|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
24.9.2017 11:22:26   
Mala Elena
Jutro!
Evo nahranila decu pa pijem kafu. Pa da, verovatno zbog vremena a i ulazim u 8.mi a tada se manje pomeraju. Uvece kad legnem je bas aktivna tako da mi je to dovoljno user posted image
Masnice, kako ti sa stomakom, boli li te? Ja osecam neke tupe bolove u donjem delu, slicno menstrualnim ili stomacnom virusu. E sad, da li su one pripremne kontrakcije ne znam, ali svakako ctg tek po ulasku u 9-ti, jel tako i vama?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 8:06:50   
Misha i Ljisha
ME ti vec pri kraju bokte.

Meni to sad tako daleko izgleda.
JA ocajavam jer sam u prvoj trudnoci do polovine petog meseca nosila svu svoju odecu samo onako sam malo otkopcavala dugme ako me je malo stezalo nesto a sad.... evo vec mi se vidi stomak. i vec jedva stajem u svoju odecu.

Dunja cekamo te

JA se javljam kad ove nedelje obavim pregled kod dr user posted image vodicu i Dunju na UZ da vidi bebu hehhe... Ona jedva ceka, svi kazu to je sad tako a kad stigne beba nece biti ali ja nekako verujem u moju curicu da ce ona biti neizmerno srecna kad stigne prinova user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 8:14:33   
Sanjica26 RR
MLJ ko to tako prica?? Ala ljudi lupetaju za medalju. T je bila odusevljena i u trudnoci i posle trudnoce. Obozavaju se.
Pozdrav trudnice. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 8:33:41   
Rosita
I ja verujem da ce se trend nastaviti u vezi sa odnosom prema bebi.
Ja sam za vikend dosta radila, umno, ne fizicki. Mada sam u subotu cistila kupatilo i tako malo po kuci. Ne mislim da je neki napor. Medjutim, juce opet malo traga na toalet papiru, braon- sukrvica. Malo, ali...stalo je. Samo jedan navrat. Nekako se ne nerviram. Ovo je vreme i kad bih dobila. Danas sam kod kuce, nemam nameru da idem kod dr osim ako se ne ponovi. Zato sto sutra u Frontu imam ultrazvuk i dabl. Pa cu pomenuti. Ljubim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 8:42:13   
Misha i Ljisha
Ma verujem i ja, pogotovo jer su devojcice iz mog dosadasnjeg posmatranja stvarno dosta drugacije od decaka.Mnogo su neznije, ne da decaci nisu nezni i maze ali devojcice brinu kao i mame. (il je bar ova moja takva ne znam ali znam da svi decaci oko nas a sve su decaci ne brigaju nesto posebno za druge ehehe). Moja D se uvek seti kad smo u prodavnici, "mama kupi i za Nidzu i Noleta, Mama kupi i za Veljka i Vuleta, kupi i za Necu AleSku"user posted image ja da bankrotiram bokte jer se ona svih njih seti. Tako da mislim da ce se trend briznosti nastaviti i kad beba dodje. Ja sam ubedjena u to iako eto TI ljudi svasta lupetaju. user posted image

Da li mi verujete ja nemam pojma koja sam nedelja trudnoce, eto toliko sam opustenauser posted image idem sad bas da preracunam. Znam da ove nedelje idem kod dr i da cu posle toga na dabl. Mada iskreno ne bih radila dabl uopste ja bih isla odmah na amnio al mora da se prati procedura jel te.

Rosita, nemoj da se naprezes, razumem da nije neki napor ali savijas se i td. Nemoj na kraju da bude da ti dr sve zabrani. Polako nista nece pobeci, sacekace svi ti poslovi i muza user posted image


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 9:04:00   
Misha i Ljisha
10 nedelja i 6 dana user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 9:19:33   
Mala Elena
Rosita, cuvaj se.
MiLj, ma gde pri kraju, jos dva meseca ...
Sinoc me je tako beba gurala. Inace od pocetka sestog meseca je okrenuta glavom dole ali nocas sam imala osecaj da me gura nogama u besiku, taj bol sam prvi put osetila. Strasno je neprijatan...user posted image Ili se okrenula ili se spustila nisko, osecam je skroz ka stidnoj kosti.
Sutra idem ponovo na uz.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 10:04:14   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image . Meni dani samo lete, ja ne znam sta je ovo. Ispratila U u predskolsko. N ostavila sa bakom, isla da dam majstorima kljuceve ,dosli da krece i da mi zalepe tapete.
Danas sam htela u neki soping za mene ali vreme je ocajno pa me mrzi. Videcu sta ce biti.

