|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 18:43:28   
vonavoj
Sanjice.jesi li ti uspela da se opustis😁
Evo vezbam sa troje.tu mi je sestrin mali na spavanju..
Joj.sto mi je muka😥😥

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 18:50:48   
Sanjica26 RR
Boga mi jesam. I dalje ne volim haos, ali nema vise sekiracije ako ne stignem. Sutra cu to da zavrsim. Mnogo se bolje osecam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 18:53:06   
Mala Elena
Ja danas mislila mm ce usisati, kad on pita mene hocu li ja.user posted image Ali super su danas, nisu izmrvile.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 18:55:06   
mama Jo
Podrzavam opustanje za haos koji deca naprave 😁
I za mrve 😁
Evo upravo se spremam da sredim jer ne mogu da gledam, ali sam resila da se vise ne nerviram za to, kad koliko uspem.😊
Ja se nadam da drugo necu osetiti, a.posto bih volela i trece nadam se da tek trece necu osetiti... tj.kako sam isplanirala, mama ce mi taman tada u penziju pa ce imati mnoooogo vise vremena da mi pomogne 😂😂😂

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 18:59:09   
Maslacak15
ja ne usisavam- to je muski posaouser posted image . Sto se svega ostalog tice, sta stignem stignem. To je moja parola.....

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 19:24:04   
Mala Elena
To ste u pravu...ne treba se opterecivati, ja sam sada u trudnoci navikla da mi kuca ne bude cakum pakum . Pogotovo sto se tice tih mrvica i igracaka .
Von, vezbaj user posted image
Mama jo ,pusti mamu malo da ode na odmor, u banju itd...user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 19:37:11   
vonavoj
Nije u redu da se usisava jednom nedeljno😁😁mada realno dok dodjemo sa posla.odemk negde..u kuci smo tokom nedelje samo dok spavamo😁
A nervira me sto nw mogu sad neke stvari da odradim..muka mi od sredstava za kupatilo...ne bi jos usisavala jer sam u obe trudnoce prokrvarila.pa sto bi se zezala opet..dacu sutra T.pa ce mm nastaviti.tako ga zeznem..

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 21:53:55   
MasnaMasnica
Von sa Unom jesu, i to sveki i mm, mama nije jer ipaki radi smenski rad .Noru nismo osetili , niti je trebalo pomoci, to dete od rodjenja spava celu noc, ima svoj ritam, tako je divna za odgajanje, dobro sada pokazuje tvrdoglavost, ali kada je bila beba niko mi oko nje nije trebao, sve smo same.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
28.10.2017 23:00:06   
MaRa94
Cao drage. Bila sam na kontrolu ali doktorica nije mogla da uzme ni jednu meru bebinu, jer je ona zauzela nezgodan polozaj i pored toga non stop se mrdala. Sve je u redu, u petak iden da dam bris na kontrolu i da vidim u bolnici da isaberem doktora koji ce mi na dalje voditi trudnocu do porodjaja. Jel to svusa tako? Nor ja imam doktorku koja radi u dom zdravlja, tu idem samo po upute i sl, A privatno na preglede i ostalo, a sad treba da izaberem dr u bolnici koji ce me najverovatnije poroditi. Meni to nekako nema nikakvog smisla.
Vidim da je tema ciscenje, ja sve radim sama, osim kada dodje mama pa pocisti umesto mene. Ali posto mi je nekad dosadno uzmem sama da cistim. Nekako me to sad opusta i uzivam u tome. Ne pitajte me kako je to moguce. Ni sama ne mogu to da shvatim. Ali eto... drugo stanje.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 7:48:16   
vonavoj
Jutro! Mene sestric probudio u pola 7..kao kuvana noga sam!
Masnice.daj Boze da bar trece ima red u spavanju..sa T je bila nocna mora.sa J malo blazeuser posted image Tek sam sad pocela da spavam..a najgore kad imas bebu.a i obaveze od 7.nema sna onda..to ce me cekati..T u prvi razred.J u vrticuser posted image .bice zanimljivo..ali red je da imam makar jednu spavalicu😁

