|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
24.6.2011 12:52:38   
mama kukunka
Od ovog mog ludila kad bolje razmislim najgore prolazi moja mama...Stanuje blizu nas, pa je veci deo dana kod nas ili mi tamo-sprema rucak i tako to...Mm radi, dodje oko 6 uvece i onda kosi, nesto sredjuje isl, i ne vidim ga cestito (shvatio valjda covek sta mu je lakse).. Mene oko podne hvata neki shiz, ili ako ona pokusa nesto da mi nametne (a tome je sklona), ja onda pop..dim...Jao, valjda cu se smiriti, i moci malo da posmatram sve sa distance..da ne reagujem na prvu..
Navikla sam da budem ceo dan aktivna..a sad i sudove ako perem, gledam da ne stojim duze od par minuta..Nekad ne mogu da sacekam  da mm  dodje,  prebacujem  ves iz masine u masinu sama, pa se zanimam time sto jednu masinu za ves prenosim iz 6 puta do masine za susenje...i taaako..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
24.6.2011 18:30:15   
jabudic
Ja sam uzasna, samo bih plakala, ako je plac simptom porodjaja, eto ja cu nocas user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
24.6.2011 21:29:45   
mama kukunka
Jabudicu, drz` se!! Javljaj ima li sta novo!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
24.6.2011 21:58:34   
vonavoj
danas sam cak dva puta plakala..i to bas,bas..prvo me je mm izbacio iz takta..a onda sam shvatila da najverovatnije necu moci da idem kod sestre,i zbog toga hocu da puknem..bole me ledja..stomak...sto znaci da definitivno moram da mirujem,i necu moci da se vozim 7h do nje..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a uzasno se osecam..toliko smo to planirale,a vidi sada..
ne mogu da se pomirim sa tim da treba da budem pasivna,da lezim..sva sam ukocena od lezanja!user posted image user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
25.6.2011 9:44:43   
jance
e ja sam sinoc za sat vremena presla ama bas sve stadijume.. jutros kad sam se setila bilo mi nenormalno smesno user posted image
prvo sam se krvnicki posvadjala sa muzem, onda sam se rasplakala zato sto sam toliko van kontrole, pa sam se onda sklupcala kod njega da se malko mazimo ( i izvinjavala mu se do neba sto sam takva), pa mi doslo i da pokrenem neku "akciju" al mi bilo nekako glupavo jer sam u tom trenutku osecala bebicu kako sutira u stomaku user posted image ko ce nas trudnice razumeti stvarno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
25.6.2011 10:07:14   
vonavoj
ista prica,prvo sam se posvadjala..pa je dosao,pa sam plakala kao kisa..pa sam se sklupcala kod njega..jer mi je to jako trebalo,3 dana nije bio pored mene..i onda sam trazila samo da me mazi i da cutimo!user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
25.6.2011 10:09:56   
jance
da, i sve to u roku od sat vremena.. e stvarno ovi hormoni....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 12:13:46   
jance
sinoc sam opet apsolvirala sve stadijume... svadja + plakanje i histerisanje + izvinjavaje + silovanje user posted image
i to sto mm kaze, kako uvek uzivam da se svadjam kad smo u kolima..e pa tu znam da nemas kud da pobegnes user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 17:04:03   
Verus
Ja nemam nikakve promene, osim sto lakse zaplacem ako gledam nesto tuzno. Mada, to mi se i inace desava tako da nije neka promena....Inace sam mirna i stalozena.  Sve mi ravnouser posted image   Super mi dodje zbog posla koje je inace jako stresan i zahtevan, tako da me i tu bas zabole! Divnouser posted image  Rekla bih, zaista blazeno stanjeuser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 17:06:39   
pepeljuga
E, i ja sam bila tako cool kao Verus, bas mi je nekako sve bilo super user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 17:20:40   
Verus
user posted image  bas tako, oba puta...jos kad bih mogla da zadrzim taj feelinguser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 17:29:49   
jance
jooj kod mene ko da su sva osecanja pojacana tri puta tako intenzivno sve dozivljavam... stvari zbog kojih se inace nebi ni okrenula sad mi smetaju, cak se i nerviram zbog njih.. znam ja da ne smem, al nekad ni ne primetim i vec mi se pari iz usiju od besa... tako mi se vrtoglavo promeni raspolozenje da ni ne stignem da odreagujem na foru: nemoj se nervirati, tebi ovo ne treba.. jednostavno planem u trenutku nezapamcenom jacinom...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 18:11:55   
Shishica
Kad vas ovako citam pozelim i ja da sam opet trudna..prva trudnoca proletela mi kao san..

Ja se secam jedino da sam prva 4 meseca bila nesnosna, onda je bilo bolje..ali uvek je bio tu onaj osecaj: "Ne diraj me odgriscu ti udove!!"

