RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


PoisonEve -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (30.6.2011 20:53:11)

Hvala! Znam ja da sve te misli koje mi dolaze u glavu da nisu racionalne, samo mi je tesko da izadjem na kraj sa tim. Dosada je ipak covekov najveci neprijatelj!
Eto,dacu sve od sebe da promenim stav. Uzasava me ovakvo moje razmisljanje jer to nisam ja. Nikada nisam bila takva[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anoniman -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (30.6.2011 21:23:20)

eve [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




PoisonEve -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (30.6.2011 21:45:58)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Olga75 -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (9.8.2012 13:57:26)

IZVORNA PORUKA: tanjic

u problemu sam,posto sam drugi put trudna,i imam jake mucnine i velike emotivne probleme?!osecanja su mi totalno zbrkana,ne mogu da imam odnose sa muzem,i kao da je sva ljubav prema mom cetvorogodisnjem sinu isceznula.to mi jako tesko pada ne mogu da se pomirim s tim,kakva sam to majka kad se tako osecam?svaki dan oplacem po pet puta,tek sam u devetoj nedelji trudnoce i nadam se da ce proci?!molim za savet.....b]





Anoniman -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (9.8.2012 14:05:28)

[sm=smiley31.gif]
Šta da kažem osim da saosećam [sm=smiley31.gif] I nemam savet, osim da probaš da gledaš na situaciju iz vedrijeg ugla, mada znam kako to zvuči i koliko je teško to uraditi. Ja sam u depresiji od prvog dana, ali što manje sebi dam prostora da se samoanaliziram i nađem nešto da me zaokupira i lakše mi prođe dan. I kako odmiče trudnoća sve sam nekako svesnija pa da nazovemo "žrtve" koju prilažem i moja tuga se pretvara u pozitivno iščekivanje...




adulence -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (9.8.2012 17:51:04)

kod mene sve isto kao i pre trudnoce samo malo vise place,ali po prirodi sam jako emotivna i razdrazljiva ali veliki uticaj ima i to sto ce mm sad ceo avgust raditi po ceo dan pa sam sama i onda kad on dodje uvece kasno kuci a ja se sklupcam pored njega i placem cini mi se od srece sto je tu konacno...




jovicaa -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (19.10.2012 12:07:43)

bes, bes, nervoza, bes, ne mogu samu sebe da smislim! ovo traje vec neko krace vreme, mozda nedelju dana, ali samo se pojacava
besna sam kao ris! bukvalno se koljem sa muzem..
a da ne pricam da mi smetaju sva ziva bica, osim mog deteta.. jedino me on ne nervira.
besna sam sto ce mi doci mama, koja dolazi da mi pomogne, da se igra sa aleksandrom, da bi mi mogli malo da odmorimo par dana, da mi pospremi po kuci.. i to me nervira.. nervira me sto ce biti bilo ko tu, osim nas, a pomoc mi je potrebna, zato sto sam na mirovanju!
ne znam ni kako to da objasnim.... aaaaah. ali to je nenormalna negativna energija koja me obzima.. ne secam se da je ovako bilo u prvoj trudnoci..
znam da je nervoza karatkeristicna za pocetak trudnoce, ali ne i za kraj[sm=smiley13.gif]




Ana_Honeybee -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (21.3.2015 22:04:10)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

bes, bes, nervoza, bes, ne mogu samu sebe da smislim! ovo traje vec neko krace vreme, mozda nedelju dana, ali samo se pojacava
besna sam kao ris! bukvalno se koljem sa muzem..


Ovo kao da sam ja pisala :) . Znaci postala sam toliki nervoznjak da to nije normalno, sve bih da organizujem i drzim pod kontrolom i ne daj Boze da mi neko protivreci. Kada me prodje napad besa i plakanja, posle mi nekako bude zao muza. Ovo nam je prva bebica (sad sam sedmi misec), pa shvatam da je i njemu tesko, pogotovo zbog toga sto on sve radi oko renoviranja stana, ali opet...kad mi nesto nije po volji bolje mu je da mi ne izlazi na oci. Ne znam stvarno sta da radim vise, ali bukvalno se svadjamo (citaj: se svadjam) na svaka dva dana.
E da citavu stvar pogorsava nesanica i naravno neizbezno popodnevno spavanje, jer nocu vilenim i tako u krug.




jess021 -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (22.3.2015 12:39:32)

Promena koju sam primetila je da placem, malo vise nego obicno. Inace sve drugo je ok, mozda sam cak i smirenija nego pre trudnoce jer ne dam da me neke gluposti iznerviraju.




jabudic -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (22.3.2015 14:52:25)

Ja sam u prve dvije stalno plakala, a sad sam super, što se promjena raspoloženja ili osjetljivosti tiče, ne bi se ni reklo da sam trudna.




degu -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (22.3.2015 20:46:00)

ja sam bila grozna trudnica, prva 3 meseca sam bila nervozna, onda u drugom tromesecju uzivala sa mm,bila ludo zaljubljena, u trecem tromesecju sam lila krokodilske suze, jadan moj covek [sm=smiley36.gif]




World -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (22.3.2015 21:13:51)

ma sta jadan covjek.. on je jos i dobro prosao.. [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (5.8.2015 14:26:46)

Ja mislim da cu eksplodirati od nervoze. Svasta mi se mota po glavi. Nerviraj se a zasto da me covek pita, ni za sta! Iz cistog mira, samo se nadrndam, ne svadjam se ja I odlicno, ali sam katastrofa, da sam svasta pomislila. Da ne luoetam gluposti.
Ako je ovakav emotivbi haos I gore dole sa raspolozenjima, onda stvarno ne znam sta da kazem. A indq sebi me mogu da objasnim, kako to da niko iz okoline ne primecuje da mi treba malo paznje itd...
Msm, a koje paznje, ni mojima jos nisam rekla ni sestri, ocekujem da mi ma celu pise da sam trudna I to. Samo brige I roje li se roje misli po glavi...




IvanaSK RR -> RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetljivost (7.1.2016 18:44:50)

Nervozna, lose spavam, sve me boli, sve mi smeta, razdrazljiva, na sve da zaplacem...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]