|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 8:46:54   
Ivanka 75
Big Mum, to se zove inkluzija. Ideja inkluzije je da se dete ne izdvaja od ostale dece i da će u društvu brže napredovati.
Ostalo je stvar ličnog mišljenja.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 8:54:09   
branki*
big mum,ne shvatam te ja krivo...i ja radim u skoli sa jedne strane,a sa druge strane imam sina koji ima poremecaj ponasanja(moze se svrstati u pervazivni razvojni poremecaj).
to kod tog decaka mi jako lici na autizam i verovatno jeste iz autisticnog spektra.
ono sto je zackoljica tu sad je ta da skole nemaju dovoljan broj djaka,a ministarstvo ih uslovljava odredjenim brojem ucenika , inace se gubi odeljenje,tako da je uvedena tzv inkluzija,odnosno posebno prilagodjen program deci sa posebnim potrebama kako bi mogli da idu u redovnu skolu uz asistenta.jedno takvo dete na papiru se racuna kao 2 ili 3 ucenika,tako da seodrzava odeljenje.mada je ucitelju dosta tesko jer to dete ne moze da prati ni tu prilagodjenu nastavu,ako je takvo.ucitelji nisu ni obuceni da rade sa takvom decom,niti su ucili puno o tome,tako da ostaje na tome da se sami edukuju oko takve dece.
ono sto treba da se uradi jeste da tim pravilno proceni i oceni dete i vidi..ako je ono granicni slucaj,onda ce uz prilagodjeni program zaista imati koristi od redovne skole i druzenja se decom tipicnog razvoja i zaista ce napredovati.ako je dete jako nisko u tom autisticnom spektru,nece biti vajde od redovne skole i mnogo ce mu vise koristiti da ide u skolu gde su deca sa posebnim potrebama i gde su defektolozi i logopedi i psiholozi i individualan rad sa njima.
ono sto se desava jeste i to da nekad roditelji insistiraju da im dete ide u redovnu skolu jer ne mogu da prihvate problem svog deteta i cinjenicu da mu treba posebna skola.

< Poruku je uredio branki RR -- 11.9.2014 8:57:14 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 8:59:07   
superm
Homeopata kod koje vodim decu zbog jacanja imuniteta kaze da je moguce cak izleciti autizam homeopatijom. Mozda treba da probate, ne moze da naskodi a mozda pomogne.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:00:14   
little_one

IZVORNA PORUKA: big mum


Ne znam kako je dijete sa takvim poremećajem moglo da bude upisano u redovnu nastavu.


Zato sto nase skolstvo podrzava inkluzivnu nastavu. Djeca obicno idu na procjenu, i ako se utvrdi da moze da ucestvuje u normalnom nastavnom procesu, odobrava se inkluzivna nastava, sto meni licno, kao prosvetaru, ne smeta jer djeca se uce kako da funkcionisu u normalnom svijetu bez obzira na postignuca u skoli, a ne izoluju se kao "otpad drustva" da tako kazem, jer upravo tako se nekad radilo sa takvom djecom. Svaka skola je imala specijalna odjeljenja. Mnoge moje kolege se bune protiv takvog sistema ali meni licno ne smeta. Radila sam sa vise djece sa posebnim potrebama, pa cak i sa "nasilnom" djecom i uz pomoc psihologa se lakse prebrode sve teskoce. Meni bi licno smetalo da mi neko izoluje dijete samo zato sto ima teskoca u ucenju i ponasanju, radije bih da se ukljuci u nastavni proces i da koliko toliko nauci da prihvata i da bude prihvaceno onakvo kakvo jeste a ne etiketirano za citav zivot kao dijete sa poteskocama.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:05:34   
big mum

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Big Mum, to se zove inkluzija. Ideja inkluzije je da se dete ne izdvaja od ostale dece i da će u društvu brže napredovati.
Ostalo je stvar ličnog mišljenja.


