|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 9:17:47   
krin 40
Jutro..Šta se radi?Išla sam jutros da dam krv za analizu na žuticu i briseve u Zavodu za javno zdravlje.Do sada sam radila briseve privatno.Ovo su rezultati za porodilište.

.Bila sam odlučna da ako udjem i vidim da je odvratno da ću izaći i neću vaditi bris.Bila sam pod utiskom one grozote koju je Ana opisala u Nišu.Prijatno sam se
iznenadila.Odvojeno je za trudnice,čisto..podnošljivo.Preživela sam.Ostaje sutra urin i KS.U četvrtak pored CTG-a konačno i ginekološki pregled kod mog
doce.Baš jedva čekam da vidim situaciju😃Danas 37 -ma nedelja❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 8.5.2017 9:20:53 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 9:47:03   
emicaa
Krin jeste li vec zakazali porodjaj?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 10:14:42   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: krin 40

Jutro..Šta se radi?Išla sam jutros da dam krv za analizu na žuticu i briseve u Zavodu za javno zdravlje.Do sada sam radila briseve privatno.Ovo su rezultati za porodilište.



Krin, a zašto moraju brisevi iz Zavoda za porodilište? Ja sam sve radila kod privatne dr, nisam nikad bila u Zavodu. Doduše, ja te analize pred porođaj nisam ni radila, nisu mi tražili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 10:39:49   
krin 40
Sada traže.Dr i ja dogovaramo porodjaj izmedju 22.5 i 24.5(kada bude dežuran).I on mi ne bi tražio.Ali ako npr krene neki raniji porodjaj kada on nije tu mora
taj nalaz za žuticu,krvna slika,urin,krvna grupa.E sad brisevi verovatno mogu i privatno ali imala sam uput u paketu pa sam svratila da vidim kako je kada sam
već tu😃.Skroz je ok.Emice..eto napisah,planiramo da me indukuje oko 22 gog😃 Videću stanje sada na pregledu,mada ne verujem da će moći pre.Nemam
nikakve bolove,simptome..po ceo dan sam u pokretu i u automobilu.Ništa.Kao da sam šesti a ne deveti

< Poruku je uredio krin 40 -- 8.5.2017 10:42:34 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 14:09:56   
Bejbili*
cao drage moje trudnice. nisam se javljala jer ovih dana slava bila pa radila dabl test i nikako nista da stignem. evo dobila sam rezultate dabla pa ako koja moze da mi kaze kakav mi je nalaz posto se ne razumijem u to.
beta 27,36mlU/ml na 4.5.2017-0,77mom
PaPpa 1805mlu/ml na 4.5.2017-0,67mom
NT 1,8mm(crl na 53mm):1,27mom
rizik za down 1:5840.nizak rizik
dobni rizik za down 1:854.
rizik za edwards-pantau 1:56520.nizak rizik.
saljem vam sve poljubce

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 14:32:18   
krin 40
Bejbili ok je.Imaš temu za double test😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 16:10:41   
emicaa
Krin jos malo i eto bebice.Proleti mi tvoja trudnoca user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 16:22:13   
IvanaSK RR
Bejbili, evo teme Klik
Krin, i meni je tvoja trudnoca proletela.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 16:36:00   
krin 40
E meni je trajala 100 godinauser posted image ..Šalim se..nije...šesti i sedmi su mi se otegli..osmi i ovo sada leti❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 17:00:11   
Bejbili*
e hvala Ivana vidim da ona tema i nije bas aktivna a ja nestrpljiva da mi neko kaze jel to dobar nalaz user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
8.5.2017 20:06:11   
Zemunka85
Di ste trudnjace user posted image .

Bejbi, ok je rez.
Nigde nikog.

Nama od sutra majstori - dole pravimo wc (nemamo sad), pregradjujemo sankom kuhinju i dnevnu sobu, gore lupamo wc (sklanjamo kadu), ogradjujemo dvoriste i pravimo ulaznu kapiju, nadkrivamo terasu i taaaako, veselo jedno 3 nedelje. Samo da odbranim diplomski pa neka radi ko sta hoce, ja odoh na more.
Moram nocas raditi, jer vec od sutra ne mogu a bas sam neozbiljna nisam tu odbranu lepo spremila.

Moji odose napolje, ja je vodila na balet, sve u svemu nista spec ....

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 7:26:25   
nikiteki
Dobro jutro trudnicice! Ja evo celu noc mucim muku sa dijarejom ,juce bila kod doktora kaze imam kontrakcije na prednjem zidu posteljice ,beba bas aktivna.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 8:24:37   
krin 40
Jutro..Niki jesi li otvorila bolovanje?Moraš da miruješ..Zemunka popodne se slabo javljamo.Bar ja.Nekako ujutro imam najviše vremena.Evo da se javnem,popijem kafu i odoh da spavam.Ustala sam baš rano.Davala krv i urin..duša mi spava.U 13h idem da izvlačim pramenove..to mi je smor.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 10:00:32   
MicinaMama
Dobar dan zene!

