|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoca
20.4.2014 19:42:03   
Verolina
Jesam. Dobar insulin.
Imunologiju sam napola odradila. Sledece nedelje zavrsavam sve. Ako ni tu nema problema, e pa onda, dodjavola.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Biohemijska trudnoca
21.4.2014 9:19:26   
plačljiva
Verolina,obavezno uradi sve trombofilije...Meni je problem bio tu...I još nešto štitna žlezda mi je vrlo malo u hipofunkciji,posle moje biohemijske trudnoće prošle godine sve sam moguće ispitala,tako da sam u ovu VTO ušla skroz spremna,sa šakom lekova user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Biohemijska trudnoca
21.4.2014 9:22:18   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Biohemijska trudnoca
21.4.2014 9:25:43   
soni
I kod moje kume je bio problem sa trombofilijom, nije ni znala..2 puta je bebu izgubila..jednom rana trudnoca, jednom zacepljenje u 9. mesecu .user posted image ..Napokon su nasli sta je , opet je trudna

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2014 11:51:29   
IVA 11
Ja se nadam da će mi ciklus doći više. Kasnila mi je prije 2-3 mjeseca zbog biohemisjke 16 dana. Možda odem da opet izvadim betu pošto ako je pala ispod 1, trebala bih brzo da dobijem...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2014 13:00:40   
Verolina
Nemoj. Stici ce ti kad organizam izbaci hormon.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2014 19:37:49   
gogili75
Verolina možda je zaista trombofilija u pitanju, ja sam pre dva dana uradila analize i rezultati će biti gotovi za 3 nedelje. Ranije me nisu slali n ta ispitivanja, tek sad kad sam izgubila bebu u 30-oj nedelji.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Biohemijska trudnoca
25.4.2014 19:40:17   
Verolina
Mozda. Videcemo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Biohemijska trudnoca
26.5.2014 13:57:30   
gogili75
imala sam dve biohemijske trudnoće, sad sam otkrila da sam pozitivna na dve mutacije trombofilije, faktor V leiden i MTHFR, zanima me da li je moguće da su se te dve biohemijske trudnoće desile zbog trombofilije

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Biohemijska trudnoca
26.5.2014 14:09:03   
Verolina
Da, maco, najverovatnije je da jesu.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Biohemijska trudnoca
26.5.2014 17:13:36   
Štetica
Verka sta bi sa tvojom imunologijom?
Jesi li radila NK celije?
Meni su ih radili za drugu vto, i pila sam pronizon jer su bile nesto povisene.U stvari njega sam pila oko mesec ipo dana jer se on postepeno iskljucuje,i ostadoh prirodno trudna.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Biohemijska trudnoca
26.5.2014 17:15:26   
Verolina
Imunologija dobra, insulin podivljaouser posted image
Vuci!!!!user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Biohemijska trudnoca
26.5.2014 17:22:49   
Štetica
Ma sta da vucem,nema vajde od toga.Nego ti lepo okreni zadnjicu da te sposobno sutnem,da vis kako ces da odletis u prvo i to sa betom vecom od mojeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:35:05   
branki*
IZVORNA PORUKA: belst

Pozdrav drage cure!
13DPO (prije 5 dana) prvi test mi je bio pozitivan (iako druga crtica ne bas jaaako crvena), zadnja M je bila 14.08., isti dan sam radila betu - 29,7 (znam, nije bas nesto velika bila ali...). Vec smo bili u sedmom nebu, naravno... Jučer beta 13,7 !!!! A joooooj ..... Zvala dr, nije radila, cule se mailom, kaže tijelo odbacuje očito, možemo samo pokušati Utrogestane vaginalno 2X2 i strogo mirovanje, a ako krene krvarenje da joj se javim kada stane, za ultrazvuk je još rano i nema smisla ... E sada, naravno da bi učinila SVE da pokušam spasiti trudnocu ALI moram biti sabrana i realna - ovo ne izgleda uopće dobro i sto mislite ima li uopće uzimati Utrogestane, (kapsule progesterona),cini mi se da ću time samo odgoditi tj. produžiti ono sto se očito mora dogoditi... i da ću onda možda čak zavrsiti na kiretaži! Nemam iskustva sa ovim, da li vam ovo izgleda kao biokemijska ? Mislite li i vi da je bolje nista ne pokusavati vec pustiti da ide svojim tijekom, kada je beta več ovoliko niska tj. jos je i pala? Hvala vam puno na pomoći i savjetima.... A već sam se bila pridruzila forumu trudnica! Ah....
Inače, nemam nikakvog krvarenja još, ni spotinga, ni grčeva, ništa... Kao da se ništa neće dogoditi, ali nažalost ne osijećam se nit kao da sam trudna više... user posted image
Nije mi nasreću prva trudnoća, prije je sve bilo školski, savršeno!


