RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 10:06:39)

E pa ne. Sa Unom sam bila +17.5. Sa Norom skolski 12kg. Sada cemo da vidimo. Totalno drugacije nosim ovu trudnocu. Stomak je poceo da mi bas buja pre nedelju dve,ima vremena do kraja,dug je deveti,jos kad prenesem.[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Zemunka85 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 10:19:42)

Jutro zenske. Ima nas sada fino, bas super [sm=bravo.gif].

Masnice i ja ovu skroz drugacije nosim. Kako se ja osecam, kako stomak izgleda, kako se moje telo menja .. sve drugacije.
Zanimljivo, ali prema babskim pricama ja sam klaaasicna trudnica koja nosi musko dete, jedno 4-5puta su mi bake onako usput dobacile "Je l decak" [sm=smiley36.gif].

Ja u 1 imam CTG, odoh polako da se spremammmm .. jos to da preguram i mirna sam, za sutra je sve spremno [sm=bravo.gif]




MaRa94 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 13:08:34)

Jaoj jedva cekam da meni stomak krene da buja. [sm=smiley36.gif] I sad ga ima delimicno, ali ako obucem nesto sire niko ga nece primetiti. A bas volim kad izraste pravi trudnicki stomak, pa svi znaju da sam trudnica. [sm=jezicek.gif] A tada ce sigurno biti dosta tesko, tako da mi svi kazu da budes srecna ako ne budem imala veliki trudnicki stomak.
Blago vama sto idete na ultra zvuk. Ja do sledeceg meseca necu videti svoju bebu, a tako bih volela. ALi ovde je stvarno preskupo tako da cu sacekati da dodjem u Srbiju.
Jaoj Masnice pa ti si prava zgodnica. Kad pogledam nekad tvoj fb profil bas uzivam. Imas prelepe dve cerkice, sad cekas sincica, pa ces biti lepa, mlada mama. SVaka cast! [sm=smiley27.gif]
Zemunka, kako si ti? Jel tebi bese ubrzo porodjaj?[sm=nosecka.gif]




Rosita -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 14:44:09)

Caos trudnice.
Maslachak, da, opet zajedno :). Ti i ME trece, bravl, bravo!
Ja slogirana, nocas me bas boleo zeludac. Usporila se probava, a on jadan sa kilom, kaskadan, gastritican, muci se da vari bas. A i dalje jedem prilicno dijetalno. Rekla mi je gastro da to sve mogu da ocekujem, ali ipak sam se nadala da nece biti strasno. Popila sam par puta reduflux koji sme, a imam i onaj basenpulver vitaminski dodatak ishrani iz dm- a koji je ranije isto znao da mi olaksa, pa i to po potrebi, mada sve izbegavam. Al bas ne moze da se radi i funkcionise.
Dosla sam sa posla i iskokala kokice, evo sad cu pola h da malo prilegnem i to grickam, pa odoh do dete u vrtic.
Tek vidim masnice ko si, UM :).
I meni juce u cervikalnom brisu kandida. U aprilu nije bila, a ranije s vremena na vreme. Sledece srede kod dr pa cemo videti.
Moja stara ginekolog vise ne radi pa sam krenula kod nove u obliznjrm dz. Deluje sistematicna, mada ne prica puno i strogo je formalna, kako bih rekla, ali ok. Prvu trudnocu sam vodila u Frontu pa je to bilo onako bas ozbiljno motrenje. No nema razloga zasad da to ponavljam.
Pozdrav svima :)




Ana RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 15:03:29)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Devojke, evo da se i ja prijavim [sm=smiley1.gif]. 7+5 po zadnjem uz, po pm dan manje. Desilo se odmah pa sam se nasla u cudu, sva sam se pogubila. Zeludac me zeza, a ima da se guraaaa. Trenutno najvise muke imam sa nesanicom, redovnim pratiocem velikih zivotnih promena. Radim i trudim se da se ne osluskujem previse. Eto :). Ljubim vas!


Rosiiiiii [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] divno draga, čestitam!




Zemunka85 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (25.8.2017 17:06:03)

Ja dosla sa CTGa, pola Zemuna su razrovarili grrrrrr prepesacila sam pola grada po vrucini!!!

Danas jedna kontraksn, napokon me pregledao ahhah - prst otvorena, cekamo blize.

U Utorak sledeci CTG.




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (26.8.2017 9:06:58)

Jutro[sm=nosecka.gif]! Mi danas punih 28 nedelja! Sutra uz![sm=sloncek.gif]

Rosi ta sam.😉😘

Zemunka srecan Lari rodjendan!❤😘

Maro,hvala😊, i ja se odusevim tvojim,posebno poslednjom.❤ Mlada si imas vremena da me stignes,samo da smo zivi i zdravi.




