|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 13:28:46   
MasnaMasnica
Zemunka navikla je u vrticu,pa odspava,ne svaki dan ali danas je kisa nemamo kuda, pa je idealno za spavanje.

Sada pogledah tiker,jos 39 dana pa dvocifreno brojimo, plasi me ovo vreme kako brzo leti😮.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 3.7.2017 13:30:29 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 13:33:01   
degu
UM sad vidim za batu, divno stvarno, idealno.
Zumbulicu verujem ti. Ovaj moj malisa nije neki sisavac i non syop se vrpolji, ne moze s mirom da sisa. Teodora je vukla i vukla do besvesti, a zato je i guza bila velika, njena da se razumemo user posted image mamina je bila mala. A sad je obrnuto user posted image mada sto kaze vocicana, gledam ga u kreveticu, vec mi je popunio krevet, veliki decko. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 16:11:06   
MaRa94
Blago vama sto ste ostvarene kao mame. Jedva cekam da vam se pridruzim. Sreca moja pa ovo vreme brzo ide. ok trepnem jos malo pa na pola trudnoce sam. user posted image
Posle da izguram i drugi deo i eto bebice. Jos malo pa idem i na 4d. Jedva cekam da vidim bebicu moju malu. Kada je gledam na monitoru svaka misao mi stane, sve se zaustavi a ja se samo smejem. Ne mogu da verujem koja je to sreca. user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 16:14:48   
emicaa
MaRa cekaj jos malo,pa kad se na uz sve lijepo bude vidjelo i nosic i usta,cijeli lik.Srce zaigra svaki put i onda samo cekas trenutak da upoznas svoje zlato user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 16:42:11   
MasnaMasnica
Maro samo uzivaj,bas volim kada trudnice uzivaju,a ne kukaju;ja bih jos
10x bila trudna,bas volim ovo stanje!💓😍 moracu jos jednu devojcicu, zelja mi je da imam 3 cerke.
Kao juce da sam bila prvi put trudna,a moja Una od septembra predskolac,leti vreme.

Kada ides na na 4d, ja jedva cekam kraj jula i kontrolu . Jos sada ga osecam. Spremam stvarcice. Jos ime da smislim,tj.mmuser posted image zensko imam u rezervi,al dzabe mi.😂

Degu hvala,samo da su svi zivi i zdravi!💓

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 18:18:28   
Zemunka85
Ja verujem da to nema veze sa tim, ali meni su ove dve trudnoce toooootalno drugacije (decak VS devojcica), ali totalno basbasbas po svemu.
Taman sam htela da vas pitam, eto i to je drugacije - da li je moguce da beba nikada ne spava i da je stalno aktivna, ali staaalno user posted image .
Ne valja kad ne osetis bebu, tripujes, ali mene bogami i ovo zapita - Lara nije bila ovakva. Ja sam sada 30a nedelja, on non stop udara, ali non stop.
To su jaki udarci, izoblici stomak, uvek ga osetim i to basbas. Posteljica mi je na zadnjem zidu mozda i zato, ali uopste nzm kakvi su to pokreti bebe tj ne mogu da zamislim, tako nagli i silni, jel to ok? Msm kapiram ja da je sportista, al kad pre user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 18:54:04   
MasnaMasnica
Zemunka meni je Nora bila bubica u stomaku spavala celu noc budila sam se u 3 da gurkam stomak, da je mrdnem da vidim je li ziva,ali ona u 9 zaspi u 8 ujutru je budna ,mrdne , u 10h ujutru zaspi u 14h je budna,mrdne u 14h zaspi u 18h je budna,takvaa je i od kad se rodila isti tempo,to nisam verovala. All je Una bila 24 h nemirna i sada ne staje.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 19:19:00   
mamica 91
user posted image Kod mene opet drugacije, Una je bila haos nemirna u stomaku, a kad se rodila, beba za poželeti od 12 uveče do 8 ujutro je spavala. A Vasilije je u stomaku bio mirnica, samo je stalno štuckao, ali zato kad se rodio, pio je krv za sve pare, od 8-9 kako počne mrak do 5 ujutro se neprestano drao, ni na rukama ni u kolicima ni da ga pustiš da otplace ništa nije pomagalo, sa 14 meseci smo prvi put spavali 7 sati u komadu. Nadam se da ce ovo treće biti kao Una

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 19:41:37   
MasnaMasnica
Ahaha mamice,a ja kao Nora makar nocu😁😂.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 19:55:57   
mamica 91
Ma noć je bitna 😂 po danu ih ne mogu uhavatiti svakako...nego sad noću prelaze kod nas,oboje,tako da opet ne mogu odmoriti.

