|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečiji stomatolog
21.3.2016 12:23:37   
Vrana10
Katidental ima posebni odjel sa rad sa djecom. preporucam da posjetite, il pogledate mogucnosti :)

< Poruku je uredio branki RR -- 21.3.2016 12:40:53 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dečiji stomatolog
21.3.2016 12:28:05   
nikiteki
Mi idemo kod zubara u vrtić za sada sam zadovoljna bas je fina bas danas imamo zakazano

(odgovor članu Vrana10)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dečiji stomatolog
21.3.2016 17:29:17   
IvanaSK RR
Mom sinu je jutros stavljena prva plomba user posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dečiji stomatolog
21.3.2016 20:37:57   
nikiteki
user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 21:54:13   
mila83
Mi moramo da pohvalimo nasu zubarku,kod koje idemo od februara.Naravno,privatno..Sa drzavnim bas nismo imali srece,niti je nesto preterano zainteresovana,i sve nesto na brzinu. Sad i D i M vodim kod ove zenice,i super je. Sve lepo objasni,pazljiva je i nasmejana,ohrabruje. I dobro radi. Idemo svi porodicno kod nje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 22:22:17   
Mala Elena
Bas me podseti da zakazem kontrolni pregled . Ne znam ni na koliko vremena treba da je vodim ? Bila je pre oko godinu dana...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 22:24:53   
mila83
Taman sad da odete na kontrolu.Bolje da ide ,da se navikne,a ne da joj to posle bude strano,jos ako dodje sa pokvarenim zubicem,moze povezati bol sa posetom zubaru,pa da joj bas bude odbojno.
Mi smo to uvek nekako leti isli,kad je raspust i ne ide u vrtic...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 22:27:26   
Mala Elena
Hocu, totalno sam zaboravila, veruj da si me ti podsetila ovom temom.
Inace pere zubice, za sada ne pravilno ali opere delimicno dobro. Valjda nece biti problema...pritom sam zaboravila kako se stomatolog preziva user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 23:44:22   
dunja RR
Mi ćemo morati (možda) da isturpijamo malo keca, jer ga je pre neke 2 nedelje malo okrnjio pri padu. J se samo nadam da ga nije nabio i presekao živac, kažu da 6 meseci treba pratiti zub, ako krene da žuti i sivi, živac je stradao. A može biti posledica kasnije i po stalan zub (da ima fleke). Preostaje samo čekanje, jer lečenje ne postoji. Ja se nadam da živac nije stradao. A volela bih da mu malo isturpija, da ga ne seče po jeziku i usnama. Probaću prvo u DZ (bili smo pre neki dan, ali džaba, dr ni od korova, na kraju uzeh knjižicu i odosmo).

Inače, istripovah se pre neki dan da ima kvar na četvorci, posle skontah da je bila neka ljuspica, dobro je. Baš sam se bila smorila, pomislila sam da je garant od sisanja.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2016 0:25:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dečiji stomatolog
4.6.2016 23:57:28   
Mariya
Dunja,još uvek sisa?
I mi bismo trebali na kontrolu, baš dobro što ste podigle temuuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 0:24:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mariya

Dunja,još uvek sisa?


Jap

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 0:27:24   
Mariya
user posted image user posted image
A da imam onog smajlija što skida kapu i tog bi stvilauser posted image
Svaka čast dunja! Mali sisoljub user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 5.6.2016 0:28:06 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 19:04:12   
Anarunika
Uf zubar,vidiš te teme se ne set_ih .
Moj Aki je pre jedno dve godine imao nezgodu gde je bukvalno presekao jezik zubima koliko ih je nabio. Kečevi su naravno stradali, živac mrtav, jedan kec crn stoji evo već dve godine nikakao da ispadne.
Sreća pa imamo komšiju zubara sa kojim smo se odmah konsultovali i reekao je ad ne diramo ništa. Onda smo pre jedno godinu dana bili kod njega sa snimkom da vidi da mu nisu oštećene klice stalnih zuba i dobro je, nisu.
I sada skoro kada ga je video rekao je da ako mu uskoro ne ispadne zub da ga vadimo.
Za ostale preglede tu je zubar koji na šest meseci dolazi u vrtić i pregleda i iskona i Aruna. I svi zubi su im ok, čak ih i pohvale svaki put user posted image
Ja im takođe stalno pregledam zube i to sve mi je za sada dovoljno.
Inače od tog zubara u vrtiću smo dobili i potvrdu za upis u školu i nisam morala da gavodim u DZ.

