|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 10:51:04   
Zemunka85
Bravo Krin, tako treba!
Neka i porodjaj prodje kao cela trudnoca - savrseno, javljaj se mislimo na vaaas user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 11:35:10   
krin 40
Hvala devojke..evo krećemo za petnaestak minuta.Javljam razvoj situacije😃Drzite palceve da odreagujem na indukciju i da se danas raskrstim.Kiss❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 31.5.2017 11:36:54 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 11:45:41   
MasnaMasnica
Krinn sreecnoo! Neka bude neki minut posle ponoci😃😉.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 12:29:31   
Ana RR
Ajde Krin, bilo je i krajnje vreme user posted image navijamo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 12:34:16   
Anck Su Nmaun
Krin navijamoooooo user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 13:43:54   
Bunnyca
Krin bice to nocasuser posted image , ocekujemo Dusana

Zemunka, kakav je OGTT?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 20:21:42   
Zemunka85
Zeeenske, di ste? Nigde nikog! Krin mi se nije javljala, a vaaaaamaaa?

Ja sam jutros bila po rez OGTT testa. Ovakvi su (100gr glukoze):
0 - 4,7
60 - 8,7
120 - 6,1
180 - 4,7
koliko vidim nije strasno. DR iz DZ nije hteo puno da kaze, samo da je malo poviseno i da ce mi moj DR (misleci kod kog vodim trudnocu) vrv dati dijetu.

Onda sam u 7 imala UZ, premrla sam! Ali po 1000 put kazem, moj doca je CAR! Podrska, pozitiva, glas razuma!
On kaze da je sve ok. Pratio je zeludac i kako se puni - bas ono sto je Micina pricala.
Kaze zeludac je OK, besika isto, OGTT isto. Jesam dobila dijetu, ali nista striktno. Da idem na more i da me bole usi za sve, da uzivam, on bi prvi rekao da nesto nije OK.
Kada je sve ok (svi organi i Dabl, koji je meni bukvalno savrsen - i hormoni i nuhalni), on ne bi dalje trazio uzorak, jer postoje zene kod kojih se nikada ne sazna uzrok.
Bitno da se smanjila, bila je 225, sada je 180, on je cak u izvestaju napisao "normalna kolicina plodove vode".
Taaako ga volim, tako te napuni pozitivom i osecajem da nista ne moze da krene po zlu. Iskreno uopste mi se ne svidja stav proslog DR koji mi je vec objasnio o anomalijana zeludca i jednjaka, uzas!
Opreznost OK, ali po tim UZ je toliko sve "moze a ne mora .." da msm da nema potreba da prvu paniciti.

Eto zenske, bas sam happy. user posted image

Grlisa user posted image

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 20:37:31   
MicinaMama
Zemunka super!Pretpostavila sam da ce sve biti super!user posted image

Ja sam panicila kao niko kada je meni ona glupa babica rekla za zeludac.Kao sto ti kazes ima ih svakakvih i ja volim pozitivne doktore.

Sta nam je sa krin,kako li ona napreduje!?

Mene noge bole koliko su otekle isto kao i u drugoj trudnoci.Cak me i bole sve zbog ovih vrucina,svaki dan je po 30°

Ja se radovala kisi a nije ni kap pala,valjda ce prekosutra malo zapadati i da malo zahladi.Ne poradja mi se po ovoj vrucini.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 21:25:58   
Maslacak15
pozdrav trudnice!

Zemunka ja bas i ne znam zasto si ti dobila dijetu niti sta je tu poviseno. To je po meni najnormalniji OGTT nalaz koji moze da postoji. Sve je vise nego po PSu. Da sam na tvom mestu ja bi se castila nutelomuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 21:32:55   
Zemunka85
Maslacak, imam visak plodove vode. Kao uzrok su mi naveli ili losa ishrana, ili anomalije ploda. Na UZ je sa plodom svaki pit sve ok, pa vrv jer ostaje ovaj drugi znak razlog. Ja sam 3 nedelje bec na redukovanoj ishrani AFI je pao sa 225, na 180, sto kazu da moze biti zbog toga sto vodim racuna sta jedem. Pa mi nije tesko 😜

Aaaaaaaaa javila se kriiin aaaaaaaaaa evo kopiram

evo sad me prebacili u sobu:) u tri ukljucili indukciju.porodila se u petnaest do sedam!!Beban 3400 52 dugacaj kiss!!

Cestitaaaaaaam jos jednom!!! Neka vas samo sreca i zdravlje pratee!!! Otvarajte teme, pij te, veselite se...iiii otvorite temuuu ja sam sa moba!!!

Oleeee, Micinaaa sledeca si 😜

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 31.5.2017 21:35:35 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 21:43:18   
MicinaMama
Krin cestitam ti od srca na sincicu,da bude ziv i zdrav i jak kao i mama!Tebi brz oporavak!!!user posted image


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Oleeee, Micinaaa sledeca si 😜


Zemunka ne podsecaj me hahahah...user posted image


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 21:55:17   
Maslacak15
Krin cestitamuser posted image user posted image user posted image Bebac dobrodosao.

Zemunka ja nebih rekla da je taj AFI od secera jel ko sto rekoh tvoj odgovor na stimulaciju deluje odlicno a takve stvari se ne menjaju dobrom ishranom za 5 dana. To moze da pomogne kod zena koje nemaju dobar odgovor pa onda strogom dijetom dovedu secer u krvi u red.

Ako cemo iskreno ja i u taj njihov AFI ne verujem previse tj mislim da ih je malo u stanju da to izmeri kako treba. Posto mere se nekakvi dzepovi plodove vode, pa sve to zavisi od polozaja bebe, zenine gradje itd. Samo ti uzivaj....

