesce cuftice), dinstana piletina ili curetina sa povrcem (karfiol, brkoli, tikvica, grasak, sargarepa, krompir). Ili sam sve zajedno gurala u corbu pa pravila kao onu gustu corbu ili pojedinacno povrce dinstala/barila na maslinovom ulju. Od zacina so i persun. Za salatu zelena salata, kupus, cvekla. Jbg, i piletinu i curetinu i konjetinu sam uspela da nabavim domacu.
Vecera: kacamak preliven przenom slaninom ili one pirincane galete sa ajvarom i suvim mesom. E, da jako je bitno to sto sam imala domace suvo meso i slaninu.
Voce: jabuke, banane i tada je bilo grozdja
Pila sam litreeee vode, i po malo limunade
Nadam se da sam pomogla




milicicak -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.4.2016 16:47:24)

Izvinjavam se, pritisnula sam citiraj umesto uredi.
U povrce sam dodavala mast ponekad, al i mast sam uspela da nabavim domacu.
I da ajvar mi je na nos izasao tad, nisam mogla da ga pogledam jedno godinu dana




Gogson -> RE: Alergija na mlecne proteine (1.4.2016 17:44:39)

Hvala puno na brzom odgovoru!




Christabel -> RE: Alergija na mlecne proteine (2.4.2016 13:15:46)

Gogson, kako je beba, kakve su stolice sad?

I jos nesto, previdela sam pitanje sa prethodne strane. Ja licno.nisam nikad izbacila hluten iz ishrane iz nekih razliga ali kad sam bebi krenula da uvodim nemlecnu, bila sam jako frustrirana cinjenicim da na svakom pirincanom, kukuruznom brasnu, grizu pise da je moguca kontaminacija... Onda sam razmisljala sta rade osobe sa celijakijom, gde nabavljaju namirnice. Nasla sam na sajtu biospajz.rs da postoje brasna itd. bezglutenska koja se navodno prave u posebnim komorama sta vec, za osobe koje ne tolerisu gluten. Tako mi je rekao cika preko telefona, kad sam nazvala da pitam. Dakle, na njihovom sajtilu postoji posebni odeljak za celijakiju, pa sam odatle narucila pirincano, kukuruzno, proseno brasno i griz. Uglavnom su pakovanja od 1kg. U zrnu nisam, ovo je bilo za bebu. Dva neka proizvodjaca su se pominjala koja prave iskljucivo bezglutensko. U detalje da li je to zaista tako, nisam ulazila. Pogledaj ako te zanima, mozda imaju u u zrnu pirinac, proso, bez tragova glutena




Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sledeća stranica >   >>