|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
5.4.2017 20:52:01   
ZonaStaša
Skockica , hvala na podršci. U Božjim smo rukama.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
5.4.2017 22:21:26   
Skockica
Naravno draga, nema na cemu zato smo tu. I bas tako , bice onako kako Bog odredi, samo veruj i moli se.

Anaana samo ja znam kako mi je bilo i sta sam suza prolila ali nikad nisam gubila veru, to me odrzalo. Samo sam se molila da se moj andjeo rodi zdrav da im pokazemo da su pogresili.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 7:33:06   
krin 40
Dobro jutro.Zona Stasa na koliko ideš na kontrole?Ako ideš 1.mesečno nelogično je da se to već nije videlo na UZ?Ana kada se pije terapija gvoždjem u toku
pijenja se ne vadi krv jer je KS nerealna.Gvoždje se pije pa se pravi pauza.Dužina pauze zavisi od leka.Npr ja pravim 21 dan pauzu,pa se onda vadi krv.Šta ima
novo?.Ovde se smračilo.kiša.Baš loše ,samo za spavanje.Ja sutra najkasnije moram da odem po zdravstvenu.Juče sam obišla apoteku,Lily i DM.Kupila bukvalno
sve.Ostaje samo da kupim torbu i da je spakujem.Za bebca sve spremno.Okačila sam sliku odelca za izlazak u temi.Dosta garderobe će dobiti i kada se rodi😃.
Flašicu sam uzela samo za vodu.Nadam se da će biti mleka i za njega.Videćemo.

< Poruku je uredio krin 40 -- 6.4.2017 7:39:11 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 7:51:21   
AnaAna1
Uzbunaaaa, pomagajteee user posted image koliki je taj sluzni cep sto ispada? Ja jutros na papiru prinetim nesto velicine npr.badema, mozda malo vise i "prosarano" braon koncicima (citala sam da treba da bude prosaran krvlju ali to je krv od nocas), jel to to ili treba da bude veci? Dal je moguce da mi je ona preksinoc onim pregledom grlica izazvala malo otvaranje? Mislim, ako moze sexom da se izazove onda pa tek moze guranjem prstiju u grlic user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 8:00:20   
krin 40
Može da bude sluzni.Meni je bio uži a duži.Bleso nije ti ona "gurala prst",samo napipala.Opušteno.Tu smo,javljaj šta se dešava.Micina m je "utripovala"da joj je
sluzni ispao u petom mesecuuser posted image .Ponašaj se normalno.Nemoj sad da se "opteretiš" pa da ti skoči pritisak.Ako krenu neki bolovi javljaj kakvi su,na
koliko su..❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 6.4.2017 8:02:25 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 8:06:55   
krin 40
Inače,zaboravih ti napisati,čep može da ispada "iz delova a porodjaj da krene od 48h do 7 dana.Sve je individualno😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:02:43   
Zemunka85
Jutro user posted image .

Ana to jeste sluzni, msm nema sta drugo biti, ali kao sto kaze Krin, to aaapsolutno ne govori nista o tome kada ce porodjaj. Moze biti i za 10ak dana, sto svakako znas user posted image .
Meni je isto ispadao danima, krenuo je 3 nedelje pre termina, secam se, uprpila sam se - gotovo je user posted image a on se vuuuukao danima i Boga pitaj do kad bi. Tako da samo prati stanje, ako je to jedino sto se menja, nema potrebe ici igde.

Kod nas je malo je reci grozno, grooozno. Ni psa ne mogu da prosetam. Kisa, tmurno, hladno ...
Ako je neka po Galenici, ili Zemunu neka me zvrcne da pijemo kafu danas ko prezivi +++.
Ja bukvalno nemam sta da radim, ako mi verujete.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:40:05   
krin 40
Zemunka ja sam kod Bogoslovije ali skitam po celom Bgd.Mogle bi ovih dana da kratimo vreme uz neku kaficu 😃Ljudi porodi mi se drugarica za pola sata😃Sad mi slike poslala.Rodila trećeg sina.Otišla na kontrolu u 8h jutros,otvorena 5 prstiju bez bolova.Bukvalno se za pola sata porodila😃.Nek je živ i zdrav.Tri muška.Mašala😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:47:48   
AnaAna1
Zemunka a jel ti je tih nekoliko dana dok je ispadao bilo braonkasto na papiru kada se obrises?

Krin ahahahaha znam da nije gurnula prst u grlic ali ga je dobro izmrcvarila user posted image jooooj po svemu sudeci izgleda da cu pre terminaaaa user posted image za vikend ulazim u 39.nedelju
Svaka cas_t za drugaricu, zelim i tebi takav porodjaj posto je trece :)

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 6.4.2017 9:48:47 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:55:30   
krin 40
Normalno je da ti bude braonkasto.Kada opet imas kontrolu?Nećeš pre termina.Videćeš.To ti je ta moja drugarica o kojoj sam vam pisala što je terali da leži od petog a ona izgura pun termin😃Joj hvala,i ja
bih tako.Odem na kontrolu a porode me za pola sata😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:58:21   
Zemunka85
Krin bravo za drugaricu user posted image , hocemo sve tako user posted image .
Ja sam pocela da sanjam stosta vezano za trudnocu porodjaj i sl user posted image .