Opet kažen nebih da me neko pogrešno shvati da mislim da djecu sa posebnim potrebama treba izolovati.O tome nema ni riječi zaista.Nego imam utisak da se taj dječak pati jer nerazumije gradivo.
A mojoj Sofii nesmeta dječak kao ličnost već to što ih non stop ometa.Pokušavam to da joj objasnim i ona to donekle razumije.Jer je sa njom u vrtić išao dječak sa posebnim potrebama sa koji su sva djeca imala odličan odnos.Kažem i treba da bude tako,djeca treba da se upoznavaju sa svima ma ko oni bili i kakvog zdravstvenog stanja bili..TReba da znaju da nisu svi ljudi savršenog zd.stanja i da postoje neko malo drugačiji od njih.
Opet kažem samo mi je je žao tog dječaka jer imam utisak da mu to sve jako teško pada, ništa drugo.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:14:08   
big mum

IZVORNA PORUKA: branki RR

big mum,ne shvatam te ja krivo...i ja radim u skoli sa jedne strane,a sa druge strane imam sina koji ima poremecaj ponasanja(moze se svrstati u pervazivni razvojni poremecaj).
to kod tog decaka mi jako lici na autizam i verovatno jeste iz autisticnog spektra.
ono sto je zackoljica tu sad je ta da skole nemaju dovoljan broj djaka,a ministarstvo ih uslovljava odredjenim brojem ucenika , inace se gubi odeljenje,tako da je uvedena tzv inkluzija,odnosno posebno prilagodjen program deci sa posebnim potrebama kako bi mogli da idu u redovnu skolu uz asistenta.jedno takvo dete na papiru se racuna kao 2 ili 3 ucenika,tako da seodrzava odeljenje.mada je ucitelju dosta tesko jer to dete ne moze da prati ni tu prilagodjenu nastavu,ako je takvo.ucitelji nisu ni obuceni da rade sa takvom decom,niti su ucili puno o tome,tako da ostaje na tome da se sami edukuju oko takve dece.
ono sto treba da se uradi jeste da tim pravilno proceni i oceni dete i vidi..ako je ono granicni slucaj,onda ce uz prilagodjeni program zaista imati koristi od redovne skole i druzenja se decom tipicnog razvoja i zaista ce napredovati.ako je dete jako nisko u tom autisticnom spektru,nece biti vajde od redovne skole i mnogo ce mu vise koristiti da ide u skolu gde su deca sa posebnim potrebama i gde su defektolozi i logopedi i psiholozi i individualan rad sa njima.
ono sto se desava jeste i to da nekad roditelji insistiraju da im dete ide u redovnu skolu jer ne mogu da prihvate problem svog deteta i cinjenicu da mu treba posebna skola.



E u tome i jeste problem ovaj dječak nije prošao procjenu i tako da su sad ni na nebu ni na zemlji.Opet kažem žao mi je djeteta user posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:18:41   
milicicak

IZVORNA PORUKA: big mum

Ne znam kako je dijete sa takvim poremećajem moglo da bude upisano u redovnu nastavu.
Šta vi mislite o tomeuser posted image