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 18:28:20   
Brana
Prva tri meseca jesam bila emotivnija,neznija,razdrazljivija,....dok su mi hormoni bujali i dok se nisu ustalili i smirili,ali sam od samog pocetka bila jako srecna,i vise nego obicno,nasmejana,ispunjena...Lako zaplacem inace,i tada sam umela da se lako zaplacem i od srece i kada me nesto pogodi...Ali od 4-5 meseca se sve ustalilo i bilo kao i pre trudnoce...osecala sam se blazeno od pocetka do kraja....samo sam razmisljala o svom osecanju i potrebi da imam dete,da se ostvarim kao majka,ta emocija mi je bila uzasno jaka,gde god sam kretala,isla,osecala sam se ponosno,prosto posebno....sva osecanja su mi se tada izmesala.....trudnoca je sama po sebi jedno posebno emotivno stanje...user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 29.6.2011 18:31:27 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 18:41:19   
Klarita
Celu trudnocu sam provela mirno, bez trzavica i nervoze...prosto nisu mogli ljudi da me prepoznajuuser posted image jer sam inace jako besna i preka osobauser posted image , uf ne dao Bog da mi neko stane na zulj, a u trudnociuser posted image samo osmeh i zezanje i opustencija...mm mi rekao da me nikad nije vidjao srecniju negood trudnoce pa sve do sada...nadam se da cu takva ostatiuser posted image Definitivno je trudnoca jedno blazeno stanje, neverovatno prelepo.....Navijam da se sve nase crtice presele u prvo tromesecje sto pre!!!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 20:05:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance

znam ja da ne smem, al nekad ni ne primetim i vec mi se pari iz usiju od besa... tako mi se vrtoglavo promeni raspolozenje da ni ne stignem da odreagujem na foru: nemoj se nervirati, tebi ovo ne treba.. jednostavno planem u trenutku nezapamcenom jacinom...


je l' ti to mene opisujes? mislim ja stvarno zavidim vama kojima je trudnoca bila ili jeste blazeno stanje, al ja to stvarno ne mogu da zamislim.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 23:43:05   
jance
pa izgleda da smo nas dve jedine kojima su emocije u haosu ovih dana user posted image
iskreno i ja vam zavidim.. uspevam da spojim takve dane samo kad mm radi duze pa dodje kuci i spava, i izmedju ne pricamo user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
29.6.2011 23:56:25   
Anoniman
Mene otkad sam trudna boli uvo za sve, ni brige ni pameti. Iznerviram se tu i tamo ali mnogo redje nego pre trudnoce. A nemam neke neobicne izlive emocija, rasplakala sam se dva puta od besa naravno, ali ne bih to nesto specijalno vezivala za drugo stanje. Sve u svemu, da nije bilo onih mucnina i bubuljica, ne bi ni znala da sam trudna, naravno dok se ne pogledam u ogledalo. E tu se malo zabrinem kad se vidim kako sebi cudno izgledam user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 10:42:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance

uspevam da spojim takve dane samo kad mm radi duze pa dodje kuci i spava, i izmedju ne pricamo user posted image


hahhhaa....da, ti definitivno pricas o meni user posted image  i ja sam svog juce oterala u teretanu. lakse mi je da budem sama koliko god to dosadno bilo. a prosto se plasim sta ce biti ovog vikenda kad dodju moji, i inace tu kombinaciju mojih sa mm malo teze podnosim.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 14:11:22   
jance
uuu gadna kombinacija , mogu da zamislim.. mi smo juce imali primirje, al smo putovali (citaj bili zajedno u kolima sami 3 sata) i nisu letele varnice... mozda sam se ja ispucala u zadnja 4 dana, il mi jednostavno bilo drago sto sam izasla iz kuce pa mi nije bilo do svadje, al evo, prvo vece u zadnjih nedelju dana....

joooj secam se, moja kuma je bila takva kad je bila trudna sa prvim detetom, i znam da smo mm i ja komentarisali da me sutne u dupe ako budem takva kad budem trudna... e pa sad je potpuno razumem.. ma sta oni svi mislili, ja jednostavno ne stignem da iskontrolisem tu navalu emocija.. nikako!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 14:17:43   
Anoniman
ma gadna kombinacija zato sto sam ja u sredini - svaka komunikacija moze da ide samo preko mene, jer je moj gospodin muz perfekcionista i nece da progovori na srpskom zato sto se plasi da ne pogresi i naravno da je lakse da ja sve prevodim. i prosli put kad su dosli (a nisam bila trudna) me je toliko iznervirao da sam majke mi htela da se razveden. e da vidim kako ce sad to sve izgledati pod navalom hormona!

