|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 20:27:33   
Maslacak15
preklampsija je drugi padez. Pritisak mora i treba strogo da se kontrolise. Lekovi za pritisak su ok. Bensedin je pak, kategorija D za trudnice ( znaci dokazano utice nepovoljno na bebu) i zato se daje na zapadu samo tamo gde mora, znaci psihijatrijskim slucajevima, zenama u klinickoj depresiji itd, koje su uvek na terapiji pa ih je tesko skinuti tokom trudnoce zbog niza drugih rizika. A zasto u Srbiji na to tako olako gledaju, ko ce im ga znati....
Moje povracanje je prestalo konacno. Jos mi je malo muka ali samo u tragovima. Sad mogu da se gojimuser posted image user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 21:05:28   
Rosita
Sad su dostupne informacije, ja uvek gledam na drugs.com kategorije lekova i td. Mislim sa se u Srbiji daje zato sto dugogodisnje iskustvo nije pokazalo posledice. Znam da je svrstan u D, ali mi je ta prijateljica psihijatar tada objasnila da to znaci da statisticki znacajno raste verovatnoca od.... ne secam se, recimo da su neke malformacije lica, ti sigurno znas. Ali da je to recimo povecanje od 0.nesto posto, ne secam se. Ona je rekla da je bensedin "prihvatljiv" i da sme. Inace ne znam sta se daje klinickim depresijama, b.je anksiolitik? Izvin'te, necu u off. Hvatam se u onom mehanizmu potrebe da se "opravda", a nema potrebe. Mislim da smo bas ovako pricale i prvoj trudnociuser posted image .


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 21:22:40   
Maslacak15
ahahah nebih nikog da panicim, doktorima se veruje ali ja sam prosto naucnik, tj profesionalno deformisana. Meni je uvek u glavi : a kako znaju da ne smeta??? Sta im je iskustvo ? Da sigurna sam i ja da se bebe rode zdrave prave i da im naoko nista ne smeta. Isto tako sam sigurna, da trudnica uzme jednu casu vina svaki dan celu trudnocu, da bi beba na rodjenju bila zdrava i prava po svim lekarskim kriterijumima. Ali meni ne pada ni na kraj pameti ni da liznem alkohol. Zasto? Zato sto je to jako relativna stvar. Prosto kako se meri uticaj? Mogu da postoje sitne smetnje razvojne ili skroz dugorocni efekti. Niko nezna odakle visak autizma ( sigurno ne od vakcina) zasto deca imaju danas sve vise ADHSa odakle alergije ekcemi itd....
Nema se pojma ni objasnjena. Takve stvari mogu da imaju veze izmedju ostalog i sa prenatalnim uticajima pa i sa time sta majke uzimaju dok su trudne. Daleko bilo da ja sad izvlacim definitivne zakljucke o bensedinu, alkoholu, pusenju itd ali samo kazem kako razmisljam uopsteno. I zasto se trudim da u trudnoci budem bas disciplinovana i vodim racuna. A inace nisam neki hejter, mislim dosta sam liberalna. Volim i da popijem, pusaci mi ne smetaju, ko se drogira sebi se drogira itduser posted image . Ali lekovi u trudnoci samo i iskljucivo sta mora i nema drugog izbora. Zato sam odbila i bilo kakvu vrstu pomoci sa mucninama iako ima dozvoljenih stvari na trzistu (vomix npr). Ali i moja Dr je bila u fazonu "ako mozete da izdrzite bolje je".

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 21:59:15   
Rosita
Slazem se. Te dugorocne efekte tesko bi bilo meriti. Slazem se i da je najbolje ne piti nista u trudnoci. Ja sam nakon dve godine konstantnog pijenja lekova za gastritis ( u jednom periodu cak 6, zbog jos nekih gastro problema) sve prestala par meseci pre trudnoce. Inace, u redovnom stanju niti pusim, niti ikad ista popijem, ni kafu... Al cim me nesto zaboli ja popijem lekuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 22:26:34   
nikiteki
Dobro vece evo i mene da se javim danas mi beba baš nemirna sano se okreće malopre me stonak malo zaboleo pri dnu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
28.9.2017 14:34:47   
Rosita
Devojke, molim pogledajte temu dabl test.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
29.9.2017 9:40:57   
MaRa94
dobro jutro svima. Kako ste? Ja se dugo nism javljala jer imam milion obaveza oko uredjenja doma. Sada renoviramo i sobicu za nasu bebicu. Inace smo dobro, islia sam na kontrolu, jos da dam krvnu sliku i mokracu i to je sve. Vi ste bas aktivne, citam vas cesto ali uvek ispadne nesto i ne stignem da napisem. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
29.9.2017 15:57:28   
MasnaMasnica
Caosuser posted image .
Maro bas sam se pitala gde si.😘 Znaci u istoj situaciji smo.
Rosita ne razumem se u dabl ali verujem da je sve ok cim maslacak kaze.

Moji svi spavaju . Ja pijem kafu bila kod frizera farbala se i fenirala,bas se lepo osecam. Nocas me celu noc boleo stomak,pocelo je polako, sutra kontrola jedva cekam.💙

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
29.9.2017 19:33:18   
Rosita
Masnice i Maro, blago vama, sredjujete kutke :). Ja treba da se mrdnem povodom trazenja stana koji bismo uzeli na kredit...ograniceni smo sa puno strana, a dve su kljucne- vreme i finansije. Ali ne brinem se zbog toga. Polako.
Pozdrav :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
30.9.2017 9:58:10   
MaRa94
Bice sve samo polako.
Juce sam pala, saplela sam se u dvoristu. Jako sam se uplasila. Povredila sam ruku i nogu. Pozvala sam doktora i ona je rekla da nema potrebe da dolazim ako nisam povredila stomak i ako ne osecam nikakve bolove. Mene je bas bilo strah. Uplasila sam se puno. Osecam bebu sve normalno, od jutros me malo zateze stomak. I nikako nisam mirna. Non stop razmisljam da se ne desi nesto. Jel imala neka od vas slicnih iskustva?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
30.9.2017 10:15:08   
MasnaMasnica
Maro nece nista biti bebici ,ne brini, one su zasticene,ja sam u 14oj pala sa N u narucju i istegla tetivu,pa nista. Samo se cuvaj i odmaraj.

Ja danas u 17h imam kontrolu kod moje dr privatno,jedva cekam da vidim bebca!Danas smo pune 33.😍💙🍬🍼

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 30.9.2017 10:16:09 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
30.9.2017 11:14:23   
Rosita
Nece nista biti. Moja mama je pala noseci mene u narucju i brata u stomaku. Dobro se okliznula i natekao joj bio skocni zglob. Eto, sto se iskustva tice.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
30.9.2017 21:45:37   
IvanaSK RR
Stomacici,selimo se u oktobar Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 238
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here