Ja o ovome bas imam podeljeno misljenje, u stvari mislim da sve treba resavati od slucaja do slucaja. Inkluzija je dobar koncept ako ima realne osnove da se izvede. Imala sam iskustvo sa dve razlicite skole i dvoje dece sa smetnjama u razvoju.
Jedno je pozitivno: dete je bilo u stanju da bez ometanja drugova preti nastavu, moglo je uz podsticaj i specijalne zadatke da zadovolji minimum znanja za prelaznu ocenu, ali mislim da bi u nastavnom smislu napredovala mnogo vise da je isla u specijalno odeljenje. Druga stvar je sto joj je iskustvo skolovanja sa drugom decom neverovatno pomoglo da se socijalizuje i uklopi u drustvo pa mislim da je u ovom slucaju inkluzija bila pun pogodak. Naravno da dosta zavisi od roditelja, oni su bili aktivni u radu sa skolskim psihologom, nastavnicima, razrednim staresinom ali i samim detetom. Uvek su se interesovali za njene rezultate, dolazili ako im nesto nije bilo jasno, pomagali joj da resi zadatke, nikad napadno i nadobudno, bas su se trudili da imaju korektan odnos sa svima.
Drugo je negativno, dete je konstantno ometalo nastavu, narocito na poslednjim casovima, nije pokazivalo zelju ni da uz poseban podsticaj ucestvuje u radu na casu, ali nije ni pokazivalo zelju da se druzi sa drugovima iz odeljenja, tako da mislim da je ovde inkluzija zakazala. Naravno, opet ima dosta i do roditelja, mislim da su u ovom slucaju roditelji dosta smetnji napravili psihologu i nastavnicima zbog odbijanja da prihvate da dete ima realnan problem koji moze da se prevazidje uz dosta zajednickog rada i truda.
Opet, ponavljam, inkluzija je dobar koncept ali njena uspesnost zavisi od slucaja do slucaja i zaista je neophodno da strucan tim proceni dete pre nego sto dete krene u taj proces.
Branki, Boza je super user posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:21:22   
branki*
big mum,pretpostavljala sam da je tako.ili da je tim ofrlje ,nazalost,odradio svoj posao kao i puno puta do sad.problem je jos i taj sto neki gradovi npr nemaju adekvatne skole za decu sa poteskocama u razvoju gde bi se pravilno radilo sa njima,pa ih stave u redovnu skolu,jer smatraju da je bolje i to,nego da sedi izolovan kod kuce.ti objasni svojoj devojcici,kao sto verujem da jesi,da on nije kriv,i da ne radi to namerno,nego jednostavno ima nekad potrebu da se tako ponasa i da mora tako da uradi.
ja poznajem decaka od 10 godina,zivi u nekoj zabiti pored novog pazara,on je skolski primer autizma.on ide u redovnu skolu u selu pored novog pazara,jer je to jedina skola u okolini.on nema maltene nikakvu vajdu od toga jer mu je asistent majka,koja zena nije skolovana za to,ucitelj nema pojma o pervazivnim poremecajima,i on samo tamo sedi oko 2 sata i zvlja nesto ili se set_ka po ucionici ili trci.to je sve.i to radi evo vec 4 godine skoro.

hvala,milicicakuser posted image i bas mi je milo zbog ovog prvog slucaja i ove devojcice,puno mi je srce kad procitam da je neko bas napredovao i da se polako izvlaci iz ovoga.

< Poruku je uredio branki RR -- 11.9.2014 9:25:11 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:22:25   
little_one

IZVORNA PORUKA: big mum

E u tome i jeste problem ovaj dječak nije prošao procjenu i tako da su sad ni na nebu ni na zemlji.Opet kažem žao mi je djeteta user posted image


Ono koliko sam ja upucena, nekategorisano dijete ne moze da dobije asistenta u nastavi, ministarstvo odobrava asistenta na osnovu procjene.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 9:54:38   
big mum
IZVORNA PORUKA: little_one

Ono koliko sam ja upucena, nekategorisano dijete ne moze da dobije asistenta u nastavi, ministarstvo odobrava asistenta na osnovu procjene.



Tog asistenta ne plaća ministarstvo već roditelji a ovo znam jer sam igrom slučaja dok sam prezuvala Sofi, stajala kraj oca i asistenta i otac je rekao asistentu "Danas sam ti uplatio platu a komisija će izaći za mj.dana pa ćemo vidjeti"
U našem gradu postoji 2 odjelenja(u sklopu OŠ) i dnevni centar za djecu sa posebnim potrebama.

Branki to je najvjerovatnije ono šta si ti napisala da je djete upisano da se popuni broj djece pa će kasnije vidjeti šta dalje.
Nisam prosvetar i prvi put se susrećem sa pojmom inkluzije.I ako redovna nastava može pomoći djetetu da bolje napreduje naravno da to podržavam ali ako komisija odredi da bi taj program mogao pomoći djetetu.
Nadam se da će tvoj Boža dosta napredovati do škole i to vam želim od sveg srca.
Da Sofiji sam objasnila da je taj dječak kao onaj dječak sa pp koji je išao sa njima u vrtić te da je on malo drugačiji od njih i da se ne ljute na njega ih ometa.

Drago mi je kad pročitam postove kao što je napisala milicicak i vidim da ovaj način nastave pomaže djeci.

Lijepo je vidjeti ovoliko mišljenja na ovu temu i hvala Vam na tome.

