|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 10:25:56   
krin 40
Zemunka to je ZIVA ISTINA.Negde se manifestuje pre,negde kasnije.Moj sin je "moj" od prvog dana do današnjeg.19 godina❤.Nije ga blam da legne pored
mene i da ga češkam po kosi kao kada je bio mali.N je uhvatio rani pubertet.U junu puni 11 god.Dobila je ciklus.Još nije redovan ali činjenica je da je tu.
Hormoni je pucaju toliko da je meni smešno.Niko je ne razume (tako ona kaže😃) kao njen tatica.A on...kao budala se ponaša.Čim ona pusti suzu(ja sam strog
roditelj,kod mene ne pale te fore) njemu nije dobro.A ona ,naravno,ume da plače krokodilskim suzama.Šta da ti kažem kada je sad za vikend išao sa njom i
sinom da ga uči da vozi jer će na leto da polaže.Kad su se vratili obojica su me "oduševljeno obavestila" da je
i N malo vozila i da je talenat za vožnjuuser posted image Šlog me strefio.Objašnjenje je da je ona viša od mene i da je milion puta zrelija od vršnjaka(jeste da
dete ima već 164cm ali je DETE!!!!).Ma haos.Videćeš i sama

< Poruku je uredio krin 40 -- 3.4.2017 10:29:32 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 10:45:40   
MicinaMama
Dobar dan zene!

Krin super za 8 mesec!user posted image Ide vreme polako.

Zemunka moje cure su obe moje i samo moje,to su mamine cure!user posted image

Ja evo gledam moj mali poni sa svojim princezama.Nisam otisla danas da produzim licnu kartu,sutra cu.

AnaAna to su BH kontrakcije,sasvim su normalne.

Ja sam sva uspavana ovih dana,Boze koliko mogu da spavam,jos se i probudim u goloj vodi od spavanja.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 16:41:58   
Mariya
Dan user posted image
Moj sinčić i ja na terasi,sunčamo seuser posted image on se kao i uvek na vazduhu komirao, i ja bih spavala ali ne mogu ovde na ljuljašci, sad ću da ga unesem i da se komiram ako mi dozvoli. Ustala sam prerano, u pola 5. Dok sam ga podojila, dok je podrignuo, vratila ga u krevetac, odspavala 8 minuta i ustala da se spremam za Ns. Danas smo počeli sa terapijom, još 29 dana ostalo.
Ana to je normalno, možda se i otvaraš, skraćuje se grlić, priprema se telo za porođaj a sve to ide sa nekim bolovima,probadanjima i boluckanjima.
Zemunka, ja mislim da i ako druga beba ne bude dečak nego devojčica,opet će biti tvoja. Pogotovo što će tvoj muž da preuzme obaveze oko Lare a ti ćeš se više baviti bebom i to tako jednostavno bude. Tako je i kod nas Lu tatina a H moja, a obe su devojčice. Mlađe kao mlađe, uvek bude mamino mezimče,bez obzira na poluser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 17:42:10   
krin 40
Hehe..dok ne porastu pa vi ne budete , samo mame koje maze,nego i "mame koje zvocaju".user posted image .Joj Mariya kad pominješ ljuljašku i meni se
prispavalo.Ja sam se danas slatko ismejala.Išla aam svuda da pozavršavam svašta i na kraju svratim i u TC kad sam već u prolazu da kupim neke kupke,roll
on-ove za ukućane i sl.Moj bebac me inače već duže vreme ne udara klasično već miruje pa iznenada zaljulja bukvalno ceo stomak snažno.Ja sam na to navikla
i ne reagujem.I tako ja na pokretnim stepenicama,pored mene neka devojka i bebac baš tada zaljulja snažno stomak.Devojka je tako skočila i podvrisnula.
Kada sam ukapirla šta je zacenula sam seuser posted image .Njoj neće skoro pasti na pamet da se ostvari kao majka.Ja mu dodjem kao hodajuća kontracepcija,hahaha

< Poruku je uredio krin 40 -- 3.4.2017 17:48:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 19:34:43   
AnaAna1
Hahaahah Krin dobra si user posted image i meni se desavalo ds zaljulja stomak :) sad u 9.se uglavnom rasteze i pomera, jadnicko vise nema mesta ni da zamahne da sutne user posted image