Ja se upravo vratila iz lab.Napokon sam dala urin za proteine.user posted image

Dobro sam se setila za mesec dana hahahha...Mada urin je onako svetlije zute boje pa pretpostavljam da je sada sve ok.Prosli put je bio mnogo taman.

Sutra imam rdv kod babice.Videcemo sta ce reci.

Pita mene zena na recepciji u lab:" da li ste doneli urin?" - reko: "jesam ali u besici" user posted image user posted image

Deca su mi u skoli pa bih mogla da prilegnem,sinoc sam se sva izmrcvarila.Mnogo me ledja bole.Ovaj moj stomak mi odvali ledja.Pukao mi display na tel. pa ne mogu da se slikam lepo da vam pokazem koliki smo sada.Imam deciji tablet,ali je grafika na njemu uzasna.Pokusacu da izvedem nesto.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 11:43:33   
krin 40
Micina m dobro si me podsetila da se i ja slikam.Sad sam ustala.Kada krenem kod frizera slikaću tibu😃.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 12:13:50   
Bunnyca
Danas je dan za analizeuser posted image
I ja sam davala krv za Hbs, za porodiliste i vaginalni bris, sledece nedelje krvna slika i urin i sto se mene tice dosta bockanja do porodjaja.
Sto se kontrakcija tice ja ih imam svaki dan nekoliko puta i to dosta jacih, ali brzo prodju, tako da znam da su to one lazne BH kontrakcije.

Bila sam i do apoteke,pokupovala sve sto mi treba za pre i posle porodjaja, uzela sam i kantarionovo ulje za medjicu, ne znam da li je neka od vas to masirala pre porodjaja, da probam da prodjem bez epiziotomije?
Kod mene u porodilistu je inace moguce da insistiras da ne vrse epiziotomiju, da te ne brijaju, ne klistiraju, da se porodis u kojem god polozaju hoces, cak i da muz prisustvuje, bez placanja

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 14:44:20   
MicinaMama
Nalazi su mi vec gotovi iiiii...kao sto sam i mislila!Hvala dragom Bogu sto nemam povisene proteine !user posted image Normalno je ispod 0.10 g/L a kod mene je 0.06 g/L.

Bas mi je drago!Samo sto me je danas uhvatila nekakva mucnina.

E super krin pa da vidimo pupane,ja sam uspela da se slikam ali mi nesto nije hteo slikomat da se otvori.Pokusacu ponovo.

Bunnyca ja mislima da nece da ti skodi da probas.Sve je bolje nego da te seckaj dole ili bar da smanjis mogucnost da ispucas puno.Ja sam pila maslinovo ulje sa D u trudnoci i nisam ni nabrecnula (sto bi se reklo).Sa M nisam nista ali su me isekliiiii....uzas.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 17:02:25   
krin 40
Bunnyce zar rezultati za porodilište ne smeju biti stariji od 3 nedelje?Ja sam oba puta sečena.Šta da se radi.Ništa mi ne fali.Bila sam skoro tri sata kod frizera.Da poludiš.Sredila i obrve.Sad jedem ananas..mmmm...❤i

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 18:47:31   
Bunnyca
Krin, to sam i ja mislila ali izgleda da se svuda radi drugacije.Meni je doktor dao sve upute i sve da zavrsim i da mu donesem do 22.05, kada idem na CTG.
Ja kod frizera u subotu, a u nedelju slavimo cerkici rodj

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 20:50:16   
MicinaMama
Ja se i ne friziram niti farbam kosu u toku trudnoce.Nemam zivce da cekam da mi sredi kosu,pa to sedenje kod frizera me ubi.Isla sam dok sam bila trudna sa Dunjom ma jedva sam izdrzala,htela sam da pobegnem sa stolice.

Farbam se inace sama ali izbegavam u trudnoci,ofarbacu se sada negde pred porod i to naravo bez blajhanja.Samo farba,mada lepo mi izvuce i farba plavu boju.Pa cak i u trudnoci sada.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
9.5.2017 22:27:38   
Zemunka85
Vece [sm=smiley31.gif

Jaoj kada vec pominjete frizera - ja imam frckavu kosu, jako zahvalnu i bukvalno sam 2 puta u zivotu bila kod frizra. Sada se bas dugo nisam sisala, ali sutra u 10 imam zakazano sisanje i peglanje, hocu moje da iznenadim za odbranu. Uuuuh kada biste znale koju tremu imam, jeste formalnost, ali drzite mi palceve, u 18h je. Spremila sam sta cu da obucem i naucila sve, kupila poklone i vodim L, mm i mamu, a kumovi nas cekaju ispred, pa cu posle da vodim na klopicu :D.