< Poruku je uredio big mum -- 11.9.2014 9:59:03 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 10:05:12   
branki*
hvala,bigmum,iskreno se nadam i ja da cemo stici nekuduser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 10:40:04   
branki*

IZVORNA PORUKA: milicicak




Ja o ovome bas imam podeljeno misljenje, u stvari mislim da sve treba resavati od slucaja do slucaja. Inkluzija je dobar koncept ako ima realne osnove da se izvede.
Opet, ponavljam, inkluzija je dobar koncept ali njena uspesnost zavisi od slucaja do slucaja i zaista je neophodno da strucan tim proceni dete pre nego sto dete krene u taj proces.
Branki, Boza je super user posted image

da..tako je.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 10:49:06   
Torbica
Ja sam ubedjena da ce Boza ovim tempom do skole biti kao i svi vrsnjaci. Bez zelje da podilazim, zaista to mislim. user posted image
Pa pogledajte samo kako je lepo krenuo vrtic!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 11:15:24   
big mum
IZVORNA PORUKA: Torbica

Ja sam ubedjena da ce Boza ovim tempom do skole biti kao i svi vrsnjaci. Bez zelje da podilazim, zaista to mislim. user posted image
Pa pogledajte samo kako je lepo krenuo vrtic!



Potpisujemuser posted image
Iako se čini da su to mali koraci Boža je dosta napredovao.Boža ima divne roditelje koji u njega ulažu puno ljubavi.On je jedna pametnica koju treba samo malo pogurati.


IZVORNA PORUKA: milicicak




Ja o ovome bas imam podeljeno misljenje, u stvari mislim da sve treba resavati od slucaja do slucaja. Inkluzija je dobar koncept ako ima realne osnove da se izvede.
Opet, ponavljam, inkluzija je dobar koncept ali njena uspesnost zavisi od slucaja do slucaja i zaista je neophodno da strucan tim proceni dete pre nego sto dete krene u taj proces.


Hvala ti na ovom odgovoru, iz njega sam dosta naučilauser posted image

< Poruku je uredio big mum -- 11.9.2014 11:16:20 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 11:20:48   
branki*
hvala,torbiuser posted image
hvala,bigmumuser posted image
mi cemo dati sve od sebe i dajemo,kao sto verujem da bi svaki roditelj za svoje dete cinio..napretka ima,nije da ga nema,jeste da je sve sporo jako...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Autizam kod dece
11.9.2014 17:59:55   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: big mum


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Big Mum, to se zove inkluzija. Ideja inkluzije je da se dete ne izdvaja od ostale dece i da će u društvu brže napredovati.
Ostalo je stvar ličnog mišljenja.


Opet kažen nebih da me neko pogrešno shvati da mislim da djecu sa posebnim potrebama treba izolovati.O tome nema ni riječi zaista.Nego imam utisak da se taj dječak pati jer nerazumije gradivo.



Veruj mi da te nisam uopste pogresno shvatila. Ja u jednoj grupi imam hiperaktivno dete koje me izvodi iz takta da mi dodje da iskočim kroz prozor, tako da razumem tvoju zabrinutost kao roditelja.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Autizam kod dece
16.9.2014 20:41:38   
big mum
IZVORNA PORUKA: big mum

U Sofiin razred ide dječak sa posebnim potrebama,ne znam da li je autist.Dječak ne priča i kad mu nešto nije po volji vrišti.Ustaje, hoda ,ruši dječije knjige,baca pribor.Ima asistenta koji je sa njim cijelo vrijeme.


Nije mi jasno zašto njegovi roditelji toliko forsiraju da dijete prati redovnu nastavu kad on to zaista nije u mogućnosti.Ne bih da me neko pogrešno shvati ,meni je zaista žao zbog cijele situacije u kojoj se našla dječakova porodica i ne mogu ni zamisliti koliko im je teško da se izbore sa situacijom.




IZVORNA PORUKA: branki RR


ono sto se desava jeste i to da nekad roditelji insistiraju da im dete ide u redovnu skolu jer ne mogu da prihvate problem svog deteta i cinjenicu da mu treba posebna skola.


Upravo ovo se desilo.
Juče sam pričla sa drugaricom koj je defektolog i poznat joj je slučaj tog dječaka.Kaže da po njenom mišljenju dječak nije sposoban za inkluzivnu nastavu
I da nije izvršena kategorizacija jer roditelji to ne žele,a ono što je rekao da će izaći komisija je samo navlakuša za ostale roditelje.user posted image Oni smatraju da za tim nema potrebe jer je po njima on zdravo dijete.
Po mjestu stanovanja pripadaju centralnoj školi koja ima 2 odjeljenja za djecu sa posebnim potrebama ali da ga namjerno nisu tamo htjeli upisati jer bi automatski bio prebačen tamo.