Marija predpostavila sam da su normalne, nego jel ne nagovestavaju da ce u sledecih 2-3'dana, to me brine, dok mi se muz ne vrati, pa posle nek krene user posted image user posted image

Mimice zaboravih da ti napisem za depilaciju, kad smo bili u obilazak porodilista glavna sestra nam je rekla da ne preporucuje depilaciju zbog infekcija, upala, ne znam ni ja cega sve ne, nego ako mozemo same da se obrijamo, ako ne onda ce oni kad stignemo tamo. Ja bih radje sama da se obrijem nego oni tamo, ali ne znam kako to da izvedem user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 20:05:51   
Bunnyca
Ja sam yene isla na depilaciju mozda dva puta u pocetku dake tamo negde do 4- meseca sam bila fino sredjenauser posted image a sada uzas
Ne znam sta cu, ne smem da brijem, ustvari smem ali jako poako zbog ove moje vene,rekao je doktor da moraju da paze, nema ostrog brijanja, nema secenja u porodilistu.Sta li cu ja onda
Inace, mi smo danas kupili kolica.Nagovorio me muz.Ja odmah pocela sa onom pricom,jaooo a da nije ranouser posted image Opet hormoni i paranoja, da li ce sve biti ok....uf, kako se priblizava, sve se vise plasim

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
3.4.2017 20:42:30   
MicinaMama
Vece devojke!!!user posted image

Jao mene je pocelo gore da zulja i bolucka,zateze.Boli me srednji deo ledja...danas sam sva nikakva i pospana ali sam hodala skoro ceo dan.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 0:04:35   
Mariya
Veče drugarice!
Jao krin, kakva glupača! Mene tako nerviraju takve žene! Moja drugarica je takva,svaku trudnoću mi je stalno mazila stomak i uvek čekala da oseti pokrete a kad je beba šutne vrišti i sklanja ruke sa stomaka kao da se opekla a ne da se beba ritnula user posted image
Evo i Bunnyca se uprpala user posted image Ee, drugorotke, znaju šta ih čeka!
Ana, evo ja ovako izdaleka procenjujem da ti nećeš pre petka, sačekaće Sara taju da se vrati pa će onda napoljeuser posted image A i svakako Mimica treba pre tebe da se porodiuser posted image
A briješ se polako,oprezno i po sećanjuuser posted image Ako ti nije blam, zamoli muža da to odradi. Čitala sam da neki zamole i sestruuser posted image Ja bih pre crkla nego da me muž ili sestra briju, onda radije babice u porodilištu.
Jao,bacam mališu u krevetac i na spavanje,opet ustajem u pola 6.
Laku noć drage!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 8:33:13   
krin 40
Jutroo.Spavate li još?Ma Anči opušteno.Ti ćeš sigurno izgurati punih 40 nedelja.Od početka imaš školsku trudnoću,ne nosiš nisko,prvorotka si.Ne bi me iznenadilo da prebaciš
termin.Ih kada bi išlo to tako brzo gde bi nam bio kraj😃Ja ću danas on line da poručim sve preostalo što mi fali i da završim sa opremanjem.Posle još da kupim sebi za porodilište šta treba i mirna sam.


< Poruku je uredio krin 40 -- 4.4.2017 8:43:14 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 8:59:59   
zumbulcic
Dobro jutro i od mene, naspavale se?
Jucer vam nisam svracala pa ne znam sta ste pisale.
Znate da sam isla na pregled prosle sedmice privatno i situacija je bila identicna, i dalje strogo mirovanje, a prisutni su i dalje dole ziganje, pritisak i tako.
Odem prekucer na ukc kod dr koja ce me porodit i ponesem nalaze koje sam radila i pokazivala privatnoj dr (sto je rekla da su ok) ova kaze da sam anemicna i ukine mi feroglobin a ukljuci tothemu. Jao kako je uzasnog okusa...jos je istresem u cijedeni sok od limuna i narandze. Al dobro izdrzat cu....zacepim nos i eksiram user posted image
Ono sto je zabrinjavajuce da je za 4 dana grlic od 24mm skratio se na 0,5mm a bebac je za 4 dana dobio skoro 200g tako da imamo 2300g i da sam imala uputnicu ostavila bi me u bolnici da lezim. Insistirala sam da idem kuci jer zivim 10 min setnje od klinike pa ako sta ne daj Boze krene po zlu blizu mi je. Receno mi je da pijem apaurin u jutro i naveces i da prespavam sto duze te da ne jedem i ne ustajem u wc i da zadrzim lopova unutra. Tako da sam jucer prespavala cijeli dan.
Sad nisam popila jer cekam med sestru da dode da mi da dexamethazon za pluca pa cu onda popit i komirat se. Muzeka sam poslala da izganja uputnicu za porodiliste za svaki slucaj.
Kako ste mi vi, kako gurate?