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 22:36:40   
WhiteSnow
Krin cedtitam user posted image neka je sa srecom!

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 22:40:37   
Bunnyca
Krin sve cestitke, bas je sve bilo brzo, odlicnoooooouser posted image

Zemunka OGTT ti je idealan, dijeta cisto zbog sebe, da se lakse osecas, ali nemoj da brines zbog plodove vode.

Micina ja sam uzasno otekla, samo noge i stopala doduse, uvece je najgore, ujutru bude super, a u setnju ne vredi vise da idem pre podne samo posle 19h funkcionisem, kad malo zahladi.Jaooo sada ces i ti
user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
31.5.2017 23:14:05   
Skockica
E super krin kao da sam osetila da si se porodila pa sam dosla da virnem. Cestitam od srca, nek je momcic ziv i zdrav.
Kiss za ostale trudnjace, ja imam nekih zdr problema javicu se kad sve to prodje. Bebac je dobro malo prehladjen ali i to prolazi...

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
1.6.2017 2:41:02   
Zemunka85
Maslacak, hvala na savetima i ohrabranju. Koliko znam ti si velikim delom iz struke, pa eto i ti u nesto sumnjas, a ja, iskreno, mnogo sumnjam u svasta nesto. Tako da, svakako ti ubaci crv sumnje svaki los komentar, ali za sve cekam sledeci, da bih bilo sta potvrdila, ili ne. Kazu oni svasta, pogrese cesto ... ne znam .. bebu procene i za +-500gr pogresno .. tako da, sumnja u tacnost procena uvek postoji.

Kada sam na 4d UZ saznala za sve to, DR me je seo i (obzirom da je zeludac bio "blago smanjen", a izgleda se radilo o banalnosti - da dete nije pilo vode) i pricao mi o anomalijama zeludca, sta to sve sa sobom nosi. Ili da jedem previse slatkog. Sto jeste istina. Ta dva razloga naveo je kao uzrok povisene plodove vode. U takvim trenucima zelela sam da uradim sve sto je do mene da probam da "popravim stvari" a to je da redukujem isharnu, jer mi je "na golo" (bez OGTT testa) rekao "ni gram slatkog". Od tad je proslo mesec dana i sada, kada sam videla da mogu i sto je najvaznije, da mi prija - kao sto sam pisala - nastavicu, uz povremene ispade. Jer nemam kiseline - kao pre i kilaza mi je super, obzirom da bas kvasam u trudnoci. Taman sam se usemila, tako da cu nastaviti ovim tempom ne zbog losih rez, nego sebe. Dijeta je neka "1800 kalorija", nzm sta to znaci - mozda govori o nekoj "slaboj dijeti", ali kako je vec mesec dana moj meni daleko rigorozniji - ovo mi nece tesko pasti, jer bas svasta sme.
Kao sto rekoh, DR mi je rekao da se na moru opustim i jedem sta god pozelim, tako da sam i shvatila da nije nista strasno.

Ne znam sta to podrazumeva, ali polozaj ove bebe je katastrofa. To znam po reakcijama i komentarima oba DR tj jedina dva koja su me do sada gledali na UZ. Prosli je toliko puhtao zbog "loseg polozaja", nervirao se i znojio da je bukvalno bilo neprijatno. Moj doca je covek veseljak, ali i sam kaze da se beba "vezala u cvor" i da "nista od ruku ne vidi". Debelo se oznoje dok vide sve sto treba.

Dabl mi isto zagledaju zbog svega, ali iskreno, verujem da je i tu sve ok, jer su mi oba hormona u MOM bila skoro idealna - beta 1, a pap 1,3. NT mi je na 73mm bio 1,9. Pocetni rizik na osnovu godina 900 a korigovani za DS preko 11000, sto je za moje 32god bas super.

Tako da, kazem ti, optimista sam skroz, ali kada ti kazu da nasto nije ok, ne mozes da ne probas sve sto je do tebe.
Opet razmisljam - nista nije sigurnost, ali ja vodim jedan poprilicno zdrav zivot, u svakom smislu. Jedino sam sa slatkim izgleda preterivala, ali i taj poriv je dosao posle prvog porodjaja. Ovako sam poprilicno dosadna, disciplinovana i ocuvana user posted image
Tebi jos jednom hvala puno user posted image , znaci mi.

Bunny, hvala i tebi user posted image .

Krin mi ej napisala da svim zeli ovakav porodjaj, sto znaci da je sve proslo super.
Svaka cst toj zeni, tako je zenski, da ne kazem muski user posted image sve izgurala. Toliko ga jedva cekala i da se ratosilja drugog stanja i eto - sada su zajedno i maze se.

Hajde trudnjace, jos vas nekoliko da ispratim, pa da budem "glavna" user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
1.6.2017 8:33:33   
MicinaMama
Bunny razumem te 100% i meni ujutru bude lakse sto se tice otoka ali posle-uzas!

Evo moj stomak mi je danas u krilu,spustio seee...znaci jos malo i moja cura ce napolje.

Veceras joj tata kreci sobicu pa izgleda da ceka samo da joj sve doteramo pa da dodje u novo user posted image .

Do duse samo to je jos ostalo.

Jos i majcica da mi stigne za 9 dana pa da imam sa kim da kafenisem.Inace kafenisemo preko skype-auser posted image

Eto uskoro cu i ja da se porodim pa uz Boziju pomoc opet cu na RR za nekih 2 godine user posted image

U sustini uvek mi je i lepse i lakse voditi trudnocu uz vas zenice user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
1.6.2017 9:49:35   
Ana RR
Trudničice drage, ajmo u novi mesec klik

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 268
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here