|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
10.9.2017 18:55:17   
Maslacak15
Ja ne koristim nista. Niti sam ikad. Cela moja apoteka je folio (folna, jod i B12) i to je to.
Nego nema nam Zemunke da se prijavi posle CTG a.... Da je nisu zadrzali?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
10.9.2017 19:33:58   
Zemunka85
Tu sam zenske.
CTG mi je bio odlican, malo sam se opustila, jer je dva puta bio "uspavan", dok me nisu stavili na bok.
Sad je bebac baaaaas bio aktivan, otkucaji super, dve zesce kontrakcije.
DR koja je bila user posted image diiivna je, pregledala me, oset_ila nisam, sa mojim docom zvezde prebrojim, kaze prst i po/dva. Ja msm da tu nema pomaka.
Jedino sto pise da je grlic centimetar - nzm da li to znaci skracen i za vodenjak pise "intaktan" nzm sta to znaci.
Ona je u fazonu "ovo nije los nalaz" a ja se msm - tako stoji vec mesec dana.
Cak se i umirilo user posted image .
Dosla kuci, vidim opet krenuo sluzni, doduse ovih dana je bio beo kao sneg, sada onako malo rozikast, ja se ponadala, kad opet nista :D.
Njen jedini savet je set_aj, set_aj, set_aj, set_aj ... ona misli da ce biti pre nedelje.
Tako da sam danas bas set_ala, malte ne ceo dan. Zadnjih nekoliko sati je bebac aktivan kao nikad za ovih 9m, ali kao nikad a znate koliko sam pisala da je nemiran.
Tako da viidieceeeemo, za sad nista.

U sredu imam kod muza ove DR od danas, pa ako nista - u nedelju hospitalizacija kod mog doce.

user posted image za sve

ROSI ja sam isto prosli put celu trudnocu koristila utrogestan, ginipral, verapamil, bolnica+tokoliza, lezanje .... a sada malte ne slicna situacija - isto kontrakcije, prva vidjena na Dabl testu tj u 12 nedelji, posle toga sve intenzivnije, od 25e vec i jace i cesce, ali doca nista- kao sve je ok. Tako da sam Utrogestan koristila mozda mesec dana dok sam imala hematom. Cim je hematom nestao ukinut mi je Utrogestan i do kaja nisam nista pila. Prelep osecaj. I eto kako doca nije pogrsio. I n more isla i sve..ma uzivala u ovoj trudnoci!

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 10.9.2017 19:37:23 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
10.9.2017 21:45:38   
Rosita
Zemunka, ma super je to, bebcu je ok, nema sta, sad ce, samo sto nijeuser posted image . Najvaznije da si i ti dobro i puna energije, da lepo docekas bebca :).
Sto se lekova tice, isto, zato mi i cudno. Al neka, bilo bi super da bude bez lekova.
Negde u toku mog prvog trimestra prve trudnoce bila sam u Nemackoj. Nesto mi je utrogestan bio pri kraju, taman knap, pa rekoh da vidim koliko ovde kosta. Znala sam da mi nece prodati, ali nikakve info mi nisu hteli dati bez recepta. Pa i to govori, verujem, da se tamo lekovi ne dele kao bombone, kao ovde. Mada, za maslacak znam da nije bilo potrebe za lekovima, a znam i da im nije naklonjena.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 3:22:54   
Zemunka85
Zenskeeee ja gotovaaaaa!!!
Prebrzo i presavrseno!!
Probudili me bolovi u 12 oko pola 2 sam bila u porodilistu 3prsta otvorena. Klizma priprema, na stolu 7 prstiju nema vremena za epi, u 25 do 3, evo ga sin moj iz 2 napona. Jedan savic. Eeeej za sat vremena.
Taaaaako sam srecna, reci ne postoje...

Bice Luka.
Kako ga volim!!!
Moja L je sada velika seka.