< Poruku je uredio Anarunika -- 5.6.2016 19:05:23 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 19:36:12   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mariya

user posted image user posted image
A da imam onog smajlija što skida kapu i tog bi stvilauser posted image
Svaka čast dunja! Mali sisoljub user posted image



Daaaa, totalni sisoljub user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 19:37:28   
dunja RR
Anarunika, posle koliko od pada mu je pocrneo zub?

S pada na zube, imam paničan strah više.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dečiji stomatolog
5.6.2016 20:11:15   
Anarunika
Dunja , pocrneo mu je odmah,bukvalno posle dva tri dana. kada je spao otok odmah smo videli. ali on se baš stvarno mnoooogo nabio. Pa zamisli kada je zubima jezik presekao! Mislim on je posle tamneo i tamneo ali u roku od dva tri dana je promenio boju i znali smo da je gotov.
Sdećam se da je i moj brat kada smo bili klinci isto uradio samo u blažem obliku. On je imao možda godinu i po dana. Klizao se na nekoj nizbrdici na snegu ,prevrnuo se i nabio. Posle nije nikakvih problema imao.Mislim sa stalnim zubima, sve normalno.

< Poruku je uredio Anarunika -- 5.6.2016 20:13:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dečiji stomatolog
6.6.2016 13:47:19   
mila83
Moj D je sa 10 meseci nabio tek izasle gornje keceve nazad u vilicu,kada se prevrnuo u kolicima i tako nabio zube.Pocrnela mu je cela gornja vilica,od jacine udarca,valjda podliv. Zubici su posle ponovo izasli,ne stoje bas potpuno u ravni sa ostalima,da tako kazem ali nisu promenili boju. Pitala sam zubarku,misli da nije uticalo na pomeranje klica stalnih zuba jr je ta nezgoda bila u tako ranom uzrastu...Videcemo,evo jedan kec mu se klima sada.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dečiji stomatolog
6.6.2016 22:41:59   
Anarunika
Hehe Mila, i Dima stigao do klimanja zuba user posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dečiji stomatolog
6.6.2016 22:51:24   
Mala Elena
Dunja, i ja sam se jednom pre istripovala za taj karijes...user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dečiji stomatolog
6.6.2016 23:13:25   
Ana RR
Moje dete je ponosno jer mu je zubar pre neki dan rekao Svaka čast Marko, samo tako nastavi! (dolazi u vrtić a inače je to zubar kod kog porodično idemo). user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dečiji stomatolog
7.6.2016 11:51:41   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Hehe Mila, i Dima stigao do klimanja zuba user posted image user posted image


Kako je proletelo vreme..eto kakve stvari nas podsecaju na to..kao da je juce bio beba.

Ana RR,bravo za Marka ! i treba da je ponosan !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dečiji stomatolog
3.2.2017 9:28:39   
gorann
Cao svima,

Ne javljam se cesto na ove forume, vise ih gledam kad mi treba pomoc. Tako sam i dosao do ovog dela za zubare. Dete (upravo napunilo 3 godine) je pocelo da cesto stavlja ruke u usta, pa sam trazio preporuku za nekog dobrog decijeg zubara u Novom Sadu. Gledajuci ovaj forum, nasao sam da ljudi preporucuju dr Vida Djukic, koja ima privatnu ordinaciju u Novom Sadu (preporuke su na strani 4 ovog foruma). Po preporuci sa foruma sam otisao tamo, no moje iskustvo sa njom je daleko od pozitivnog, pa sam zeleo da to podelim i sa ostalima.

Otisli smo na prvi pregled i na tom pregledu doktorka je delovala dobro. Shvatala je da su deca mala, da se mora polako i strpljivo i generalno je delovala kao neko ko zna kako se radi sa decom. Obzirom da je dete imalo karijes, zakazali smo popravku za sledecu nedelju.

Na popravci, ja bi rekao da se dete ponasalo tipicno za nekog tog uzrasta. Imam i drugo dete (blizanci) koje je mnogo zivlje od cerke, i on bi bas pravio problem na pregledu. Znam kako se ponasa kod pedijatra, suta, bezi, trza se, pokusava da pobegne na sve nacine. Cerka je lezala mirno, ja sam je drzao, ali je sve vreme plakala i povremeno pokusavala da kaze nesto tipa "hocu kuci" i slicno. Naravno, to smeta zubaru u obavljanju svog posla, ali iskreno, ne znam sta drugo ocekivati od deteta koje je upravo napunilo 3 godine. Nije se bacala naokolo, sutala, vristala i ostalo sto cesto vidjam i kod sina i kod druge dece. Jednostavno je plakala, posto i inace ne voli da je diraju, a ovde su joj gurali tampone, instrumente i ostale stvari u usta. Sta da se radi, mali su, rekao bih da sam to i ocekivao.