Meni se dr nije javila danas za dabl, nadam se da cu do srede odraditi, bas sam nestrpljiva, zbog uzv-a vise nego testa.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
3.7.2017 23:00:06   
MaRa94
Pa meni je doktorica ovde rekla da bi trebalo kompletan pregled 4d da bude posle 19.nedelje. i da je 20. Idealna za to. Da su tada formirani svi organi i da se proveri rad istih. Zato sam planirala da tada odem da odradim 4d.
Jel u Srbiji svakog meseca idetr na uz?
Ovde idu jedan mesec na uz, sledeci na manualni pregled.
Inace ja moju bebicu osecam uvece kada legnem, ponekad ujutru. Bas volim taj osecaj. Jedva cekam da je jace osecam.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 8:50:01   
MasnaMasnica
Maro i ja sam bila u 20toj na 4d uz ,pregledali sve organe.

Ja vodim trudnocu drzavno, zbog bolovanja ,i privatno kod moje dr koja mi vodi sve tri,kod nje idem jednom mesecno na uz ,uskoro me ceka i prvi ginekoloski kod nje,ali ne verujem da cu na kontroli krajem juna,vec krajem avgusta.
Super za pokrete,-sada ce biti sve jaci💓 .
Evo moja user posted image se upravo javila.
Inace dobro jutro,uzivajte danas.❤😘

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 12:09:38   
Mala Elena
Helo trudnice drage! user posted image
Kako ste mi?
Moja bebica se isto mrducka povremeno, bas je lep osecaj user posted image
Kfoz par dana se nadam da cu saznati pol na uz ...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 12:39:53   
IvanaSK RR
Maro, rucni pregled je ovde tek pred porodjaj. Uz bude uglavnom svaki mesec.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 12:41:58   
MasnaMasnica
ME stigla si.😊 Hajde da se druzimo. Pusta rr.


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 12:56:09   
Zemunka85
De ste user posted image .

Maro, ja vodim u DZ trudnocu samo zbog uputa za urin i KS, mada sam i to radila par puta privatno, za 800din sve, zavrsisi za minut, stigne na mail i milina. Tako da kod njega samo idem da bi mi dao uput za porodiliste user posted image . Njemu sam rekla da vodim privatno, tako da mi on nije zakazivao ni UZ, preglede .. nista, nista ...
Privatno vodim kod DR koji je nacelnik porodilista u kom cu se poroditi, tako da ce me on i poroditi, nadam se. Msm zato sam kod njega.
On na izvestaju napise da ej uz na 4 nedelje, ali ja uvek zovem par dana pre i naravno da nikada nema mesta, tako da onda zakazem za nedelju, dve i to ispane da idem jednom u mesec i po dana na UZ.
U prosloj trudnoci sam imala milion UZa, pregleda i briseva. O DR da ne pricam.
Sada samo tog jednog, nekoliko UZ, ni jedan pregled i ni jednom bris.
Sada u petak idem posle mesec i po na UZ, bas cu ga pitati. Makar za briseve, mada on kaze ako nemam tegobe, a nemam da nema potrebe. Isto tako da, grlic vidi na UZ, pa da me ne cacka bzv ...
Tako da sve to zavisi od DR do DR.

Ja npr ovih BH kontrakcija imam bas puno i ovaj put i prosli sam. A eto kako razliciti tretmani od razlicitih DR.
Prosli put i bolnica i lezanje do kraja i saka lekova.
Ovaj put apsolutno nista od toga.
Ni ovaj ni prosli put me nisu otvarale, ali eto, dva razlicita pristupa.
Tako da, nema pravila.

Ja zavrsavam knjigu, sta cu posle - pojma nemam. Od kako nemam da ucim, ubi se od dosade. Ne mogu da objasnim koliko sam srecna i spokojna, ali navikla sam stalno nesto da citam. Uopste nisam tip koji gleda TV tako da eventualno neka knjiga ili cackanje po NETu user posted image .

Dobrodoslica za sve nove, hajde pridruzite nam se cesce user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 14:35:58   
mamica 91
Evo i menee, bila jutros na uz beba 68,1 mm ☺ doca se bas zaigrala, hvatala pozu da što bolje uslika a beba bas vrckava, gledala me malo na obični, malo na 4d i kad god krene da uslika beba okrene ledja 😂 ugl nuhalni nabor 1,0 dala sam krv za dabl i za dva-tri dana bi trebala po nalaze...

Inače, skuvala sam se u kolima dok sam našla parking, nismo napunili klimu 🙄 nikako da uhvatimo vremena, došla kuci a tajo deci za doručak spremio paštetu 😂 sad se izlezavamo, ručak imam tako da danas laganica...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
4.7.2017 20:00:32   
MaRa94
Meni danas nije bas dan. Nesto mi je muka dosta i povracala sam. Podsetilo me na budjenja do pre mesec dana.
Pa sam prespavala veliki deo dana. Ali napokon se prolepsalo vreme tako da cu moci od sutra u setnju. user posted image user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
6.7.2017 10:03:26   
mamica 91
Zeniceee-trudnicee nešto zabusavamo ovih dana 🙂

Kako ste?

Kod nas jutros ugrejalo, trebala sam staviti ručak ali pojma nemam sta da pravim, od jutros mi se nista ne da....sutra idem po dabl pa javim rezultate...

