RE: Maslinovo ulje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (20.7.2017 14:51:17)

Hahahah to je i meni palo na pamet, samo sam se bzvz razocarala. A eto to sto je kupljeno tamo nista ne znaci [sm=jezicek.gif]




dddaca -> RE: Maslinovo ulje (20.7.2017 14:59:57)

Znam da ne znaci, ali kupljen je u Masoutisu, racunam mora da prodje neku kontrolu kvaliteta. Pa i ovde kad uzmem Monini ko mi garantuje da je pravo. Zato odustajem od eksperimenta do daljnjeg [sm=smiley1.gif]




nekicamimi -> RE: Maslinovo ulje (30.7.2017 19:04:42)

obožavam maslinovo ulje u salatama. Leti pogotovo.




degu -> RE: Maslinovo ulje (30.7.2017 22:11:51)

Moja su se oba zaledila u frizideru ali trebalo je cak nedelju dana, ne znam zasto toliko dugo, ali racunam da su prosla test.




emicaa -> RE: Maslinovo ulje (30.7.2017 22:26:37)

Ja sam svoje potrosila a zaboravila ga testirati.Kad odemo u Grcku kupicu pa onda 😁




Duškić -> RE: Maslinovo ulje (30.7.2017 22:30:52)

Sta vam to znaci, sta testirate..i ja uzimam ono Monini..Moram da se vratim da vidim sta to radite zenee..[sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (15.8.2017 11:06:05)

Evo cisto da javim da mi se Olitalia zgusnulo u frizideru [sm=smiley36.gif]
A i ovo iz grxe malko ali eto ne kao Olitalia. Ako je to merilo onda je kvalitetnije ovo iz radnje nego tamo kupovati od no name likova.




lesica -> RE: Maslinovo ulje (15.8.2017 11:14:46)

Meni igra ulogu da mi je pitko kad ga probam, ta senzorna ocena i odlučuje koje ću kupiti zato i biram domaća ako mi se prilika ukaže.

Uglavnom doneli smo par litara divnog domaćeg sada kad smo se vraćali iz Gr.




Anck Su Nmaun -> RE: Maslinovo ulje (15.8.2017 11:29:49)

A vidis a citam da pravo maslinovo mora biti gorko i jakog mirisa jer sva ova blaga su razredjena.
Ja sam sad uzela jedno meni fino i blago..navodno domace.




lesica -> RE: Maslinovo ulje (15.8.2017 11:52:44)

Jok, mnogo zavisi od kojih je maslina, da li ima udela komine, koštica, da li je pravljeno od maslina koje su fiziološki ili tehnološki zrele... A kad kažem pitko mislim u smislu da ne sme da "štipa i peče" grlo, nego da lepo klizne i ima karakterističan miris i ukus.

No, koliko ulja popi svojevremeno na faksu... I ne bila mi deformacija. [sm=smiley36.gif]




Tatjana.87 -> RE: Maslinovo ulje (12.9.2017 12:13:20)


IZVORNA PORUKA: milicicak

U Grckoj se trudim da uvek uzmem domace i svaki put sam bila zadovoljna. A kako da znas da je dobro... meni su rekli da je jedan od nacina da progutas kasicicu ulja i ako ti ne izazove nagon za povracanjem onda je pravo [sm=smiley1.gif] nikad nisam probala, to moja mama tako testira. Ona domace maslinovo ulje moze da pije :)

A ja mislila da je moja mama blesava haha idem sada da je zovem da joj se izvinim!! i ona isto tako testita ulje hehe a meni je uvek bilo bljak [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Maslinovo ulje (12.9.2017 12:35:07)

Ka ga samo povremeno koristim za neku salaticu




dunja RR -> RE: Maslinovo ulje (12.9.2017 16:57:11)

I ja u Grčkoj uzimam domaća, gde nađem. Najlepše ulje ikad sam uzela u Pargi, ko je bio zna, tamo je sve, sve, sve pod maslinama, nema drugog drveća [sm=smiley36.gif] I svaka druga kuća pravi domaće i pakuje lepo u flaše, kante, limenke, ko šta želi. Uvek iz Grčke donesemo 10 litara, i tarje nam do sledećeg leta. Mi ne koristimo nikada suncokretovo, nemamo ga nikada u kući, ne kupujemo, u stvari ne želimo ga blizu nas [sm=jezicek.gif]

Sada smo sa Limnosa doleni odlično domaće, avionom 10l (iako nam rekli da ne može avionom, ali eto na Limnosu može, jeeej).

Ja ga pijem sada tokom VTO, bukvalno se pije kao sok, predivno je i ne grebe grlo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]