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 20:03:03   
PoisonEve
J sam danas pukla! Ne mogu da zaustavim te grozne filmove u glavi koje konstruise podsvest! Nisam nikad bila ljubomorna a sada...ma blam me je4 da pricam sve sto mi se desava u glavi. Danas je mm otisao na ispit koji polaze u Pancevu i to mu je inace treci ispit ove nedelje i to najtezi!A ja sam se prvo nadurila sto ide 2 sata ranije i onda kad je javio da je polozio i da ce da ostane da pomogne ostalima ja sam htela da umrem! I onda mi posalje poruku sa drugaricinog telefona i posle zovem-ona nedostupna a on se ne javlja na svoj! Naravno da je sve imalo racionalno objasnjenje ali ja ne mogu da se borim protiv tih misli. U subotu ide na godisnjicu mature-ja moram da lezim ostatak trudnoce pa ne mogu da idem (a ipak me je zvao) i onda sam poludela sta li ce tamo da radi...joooj, ma bre bila sam i kod psihica pre mesec dana i pomenula sam taj sindrom ljubomore a on mi je rekao da ako sam ikada u povlascenom polozaju onda je to ovaj kad sam trudna. I sve je bilo sjajno dok sam bila aktivna,isla na jogu,radila meditacije,isla u kupovinu,izlazila na kafu,spremala vecere...a sad se osecam tako beskorisno! Moram da lezim po ceo dan, samo do wc-a i nazad i to me ubija! Imam ogroman strah da se nesto ne izjalovi sa trudnocom,ne daj Boze, svaki put kad piskim gledam da li sam slucajno prokrvarila...
Tako mi je tesko...user posted image user posted image user posted image user posted image
Imam osecaj kao da ovo nikad nece proci,da ce biti samo gore...
A godinama sam se borila protiv depresije i pobedila sam je-a sad...kao da se vratila po mene!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 20:21:02   
Anoniman
Eve, iskuliraj. Ljubomora je stvarno glupa a na nju trosis toliko dragocene energije. Pa to vise smeta bebi, to tvoje lose osecanje, nego mnoge druge stvari. Ako niste isli u istu srednju skolu u istoj generaciji, meni je i glupo da ides na neciju tudju maturu. Pusti ga malo, nek izadje, nek se opusti. Sta mislis sta sve njemu prolazi kroz glavu i sta sve njega brine? Daj mu malo lufta. Evo moj stalno skita, veceras sa drugarom ide u Fridu. Ja mogu svuda, ali mi ne bi palo na pamet da mu kvarim izlazak.

Meni je mama, mislim u 7 osnovne, kada je bilo jako popularno da se umesto uzine kupe cigare, rekla da ako zelim da pusim da ce mi dati pare i za to. I ako treba da je pitam o decacima da mi kaze. A sve uz objasnjenje da ona ne moze da me prati, da ja mogu da pobegnem i sa casa i uradim glupost i da ne moze i ne zeli da me kontrolise (malo lepse nego sto sam ja to rekla). Primenjeno na nas dana, i oni i mi mozemo da varamo koliko nas volja i da se to otkrije samo onda kada to svesno ili ne pozelimo.

Imaj malo poverenja u svog muza. Sta je sve prosao sa tobom i koliko te podrzava. Ima i on svoj zivot, pa ne moze bas sve da se deli...

Uzivaj i ne brini zbog bebe, samo lezuckaj, nece to jos dugo potrajati. Posle ce te bleti glava zbog bebinih zuba, grceva stolice.... Daj uzivajte oboje sada malo u toj trudnoci, bez obzira na nacin na koji moras da je odrzavas.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 20:26:03   
bojkica
Citam u ovoj temi iako nisam trudnica,i pronasla sam se.
Lezala sam tj.bila na strogom mirovanju 5meseci,i preplakala celu trudnocu,svi su mi bili nesto krivi,za svaku sitnicu sam se svadjala,mm nisam mogla ocima da gledamuser posted image ,jos pritom on odlazi na fudbal teretanu....a ja u krevetu.
Sve se to zaboravi,bilo je proslog leta,a kao da je pre 100god.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
30.6.2011 20:40:43   
Verus
PE, sve ti je Misica bas lepo rekla..  I Misice, bas sam ponosna na tebe sto si prvi put mama i tako vec lepo, racionalno razmisljas, to puuuno znaci.  Ja sam lezala od 26 nedelje pa do 38.  I jes' da je dosadno, al sam se bar filmova nagledala, nisam morala da idem na posao, naspavala se, konacno mi noge nisu bile otecene....gledaj sve sa pozitivne strane, sto se kaze, gledaj casu kao polu punu, a ne polu praznu.  Eto, i sad se nekad pitam sta ce biti u ovoj trudnoci, i kako covek uopste moze da miruje uz malo dete i da mora?  Dobro je moja dr. to i rekla pre neki dan.  100 puta sam umornija, kad dodjem sa posla nema lezanja, imaju stvari koje moraju da se odrade zarad tog deteta.  I veruj mi da ce sve biti ok.  Ti si sad dokona pa ti mozak svasta radi, a ne daj mu.  Ako volis da crtas ili slikas, baci se na to.  Citaj knjige kao sto nikad nisi u zivotu.  Pogledaj svaki film koji nisi pre.  I mozes i dalje da meditiras, to bar ne moras da prestanes, a i to ce puno pomoci da sredis um.  Bice sve ok, veruj mi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here