|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 20:36:05   
branki*
rosi,draga,pa ti si trudnaaauser posted image grlim teuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 21:37:28   
Rosita
brankiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
16.9.2017 23:55:10   
Bekolino2
Trudnicice evo i ja malo da zvrljnem nesto.Danas je mom L bio divan daaan 🎆🎂🎉💓 evo ja sada sve sredila i jedem picuu ovo moje malo stvorenje me bas tera na zderanje sa L mi uopste ovakav pocetak trudnoce nije bio.Sada cu se izgleda bas ugojiti 😁😁😵😍

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
17.9.2017 8:38:55   
Mala Elena
Dobro jutro, kisovito user posted image
Kako ste ?
Ja relativno dobro. Vec par noci , kako zaspim ubrzo se probudim, a i snova ima bas, bas... i kukovi me zezaju, koce se kad lezim na boku.
Da popijem kaficu a evo i deca se bude. Caooos

(odgovor članu Bekolino2)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
17.9.2017 9:46:28   
isidora88
Dobro jutrouser posted image
Mi ustali, muz otisao da radi u bg, valjda ce brzo kuci.
Sutra da vadim krv, i opet krece radna nedelja, sa mojim skolarcem stalno jurnjava, bas mi ne odgovara sto ide popodne u skolu.
Muka mi i dalje, a apetit kao slonu, stalno mi se nesto jedeuser posted image u prethodnim tridnocama nisam nista jela prvoh meseci, a sada jedem za petorouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
17.9.2017 10:42:32   
Zemunka85
Zdravo debelice, da vam se javi jedna zgodnica user posted image . Jos samo 3kg i ja sam na staroj kilazi, osim sto me jutros na kasi propustise kao trudnicu user posted image .

Moj porodjaj i oporavak su prosli savrseno. Prijem je bio u 1:17, a u 2:35 porodjaj. Na stolu sam bila od 2i15. Neverovatno. Nismo stigli ni epi, ni indukciju, nije bilo ni epiziotomije, samo jedan savic, Ja sam vec sutradan bila kao nova. Kada sam dosla kuci, prvi dan isla sa Larom napolje, a jace u Delta City na nastup iz baleta.

Sto se malise tice, bilo je nekih problemcica - zelena plodova voda, rekose mi da tako brz porodjaj za bebu bas i nije dobar, jer ne stigne da se pripremi, ali hvala Bogu CRP je bio ok, tako da nema posledica. Pupcanik 1 oko vrata - mada je to bilo i Lari. Imao je 3kg i 53cm - duzina i obim glave su u cm isti kao sa L, ali ima 300gr manje, pa njima se to vodi kao hipotonicno. Kako mi je DR objasnila, njegov tonus misica nije slabiji, niti je objektivno za tu dijagnozu, ali je neki indeks P10 manji od predvidjenog, kada se uzme u obzir gestaciona dob, pol i paritet (tj da je drugo dete), sto je po meni glupost, jer ga vode da se rodio u 41. nedelji, a u 41. nedlji je bio 2h, a i zasto Lara kao prvorodjena i zensko ne bi u zivotu mogla da bude krupnija od njega, no nebitno ... Ostale provere su ok - sluh, refleksi i sl. Onda treci dan zutica i to hiper zutica, no posle 24h suncanja pustili su nas, jer su rez bili OK.

Tako da smo super prosli. Sada smo kod kuce, sikimo i uzivamo. Ja imam previse mleka, pa se ovako mala beba ne snalazi puno vazduha guta, borimo se, ali sve je super.
Lara ga obozava, nece ni do radnje.

Sve vas puno pozdravljam, odjavljujem se sa tebe i zelim vam lak porodjaj i brz oporavak user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
17.9.2017 11:35:48   
Rosita
Zemunka, divnouser posted image . Ocito to nije nista strasno.
I meni se jede, uh.
Pamtim prvu trudnocu- spavanje do 9, 10, kafa, plazma, rr, sve u krevetu. Pa oko 12 ustanem i laganouser posted image .
Mada me D pusti vikendom i sad. On je ustao u 7, malo se igrao, pa pogledao crtac. Sve u svemu do pola 9...
Puno pozdrava :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
17.9.2017 13:07:12   
Mala Elena
Uh i meni se jede, rucak najmanje a izmedjuuuuuser posted image
U utorak cu da se izmerim...
Zemunka, pozz i tebi, super sto je sve ok, za taj parametar nisam cula pa ne mogu da komentarisem.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
18.9.2017 13:31:00   
Mala Elena
Zdravo svima. Nema vas da pisete user posted image ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
18.9.2017 13:34:49   
IvanaSK RR
Zemunka, sve je to super, sigurno. Drago mi je sto je sve brzo proslo i tako dobro po tebe.
Ljubni bebicu jednom od mene.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
18.9.2017 15:34:07   
isidora88
Samo da mahnem, prezivela sam ogtt, super mi je secer. Nadam se da me nece skati dr svaki mesec da proveravam.
Leglo mi samo 3000 din. plate, a ja bez dinara, odlepila sam, ko ce docekati sledeci deo da mi isplate sveuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
18.9.2017 18:42:55   
Rosita
Joj Isi. Ja se zbog toga natezem da radim. Danas sam nesto sva bezveze. Zbog loseg spavanja. Popodne sam nesto morala da jurcam da zavrsim.