IZVORNA PORUKA: Klarita

Nemam iskustva a, ni znanja. Javice se jos neko, a verujem da imamo i temu, pa ce te neko usmeriti vec da iscitas.
user posted image
J a bih otisla do bilo kog drugog ginekologa, ne bih cekala svoguser posted image


IZVORNA PORUKA: belst

Klarita, hvala ti svejedno na odgovoru... i ja sam mislila da odem negdje drugdje, ali sinoća sam dobila te nalaze (petak), danas subota- večina ne radi, a to nije baš slučaj za hitnu, bar mislim...user posted image


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Ja mislim da je ipak u pitanju biohemiska user posted image jer beta pada, videces posle nje uskoro dodje prava trudnoca, smao hrabro! I javljaj vesti.


IZVORNA PORUKA: belst

Unina mama, hvala ti, i ja tako mislim... znam da ni vi niste pametne što bi mi rekle, ali što vam se čini oko ovog utrogestana- da li da uzimam uopće ili ne ? Da možda ne spriječim još "priprodno češćenje", što bi bilo i najbolje... možda naiđe netko tko je imao slično iskustvo... hvala vam, puse!



< Poruku je uredio branki RR -- 13.9.2014 12:36:49 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:40:52   
branki*
ono sto sam ja cula,jeste da ako beta pada,nema puno smisla koristiti utrogestan ili progesteron....ne znam,javice se jos neko.ako ne krene krvarenje za dan ,dva,ponovi betu,vidi sta se desava..
zao mi je,bice drugacije sledeci putuser posted image opet ces ti biti medju trudnicama.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:49:55   
belst
branki, hvala ti puno, tako i ja mislim- uzela sam sinoć i jutros od panike po dva odmah ali neću više, rađe da ne zbunjujem organizam više, nadam se da te dvije doze nisu poremetile još prirodni tijek događaja... hvala sto si premjestila post, u pustoj strci nisam stigla tražiti da li možda već postoji ova tema!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:52:51   
branki*
ne brini nista,sve je ok sto se toga tice...
i ja bih bila u frci..obicno se utrogestani daju ako postoji krvarenje ili male kontrakcije na pocetku,a pritom beta raste kao sto treba.zato mislim da nema puno pomoci u ovom slucaju..ne verujem da je to moglo nesto da poremeti,to sto si uzela.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:59:05   
belst
Hvala ti još jednom, svaki odgovor mi puno znači... neću više uzimati, nadam se krvarenju kroz koji dan, da budem sreće da sve ode samo, a jedino ako ne krene krvarenje za 3-4 dan, izvaditi ću opet betu da vidim što se dešava. Sada sam bacila pogled na starije postove, vidim da je puuuuno žena to prošlo, a koliko još koje ni ne znaju, da- i ja sam optimist i mislim da se vidimo uskoro opet u trudnicama. A ove ginekologe koji sve tako šturo opišu, sada bih....ufff... cure ovdje na forumu vrijede više od svih njihovih diploma (znam, nisam u pravu ali tako se sada osiječam).... pozdrav veliki i sretno svima! javim na kraju kako je prošlo!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 12:59:53   
Sanjalica1980
Draga Belst, ja bi potvrdila Brankin post. Kada krene da pada to znaci da ga telo odbacuje.
Ja sam imala jednom betu 120 pa za dva dana oko 230 pa ja pocela da pada. Vadila sam krv na dva dana i na kraju je skroz pala.
Ja sam tada koristila utrogestan od pocetka fet-a. Bio je iz prirodnog ciklusa.

Utrogestan ti nece nista poremetiti. Proveri betu jos jednom i ako je pala stani sa utrogestanom. Dobices za par dana.