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 10:00:11   
emicaa
Ana ako vec nisi u porodilistu posalji mi svoju adresu user posted image
Ostali stomacici jeste mi dobro?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 10:13:07   
krin 40
Emicee❤Dobro smo..brojimo sitno😃Zumbule,ako sam dobro razumela zatvoren ti grlić.To je dobro.Što se dužine tiče i sada tako skraćen za 0.5 je duži od mog😃Moj je od početka 1.5.Po meni tvoj jedini problem je što je maleni nisko.Biće to sve u redu.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 10:46:26   
Bunnyca
Zumbul a kako ti je merila grlic?Na uz? rucno?vaginalnom sondom je najpreciznije pa pitam
Moj je sada uloziv za vrh prsta, sta god im to znacilo.Za 3 nedelje na uz ce mi meriti ali ocekujem max. oko 2.U prosloj trudnoci u ovom periodu je bio 1,5cm

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 11:04:43   
zumbulcic
krin nije skracen za 0,5, nego je trenutna mu duzina 0,5mm, zatvoren je ali puuno je razmeksan

Bunnyca mjerila je vaginalnom sondom, radila i uz i pipkala rucno

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 11:07:23   
nikiteki
Dobar dan stomacici moji,čitam vas svakodnevno ali ne stižem da pisem.

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 11:15:34   
krin 40
Pozz Niki,kako ti guraš?.Auu Zumbuliću,onda se baš skratio.Ništa leži da izdržiš još bar 2 nedelje.Ti si sad 35ta?Punih 34?.Sa punih 36-37 lagano možeš da se porodiš.Jedino što te teši je to što će verovatno porodjaj ići brzo kada krene❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 4.4.2017 11:16:27 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 12:22:12   
Zemunka85
Zumbulcic, to jeste za mirovanje, ali ne i za paniku. Kazem ti i meni je L bila nisko i kontrakcije, skracen i razmeksan grlic, od pocetka 9og (ili sredine 8og, ne secam se) uloziv za prst, pa uz mirovanje, sasvim lepo izgurah, cak je jedva i izvukose :D uz stisku ...
Tako da, bas si blizu, tako treba prikuj se za krevet jos 2-3 nedelje, i to je to.

Ostale user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 12:45:04   
zumbulcic
krin tek sam 34, tacnije 33+1. Ima jos fore da guram.
zemunka ja sam prikovana ali mali gura li gura. Evo upravo izbacuje guzu, gura nogama a glavicom kad dole stisne kao da me nozem neko probode kroz vaginu.
Nemam vise sta uciniti, sve je u Bozjim rukama. Samo da mi hoce doci ova med. sestra i dati dexamethazon pa da malo odahnem. Cekam je evo pola dana...