Me nisam vise imala bolove od onog dana,znaci da cistiti vise necu😃. Stvarno se super osecam i super sam pokretna kao da nisam 8i mesec. Zero I tipujem da cu preneti,ne nadam se bebiju pre kraja Novembra.

Sada odoh da sebi spremim tost, i da se malkice ispruzim.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 25.9.2017 10:05:07 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 10:32:55   
isidora88
Jutro. Ja poslala muza po hranarinske liste, valjda ce mu dati, inace necu dobiti platu.
Eto moje dete je bilo odusevljeno bratom cela 3 dana, posle je shvatio da mu smeta, tako da mislim da je kod decaka to malo zeznuto, a devojcice imaju valjda taj neki instikt da stite pa zato i ne prave problem kad dodje beba. Decaci su pa pomalo divlji, pogotovo ako su dugo jedinci kao sto je moj bio. Sad su oni ok, ali stariji je bas nemoguc postao, jako je neposlusan i bas se borimo sa njim, jos i skola i obaveze, uf.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
25.9.2017 10:36:16   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

10 nedelja i 6 dana user posted image

Ljiso pa ti trudna user posted image da samo znas kako mi je drago user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
26.9.2017 8:45:11   
nikiteki
Dobro jutro.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
26.9.2017 10:55:06   
Rosita
Dobar dan, koleginice trudnice. Ja bila na prvom exp i dala krv za dabl. Dr kaze da je sve ok. Trudnoca starija nedelju dana po uz, ali ja mislim da je to to jer ta menstruacija je bila na moru i ja je racunam od kad je lepo poteklo, a danima se mucilo. Tako da je i termin pomeren na 1.4. A pol- opet decko! Bas kako sam ja i prizeljkovalauser posted image . Dr mi se dopala. U pitanju je Elena Djakovic. Mislila sam da krenem tamo kod nekog, videcu na temi. Ona mi isto deluje ok. Pricljiva je sto ja bas volim. Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
26.9.2017 11:10:27   
Mala Elena
Bas lepo sto ti se ispunila zelja da bude decak !
Ja takodje isla po doznake i uzgred na uz. Sve je u redu , osim sto je beba nisko, zato sam i osecala one bolove nisko.
Zanima me ima li neka od vas a da joj ne treba pojas za trudnice, da mi pozajmi ?Ili znate ko ima sa rr a nije medju trudnicama trenutno...user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
26.9.2017 16:35:08   
Misha i Ljisha
Rositauser posted image mozda se i meni ispuni zelja da bude devojcica ehheheh....

super vesti

ME nemam pojma za pojas mozda se javi neko. Sigurno ima i tema o tome

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
26.9.2017 22:18:17   
isidora88
Rosita bravo za deckicauser posted image
I ja moram reci sestri da mi posalje pojas, trebace mi uskoro.
Opet imam isijas, ubija meuser posted image Uzasno podnosim trudnoce, sva sam u bubuljicama user posted image
Bebicu slabo osecam, valjda ce se uskoro razmrdati. U petak kod dr, nadam se da cu je nagovoriti da mi uradi uz, nesto me je strah, pritisak mi je juce skocio na 170/120 uzas, a vec pijem terapiju, danas je dobar.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 7:45:11   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image opet vas nema? A nema mi ni Mare nekoliko dana.user posted image

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 8:51:19   
Misha i Ljisha
gde je Dunja???? user posted image

Jao pritisak i moj dr ocekuje visok pritisak pa me tera da merim a meni non stop nizak. U prvoj trudnoci mi je bio visok ali retko je isao preko 150

sta pijes od terapije Isidora?