Ljubnula sam ga i odnese ga, javljam ujutru utiskeeeeeee...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 6:52:41   
MasnaMasnica
Jeeeeeuser posted image user posted image Zemunka neka je ziv i zdrav,divnooo. Bas brzo i savrseno. Ljubimo malog decaka punooo!😍💙💙💙💙

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 7:33:49   
Maslacak15
Wow kakvo jutrouser posted image user posted image za Zemunku i Lukuuser posted image . Dobro dosao malisaa, super da je sve proslo kako treba i ekspresno.
Haha Rozita, pa onako, nije da nisam, ja bas cenim medicinu i napredak i jesam za lekove ali mora da postoji jasna indikacija za sta se daju. I sasvim Sam sigurna da se masovno preteruje u Srbiji i trudnice tretiraju kao bolesnice bez ikakvog razloga. Kad neko ima pravi Problem ja Sam uvek za Lek. Na Primer ako je stitna TSH 5 uvek Sam za eutiroksin a ne savete opusti se i pij Selen user posted image Nego ti treba da uzivas u trudnoci, vidim nemas neke tegobe i to je najvaznije.user posted image user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 8:59:34   
Rosita
Zemunka, bravo! Kakav raznezujuci post! Nek je sa srecom!
Pa da, maslacak, tako sam i mislila za tebe, al u malo reci ne opisah.
Bas lepo, Zemunka utisak dana!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 9:11:27   
Mala Elena
user posted image
Jutroooo, upravo sam doruckovala pa da smutim nesic.
Prethodna dva dana sam jela sve i svasta. Nas tri dame bile same pa spremi ovo, spremi jos ono...na kraju smo izasle na igraliste i ostavile rucak za kasnije, tako da sam se ja dobro najela oko 20h , samo sam se pitala kako cu prevariti.user posted image
U potrazi sam za patofnicama, sad malo da pretrazim...ako ima predloga, pisite ali u temi patofne , molim vas user posted image
user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 14:50:16   
MaRa94
Ceeeestitam...user posted image
Bravo za vas. Da je ziv i zdrav Luka i cuvkajte se i mazite. user posted image Prelepo je ime, uzivaj sa bebicom sada.

Ivana, odlucila sam se za Srbiju iz razloga sto sve jedno da se porodim ovde beba ne dobija njihove papire jer su nama papiri i dalje u tom procesu odobravanja. A ovde bih bila sama, moji i njegovi roditelji bi morali da dolaze po dogovoru i na kratko, a gde je ostatak rodjaka, baka i braca. A ja sam za njih bas puno vezana i ovo je prva beba i u mojoj i u njegovoj familiji, od najblizih ne racunajuci dalju rodbinu. I svi su presrecni i onda zelim da podelim srecu sa svima. Muz ovde ima pravo na odmor 2 meseca odmora jer ovde i otac moze da trazi odmor kada se zena porodi. I uzece naknadno par nedelja odmora pa cemo se svi zajedno vratiti marta meseca.
Ovde je jedino bolje zbog porodjaja i uslova, apsolutno nista drugo. Zbog toga ta odluka.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 22:32:34   
Rosita
Vece. Nesto sam se smorila. Odvedem D da izvadi krv iz cistog zdrwvlja, rekla bih, za sistematski. Kad ono nesto visi leukociti (doduse, ref.vrednosti ove lab.su kao za odrasle, njemu su 11 onih jedinica), i limfociti poviseni, granulociti snizeni. On zdrav. Pitam je l ga boli nesto, kaze grlo, ali ne verujem, ne zali se spontano. Smorila sam se. Sutra posle posla kod dr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
11.9.2017 22:38:21   
isidora88
Da mahnem, jos me muci stomacni virus, pored svog povracanja inace sad jos i virus i proliv i uzasni grceviuser posted image cula sam se sa dr, kaze da vlada neki virus i da ne smeta bebi, ako mi bude bas lose da dodjem na infuziju. Sutra mi opet dolazi svekar, ide na operaciju katarakte napokon, samo me smara jer mm nema vise godisnjeg pa cu da blejim sama.sa njim u stanu, a on jadan nigde ne moze da ide jer ne vidi.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
12.9.2017 8:00:52   
IvanaSK RR
Isidora, kako si?
MaRo, razumem. I moj sin je prvo unuce i sa jedne i sa druge strane user posted image
Lepo je sto muz moze da uzme slobodno pa cete ovde biti svi zajedno.
Rosita, javi sta kaze dr.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
12.9.2017 8:20:37   
Mala Elena
Maro, pa izguraces i to...bar si bila sa njim neko vreme. Moja zaova kad se porodila treci put, ostala sama sa decom, muz otisao za Nemacku, bio 4 meseca. Znaci , i od loseg ima gore user posted image
Isidora, nadam se da si bolje.
Ostale user posted image sta radite ? Ja upravo pojela parce pice koje je ostalo od sinoc ... pa sledi kafica.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
12.9.2017 8:46:36   
isidora88
Malo sam bolje, mada me sad boli donji deo stomaka kad hodam.
I dalje trckam u kupatilo svako malo, ali proci ce danas nadam se.
maro a odakle ste vi? Super ako mozete da budete zajedno. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
12.9.2017 9:42:14   
nikiteki
Dobro jutrouser posted image .