Malopre na vesu vidim malo braonkasto. Da li da se brinem? Ne boli me. Usla sam u 12. nedelju. Ne jurca mi se kod dr ako samo na tome ostane. Sta mislite?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
18.9.2017 22:41:32   
MaRa94
Pozdrav svima. Evo i ja da vam se javim. Od kad sam stigla hiljadu obaveza. Bila sam na 4d i beba se smejala u stomaku. Bilo je prelepo videti je nasmejanu. Imala je 1150, 3 dana je bila naprednija. Uzivala sqm je gledajuci je. Doktor je rekao da ima bas krupne okice, i stvarno kadq mi je pokazao videla sam oci jer su bile otvorene. Srce mi je bilo prepuno srece.
Jedva crkam decembar.

Rosita, ne znam sta da ti kazem. Jer i ja sam imala tako malo braonkasto, par kapljica u 14. Nedelji, i prepisali su mi utrogestan. Imala sam blage kontrakcije matericr, videli su na uz, nakon 10ak dana sve je bilo u redu kada sam bila na kontroli. Tako da ne znam sta da ti kazem. Ja sam bila uplasena i otisla sam. A da se nisi slucajno preopteretila nesto?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 9:01:25   
Mala Elena
Rosita, ne znam sta da ti kazem. Mozda bolje da odes do dr za svaki slucaj.
Ja cekam na red za uz.

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 11:10:09   
Rosita
Otisla sam. Dr misli da je posredi kombinacija iritacije fluomizinom (jesu me iritirale malo te vaginalete) i odnosa prethodni dan. Nije me pregledala. Sutra ultrazvuk. Zasad nema vise tragova na vesu. Utrogestan 1* uvece. Videcemo sta ce reci uz. Primiricu se danas i sutra. Jesam se preopteretila, juce sam bukvalno trcala sa detetom na pregled :(. Treba da pripazim.
Hvala vam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 11:27:41   
Mala Elena
Pazi se sto vise, bar nekoliko dana ... Ja sam tako imala obris na papiru , ali mene je gradski istruckao najzesce dok sam sedela i drzala zaspalo dete u rukama ... Bice sve ok posle tog utrogestana.
Bila sam na uz...sve je u redu, curica oko 1400g, po uz termin 4 do 5 dana kasnije .

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 13:40:28   
Rosita
Hvala, stvarno ste pazljive.
ME, super za bebiku :).
Maro, to je bas posebno iskustvo, verujem da si se raznezila.
Ja sutra uz, a za 7 dana expertski, tako sa cu i ja videti bebiku.
Mi smo vec uveliko okarakterisali bebca kao decka. Videcemo da l jr moja intuicija i ovaj put prognosticki validna :).

< Poruku je uredio Rosita -- 19.9.2017 13:42:43 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 13:50:02   
IvanaSK RR
Maro, divno za uz. Tako sam se ja raznezila kad sam videla prcasti nos user posted image
Rosita, probaj da odmaras koliko mozes. Nek se ne pojavljuju vise nikakvi tragove na vesu.
ME, super za devojčicu :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 13:52:17   
Rosita
Hvala ivana, pravi si moderrator. Uvek za svakog napises neku rec.user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 13:57:14   
IvanaSK RR
Ma, ova tema je divna, vi i vasi stomaciciuser posted image
Nego, eto gore nisam pitala Isidoru zasto bi joj radili secer svaki mesec? Ja sam to jednom radila u prvoj trudnoći i bas mi je bljak user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 15:19:56   
isidora88
Maro divno za uzuser posted image i elena za curicuuser posted image
Rosita malo se pripazi, gledaj da mirujes ako mozes.
Danas sam podigla nalaze, secer mi je bio ok osim sto je skocio posle 180 min na 7,5, nemam pojma zasto, kaze dr da cemo pratiti, povecana mi terapija za pritisak
, bas me brine sto nikako da mi se regulise kako treba.
Ja srela docu danas tako da idem na ultrazvuk u cetvrtak, jedva cekamuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
19.9.2017 15:29:44   
Sanjica26 RR
To radjenje secera je bljak. Jedva sam to izdrzala u trudnoci.
Rosita malo na bolovanje. Cuvaj se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
20.9.2017 9:15:10   
Rosita
Danas ne radim, idem na uz. Sve deluje ok. Ona juce rece da ako je sve ok na uz mogu normalno da se ponasam, izuzev sto mi je dva puta zabranila odnose, i naravno ne napor.

Nego, imam jednu veeest. Jedna stara clanica koju ste voleli je truuuudnaaa opeeet. I docice nam, samo trenutno nema vremena. user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
20.9.2017 11:29:48   
Maslacak15
evo nas sa eskpertskog ultrazvuka. Sve deluje tip top, ovog puta je u pitanju velika devojcica user posted image . Nije mi bilo sve jedno pred pregled. Sad cu da probam malo da se opustim user posted image user posted image user posted image Puno vas pozdravljam trudnice!!


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
20.9.2017 11:35:57   
MasnaMasnica
Jeeee Maslacak neka je samo ziva i zdrava!Divnooo!💖💖💖

Rosi samo se primiri,bice sve to ok,javni se posle uz!

Maro divno,verujem da si uzivala i ja sam . U tim nedeljama se sve najlepse I najbolje vidi.
😍
Mi privodimo radove kraju pa me nema,u nedelju sam nesto cistila,nisam htela da slusam mm,i to cetvoronoske polozaj i od nedelje nisam svoja poceo je stomak da me boli, beba udara ,svaki pokret me zaboli, kao da sam je okrenulauser posted image . Cekam kraj meeca i kontrolu,i prvi
ginekoloski.
Eto 32 nedelje sam se super osecala i nisam se zalila,red je da pocnem. A i samo trckaram kao da mi je prvo,nikako da spustim loptu i shvatim da je trece.😃😂

Sada malo odmaram pa idem da kupim mandarinee. Videla sam ih. Njam njam.



< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 20.9.2017 11:37:45 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here