Mala Elena -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (26.8.2017 22:56:16)

Dobro vece trudnice, spavate li?[sm=smiley1.gif]
Ja popila kafu , prvi put danas u 20h, jos me drzi. A zamislite moj dan danas, cure nisu spavale, izmorile me, kaznjene da ne idu napolje , celi dan u stanu, vruce, vruce, vruce, sama... [sm=smiley13.gif] i trudna [sm=nosecka.gif]
Sutra imam goste, dolazi mi sestra pa eto razonode.
Lepu noc vam zelim!




mama Jo -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 8:06:55)

Pozz 😊😊 mi danas ulazimo u 23 nedelju, u petak na drugi ekspertni. 😊 tada slavimo i drugi rodjus cerkici pa ce taman saznati hoce li dobiti batu ili seku (na prvom ekspertnom rece da je bata, sad da vidimo hoce potvrditi ili ne ☺☺)
Inace, i meni je ova druga trudnoca apsolutno drugacija od prve u kojoj mi nije nista falilo...
Sad te boli ovde, te boli onde 😊😊
A mene je najveci strah da mi kaze da nisko nosim pa da moram da mirujem ili da pijem nesto, posebno da pocnem ranije da se otvaram... inace, osetim ritkanje dosta nisko, i zna nekad bas da me zaboli, posebno leva prepona, i tu dole vec onako, ne mogu sad ni sama da lociram tacno gde...
Jel ima neka od dva slicne bolove? Sta vam je doca rekao za to? Jedva cekam petak i uz 😊
Saljem vam.😘




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 8:14:57)

Jutro[sm=nosecka.gif].
Mi smo sinoc uradili poslednji 4d u ovoj trudnoci,videli naseg decaka. 😍😘Divaaan je!😍 Imamo 1245g,kaze de da ce biti kao seke,velikiii. Sve je u redu. Sledeca kontrola za mesec dana,kada cu imati i prvi ginekoloski.

Vas nema,ja ustala ,odoh do laboratorije,pa kod dr. u dz po doznake i uput za komisiju.

Danas cas_tim,6 nam je godisnjica braka.💗




Mala Elena -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 8:36:00)

Jutro i od mene!
Bravo Masnice![sm=smiley1.gif]
Ja odvela decu u jasle, sad da popijem kaficu i uzivam u tisini.
Za par dana mi E prelazi u vrtic [sm=smiley1.gif]




Zemunka85 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 9:10:47)

Jutro i od naaas [sm=smiley31.gif]

Ja bih da se poradjam, ako nije problem [sm=smiley36.gif], dosta od mene!
Masnice, hvala za cestitke, proslavili smo, super je bilo.

Ja sam na nos pala ovaj vikend, u subotu smo imali probu iz baleta ujutru, pa sam isla u balon centar, pa frizer, pa rodj.
Nedelja - proba iz baleta, kod drugara na rodj, zurka povodom otvranja novog objekta vrtica, u koji se od danas selimo, proba iz baleta opet, nastup, pozoriste.
Mrrrrrtva zena.
Jos je bila lepa, sveza noc, super sam spavala.

E sad, pojma nemam kada imam CTG [sm=zmeden.gif]. On mi usmeno rekao, ja ga nisam slusala, kao pise na papiru, kad trt. Sad moram zvati porodiliste danas i sutra da vidim kada je doca tamo da odem, ali msm da sada idem 2X nedeljno. Nikada nisam bila ovoliko trudna [sm=smiley36.gif] sa L sam se porodila na jucerasnji dan i obzirom da su prosli svi meni bitni dogadjaji, sada bih da krene sto pre. Drzite mi fige.

Ljubac za sve!




krin 40 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 9:17:17)

Jutro trudnice.Samo da vas pozdravim i virnem šta mi je sa Zemunkom i planira li skoro[sm=smiley36.gif]Pratim ja redovno situaciju.Želim da nas uskoro obraduješ sa lepim vestima.Ostali stomačići da nosite lepo i lako❤




Mala Elena -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 9:36:22)

Zemunka, drzimo ti fige! Kad je tebi termin?[sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 10:41:08)

Zemunka, drzimo!

Masnice, srecna godisnjica!

Meni je ultrazvuk u sredu.

Uvece pomalo iskoci stomacic [sm=nosecka.gif]. Jedva ga cekam, sad sam deveta nedelja, a sitnije sam gradje pa ne ide tako brzo. Svako svoju brigu, ja bih volela da nosim nisko ali bezbedno, da ne naleze na zeludac [sm=smiley1.gif].

