|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 12:45:38   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ja nisam merodavna, ja svake 3 nedelje vadim krv, a ultrazvuk na 3,4 nedelje. Bas mi je puno da 10 nedelja nemas nijednu kontroluuser posted image

Prosli put nisam imala kontrolu od ekspertnog znaci u dvanaestoj nedelji do neke 24te nedelje cini mi se. Dr rekao izmedju samo da uradim krvnu sliku. Mislim ni moj privatni dr nije neki gladan para. Kuci merim pritisak. Mislim sta da me gleda? Nemam pojma ja vas pitam kako kod vas, jer se vidim oko mene isto svi iscudjavaju sto ne idem kod dr

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 12:53:45   
dunja RR
Ljišo i ja sam ovako u trudnoći sa S (samo nisam radila amnio). I meni je mnogo svaki mesec na UZ, to samo ja mislim kod nas tako. Ja mog doktora znam već dugo, porodični smo prijatelji, tako da sam strogo slušala kada mi kaže, tada na UZ. A to nije bilo svaki mesec.
Moja drugarica na NZ je isto išla na par UZ.ova, u 39. godini, a evo i Emi kaže, u Švajcarskoj na 2 meseca.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

po men je mnogo svaki mesec na UZ, mislim da sam ja u prosloj trudnoci isla na 4 UZ i tu uracunavam potvrdjivanje trudnoce, ekspertni, drugi ekspertni i onaj pred kraj.
A UZ na amniocentezi ne racunam jer tu nije poenta UZ. user posted image To je sve od mojih ultrazvukova, ai sad nekako mi isto, potvrdjivanje trudnoce, ekspertni, i amnio za sad a evo sad sam 19ta nedelja ili po UZ 20ta



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.11.2017 12:57:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 13:35:54   
vonavoj
Ni kod nas nije tako cest uz.dabl.pa tek izmedju 21 i 24te..user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 13:51:34   
Misha i Ljisha
epa onda je to to. user posted image Mislim super. I meni je suludo ici svaki mesec na UZ. Ajde ako ima indicija da nesto ne valja, ali ovako "sporta" radi mi je stvarno bezveze

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 14:01:37   
mama Jo
Ljisho - ja sam u 34.nedelji i u petak sam isla na 4.uz i to je to za celu trudnocu... prvi je bio potvrdjivanje trudnoce, pa prvi ekspertni, pa drugi ekspertni i sad ovaj i to je to. Znaci bila sam na uz 01.09.pa tek 17.11., posle 2,5 meseca.... ja sam bas dr pitala da idem cesce, nesto mi se to ucinilo bas veliki razmak, a ona mi je objasnila da nema potrebe. Inace vodim trudnocu u Novom Sadu, ne znam gde ti...

Bilo mi je posebno cudno jer sam prvu trudnoci pre 2,5 godine vodila u Indjiji i tamo mi je dr radila uz bukvalno na mesec dana, a sada ovako retko...
Ova sad dr mi je objasnila da nema potrebe cesce i da se javim u tim i tim slucajevima, inace je sve pod kontrolom...



< Poruku je uredio mama Jo -- 20.11.2017 14:03:10 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 15:04:00   
Misha i Ljisha
Pa da i meni je logicno. Ja privatno vodim trudnocu u NS kod dr Vulete , cak me niije poslao ni na dabl kaze svejedno zelite da radite amniocentezu, nemojte bacati pare na statistiku. I tako i bi. Ja cujem ljudi bacaju silne novce na vodjenje UREDNE trudnoce.

Nista ja se samo pitam da li propustamo "nesto bitno" mada ja svom dr bezuslovno verujem. Mislim da je sjajan i da njega nema ne bi bilo ni moje Dunje a ni ove druge trudnoce.



(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 15:08:54   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

cak me niije poslao ni na dabl kaze svejedno zelite da radite amniocentezu, nemojte bacati pare na statistiku. I tako i bi.



