|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 15:16:13   
mama Jo
Navijam i ja za curu 😊

Cestitamo za jos jednu princezu 😊
I moja malena u stomaku evo luduje a ja setam u krug da je smirim malo 😊 velika cura spava...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 15:46:13   
isidora88
Kod ovog dr sto idem mozda i ne saznam pol osim ako sama ne vidim jer on uglavnom nrce da kaze pol, sad videcemo. Samo nek je bebac dobro i zdrav, a pol ceno vec saznati ovog meseca, mada ja nekako nemam osecaj da je zensko, mislim da bih dozivela sok i da ne bih poverovala do porodjajauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 16:06:34   
Mala Elena
Masnice, i moj ctg dobar, videh samo jednu kontrakciju da je isla do 100, a ana izvestaju dr napisao nema kontrakcija user posted image Imam jos da gulim a anesto me uhvatilo da jedva cekam da se porodim.
Jel ti vise nemas ni uz ni ginekoloski?
Ja bih volela da bude jos jedan uz da znam otprilike koliko ce beba imati g i koliko ce me namuciti user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 18:47:01   
Maslacak15
Pozdrav trudnice! Madre neznam stvarno mislim mogla bih da nagadjam, a mislim da ne znaju precizno ni oni. To sa ustrogstanom mu dodje lek za sve boljke, posto ne moze da skodi a mozda nekako pomogne. Ako beba dobro napreduje i protoci su dobri onda nema razloga da se brines nikakvih. Hematomi klinicki obicno prestaju da budu relevantni u drugom tromsecju. Znaci nebi trebalo da bude problema. A sumnjam samo na osnovu te opaske da imas bilo kakvih realnih placentalnih problema.

Mene nerviraju na poslu. Nista novo. Inace blizi se polovina trudnoceeeeee

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 19:12:56   
mama Jo
Maslacak - otvaraj bolovanje, onda te niko nece nervirati na poslu 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 19:29:17   
MasnaMasnica
Me sledece nedelje imam ginekoloski i uz kod moje Dr.

Kod mene kontrakcija ni jedna na ctg-u😃😂😂😂

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 19:35:23   
Mariya
Mašnice, još si tuuser posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 20:29:06   
mama Jo
Masnice kad je tebi termin?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 21:35:11   
MasnaMasnica
Mariya pre 21og ne planiram.😊
Mama Jo 18/19 November.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 21:43:40   
vonavoj
Ako ti je kasnije bila O i neces pre😁😁 sta ti je prvi uz rekao?
Meni 7.6..a po menst.3.6..tako da znam da prenosim!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 21:47:34   
MasnaMasnica
Pa to je prvi uz,taj termin😊 po ciklusu bi bio sutrauser posted image .

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 21:49:05   
isidora88
Joj jedva cekam to uzbudjenje i iscekivanje bebice, sitno brojiteuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 21:59:41   
mama Jo
Joj sjajno, znaci priblizava se 😊


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
7.11.2017 22:02:40   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Pa to je prvi uz,taj termin😊 po ciklusu bi bio sutrauser posted image .

Navijam za 18.11..kao moja T!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 6:49:02   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Inace blizi se polovina trudnoceeeeee


Pa kad je tebi termin? Ocemo mi to zajedno user posted image

Nego sad kad smo kod racunanja termina, mame ja se valjam svaki put kad odem kod dr, meni uvek povecaju za neke dve nedelje. Znaci ja znam sto posto da sam ostala trudna 27.7user posted image (ne ranije jer ranije muza nisam videla jer smo renovirali i D i ja nismo bile kuci). Odem prvog septembra kaze dr 7 nedelja trudnoca, odem 4tog oktobra kaze dr 13 nedelja trudnoca user posted image Ja pocela da se zezam "ko ce biti trudan 9 meseci mora to da se skrati".

Prosle nedelje je kao 17 nedelja trudnoca (radili mi AC) velicina bebe svarno odgovara za 17 nedelja i beba ima odokativno 148 grama sto je jos vise od 17 nedeljjauser posted image

Termin po meni je trebao da bude kraj aprila pocetak maja, po menstruaciji 20 aprila, a po njima je sad vec oko 15tog i manjeuser posted image . Sad kad ispadne da cu preneti

Ocel mi sad neko reci kad ja treba da se porodimuser posted image . Zadnja menstruacija mi je bila 11.7. i ja uvek racunam 30 dana da mi je ciklus