Ljubim.




MaRa94 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 14:25:01)

Cao svima... Kako ste danas? Ja sam sinoc sanjala da sam se porodila, uzas zivi, mnogo sam plakala u snu jer sam tek 6ti mesec i borili su se za zivot bebe. Bas sam imala grozan san. A to verovatno jer smo juce muz i ja gledali po buticima za bebe i ponovo naisli na one malene velicine 34 i ostali brojevi, i posto su to odela za bebe koje su rodjene pre vremena pricali smo o tome i verovatno moja podsvest je napravila da imam takav kosmar. I posto je rodjena kao na ovaj praznik odlucila sam da se zove Gospava. [sm=smiley36.gif] Nikad se ne pon ovio ovaj san...
Vi kako podnosite ove tople dane? Ja jos 14 dana i dolazim u Srbiju [sm=bravo.gif]




Zemunka85 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 14:37:44)

Nista zene od mene, ko god je ovde sta planirao, nije dobro prosao tj po planu [sm=jezicek.gif].
Ok CTG, bebac malo uspavan, drmuskali me, pa na bok, ali sve ok, sledeci CTG tek 4.9. [sm=smiley19.gif].
Smooooorkooooooooo ....
Termin mi je 10.9. ali sam nekako to drugacije zamislila [sm=jezicek.gif]




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 14:43:04)

Zemunka kazem ti ja da imam osecaj da neces ti pre termina .Pogotovu sto se super osecas!😊😃 Ma polako bice kada se najmanje nadas.

MaroMaro grozan san,ali samo san,oni bas opterete u trudnoci.
Ja lezim,nesto sam umorna. Gvozdje mi 5 ,smorila sam se,hgb dobar.




Rosita -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (28.8.2017 15:26:27)

Zemunka, draga, kad se dobro osecas sto zuris? Ja kad bih se dobro osecala volela bih da guram do termina. Termin mi je na Vaskrs 8.4. D sam rodila dva dana pre termina. Po mom misljenju, sto se beba blize terminu rodi jaca je, bolje sisa, snalazi se da radi ave sto treba.
Maro, san... Nesvesno to zbrcka. Dobro si objasnjenje sebi vec dala.




Mala Elena -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (29.8.2017 9:10:57)

Dobro jutro vam zelim!
Meni noc protekla lose. Sinoc pojela kasiku malina i dve palacinke sa eurokremom i odmah je poceo da me muci zeludac i mucnina, tako da sam i povracala, a sada samo tostiran hleb i caj od nane. Jos uvek se ne osecam dobro...[sm=smiley13.gif]
Kako ste vi?




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (29.8.2017 10:02:00)

Jutro[sm=nosecka.gif]. Ja sada iz dz. Uzela uput za komisiju,i od 29.10 da mi otvore porodiljsko. Sada da jedem nesto na brzinu,pa u 11h imam zakazan uz u dz.😊

Me bezveze,valjda nije neki virus,da ti bude bolje ubrzo.




MaRa94 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (29.8.2017 15:55:55)

Cao drage,ja sam cistila stan, pa eo lela sam da odmorim malo. [sm=smiley36.gif]
Jel imate nekad osecaj u stomaku kao da beba vibrira? Meni se desavallo i ranije ali sam mislila da nije beba, a sad kako je veca onda osecam jace, i bas mi se onako ustrese stomak. Pa da pitam vas iskusnije jel to bebab ili...?
Ovde se napokon prolepsalo vreme. I bas sam srecna zbog toga.[sm=bravo.gif]
Masnice javi se posle ultrazvuka.
ME nadam se da si bolje sada...




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (29.8.2017 20:28:49)

Maro meni je ovo bio pregled u dz,nista specijalno,potvrdio da je decak,beba naprednija nedelju dana ,po njemu ima danas danas 1390g.
Glavni je bio u nedelju,kada sam dobila divne slicice mog decaka.💙🍬😍




Mala Elena -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (30.8.2017 9:54:29)

Hvala sto mislite... juce sam celi dan bila bezveze, kao da sam imala kamen u zelucu, i povremeno me boleo, a od jutros sam dobro, mogla sam fino da doruckujem.
Ja bila do dz, vadila krv, bas se slabasno osecam...pretpostavljam da je gvozdje nisko. Masnice,bas lepo za bebca [sm=smiley1.gif] ...nego, hoces li ti piti nesto za gvozdje?




MasnaMasnica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja,08/17 (30.8.2017 9:57:44)

Me super da ti je bolje. E imam feroglobin,ali mi tesko pada na zeludac,pa sam uzela tothemu,i opet pocela sa cveklom i medom.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>