(odgovor članu MaRa94)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 7:57:40   
Mala Elena
Ja zelim spavalice i Von i Masnici i sebi user posted image
Maro, sve te razumem, nekad uzmem da radim neke beznacajne stvari. Juce me mm iznervirao, uzela sam da operem sudove i to ono najgore,pekac i on se naguzio tu da cedi caj pa mu ja zasmetala, cuj ja njemu a ne on meni. E onda sam ga gadjala rukavicom za sudove i otisla da ribam kupatilo user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 8:03:08   
Duškić
I ja vam zelim spavalice. Meni je cerkica sad veca ali bilo je tesko dok sam je navikla da bata spava u njenom krevetcu, a ona sa nama. I cim se budi on, odmah i ona pa plakanje u duetu. A mm cesto radi noc , e tad je najgore.
Ali brzo prodje sve, mame se snadju u svemu.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 11:21:42   
MasnaMasnica
Dan user posted image iuser posted image ,ja danas na kontrolu jedva cekam.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 11:33:41   
IvanaSK RR
Maro, tako je svuda ko vodi trudnocu u domovima zdravlja. Ako vodis trudnocu u porodilistu, onda je verovatno ista doktorka. Mada, meni nisu ni rekli da biram doktora. Samo sam od kraja osmog isla u porodiliste na preglede i posle ctg.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:01:03   
emicaa
Von sto se tice spavamja ja imam dvije nocne more.I kad bih morala reci koje je gore stvarno se ne bih mogla odluciti user posted image Srecno da ti bude user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:13:22   
Bejbili*
pozdrav i od mene drage trudnice i mamice. prvo da cestitam niki nek je sin ziv i zdrav. ja usla u 37nedelju jos malo i kod nas dolazi djecak.samo sto mu jos nismo ime nasli :-/ mm svoje ja svoje i nikako da se dogovorimo.haos. a sto se tice ciscenja ja svaki dan ribam iznova sve bojim se iznenadice me porod pa sta cu ako mi ko dodje a nesto nije sredjeno hahahah user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:25:23   
mama Jo
Pozdrav i od mene...
Meni je zakazana kontrola tek za 17.11., tada cu biti 34.nedelja... joj ko ce to docekati, isla bih svaki dan na uz...
A od ainoc, evo malo i jutros me boli stomak, onako zateze sve, i grudi isto, bas me to nervira jako, ne mogu lepo da funkcionisem, i da radim svasta sto sam isplanirala...sta radite u toj situaciji, kad tako zabolucka nesto?
Ja legnem i smirim se, ali cim prodje odmah ustajem, sklanjam igracke saginjem se, pa opet zaboli 😑

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:37:12   
Maslacak15
Joj zene sta vam je sa spremanjem i sredjivanjem. Beba ne vidi dalje od nosa a ne da je zanima enterijeruser posted image user posted image . Ja moram samo da smislim gde da ubacim krevetac i komodu za menjanje pelena u spavacu sobu kad dodje vreme ( negde krajem februara, pocetkom marta ) i da operem tih par bebecih visecih rekvizita sto stoje negde u kesi. I to je to....Gardarobu cu kupiti novu ali i to nista pre marta.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:46:18   
Bejbili*
ah draga maslacak pa sta cemo moramo spremati hahaha. kad je kod nas ovdje obicaj cim zena izadje sa bebom iz bolnice pocnu da dolaze.i tako skoro svaki dan gosti a zena nije u stanju da riba tad pa bolje prije poroda pospremiti nego kasnije haos user posted image a hvala Bogu ni od koga nikakve pomoci tipa svekrva i tako to.tako da uzdaj se u se i u svoje kljuse ko sto bi nas narod rekao user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 12:59:53   
Maslacak15
koliko ja znam u Srbiji je postojala tradicija da se ne ide u babine pre 40 dana. Osim najjuze rodbine. Ne treba uvek biti moderan. Osim toga, kod mene se lepo zna da ne treba da se ocekuje NISTA prvih mesec dana posle porodjaja. Staram se samo i iskljucivo o sebi i o bebi. A to nije mnogo. A nisam razmazena niti mi uslovi to dozvoljavaju. Osim eto sto imam super muzauser posted image . Pa delimo bukvalno sve obaveze oko dece i domacinstva na ravne casti. Ali nemamo nikakvu drugu pomoc, prve babe i dede su na 600 km, drugi na 1300 km. Sa decacima smo imali skoro bliizanacku situacije, razliku od samo 15 meseci pa se iguralo.
Porodjaj je izuzetak, tad cu da dovedem tatu i neku tetku ( majku nemam) da rade kuvaju spremaju i zabavljaju dok ja ne stanem na noge. Moj moto je da postoji toliko realnih obaveza i problema da ne zelim da izmisljam dodatne i opterecujem se nebitnim stvarima.