Nadasve mi je žao tog dječaka jer ispašta zbog činjenice da njegov otac ne može da prihvati njegovo stanje.

< Poruku je uredio big mum -- 16.9.2014 20:42:12 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Autizam kod dece
16.9.2014 20:46:30   
Torbica
Sramota da roditelji po svaku cenu tako.... samo, pre ili kasnije morace u specijalnu skolu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Autizam kod dece
16.9.2014 21:01:27   
big mum

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sramota da roditelji po svaku cenu tako.... samo, pre ili kasnije morace u specijalnu skolu.



Da sramota je da prvenstveno njegovo rođeno dijete pa onda i sva druga djeca u razredu ispaštaju jer ponekad nemogu da prate nastavu.
Da dodam da to se krije jer učiteljica na roditeljskom sastanku nije obavjestila ostale roditelje da sa njihovom djecom ide dječak sa PP.



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Autizam kod dece
16.9.2014 21:13:10   
branki*
uffffuser posted image ...da,sto rece torbi,pre ili kasnije,morace u skolu za decu sa posebnim potrebama...zao mi tih roditelja,zao mi deteta,aađli,stvarno ne doprinose nista da detetu bude bolje time sto ide u redovnu skolu,ako zaista,zaista nije za inkluzivnu nastavu.vise bi napredovao u drugoj skoli gde je odeljenje za decu sa pp.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Autizam kod dece
18.9.2014 14:31:16   
Peace*
Pročitala sam text, pa mi se nekako dopao. KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Autizam kod dece
18.9.2014 15:59:04   
branki*
da i ja sam ga procitala...sve je tacno i istina kako je opisao nase dr i institucije.dr rudic kog hvali je divan covek i strucnjak,vec sam ga spominjala i boza ide kod njega.a,za ovu poluprivatnu ordinaciju gde decu samo kljukaju suplementima i salju uzorke mokrace i krvi za usa isto je sve tacno,gomile novca roditelji dadose,a rezultata nema,bar ne onakvog kakav doticna dr propagira.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Autizam kod dece
3.10.2014 19:05:29   
vikiveki
Evo mene opet na ovoj temi...pisala sam i pre jer sam na poslu viđala decu i malo vremena imala prilike i da ih čuvam.E od ove godine ,tačnije od pre tri nedelje ,prvi put u svojoj grupi u vrtiću imam dete koje ispoljava sve one simptome i ponašanje koje je karakteristično za autističnu decu,ali roditelji o tome i ne razmišljaju i drže se toga da je njihovo dete samo malo više nemirnouser posted image Da ne govorim o tome kakko su se ponašali na upisu tj. pošto u našem objektu nije bilo mesta pristali su da idu u drugi ponuđeni objekat ,a onda kada su tamo krenuli na sve načine su,,kopali,, da se upišu kod nas na već prepunu grupu koja je trebalo da bude starija grupa, ali je zbog nekih drugih roditelja koji usput budi rečeno i ne rade,i silnih urgencija,postala mešovita grupa.Tako da mi sada na grupi imamo 33 dece i to jedno dete koje još nema dijagnozu,ali koje je očigledno autistično.
Ja na sve načine nastojim da pomognem tom dečaku,ali ruke su nam vezane kada roditelji uporno odbijaju bilo kakav razgovor na tu temuuser posted image kao da ne shvataju da oni najviše i najbolje mogu pomoći svom detetu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Autizam kod dece
3.10.2014 19:27:54   
17 joka
Branki, ja nisam znala da imate problem, moja kuma je defektolog i tako citajuci pricah sa njom, o ovome sto si ti pisala kaze da ide nabolje da je to super , budite uporni vredece

i cvrsto verujem da ce se sve popraviti

jedva cekam da pises kad se vratite iz BG , puno vas user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Autizam kod dece
3.10.2014 20:32:34   
branki*
vikiveki,koliko godina ima decak?kako se ponasa?sta radi,kako se igra,da li govori?zar roditeljima bas nista nije cudno vezano za njega?

joko,draga,hvala ti puno na lepim recimauser posted image znace.
da u ponedeljak idemo za bgd bas kod dr rudica i ostalih,pa cemo videti kako im se cini i sta kazu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here