Inace nama su krenuli majstori i radovi, do mora ce da zavrse, jedva cekam, danas je bio opsti haos. I sutra ce .. i takooo 3nedelje aaaaa. Ali onda cemo malo da se smirimo, obecali smo svima, jer stalno nesto radimo. Prvo smo napravili donji nivo stana od zajednickih prostorija ispod. Pa terasu, koju nismo imali, pa od garaze garsonjeru aaahahah .. kada dodje bebac, mirujemo god dana - pa se selimo, to je plan user posted image

Otisla sam da ponavljam, ja nisam tremaros tj u takvim situacijama dam svoj maksimum, ali sada se bas osecam vaznom, pa me je strah user posted image

, mada me je pitao prosli put da li sam trudna, kaze "ova njegova" (nzm koja) se tako naduje kada jede ahaha tako da kapiram d ce biti ok :D

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 9:24:05   
krin 40
Zemunka držimo ti palčeve(mada je to stvarno formalnost i nama razloga za brigu😃).Ja ustala,pijem kaficu pa posle 11h da idem da prikupim rezultate ovih
analiza što sam radila juče i preključe.Micina m ja obožavam frizera.Ne pamtim kada sam oprala kosu kući,osim dok sam nosila kratku frizuru pre dve godine.
Nije mi teško samo me mrzelo da sedim zbog pramenova jer dugo traje.Imam jako gustu kosu i da je profi ne "prevuče preko četke" stvarno izgledam smešno.Inače salon je pored mog ulaza.Tu radi i manikir i pedikir i sredjuje obrve.Tu sam radila i anticelulit masažu.Ma sve mi blizu.Sutra ctg i ginekološki pregled konačno.Ne znam čemu se radujem kada sam gotovo sigurna da sam zatvorena skrozzz

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.5.2017 9:27:29 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 12:27:26   
zumbulcic
Cao moje drugrice. Evo uhvati slobodan trenutak da vam se javim. Kao sto znate porodila sam se 4.5. na carski i rodila zdravog djecaka od 3370g dugog 54cm. Iy bolnice sam izasla treci dan, tj u nedjelju. Ja se super osjecam, rana uopste ne boli sto ni sama ne mogu da vjerujem. Sve sama obavljam oko mog Dzenana. Uspostavili smo dojenje, mada ide teze jer ima ispod jezika zilicu pa mu je tesko sasnut ali zato ima silikonska bradavica koja nam je spas.
Malo imamo zute boje pa nam se spava i nastojimo ga odrzati budnog i sto vise da doji i izlagati ga svjetlosti.
Nadam se da ste mi vi sve dobro, zelim vam oporavak poslije porodaja kao sto je moj.
Nemojte zamjeriti sto nisam u toku sta ste pisale, prosto nemam vremena od ovog eskima. Svaka dva sata je na cici i dok sebe dovedem u red u toj pauzi nemam kad uletit na net.

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 16:27:03   
krin 40
Zumbule divno😃 Micina m okacila sam slikicu stomaka i pise ti tamo gde da postaviš😃 Drage moje uzela sam rezultate.Meni je bolje da se ODMAH PORODIM
.Kako odmiče trudnoća sve su gori a ja ništa ne osećam.Krva slika je teški užas.Hemoglobin 94!!Brisevi..patogenih bakt.nema ali dobila sam Kandidu 15 dana
pred porodjajuser posted image user posted image .Šta ću sad??? I kao jagoda na šlag malopre napipam hemoroid.Mila majko!!Ja to u životu imala nisam.Užasan
je.Dok sam se tuširala oset_im da me nešto "žulja".Još ne krvari i slično.Ali ODVRATAN JE NA DODIR.FUJ!!!Odmah sam sišla po Factu mast.Da li će pomoći?A za
Kandidu ću sutra videti kad odem kod dr na kontrolu.Čisto sumnjam da to mogu brzo da rešim.E da ne veruje čovek.Popizdela sam

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.5.2017 16:29:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,05/17 [chat]
10.5.2017 18:15:35   
Bunnyca
Zumbule, sad uzivajte kod kuce beban i tiuser posted image

Krin, mene to ceka sledece nedelje, kad dobijem rezultateuser posted image Za hemoroide meni su u apoteci dali flogocid i proslo je, ali se plasim da na porodjaju ne bude jos gore.
A za kandidu, ne znam sta da ti kazem osin canesten vaginaleta i daktanol kreme, mozda ima i nesto jace, nemam pojma.U svakom slucaju, probiotik isto i da izbaci slatko i testo bar do kraja, ona je gljivica koja buja i razmnozava se od toga.Sto se hemoglobina tice i ja ocekujem nagli pad, ali ne mogu sad pred kraj mnogo da uradim

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here