Uzivajteee 😘

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
6.7.2017 10:37:10   
MasnaMasnica
Caosuser posted image .
Meni nesto od juce od 17h nije dobro probada me u grudima kad udahnem nakasljem se,sinoc isla kod mame u hitnu radili mi ekg,pritisak normalan ne znam sta mi je.


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
6.7.2017 10:51:26   
Zemunka85
Ja sam tu, virkam, ali kada vidim da niko ne pise i meni mrsko.
Od pre 3 dana sam opet dobila neku konjsku snagu osecam se najbolje na svetu. Generalno ovu trudnocu strava nosim pupu ali je bilo nekoliko vezanih dana da umor osecam jace i kada stojim da stopala pocnu da trnu, pa sam mislila "cari 8 i 9m" ali evo opet sam u punoj snazi.

Masnice, to, bas to imam 10ak godina. Nekoliko puta godisnje. Kao klinka sam zanemarivala skroz. Ali kada sam malo sazrela, poceli su da me plase ti bolovi. Kada ih ima, oni su ostri, jedva udahnem i traju po nekoliko dana.
Onda sam bas taj mesec kada cu da zatrudnim sa L isla prvi put kod DR za to. Radili mi EKG, uz, snimak pluca i sl .. i bas nista hvala Bogu nisu nasli. Pominjali su neku priraslicu (mada nikada nisam imala upalu pluca), ali nista alarmantno, niti bitno. Onda sam zatrudnela i opet zaboravila.
To se desava i dan danas, tacno znam i kada je poslednji put - 12. Mart prosle godine, e a onda sam skontala da ima veze da li sam bila naslonjena na nesto hladno. Bukvalno. "Prehlada priraslice" user posted image . Aahahah ali majke mi, eto od kako sam prestala da se naslanjam na npr hladan zid, klupu i sl ima skoro god i po da mi se to nije desilo. Takodje, vodim racuna kada duva da me ne produva i da su mi ledja uvek dobro pokrivena. Sada jeste leto i toplo je, ali moze biti da te negde nesto produvalo .... bice to ok, ne brini. Nije to tako retka pojava.

Maro, kako si ti?

Zene moje, ja sutra n UZ. Malo je reci da vec ne spavam. Tooooliko nisam bila da ne mogu da docekam!
Jutros 73kg. Msm stvarno nema smisla koliko sam zgodna user posted image ahaha salim se, ali da sam se ugojila samo 5kg do 31 nedelje, pa - ponos!

PS. Evo je kontrakcija, steeegla user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 6.7.2017 10:53:09 >

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
6.7.2017 13:36:12   
mamica 91
Zemunka, blago tebi za energiju, ja od početka ove trudnoće lenčuga teeeska, treba mi pola dana da se nateram da uradim nešto, nije mi muka, nisam malaksala pa da kažem da ne mogu nego samo lenština 😭😁

A kila što se tice sa njih dvoje sam tek oko 4,5 meseca bila u +1, sad sam +4 🙈 a 13u nedelju gazim, imam 57kg, njih dvoje sam sa 66 otišla da rodim, nadam se da ni sad neću preci..imam fore jos 9kg 😁

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 12:21:09   
MaRa94
Dobro jutro drage. Kako ste mi danas?
Juce sam ceo dan bila u set_nju, napokon je i ovde suncano pa mi bas prija.
Vi kako podnosite vrucinu? Drugarica iz Srbije koja je trudna mi kaze da je njoj bas tesko tokom dana.
Sad cekam da jos malo otopli pa da idem na plazu malo.
Zenske, kakac stav imate o koriscenju krema za samopotamnjivanje? Inace, bas sam bleda pa bih volela da nabacim boju, ali me strah da namazem stomak sve mislim da moze stetiti plodu.

Masnice, kako si sada? Jel ti bolje?

< Poruku je uredio MaRa94 -- 7.7.2017 12:25:52 >

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 12:52:56   
MasnaMasnica
Caosuser posted image .
Ja kod frizera, farbanje feniranje sisanje ,sve po redu ,danas je moj dan.
Maro hvala na pitanju bolje mi je. Sinoc opet radila ekg kazu ili je klima ili promaja.
E za kreme ja ih ne bih koristila, iscitaja malo temu ,bolje uzmi neku faktor pa se po malo suncaj na plazi, zdravlje je.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,07/17
7.7.2017 13:39:44   
Zemunka85
Caos zenske, ja jutros vadila krv i urin da rez budu svezi danas za UZ, sve je straaaavaaa.
Prosli put sam vadila neposledno po povratku sa mora, tacno je malo pala zbog ishrane tamo, sada se HGB vratio u normalu, gvozdje poraslo .. ma sve svuper! Bas sam happy!
Jos 1 dan i u osmom sam mesecu jeeeeeej ... Sutra 31 nedelja user posted image .

Maro, ja ne bih mazala to nikako.
Manice, pa dada tacno to, to sam ti i rekla. Nije mi pala na pamet klima, ali tacno je to to.

Odoh polako da se spremam u 4 UZ, joooooj user posted image , drzite mi fige!!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here