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 8:00:53   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image .
Mi danas idemo kod mojih na slavu. Od sutra definitivno moram oprati bebine stvarcice, uneti krevetac, postaviti posteljinicu. I spremiti odelce za iznosenje😀😃.
Kada proslavim Nokin rodj. Nek krene kada hoce ali ja tipujem na 21 mog tate rodjendan 😊.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 8:15:33   
Mala Elena
Jutro.
Ja stavila da pecem pitu. Deca su mi bezveze, tj takvo ce im biti raspolozenje danas. Jedna konjuktivitis, druga promukla...
Ljiso, juce sam upoznala user posted image kojoj je po pm termin 14.11. a po uz 21.11. i kad je dr pitao za termin ona rece ovaj drugi. A ja uvek govorim prvi po pm, koji mi je inace svuda naveden u dokumentaciji od starta. user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 8:17:39   
Rosita
Zdravo zene. Mi se svi porazboljevali. Ovo mi je drugi virus za mesec dana :(. Odjednom dubok kasalj i promuklost. Mislim da je ovaj put doneo mm.
Ja kao da nisam bila sto godina ni na kakvom pregledu, a vala i nisam. 15 og imam ultrazvuk u dz. Pokreti bebe su blagi ali sad su definisaniji, skroz su nisko. To ok za 19/20 nedelju?
I ja jos malo pa pola. Ko bi rekao.
Bas sam slomljena. Snovi me ubise. Budalastine, boze sacuvaj.
Masnice, neka bude kako zelis :).
Ja sebi tipujem na 5\6.4. Da udje u Vaskrsnje praznike :). Termin po uz 1\2.4., po lm 8.4.
Me , imena Eva i Elena su mi bas lepa. Poznajem tri odrasle Elene i one su jake, pametne zene :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 8:21:50   
Sanjica26 RR
Rosita, napravi tiker za bebicu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 8:58:32   
MasnaMasnica
Prvi uz je najrelavantniji rece i maslacak. Ja se vodim po terminu od moje Dr. Sa prvog uz , od pocetka je 18/19-i.
Mada zadnji put na kontroli beba je isla 10 dana nspred; I uklapala se u 8.11. Ali to je nemoguce tacno proceniti ipak je velika da bi se lepo sve izmerilo.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 8.11.2017 8:59:36 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 9:26:18   
mama Jo
Jutro drage 😀
Mi smo se skroz poremetili, evo sada pokusavam da je probudim, zaspi mi svako vece oko ponoci 😏 ludim.
Ovde vetar ne staje, juce smo izasli dva puta po 15 min.i kukala je da udjemo unutra... a unutra ceo dan vise niko ne zna sta bi - haos 😊
Nadam se da ce danas biti bolje.

Mene nesto boli stomak, onako ceo stomak...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 10:01:18   
madre
Cao, drugariuser posted image maslacak moja, umirila si me, hvala tiuser posted image ja sam skoro ustala, nesto se u toku noci probudim i zveram u mrak, strasno me to nervira, ne mogu da zaspim... Mali moj jos spava, poveo je kasno da se uspavljuje uveče pa odvali ujutru, moramo to da menjamo... Sad cu dorucak, pa sve po reduuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 10:39:41   
Maslacak15
meni je termin po mom misljenju 29.03. ali su me na silu pomerili na 27.03. Ubedili me nisu. To je za mene relevantno jel se vec vidim u diskusijama kad ce biti porodjaj. Osim ako slucajno ne krene samo, sto je naravno drugi padez, nedam da me porode pre 25. marta. user posted image . Zainatila sam se user posted image user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 10:52:40   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Prvi uz je najrelavantniji rece i maslacak. Ja se vodim po terminu od moje Dr. Sa prvog uz , od pocetka je 18/19-i.
Mada zadnji put na kontroli beba je isla 10 dana nspred; I uklapala se u 8.11. Ali to je nemoguce tacno proceniti ipak je velika da bi se lepo sve izmerilo.



To ste u pravu, ali ova situacija sa odredjivanjem termina je izgleda kod mene specificna.user posted image Tek od sedmog meseca mi dr govori da je termin po uz kasnije za cetiri dana, a prethodno manja trudnoca za nedelju do dve tako da ni ja vise ne znam.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/17
8.11.2017 11:06:21   
degu
Joj madre secam se da je i meni bila nehomogena posteljica i da mi je dr-ka rekla da to nista posebno ne znaci, ne mogu da se setim sta mi je rekla da moze biti, nesto fiziolodki ali kao bolje da registruje za svaki slucaj. Uglavnom nije bilo nista.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here