No, gospodja Vida Djukic je non stop gubila kontrolu nad svojim ponasanjem. Svakih 10-15 sekundi je prekidala radi i zalila se: "Vidite, vidite sta radi! Samo jeca i place... zar ne shvata da hocu da joj pomognem?". Ne znam stvarno sta je ocekivala, da dete od tek napunjene 3 godine shvati da joj zubarka pomaze, i da sedi mirno i tiho? U vise momenata je bila pocela da vice na dete: "Prekini! Saradjuj! Prestani da places, nista te ne boli!" i slicne naredbe. Potom je cesto prekidala rad i zalila se sestri "evo vidi sta mi radi, non-stop mi jezikom sklanja instrumente i plombu koju postavim, ja ne znam sta da radim sa njom". Sestra je bila poprilicno mirna, po meni kakva i treba da bude, na komentare doktorice je smireno odgovarala sa "da, tipicno ponasanje za taj uzrast". Zbog svih tih prekidanja koje je doktorica pravila kako bi kukala i zalila se, popravka je trajala vise nego sto je trebalo, sto mi je i najvise smetalo. I sve vreme se zalila kako ona radi nemoguc posao, kako je sve ovo tesko i da ona evo pokusava da uradi nesto u nemogucim uslovima rada.

U svoj toj zbrci i nervozi, nisam ni sam znao sta da radim: da se pocnem i ja derati na tu doktorku? To bi samo produzilo celu stvar, kakva je nervozna bojao sam se da ne ostavi popravku na pola. Pokusavao sam da smirim dete sto vise, sto je izgleda dodatno nerviralo doktorku pa je i meni dobacivala "ma sta je smirujete, nije joj nista, nek place". U svakom slucaju, ni sad ne znam ni ja kako sam trebalo da reagujem, samo sam hteo da se to sto pre zavrsi, da ne maltretiramo dete duze nego sto je potrebno, a cinilo mi se da bi svadja bila samo kontraproduktivna.

Po meni, poseta zubaru za malu decu je svakako stresna i lekar tu mora biti veoma smiren i strpljiv. A kada popravka pocne, treba da se ponasa kao profesionalac, da sto brze odradi svoj posao najbolje sto moze. Dakle, skoncentrise se na posao, ako se plomba pomeri, stavi drugu sto pre, zavrsavaj posao sto je brze moguce i kraj. A kukanje, nerviranje i vikanje je nesto sto jedan deciji zubar sebi ne sme dopustiti.

Ne bih ulazio u to da li je ovo doktorici bio neki los dan, da li vise nema zivaca za decu ili nesto trece, jednostavno, ovakvo ponasanje je nedopustivo.

Takodje bih dodao da je i veoma skupa (8000 din za popravku), ne znam da li je i na to uticala nervoza ili je to normalan cenovnik.

U svakom slucaju, obzirom da sam tamo otisao po preporuci sa ovog foruma, hteo sam da ostavim i svoje iskustvo kako bih upozorio druge.

Pozdrav svima,
Goran



(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dečiji stomatolog
3.2.2017 10:10:36   
majared
Moje dete u maju puni cetiri godine. U septembru je bio prvi put kod zubara i sve je bilo ok. Pre neki dan smo bili ponovo jer smo primetili crne tackicu na jednom zubu, da bi nas zubarka slogirala sa informacijom da ima sest zuba za popravku. Nisam pametna kako ce da izdrzi kad mi u i zube jedva operem. Ne zna lepo da otvori usta, gura cetkicu jezikom. I zubarka nam je rekla da ga pripremimo jer je na ovom poslednjem pregledu poceo da place cim je seo u stolicu. Javljam se u utorak sa izvestajem da li smo preziveli.

(odgovor članu gorann)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dečiji stomatolog
3.2.2017 10:14:20   
branki*
goranne,bas mi je zaouser posted image pa,ona je deciji stomatolog,mora da se prilagodi detetu i da bude spremna na njihove reakcije.ja nisam imala nikakva iskustva,za sad je sve ok sto se tice zuba moje dece.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dečiji stomatolog
5.4.2017 2:01:07   
dunja RR
Drage mame, dajte mi molim vas na pp kontakt za dobrog dečijeg stomatologa u Beogradu. Samo da čujem još jedno mišljenje, a i da imamo nekog dobrog dr. za kasnije.
Sava je juče izbio 2-ojku i 3-ojku, klate se. Gornjeg keca je polomio prošle godine. Inače ima zdrave zube, nema kvarova, ali ove traume, više mi je muka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here