(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 9:14:17   
isidora88
Metildopu 3x1. U prosloj trudnoci sam pila u 9.mesecu 4x2, nifelat i bensedin,uzas i na kraju me porodili u 38.nedelji.
Nadam se samo da cemo dogurati do termina i ovaj put.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 9:14:22   
Rosita
Dobro jutro. Ja sam ove sedmice na bolovanju. Evo me u spavacici i bademantilu, cudnoca jedna :). Dete mi i vrticu. Malko me bolucne dole, mislim da ne bih obracala paznju da nije ovih desavanja, al ovako virkam :\.
Bubuljice imam i ja. Grozno. Preko noci izrastu. Nicim ni ne mazem kozu, cudna je, nemam ideju sta bi joj odgovaralo.
Ja sam imala visok p.u prvoj t, juce gledam izvestaje, od 15. nedelje sam pila 2* metildopu, 2*verapamil i 1* bensedin, koji nisam bas redovno, ali nisam ni odbila jer sam pritisak po mom misljenju dobila od konstantne nesanice, ili je to doprinelo. I sad se toga plasim. Ali ok je zasad.
Sutra idem po rezultate dabl.
Danas mislim da spremim nesto posno, ispecem ribu i kukuruz i da citam...
Nema mare, maslacka... Dunji se blizi petak, navijamo!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 10:04:38   
dunja RR
Drage moje, na moju žalost što nisam trudna i što (bar za sada) neću biti sa ovom divnom ekipom u trudničkim temama, da vam javim, da sam juče prokrvarila 11. dan od transfera, ali ne odustajem, ozbiljno vam kažem user posted image Beta je bila 3,2.
Sledeći mesec idem kod dr Goce, da vidim šta dalje, pa se nadam da ću već uskoro opet imati šansu, i eto me ovde, a biće dosta vas još tu, što me raduje user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.9.2017 10:05:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 13:30:23   
Mala Elena
Rosita, zasto pritisak od nesanice?
Ja bas imam dosta stresova , najvise kada treba da uspavam decu. Imam osecaj da se sve poremetilo. Odbijaju da idu u krevet, sve bi drugo radile samo ne spavale. I to me uzasno iznervira , izderem se, cesto se fizicki obracunam sa E uglavnom user posted image nazalost, ali ljudi, meni nije jasno da neke stvari ne shvata. I bude mi uzasno lose, srce mi je u grlu. user posted image eto. Razmisljam kako cu sa njih tri male kada dodje beba...
Dunja, nemoj ni da odustajes!user posted image
Sve vas pozdravljam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 14:06:29   
Maslacak15
evo meeee... na posletu. Radim kao :) Dobro bre zene ja te doktore bas ne razumem. Ok lekovi za pritisak svakako stoje i to mora da se regulise ako problem postiji, ali zasto bensedini?user posted image Ja u trudnoci nebi uzimala ni pod razno, pa da mi kaze pet lekara al ok to je moje privatno misljenje....Mozda sam ja nakrivo nasadjenauser posted image
Dunjauser posted image . Bas mi je krivo. Ali naravno, nema odustajanja to je pravi stav. Budi hrabra i ima jos vremena da se ipak sretnemo na trudnickoj temi. Samo napreduser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 14:10:15   
medamisko
Dunja, nema odustajanja!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 18:31:30   
Rosita
ME, tako sam odreagovala na tu nesanicu, konstantno glavobolja nervoza je bila, pa mislim da je doprinelo.
Znam za tvoj stav o bensedinu, maslacak. O tome smo pricale i tad. Ovde se daje, to znas. Ja sam uzimala, trudila se sto redje, ali jesam jer nisam mogla da izdrzim nesanicu. Kog god lekara da sam pitala, dozvolio je. Kao i prijateljica psihijatar. U bolnici kad sam lezala davali su nam.
Dunja, drzi se! Ne odustaj!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,09/17
27.9.2017 19:58:09   
isidora88
Dunja mnogo mi je zao, ali vidim da si pozitivna i to je kljuc uspeha,, verujem da ces nam se brzo pridruzitiuser posted image
Kod nas se daje bensedin, pogotovo ako lezis na patologiji kao sto sam ja lezala 3 puta.
Ja stvarno izbegavam lekove i ne pijem nista, ali za pritisak moram, i ako dodjem do stadijuma kao prosli put picu sta god treba samo da izguram trudnocu i da ne dobijem preeklampsiju opet.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here