Ni ovde u BG ja nisam radila ništa od te statistike jer sam znala da ću na amnio... pre 4 i kusur godine
a isto mi tako beše 4x UZ sveukupno, do doalka u bolnicu pred porodjaj...tamo su me nasnimali za sve propušteno...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 15:14:07   
Rosita
U prvoj na 6 nedelja, posle cesce, vodjena je kao rizicna i to je razlig. Bila jedna veca hospitalizacija u 7.m, od tada na 10 dana dnevna b. Razlog sam navela.
Sada isto kao kod vas. Pre 1.exp u dz 2 uz, onda su u planu prvi i drugi exp, i pred kraj. Znaci 5 uz. Ja sam jedan radila privatno. Ako bi sve bilo ok, sigurno necu raditi mimo toga.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 15:46:05   
isidora88
Ja radim cesce zbog pritiska, a da ne pricam da sam u prvih 8,9 nedelja trudnoce bila na ultrazvuku skoro svaka 2,3 dana. Trudnoca mi se vodi kao rizicna. I u prosloj sam bila preko 20 puta, ne racunam jos dodatne prilikom hospitalizacija.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 16:36:35   
vonavoj
Isi.svaka tebi cast na trecoj trudnoci....ja sam imala prvu rizicnu.drugu bez ikakvih problema,pa mi opet nije svejedno sada...mnogo stresa..u prvoj mi se grlic skratio u 22oj nedelji.pa giniprali.utrogestan do tad.krvarenja u 7oj nedelji..a druga pu pu...nadam se da ce tako i sad biti..a ti si jos i na lekovima za pritisak.stitnu.svaka cast!user posted image
Smanjile su mi se mucnine...ali opet mi se jave posle slatkog.kad pojedem..a kao jede mi se...bas sam blesavauser posted image .bolje i da ne jedem...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 16:56:27   
Maslacak15
Ovde su u principu svakog meseca ginekoloski pregledi u trudnoci pa od sedmog na 3 nedelje pa na dve nedelje i u devetom na nedelju dana. Ali su u principu propisana zakonom samo tri velika ultrazvuka za ne problematicne trudnoce. Moja doktorka radi na svakom pregledu ultrazvuk makar kratko jel joj se moze. Kontam da me vodi kao rizicnu ( godine, carski rezovi itd) ali u principu ne mora.

Kao sto sam vec rekla X puta, ja obozavam ultrazvuk ali on primarno sluzi da se trudnica i doktor eto informisu a nema bas mogunosti da iko ista uradi na osnovu ultrazvucnih nalaza. Tako da eto mogu da se pokriju glavne prekretnice u razvoju 13 i 22 nedelja da se vidi kako sve izgleda i ostalo je u prinicpu suvisno.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 18:14:21   
isidora88
Evo me sa pregleda, Maslacak izgubila siuser posted image
Musko 100%, lepo sam videla pisu i sve ostalouser posted image
Bebac 680gr.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 18:49:02   
mama Jo
A jel dr siguran da to nije pupcana vrpca?
Hahaha 😂😂 salim se naravno 😂

Super, jos jedan bata, imas sve sto treba, opusti se i uzivaj, verovatno ne treba cak ni bodic da nabavis jer imas sve od starijih 😊


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 18:56:19   
Maslacak15
oooo pa dobro izgubila, izgubilauser posted image To je zivot, desava se. Svaka cast decku dobro je sproveo kamuflazu hihii. Vazno da je sve super i nadam se da ne lupas previse glavu oko toga. Svako dete je veliki blagoslovuser posted image Pozdravljam teuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 19:27:30   
Rosita
Ko je jedini stavio pare na decaka? Jauser posted image ! Cokoladu istemuser posted image . Znam da je logika bila na strani devojcice, ali toliko intuicije u celoj porodici...morao je biti decak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 21:06:53   
madre
Isi, 3 momkauser posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 21:26:04   
madre
Pretpostavljam da cu i ja sledećeg ponedeljka saznati da li ce moji decaci dobiti seku ili batuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 21:35:13   
isidora88
Nek nam je ziv i zdrav, jedva cekamo jos jednog batu, sad sam full iskusna mama decakauser posted image
Mama jo nemamo skoro nista, sve sam razdelilauser posted image nismo se nadali trecoj bebiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 21:36:50   
Sanjica26 RR
Isidora, ma tebi pasu decaci. Ne vredi.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 22:05:47   
vonavoj
Ijaoj..ako je ovako krenulo.onda i meni sleduje devojcica..ali moje sestre imaju .sinoveuser posted image
Neka su zivi i zdravi!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 22:11:10   
isidora88
Koleginica mi je rekla da sam ja mama decaka i da joj nikako ne ide devojcica uz mene, ona mi je prva rekla cim sam zatrudnela da je musko. I ja sam nekako znala, mozda bude cetvrto devojcicauser posted image
Rosita ceka te cokoladauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 22:23:52   
MasnaMasnica
Isidora samo neka je ziv i zdrav!
Cetvrto mora bitiuser posted image

Mene zabolela glava ,mama mi donela vruce kiflice , pa otisla u nocnu, radi sa dezurnim ginekologom ja se zezam taman da me njih dvoje poradjaju nocas.😃😂😂😂😂

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 22:38:31   
degu
Isi nek je ziv i zdrav deckonja user posted image
Veliki je dar biti mama 3 sina user posted image kao i mama 3 cerke user posted image i mesano, sve ima svoju draz i svoju tezinu.
Sad mozete da se bacite na smisljanje imena user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 23:02:18   
isidora88
Smislili smo ime za decaka, pisala sam u temiuser posted image
Duse moje, tri mamina decaka ❤ jedino mi nekako krivo kad vidim silne zenake stvarcice, ali brat ce da ima zensku decu, morauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
20.11.2017 23:48:01   
mama Jo
Tako je sve ima svoju draz.... a ti ces onda bratovim crkama biti omiljena.tetka, sta ces im.ve samo kupovati, kao svojoj 😊
Stize mama i treci musketar da te cuva 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here