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 15:55:45   
krin 40
Pa bar još tri nedelje?A kako deluju te injekcije?Koliko treba da ih primiš?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 17:35:50   
zumbulcic
Daj Boze da izguram te tri sedmice. Kako sam shvatila dr ako je grlic otvoren prima se tri dana po tri ampule od 4ml. Obicno se lezi na klinici a sad moze i ambulantno. Ja sam sredila da mi med sestra dode u stan i bocne me. Danas sam primila 3 ampule, tj 12ml. Kad odem kod dr za 15-tak dana vidjet cemo da li ima potrebe i za ove dvije doze. Ono da sam otvorena definitivno bi primila tih 9 ampula. Koliko znam daju se tek poslije 31 sedmice i svrha im je da ubrzaju zavrsnu fazu razvoja pluca. Djelovanje im je u roku 15 dana i onda iz organizma ispare.
Joj zene kako me pece guz user posted image ovaj dexamethazon je masio clexan i pencilin user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 17:41:33   
ZonaStaša
Sutra ulazimo u 35 nedelju i imamo kontrolu. Kako ste se vi ponasale u 35-oj. Da li ste vise odmarale? Nemam problem sa umorom, ali imam sa spavanjem i gorusicom obicno se javi oko 20h.
Hvala trudnjačice user posted image
user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 18:02:50   
AnaAna1
ZonaStasa ja sam 38.i aktivna sam i dalje, naravno samo onoliko koliko mi prija. Tako da ako ti prija da setas ti setaj, ako ti prija da spavas po ceo dan ti spavaj, mene nekad uhvati zamor pa ceo dan prelezim, a u subotu sam ceo dan setala po gradu kao luda mara... naravno ne radim teske poslove po kuci, to sam jos odavno prepustila mami i muzu :)

Emice saljem ti adresu u inbox, necu ja jos u porodiliste, nemoj do petka daa je prizivas molim te, tad mi se tek vraca muz s puta :D

Zumbule odmarkaj i izguraces ti to... a koliko to je gvozdje i hemoglobin?

Marija i ja cu probati sama da se obrijem, malo po secanju malo na ogledalo user posted image

Krin doslo vreme da se pakuje torbaaa user posted image

Bunnyca ma kupuj sve sto ti se kupuje, ja sam pocela jos pre 2 meseca... i sad mi je sve cakum pakum, kupljeno i spremljeno, samo jos da stigne bebac :)

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 18:59:07   
krin 40
Ana došlo vremeuser posted image .Stigla mi je i garderobica koju sam pre poručila (62 vel) kačila sam slike u temi PRVA BEBINA GARDEROBICA.I odem malopre sa ćerkom da kupimo neki kompletić 56 vel za izlazak.Ljudi ne znam jesam li ja u ovoj trudnoći neki nadžak.Dva sata smo prevrnuli aksu,mendu ..jedva da mi se nešto svidelo.Ima lepih stvarčica veći brojevi ali mali kompletići za izlazak ..ništa specijano.Ni mojoj Nadji se nije svidelo.Zato za devojčice šta ti duša želi.Jedva smo našli neki setić bež..nije loš
..slikaću posle i postaviti.Ostalo sve poručeno.Ostaje mi moja torba i apoteka.Baš me smorilo ovo.Jedva čekam da sve obavim.Šta vi radite?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 19:31:45   
emicaa
Ana posalji pa cu ja proslijedit marketingu za nagradicu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
4.4.2017 20:49:47   
mimica83
A ocete da me izgurate a ja se nedam user posted image
Ja juce bila aktivna ceo dan, isla sam da se ofarbam i osisam, reko posle kad cu stici oo bebe user posted image
Ana onda necu ni ja na depilaciju izbrijacu se vec nekako, sto kaze Marija kako bre muz to da radi meni to bezveze, a to im je obaveza u porodilistu da briju ja sta dovatim user posted image
Danas sam se umorila spremala kucu, imala goste, i bas sam umorna kicma boli, bune me kontrakcije koje beba izaziva pokretima samo se razvlaci, neznam...
Mene brine da mi nepromakne da zakasnim u porodiliste user posted image
Ana ja mislim kao sto ti je i Krin rekla da ces ti dogurati sigurno termin jer ti je skolska trudnoca, tako da opusti se i uzivaj.
Krin pa ti skoro sve spremila user posted image
Zumbule samo se pridrzavaj sta ti dr kaze, izguraces do devetog sigurno, do bezbedne nedelje, mozda i duze samo polako opusti se i pozitivno razmisljaj :)
Marya uzivate user posted image divno, uh zamisljam sebe da uzivam sa mojim drugim sinom user posted image
Banyca, pa nije rano polako se pripremaj , pozitivno razmisljaj :)
MM raste stomak zato su takvi simptomi ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here