Hajde, mozemo na kaficu svakako. Samo maaaalo da se prolepsa vreme.
Ko je jos iz BGa?

Ana, sorry na banalnosti, ali - jes BogUmi bilo braon na papiru a na gacicama smedji sluzavi komadi user posted image , bukvalno smedje boje.
Ja nzm koliko je to, ali bilo i povecih komada a ispadalo je danima ...
Al zato nzm kako je kad vodenjak pukne, to su mi busili ....

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 9:59:32   
AnaAna1
Krin pa nemam neku kontrolu uskoro osim ctg-a u ponedeljak, preksinoc su me izkontrolisali za sve pare kad sam otisla u porodiliste zbog onog pritiska, bas su detaljno gledali i ultrazvuk i grlic i ctg, tako da sad sedim i cekam user posted image

Zemunka hvala na detaljnom opisu hehehe ej i ja sanjam takve snove vec danima! Porodjaj, bebu, ma sve se oko toga vrti user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 6.4.2017 10:01:27 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 10:15:54   
krin 40
Dogovoreno.Čim prolepša idemo na kafu dok još mogu da idem😃Ja jedva čekam.Još sada kada mi je poslala sliku bebca...ne mogu više da čekam😃Samo da se rodi da ga pomirišem.Još mi sad soba pretrpana njegovim stvarima.Kao da je već ovde😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 10:35:01   
ZonaStaša
Krin isla sam na mesec dana, sad idem za 15 na ctg i uz.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 11:03:12   
Skockica
Dobro jutro dobar dan. Mi da se javimo, jos se rasanjujemo, mucio nas nosic nocas, taman kad sam mislila prolaze grcevi. Nema meni spavanja ove godine user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 11:18:54   
Bunnyca
AnaA meni je sluzni ispao negde oko 17h, prilikom tusiranja, malo posle toga krenule su i kontrakcije na 10 min, negde oko 19, trajale do 01h, onda krenule bas jake i u 04h mi je pukao vodenjak, znaci nekih 11-12 sati od ispadanja sluznog cepa.
Sluzni sam videla u kadi, pomesan sa vodom pa ne znam tacno koliki je , ali je sluzav i prosaran krvlju, to se secam.
Mojoj drugarici je sluzni ispao u cetvrtak, porodila se u ponedeljak, dakle nema pravila.

Ja sam primetila da na svaki bol dole pocnem da panicim, bas sam se nesto uprpila i svaki dan govorim, kada ce 25 maj da udjem u 9. user posted image

(odgovor članu ZonaStaša)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 11:49:01   
krin 40
Zona S obzirom da se redovno pregledaš uz predpostavljam da bi se videlo i na proslom tako nešto.Bunnyce ja 1.maja ulazim u deveti.Ja o tome uopšte ne razmišljam.Razmišljam o bebi,naravno,jer sam nestrpljiva.Ali o porodjaju,o tome da li me i što me nešto zabolelo,uopšte ne
mislimuser posted image .

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 19:11:29   
mimica83
E zenske deste :) bas je vreme bezveze, a tako sam i ja danas, kilavo, bole me prepone, probava me muci, skuvala sljive i sad mi muka od toga user posted image
beba se pomera ceo dan jel to znaci da jos nece... kad cu se poroditi.... nadam se da necu prebaciti termin to nemogu boli kicma dosta bi bilo...
Ana ja neznam kako izgleda to ispadanje cepa, meni su u prosloj trudnoci krenule kontrakcije koje su se pojacavale, u porodilistu su mi probusili vodenjak tako da neznam...
Krin svaka cast tako ustvari i treba da se ponasa svaka trudnica a ne ko ja uprpana stalno user posted image
Banyca i ja sam drugorotka i tako se cimam stalno na svaki bol... bezveze...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 21:45:59   
MicinaMama
Vece drage moje!

Ja sam danas hodala gde god sam stigla.

Vidim pricate o sluznom cepu,kod mene je bio zelenkast i gust u obe trudnoce.Ispadao je u delovima jedno dva tri dana.I nakon par dana sam dobila kontrakcije.

Kod mene niti jednom nije bio prosaran krvnim zilicama,niti je bio bas sluzav.Bas je bio gust i zelenkast.Mozda od glivica posto uvek ih imam u trudnoci.


Ja vise neznam sta cu sa rukama,non stop su suve.Mazem i kremama ali uzalud,vec su popucale i jako me bole.Nema koju kremu ne koristim a kada ih malo pokvasim to je uzas.