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 13:01:36   
isidora88
Meni bogami niko ne dolazi, tj.moze da mi dodje tata, brat i mama, svekijevci ne dolaze, a ostala rodbina uljudno ceka da bebac malo poraste. Van pameti mi je da mi svaki dan prolaze neki gosti. I ne znam zasto vam muzevi ne pomazu, moj bogami sve radi, mozda sam malo hitler ali moj muz sve po kuci radk, ja spremam samo ako on nije tu. Ne mogu da zamislim da ja sa stomakom od zuba rintam a on da sedi i bleji.
Ja u novembru idem kod mog doce na uz, i krajem meseca na ekspertni. Valjda cemo konacno dobiti i info kog je pola. Mm se potajno nada devojcici, ali smo ubedjeni da je decakuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 13:04:43   
Maslacak15
isidora isto mislimouser posted image

uzgred ja mislim da je kod vas devojcica. Da nije, videli bi vec da nije. Ne kupujem tu pricu beba ne dozvoljava da se vidi. Eto dajem i zvanicnu prognozu pa cemo znati jesam li omanulauser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 13:16:19   
mama Jo
Slazem se sve sa vama drage zene, i mislim da ms ovaj nece ni biti sramota.da kazem ej necu da vidom.nikog mesec dana 😁

Jeeeej, radujemo se seki onda najverovatnije, super 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 13:24:34   
Bejbili*
dobro ja sam malo pretjerala sa tim skoro svaki dan gosti. al ja imam uze rodbine brace snahe majku tetku djeda babu i tako sa njegove strane i kao i sa prvim djetetom niko nije mogao da cega mjesec dana da ne vidi mene i bebu tako da kontam i sad da ce dolaziti vec par dana nakon naseg povratka kuci. a muza nisam spomenula sto se tice ciscenja jer se kod mene to podrazumjeva nije sad da ce uzeti sam da cisti ali sta god kazem on uradi ali ja ipak sam malo detaljnija i vise vjerujem da je dobro ocisceno gdje su moje ruke prosle user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
29.10.2017 14:14:10   
Rosita
Dobar dan.
Ja isto mislim kao maslacak. Nema sts, da vidimo kad se primakne gde ceno krevetac ubudziti, operem stvari i to je to.
Sto se gostiju tice ne dolaze dok ne bude vreme. Samo roditelji, a i to mi bude gusto u malom stanu. Kad bi neko dolazio, neka sedi, ja moram sta moram.
Meni u domu zdravlja ultrazvuk zakazan za 15.11. Znaci tacno mesec dana od saveta za aspirun. Ne znam jesam li ja jedina tvrdoglavo nenormalna pa ne vodim trudnocu privatno. Ne samo ovde na forumu nego i u dz svi dodatno negde idu.
Moj sin je bio katastrofalan spavac. Imao je jadan i grceve do sednog meseca. Pa zubi, pa ko- zna- sta, dogurali smo i do dve gidine sa nasredjenim spavanjem.
Pozdrav zene.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Bejbili*)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here