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 7:26:32   
MaRa94
Dobro jutro trudnice drage. Nema vas nesto.
Sinoc sam stigla u Srb. Tamo je bilo nevreme, vetar je strasno duvao i pokisla sam od auto do aerodroma, posle je i kada smo se ukrcavali bilo bas hladno i evo mislim da cu se prehladiti. Beba je bila mirna tokom celog leta, nije besnela kao sto sam ocekivala. user posted image
Kako ste vi inace?

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 8:25:43   
Rosita
Jutro. Sve uobicajeno. Vozim se na posao. Jutros prvo ustajanje u prevozuuser posted image . Zivela uska haljinauser posted image .
E da javim, za D dr kaze zdrav je, za njegov uzrast to je ok nalaz, a klinicki je zdrav, nije mu nista.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 8:39:28   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image .
Maro super sto si stigla,ne brini za muza ,dok ti sve pozavrsavas,proletece vreme i eto ga on sa vama.😊
Rosita odlicno,taman da ne brines oko toga. Ja vodim Nori u ponedeljak da vadi krv i da primili mmr konacno.
Mi zavrsavamo renoviranje pa me nema, juce Nori porucili krevet kao Unin ,tapete mi se rasprodale i bas sam se razocarala gde sada da nadjem neke da mi se svide kao teuser posted image

Danas idemo da biramo garnituru,jos da dodje majator da prikljuci grejanje i sanitarije i okrecimo ,stignu vrata i kuhinja, i polovinom oktobra se selimouser posted image taman na vreme da perem bebijeve stvarciceuser posted image
LiLjubim vasuser posted image !

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 14.9.2017 8:41:46 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 8:45:46   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Maro, kako si?
Masnice, super sto privodite kraju radove.
Rosita, drago mi je da je sve u redu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 9:42:08   
Mala Elena
Jutro!
Ja se izlezavam, i posle kafe mi se spava...Juce sam se nasetala,zaspala sam kao jagnje. Isli kupili devojcicama jakne...
Masnice, a gde vi sada zivite i gde se selite, jel to neka nova kuca?
Nacices tapete, ne brini.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 10:10:51   
MasnaMasnica
Renovirali smo nasu kucu celu. Kuca nam je u prigradskom nedelju,5 minuta od centra, pesaka,a trenutno smo u centru grada,tu imamo nas stan koji izdajemo,ali u maju su nam izasli stanari,a mi usli da bi ovo zavrsili.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
14.9.2017 10:17:06   
Mala Elena
Extra, bas lepo, uzivate! Brze ce ti proci user posted image dani dok imate tih obaveza. Veruj da se meni bas oduzilo...
Resila sam se candide sto je super,a kasnije odoh po rezultat urinokulture.
Sledeceg utorka da pokusam nezakazana da odradim uz...bice mesec dana od poslednjeg.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 5:41:48   
IvanaSK RR
Dobro jutro, devojke.
Nema vas... A nema ni Zemunke.. Jel se neko cuo sa njom?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 8:09:48   
isidora88
Dobro jutrouser posted image
Ja sam mrtva umorna, slabo spavam ovih dana, nikad se necu naspavatiuser posted image
Deca su mi nemoguca, stariji sin bas i nije odusevljen kad treba domaci da se radi pa su muke sa njim. Inacw voli skolu ali domaciuser posted image
Ja u ponedeljak idem da vadim krv i da radim ogtt, ionako ni je muka jos kad popijem onaj seceruser posted image
Srecom radicu te analize kod mene na poslu pa cu malo sa koleginicama da se vidim

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 15:16:08   
Rosita
Dobar dan. Nemam nista posebno za pisati. Mene i dalje muci plitak san i uvrnuti snovi. Sklona sam tome. Inace ok. Lutala sam sa detetom i na kraju smo isli na sladoled u mek. Jedva cekam da prodju vrucine.
Nema Zemunke, da...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here