(odgovor članu mimica83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
6.4.2017 23:52:59   
AnaAna1
Ja samo da se javim da nema nista novog kod mene... jutros malo braonkastog sekreta i taj delic cepa ali evo ceo dan bas nista, sada nemam ni sekret ni nista... jedino povremeno imam utisak da imam blaaaaage menstrualne bolove, mozda vise kao neko peckanje ili neka neprojatnost skroz dole nisko, takoreci na pubicnoj kosti... sad idem da spavam pa se javljam ujutru... :)

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
7.4.2017 0:33:54   
Mariya
Veče drugarice!
Ovaj mali se povampirio, spava na sisi a čim ga podignem vrpolji se i razgleda, neće da spava. A ja jedva držim glavu da ne padne. Još sutra i vikend, ne moram da ustajem. Spavaću do podneva user posted image
Micinam probaj da nabaviš cortina T, ovu što reklamiraju i poklanjaju na RR ili da u kremu za ruke kapneš nekoliko kapi maslinovog ulja pa time mažeš ruke.
Krin, super za kupovinu!
Ana, to je sluzni čepuser posted image zašto misliš da ćeš dogurati do termina? Ja nisam sa devojčicama. To braonkasto se meni javilo popodne, 19 sati kasnije sam rodila Lu. Sedi kući i čekaj bolove, ili da ti vodenjak pukne. Ja sam čula zvuk "plop" i oset_ila kao da sam se upiškila. Jao,baš mi je drago,hajde poguraju dRRugaricu Saricu, da otvaramo temu!!
Bacam malog u krevetac ne mogu više. Telefon mi ispada iz ruke samo kljucam zaspaću sedeći.

< Poruku je uredio Mariya -- 7.4.2017 0:37:26 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
7.4.2017 6:43:40   
Skockica
Dobro jutro debelice. Nas nosic i dalje muci, toliko da sinoc uopste nije hteo da sisa. Osetio covek flasicu kad sam se izmazala i nece vise da se muci, kad nisam siznula sinoc.

Micinamama ja sam citala da pomaze kad se popiskis. Ja imam taj problem sa rukama i svasta sam mackala, nekako se smirilo. A da nije propala bih i to, pustis da se osusi pa operes, nikog neces otrovati user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
7.4.2017 7:05:21   
krin 40
Jutro devojke.Ja ustala u pola sedam.Mm danas ide kasnije na posao pa sam ja ustala da budim ćerku za školu,da pustim njega da se naspava.Skockice što si
mu uopšte davala flašicu.Beba mora da se podstiče da doji.Ja sam sina štipkala,gurkala tih prvih mesec-dva dok je pokušavao da spava na sisi.Posle nije bilo
problema.Mariya ne unosi nemir u redove,hahaha.Taman smo Anu ubedili da neće još 2 nedeljeuser posted image .Kad pominjete to ne spavanje ja samo molim
Boga da moj beban liči na sestru.To je bilo uživanje.Sa 2 meseca se posle kupanja i sisanja u 21h budila u 23h da sisa pa tek u 6h ujutro.Nikada nije
bila prehladjena,bolesna.I takva je dan danas.Sin mi je bio KATASTROFA!Mada mislim da smo i mi za to bili delom krivi.Prvo dete,neiskustvo.Ma strašno.A N je
bila andjeo za odgoj.Micina m nadji na netu masku sa medom recept..super je

< Poruku je uredio krin 40 -- 7.4.2017 7:14:24 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
7.4.2017 8:12:23   
AnaAna1
Dobro jutro drugarice, jos smo tuuu, necete nas uskoro isterati user posted image hehehe

ja vise ne znam da li sam nocas sanjala ili sam imala tu i tamo stezanje stomaka u snu, vise nista ne znam... ali taman me muz ubedio da odem danas prepodne do porodilista posto je moj dr tamo cisto da me pogleda da znamo na cemu smo, i evo od jutros nema ni onih menstrualnih bolova od sinoc, ni braon sekreta ni nista... a sinoc me bolelo bas tamo gde je pubicna kost u talasima... kao neke slabe kontrakcijice.... ne znam ni ja da li da odem da me pogleda ili da sedim kuci i cekam...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
7.4.2017 8:49:19   
vocicana
AnaAna1 ja sam pre neki dan privatno prvo pitala, posto sam izlistala teme da se nisi mozda porodila, bila sam pocela da radim, pa nista upratila nisam. Tako krece uvod u savrseni prirodni porodjaj, bravo! Bolove verovatno neces imati neke spec u toku dana, tako je kod mene bilo. Kod mene su kontrakcije, nepravilne bile prisutne ujutru, menstrualni bolovi, prvo nekih 15 min posle duze i duze, da bi dva tri dana pred porodjaj vec mislila da moje dete nece napolje, ali sam se presla. Identicno kao kod tebe, ali nisam imala taj braon iscedak, sluzni cep mi je ispadao nekih 5 dana, dve nedelje pred porodjaj.
Navijam da se ti i beba kao najskladniji tim sto pre utrenirate i da sve bude u savsenom redu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here