Bice sledeci put sigurno. To je dobar znak. Znak da mozes ostati u drugom stanju.
Cim ga telo odbacuje znaci da nesto nije bilo ok.
Meni je dr tada rekla da je to super. Da telo dobro funkcionise.

user posted image

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 13:08:04   
belst
Joj Sanjalica, baš ti hvala na informacijama, puno si mi pomogla... znači misliš da ipak nastavim sa Utrogestanima za svaki slučaj, tj. da oni neće "odgoditi" krvarenje (mislila sam da možda hoće jer mi se činilo da mora pasti razina progesterona da bi krenulo krvarenje) ? Također, pročitala sam od tudih iskustava da krvarenje može krenuti dok beta još nije pala "do kraja", da ona može padati do nule čak i kada krvarenje već stane... mada mislim da bi moja trebala pasti bezo jer je jučer bila već samo 13,7... jedino me malo buni što nemam NIKAKVE simptome da će se išta dogoditi, ako mi krene krvarenje biti će iz vedra neba, osim ako se sutra- prekosutra ne promijeni nešto... E da, znači ne moram se brinuti ako mimkrvarenje ne krene čak još nekoliko dana ili...? Joj, oprostite što vas ovoliko gnjavim, subota je, gin. naravno ne radi da nju ugnjavim!user posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 13:14:44   
wivern
Belst ja sam u prvoj trudnoci koristila utrogestan i ta se trudnoca zavrsila spontanim. Prokrvaila sam normalno i to utrogestan nije mogao zaustaviti, tako da sam i ja misljenja da ga koristis dok ti je dr rekla. Nece ti on nista promeniti ali ces barem znati da si ucinila sve sto si mogla. Sto se tice krvarenja ne brini se, ako je biohemijska nemas sta da brines da ce ostati jer se jc nije ni zakacila kako treba.
I nemoj sad da nam preskaces onu temu za trudnice, vec sledeci mesec se mozes vratiti a i znace nam tvoji saveti. Drzi se user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 13:22:08   
belst
wivern, hvaaaala ti puno, sve si rekla što me je zanimalo...haha, kako si me pronašla evo nažalost i ovdje, naravno da ću se ja vama vratiti, samo nisam se htjela javljati vama sa ovakvim "novostima" da nekoga bespotrebno ne zabrinem na trudnicama, to vam ne treba nikako!!! Hvala ti, družimo se mi opet skoro, a za savjete sam uvijek jaaaako sretna da ih dijelim, ako nisam tu možete mi slati i poruku slobodno. Puse svima!user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 13:27:20   
7marii

IZVORNA PORUKA: belst

Joj Sanjalica, baš ti hvala na informacijama, puno si mi pomogla... znači misliš da ipak nastavim sa Utrogestanima za svaki slučaj, tj. da oni neće "odgoditi" krvarenje (mislila sam da možda hoće jer mi se činilo da mora pasti razina progesterona da bi krenulo krvarenje) ? Također, pročitala sam od tudih iskustava da krvarenje može krenuti dok beta još nije pala "do kraja", da ona može padati do nule čak i kada krvarenje već stane... mada mislim da bi moja trebala pasti bezo jer je jučer bila već samo 13,7... jedino me malo buni što nemam NIKAKVE simptome da će se išta dogoditi, ako mi krene krvarenje biti će iz vedra neba, osim ako se sutra- prekosutra ne promijeni nešto... E da, znači ne moram se brinuti ako mimkrvarenje ne krene čak još nekoliko dana ili...? Joj, oprostite što vas ovoliko gnjavim, subota je, gin. naravno ne radi da nju ugnjavim!user posted image

Blest ja sam pre nekoliko meseci imala biohem,beta bila 15,posle 5 dana 0,a krvarenje je pocelo tek 6-7 dana posle te bete od 0. Tako da nemoj da brines ako krvarenje ne krene bas odmah.Potrebno je vremena organizmu.Sve se to sredi odmah nakon tog krvarenja. Vidim spominjes neke kiretaze,to ti sigurno nece raditi ne brini bezveze,beta ti je bas niska pa ce sve to samo od sebe. Nadam se da smo ti pomogle i malo smirile user posted image

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 14:41:55   
belst
7marii, itekako ste mi pomogle, hvala... i ja sam otprilike mislila da će tako nekako biti, ali još mi je lakše kada dobijem potvrdu od vas! biti će sve ok, znam, hvala!

(odgovor članu 7marii)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 18:23:12   
vonavoj
bas mi je zao,ali mislim da je beta i 13dpo bila mala..i sad jos manja..
Utrogestan nece da skodi,ali ne moze ni da bude svemoguc..user posted image

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here